Máte skúsenosti s Biowashball?

tynushqa
1. mar 2010

Ahojte,
na internete som narazila na tuto vecicku. Kedze som tak trocha ekomaniak tak ma to celkom zaujalo. Mate s nou niektora skusenost?

Tu je o nej viac

http://www.praciagula.sk/ako-funguje-biowashball/

lienka1
4. okt 2010

@lindulak ano myslim tu zelenu, ja som ju tiez dala nabit von na parapet teraz cez vikend 😀

mixal11
4. okt 2010

blovitc120: presne my sme mali ten isty problem, ked zena zehlila kosele, bolo ich trochu citit. potom sme ale objavili, ze aby to fungovalo lepsie, tak musime dat program kde sa to dlhsie maca, v navode je ze to aktivuje enzymy v pracom prasku, piktogram je taka roztrhana kosela 🙂 alebo spinava, program dlhsie trva, akurat z neho odoberem tie plakania, tie netreba.

takze na zakladnom programe co trva 57 min to u mna pere nic moc, na programe "roztrhana kosela" to pere dobre (1:37)

blovitc120
4. okt 2010

@mixal11 ja to citim aj po programe, ktory trva 2 hodiny 16 minut, neviem, ci je to len mojim nosom alebo co. K MM koseliam proste pridavam trochu eko pracieho prostriedku a dobre. Vzdy lepsie za polievkovu lyzicu ako celu davku

lindulak
4. okt 2010

ahojky, no ja som dnes prala prvykrat s pracou gulou zelenou... no zatial veru ziadne nadsenie 😕 malej spodky nohavic sa mi zda, ze su take iste ako ked som ich hodila do pracky. inak take spinavsie zlcovym mydlom prepieram, ale toto nebolo az take spinave, tak som nechala tak a neopralo. Ostatne pradlo vyzera ok, to ze nevonia mi nevadi. Ale je ozaj makke ako po avivazi. uvidime, ako to bude so spotenymi trickami...

blovitc120
5. okt 2010

@lindulak tak ja práve so spotenými vecami nemám veľmi dobré skúsenosti a tam pridávam za lyžicu eko pracieho prostriedku, lebo ja som to cítila po uschnutí. Zásada je taká, že s guľou musíš prať ako s eko pracími prostriedkami ako sliz a podobne, takže špinu a škvrny ošetriť pred praním žlčovým mydlom alebo iným prostriedkom na škvrny ako kyslíkové bielidlo a pod. Alebo iná možnosť je namočiť, prípadne nechať postáť v zohriatej práčke (na to ja čas nemám). Daj vedieť, ako dopadli spotené veci 🙂

lindulak
5. okt 2010

@blovitc120 no veru, dnes som skumala veci oprate, ked uz uschli a to moje tricko, ked ovoniam pod pazuchami, tak citim trosku pot 😝 Inak ja sa dost potim, a tiez mam tak trochu abnormalne citlivy nos - ked porovnavam s manzelom a inou rodinou 😀 Mozno niekto iny by ten problem nemal. Uvidim po viacerych praniach - tiez mozno skusim za lyzicu prasku. Ale nechpem potom, ako to moze byt dobre oprate z hytienickeho hladiska potom - ved by to malo byt akoze aj antibakterialne, ze aj postelnu bielizen a uteraky staci oprat na 40 stupnov ale takto pochybujem uz o tom...

baruskaaa
5. okt 2010

@lindulak ja biowashball pouzivam uz par mesiacov, a moje skusenosti su take, ze malo znecistene pradlo to vyperie bez problemov, ked su skvrny, tak na ne davam zlcove mydlo z DM drogerie a zide skoro vsetko, az na jablko a banan,to akosi neviem vyprat... 🙂 k uterakom a viac spinavym veciam som ale zacala pridavat trosku tekuteho pracieho prasku, lebo niekedy po uschnuti smrdeli 😒 a napriklad kuchynske utierky a podobne spinave veci uz periem len s praskom a na 60, lebo gula mi ich nevyperie, vyzeraju sice ciste, ale 😒 smrdia...takze asi tak. urcite ale nelutujem kupu, v kazdom pripade je to uspora, len niekedy treba asi pouzit aj chemiu 😀

lindulak
5. okt 2010

@baruskaaa no ak budu aj uteraky smrdiet, tak to nemoze byt predsa dobre vyprane 😝 Budem aj ja davat prasok nejaky eko. Ale zas, ak bude stacit 1/5 prasku ako pisu, tak aj tak je to asi dost uspora, lebo tie eko prasky su teda dost drahe...

baruskaaa
5. okt 2010

@lindulak podla mna je to aj tou nizkou teplotou, kedze s gulou sa da prat len na 40...teraz davam gulu+cvrk prasku+dva cvrky avivaze 😀 a je to ok, vonave a ciste

blovitc120
5. okt 2010

Ja pridávam sliz na pranie a keď pridávam 1/5 jeho množstva, tak je to úplne zanedbateľné. Na škvrny dávam žlčové mydlo alebo toto http://www.praciegulicky.sk/product/odstranovac... a to fakt čumím, lebo to odpralo len s guľou dcére pomarančovú šťavu a ešte nejaké ovocie z trička. A uteráky periem s troškou slizu na 60°C, odkedy mi odpísali, že je to len kvôli úspore energie a guľu to nezničí, neriešim. Vždy keď svieti slnko, vyhodím ju von na parapet a nabíjam 😉. Tiež neľutujem, čakala som väčší zázrak, ale bez chémie zázraky nie sú, takže neriešim, pridám odstraňovače škvŕn, som spokojná, hlavne ma nič na prádle nedráždi. Darmo, čo by sme čakali, keď tam nie sú optické zjasňovače a bielidlá, jednoducho to tak musí byť. Podľa mňa guľa perie rovnako ako sliz, kde tiež čistote musím pomáhať.

lyongirl
5. okt 2010

baby tak pridám sa zase aj ja, nechcelo sa mi nejako prispievať, ale po vašich príspevkoch mi to nedá 😀
bola som z gule dosť sklamaná, síce prádlo vyprala, ale nie škvrny od jedla. Deti majú občas niečo od jedla, ale sú to také malé flaky, čo si ani nevšimnem, takže som to nikdy neriešila, lebo prach mi to vždy vypral a zrazu guľa nie, tak to bolo pre mńa sklamanie a predpierať škvrny sa mi nechce, ale teda musím, čo mám robiť, jedine, že dám prať s prachom. No a tie uteráky, hrôza, som myslela, že nie som normálna, keď cítim, ako zatuchnuto smrdia. Sesternice nie! Ako je to možné? Aj po pridaní aviváže som cítila smrad, mimochodom dnes som všetky uteráky vyprala na 60tke s prachom a avivážou...
No budem ďalej skúšať pranie s guľou, ale moc nadšená nie som, asi budem pridávať aj nejaké mini množstvo pracieho prachu + aviváž...

lindulak
5. okt 2010

@baruskaaa
@lyongirl
@blovitc120
baby a moze sa s touto gulou davat prasok a avivaz? sa mi zda, ze pisali, ze eko len, ze gule moc chemiu nemusia...

lindulak
5. okt 2010

@lyongirl a inak, mne sa aj pri normalnom prasku /Lovela, Persil/ stavalo, ze mi uterak smrdel, ked sa nepral na 60 stupnov ale menej. Ale nesmrdel hned po uschnuti, ale ked sa namocil - po prvom pouziti.

blovitc120
5. okt 2010

sliz je eko a aviváž používam sonett, aj prací prostriedok 🙂. ale nie je to podmienka, napísané bolo PREDNOSTNE eko prostriedok, podľa mňa je to jedno. oni predpokladajú, že kto kúpi guľu, žije ekoštýlom. preto píšu teploty do 40°C a eko prostriedky. ale znesie aj chémiu aj vyššiu teplotu

blovitc120
5. okt 2010

@lindulak inak niekedy prádlo paradoxne smrdí, keď dáš prostriedku VEĽA alebo je slabo vyžmýkané a dlho schne, tak potuchne

baruskaaa
5. okt 2010

@lindulak pri biowashball je pisane, ze moze sa dat aj prasok aj avivaz, ale viem, ze pri niektorych inych typoch nie...ja som pred kupou gule pisala predajcovi, ze co sa stane, ked sa da aj 60 stupnov, nepamatam presne. co mi odpisal, ale nieco v tom zmysle, ze sa moze poskodit, ci co...

blovitc120
5. okt 2010

@baruskaaa ja som na predchádzajúcej strane písala, čo odpísali mne

baruskaaa
5. okt 2010

@blovitc120 dik, uz som kukla 🙂 , smutne, ze predajca ani poriadne nevie, co predava...tak som rada, ze mas nfo rovno od vyrobcu, skusim aj ja dat na 60 bez prasku, som zvedava, co to spravi, dakujem 🙂

lyongirl
5. okt 2010

@lindulak aj mne smrdia až po 1 použití, po vypraní vyzerajú čisté a voňavé a potom sa utriem a smrad je už tu 😅
pri mojej guli je písané, že sa môže používaj aj aviváž a nie je písaná aká, tak som tiež rátala, že aj obyčajná a už keď sa môže obyč. aviváž, tak prečo nie prach, že? prinajhoršom by som gulu zničila - no a čo...

blovitc120
5. okt 2010

baby, mne uteráky smrdeli, tak som začala pridávať do prania trochu octu a to pomáha, ocot je antibakteriálny

lindulak
6. okt 2010

@blovitc120 a ten ocot das priamo do pracky k prasku ci guly alebo do zasobnika na avivaz?

blovitc120
6. okt 2010

@lindulak asi pol deci do prania a za lyzicu do avivaze

lindulak
7. okt 2010

no dnes som skusila oprat asi s 1/5 davky prasku - Sonett /3 lyzice/ a spinave spodky manzelovych nohavic som aj zlcovym mydlom preprala a veru stale efekt nie taky ako s Lovelou. Este som zvedava, ci bude citit pot na trickach po uschnuti... Je pravda, ze posledny pol rok periem s chemickou Lovelou, tak som si uz asi zvykla na vyssi stupen cistoty ako so slizom alebo orechami. Ecover sa mi zdal dobry - aj dobre oprane, pradlo vonalo a bolo makke... ale je dost drahy no. Vy ste s cim prali pred gulou? Je to asi aj tym, ze ked clovek prejde priamo z chemie na gulu tak je to riadny rozdiel...

lyongirl
7. okt 2010

@lindulak ja som prala s Arielom, alebo Persilom, podľa mňa sú to najlepšie prášky, takže je logické, že taký zázrak ako s nimi s guľou čakať nemôžem, no len mi to došlo, až keď som guľu kúpila...
Ja som si guľu kúpila pre ušetrenie, nie pre ekológiu/dúfam, že sa túto vetu nedostanem vyhubované... 🙂 /
no, ale ešte sa prania s guľou nemienim vzdať a budem skúšať ´dalej, len sa akosi nemôžem dokopať 😅

benne
7. okt 2010

@lyongirl ja ti nevyhubujem, ja chcem tiež ušetriť. Podobne ako ty, som trošku sklamaná, ale zas, dnes som dala oprať vetrovku, v ktorej malá v celej paráde padla do blata včera a je čistá! A dávka prášku ušetrená, a vysušila sa vonku, tak aj vonia 😉
@lindulak Naposledy som prala s krabicovým práškom z LIDLu, čo dopadol v test magazine na 2.mieste a mám ho aj teraz, nesťažujem sa. Predtým ked sa podarilo, tak som v polsku kupila prášok Bryza (najprv kupil manžel, hned som ho aj zjazdila, že s kadejakými práškami ja prať nebudem), ale bola som neskutočne prekvapená, pral dobre a krásne voňal, ked som dala minimum aviváže (len na makkosť), prádlo vonalo ako v Tatrách vyvešané 😎

lyongirl
7. okt 2010

asi si človek jednoducho musí zvyknúť, že treba fľak preprať a guľa nebude nikdy tak silná, ako chémia 🙂

benne
8. okt 2010

@lyongirl No ved pri mojej guli bolo napísané, že na fľaky použiť rovnaký odstanovač ako som používala pri praní s práškom, a na veľmi znečistené prádlo 2 gule 😀

blovitc120
8. okt 2010

Dievčatá, ja som s práškami a avivážami sekla vtedy, keď som zistila, že nie dieťa, ale ja mám stále kontaktný ekzém aj po vypratí. Používala som zásadne Persil sensitiv a Silan sensitive, ale už dávno nie. Ako prerobili Silan, že dali do neho tie "perly", chytali ma záchvaty kašľa a mala som celé ruky jedna mokvajúca rana hneď po vešaní prádla. A keď uschlo, len som sa ho dotkla a rovnako som kašľala a ekzém ako sviňa. Normálne sa mi chcelo grcať, keď som zacítila vôňu aviváže. Prešla som na sliz (maximálna spokojnosť) a Sonett a povedala som si, že keď už periem s tým, vezmem aj guľu, nech dávam nič alebo minimum aj eko prostriedkov a je to fajn. Len si treba zvyknúť ošetrovať prádlo pred praním. Rozdala som kamoškám a známym 10 l aviváže (vždy sme kupovali vo veľkom) a 9 l Persilu

lindulak
8. okt 2010

@blovitc120 taky dovod beriem, super, ze si mozes takto pomoct. so slizom som bola aj ja celkom spokojna. A najviac s tym Ecoverom - aj ked ten nie je az taky eko ako napr. Sonett asi. S tou gulou sa mi zda ale ze aj ked skvrny osetrim tym zlcovym mydlom, ze take obycajne zafulane veci - napr. ponozky nie su tak ciste ako s praskom. A este som zvedava na to podpazusie - ci bude citit pot 😀

lindulak
8. okt 2010

@blovitc120 rozmyslam, ze mozno som dala viac ako 4 kg pradla. Ako ty vies, ze si dala 4 kilo? Ked mam klasicku pracku na 5kg, tak naplnim tak do 3/4 asi bubon. Je to ok? Nikdy pradlo nevazim, raz davno som to skusala a 5 kg by sa mi do pracky ani nezmestilo.... 😀