Máte skúsenosti s feng-shui?

slivka5
20. júl 2017

Ahojte, chcem sa opýtať či máte dobré/zlé skúsenosti s feng-shui a či vám to reálne v niečom pomohlo.. ak sa vám chce písať, tak aké su nejaké tie základné zásady, ďakujem 🙂

nina19833
20. júl 2017

Neviem, za seba ti môžem povedať, že ma niečo takéto zatiaľ veru nechytilo. Ukladať si všetko podľa nejakých zásad a očakávať, že sa niečo zmení mi príde také neviem smiešne

eko22
20. júl 2017

Kamarátka má podľa toho zariadený byt a vraví, že sa odvtedy cíti taká plná energie a všetko je vychádza ale ja mám skôr pocit, že to funguje na takom placebo efekte ako niektoré deti. Jednoducho keď veríš, že keď máš posteľ na takom a takom mieste tak budeš mať kvalitnejší spánok tak ho taký proste budeš mať

marka13
20. júl 2017

@slivka5 Ahoj, ja sice takto dom zariadeny nemam a viem , ze by som to asi nejako uplne do detajlu ani nikdy neriesila ( merat, skumat svetove strany...), ale myslim, ze je to celkom logicka zalezitost, vychadzajuca zo starocnych pozorovani praktickeho zivota. Umiestnenie stavby, smer na ktory mas vyhlad, vyska stropu v miestnosti, velkost okna v suvislosti s velkostou obytneho priestoru, umiestnenie nabytku, atd, to vsetko ma vplyv na to, ako sa v danom priestore citis. A ak sa tam citis dobre/zle, a ak sa naviac citis dobre/zle vo vlastnom dome/byte/izbe/pracovisku, tak to ma samozrejme vplyv na tvoj celkovy zivot a vsetko co robis. Minimalne zakladne pravidla feng shui sa ako tak snazim dodrziavat ( ak sa da pri dvoch malych detoch 🙂 ): vyhadzovat stare, nepotrebne a pokazene veci ( netreba ani rozpravat o prudeni energie, skratka mas doma hned viac miesta a lepsi vzduch), drzat byt/dom v cistote ( hned sa ti lahsie dycha, citis sa v cistom lepsie, vsetko mas na svojom mieste)....co sa tyka toho nabytku - uplne logicky - len malokto si da postel aby nohami alebo hlavou priamo smerovala do otvorenych dveri, malokomu je prijemne sediet chrbtom do otvoreneho priestoru ( co ak ti dakto skoci na krk !). Deti su urcite kludnejsie ked spia v bezpeci upratanej izbycky , na stabilnej pevnej posteli, cistych perinach, ako ked je v izbe bordel, steny su natrete nejakou sialenou kriklavou farbou a este je tam aj susiak s pradlom.... Skratka, ked clovek dodrziava aspon tie zakladne zasady, tak sa pravdepodobne bude citit doma dobre, bude kludny, oddychnuty a tym ma aj viac energie, mozno aj viac sebaistoty a s tym potom prichadzaju dalsie pozitivne veci v zivote 🙂 Vobec za tym netreba hladat nejaku magiu alebo co, je to celkom prakticka zalezitost.
A co sa tyka nadstavby v podobe sosiek psov, zaby s mincami, mandarinskych kaciciek, obrazkov vodopadov a pod...treba brat do uvahy, ze ide o symboliku z uplne inej kulturnej oblasti. Tu sa uz musi kazdy zariadit podla vlastnej viery....Cinanom chrani mozno obydlie pes alebo drak, nasich predkov na Slovensku chranili svargy a lunice, len na to uz kopa ludi zabudla :/

stankadu
20. júl 2017

vždy funguje iba to, čomu človek verí. Zaujímam sa o to asi 12 rokov a poviem ti, že vela ludí si zariadi byt/dom podla zásad feng-shui a ani o tom nevedia. Robia to intuitívne. Ja som si vybrala jednu z najjednoduchších princípov a to je, že sa riadim svetovými stranami. Človek od toho nemôže samozrejme očakávať zázraky. Len po čase zistí, že sa niečo zmenilo, bud k lepšiemu ale môže sa aj k horšiemu. Len jeden príklad: moja mamina je živnostníčka. Niekto jej poradil zavesiť červený kruh zvonka na vchodové dvere (obrátené na východ), že jej to prinesie peniaze. 3 mes. robila ale žiadne peniaze na účte a už bola zúfalá, tak ma poprosila nech k nej prídem. Skoro som odpadla, ked som to zbadala. Okamžite zvesiť a zavesiť na južnú stranu. Pomohlo a ešte získala pár pomocných priatelov.

jankadrevenakova
8. nov 2017

@stankadu vedeli by ste mi prosím poradiť pri prerabku nášho domu

veronikaova
23. jan 2018

Kto chce nech tomu veri, kto nechce, nech neveri....nam sa prestalo darit po tom, ako sme sa prestahovali do noveho bytu.. bolo to v podstate okamzite, najprv take drobne problemy, ktore zacali prerastat do vacsich, momentalne som rozhodnuta odstahovat sa...nieco som si nastudovala a zistila som , ze tento byt je problemovy - svetove strany, hlavny vstup..

jankadrevenakova
23. jan 2018

@veronikaova môžem vás poprosiť stránky kde ste čerpala info. Moc by mi to pomohlo dakujem

tereniz
5. mar 2018

Ja mam tiez priklad... sestra,ktora je priam workoholik 🙂 od skoncenia studia bola malokedy bez prace,az raz... akosi sa jej nedarilo,bola som u nej a pod postelou kde spavala mala odlozene zrkadlo,ktore nepouzivala...mne ti to hned neak nepasovalo a ihned som jej nakazala ,,vypakovat to odtial... cuduj sa svete,uz o par dni isla na pohovor a odvtedy nebola bez prace ani jeden den 🙂 alebo... ked som sa rozisla s byvalym muzom,sla som na chvilku byvat k mame,kde byvala aj moja nezadana mladsia sestra... ja som nemala nikoho,ona nemala nikoho,spolocne sme obyvali jednu izbu...mna ti tak napadlo, pre pritiahnutie tej lasky, popremiestnovat a zdekorovat izbu podla intuicie, pre umocnenie ,,tej spravnej energie,, a za kratky cas sme boli obe vysmiate 😀 a dokonca to boli kamarati,takze sme na randde chodievali styria 🙂 nieco na tom fakt bude ...