Máte skúsenosti s Mary Kay? Pustiť sa do toho?

sibuska
29. jan 2008

Caute baby, neviem sa rozhodnut, ci sa do toho pustit, t.j. predavat a tuto kozmetiku, tak ak mate nejake skusenosti - ako distributerky alebo spotrebitelky, sem s nimi... 😉

byebaby
8. júl 2013

Čo prosím??? Nerozumiem...

taesprit
9. júl 2013

Je potrebne si uvedomit, ze obe formy predaja ,nam stadu - ako tu bolo vyssie napisane, vzdy nieco ponukauj a my kupujeme. Lebo zijeme v konzumnej spolocnosti, kde vzdy si chceme nieco kupit. Je len na nas, ci si kupime v "kamenaku" alebo od priameho predajcu.
Tu je len jeden problem, sme prilis jesitni nato, aby sme mu dali zarobit.
Hoci produkty su kvalitnejsie, neda nam to, co ked na mne zbohatne?
Kazdy mame volbu, so vsetkymi nasledkami, ci si kupime, alebo budeme aj predavat, aby sme boli taki bohati, ze sme az uplne zaslepeni a nevedeli, co so sebou.....
Tak radsej budeme kritizovat, do nicoho sa radsej nepustat, nic neskusat, ved aspon nic nepokazime. Co na tom, ze vsetko okolo nas je uz tak pokazene, ze vsade, kde sa otocite, pocujete ludi sa len stazovat a fnukat a fnukat.....

ada32
9. júl 2013

@taesprit suhlasim s tebou v jednej veci. Ludia su zial nastaveni nedopriat. Sama mam firmu, obchodujem, viem ako obchod funguje a kazdemu kto zavidi vzdy odporucim zacat podnikat. kazdy ma rovnake moznosti. Mnoho ludi je naozaj jesitnych na to aby videli ze niekto iny na niecom zarobil.

O kvalite produktov tu polemizujeme uz dost dlho ale to nech si precita kazdy dozadu ak ma zaujem.

S polutovanim zistujem ze snad ziadna poradkyna ktora tu bojuje za spominanu "firmu" /ja by som to nazvala inak/, si nepozrela linky ktore sem dala lisa_22. Nikto nereaguje konstruktivne. Jediny argument stale dookola je, ze tie ktore su spominane v linkoch, kazda ktorej sa nepaci ako firma jedna , je hamyzna, nenazrana na peniaze.... Dokonca zrejme aj clenovia rodin kde bola zena obetou su taki podla slov poradkyn ktore tu zaslepene melu styri vety dookola. Ja osobne som dala dlhy prispevok o manipulacii a som ochotna diskutovat. Opat len argumenty typu vy neviete o co ide, robime zivot zenam krasny, atd.....
Toto nikomu neberiem ak nie som spokojna s autom znacky Skoda, napisem co sa mi nepacilo a koncim.
Tu je to vsak o inom. Je to kult alebo nie je? dava svojim clenkam pocit vylucnosti alebo nie? Ja mam obchodnu firmu , nasimi partnermi je mnozstvo lekarov - neviem neviem ako by pozerali keby sme im povedali ze ked raz s nami prestanu spolupracovat, uz nikdy nesmu robit nase vysetrenia. 😕 😕 😕 😲 Afirmacie - super vec ale tak ja som samouk a robim si vlastny nazor za kazdych okolnosti. Naozaj potrebujem koucing " direktorky" alebo ako sa to v MK vola aby ma viedla v mojom osobnostnom rozvoji tam kde ma chce mat firma? atd..atd..
Jezia sa mi chlpy na tele ked pocujem ako sa take firmy mnozia a kolko zivotov a rodin uz znicili a zruinovali.

ada32
9. júl 2013

"takze do nicoho sa radsej nepustat, nic neskusat", je blbost. Ja ked pred nicim takym varujem, tak sakra dobre viem preco. Nic nepokazime je blbost na n- tu lebo v takychto firmach to nebyva o tom ze nieco pokazim. Pokazene sa da totiz vzdy opravit. Znicene sa lepi tazko. Nikdy to uz potom nie je to iste.

taesprit
9. júl 2013

Nebojujem za ziadnu firmu.
Kazdy mame volbu a mozeme si sami zvolit cestu , ktorou pojdeme .
Kazdy mame rozum, a aky ho mame, do takej miere sa nechame aj zmanipulovat.
Kolko firiem sa tu mnozi? Kolko z nich rozbija rodiny?
Najviac ich rozbija nevera, alkohol a pod.

taesprit
9. júl 2013

Naozaj potrebujem koucing " direktorky" alebo ako sa to v MK vola aby ma viedla v mojom osobnostnom rozvoji tam kde ma chce mat firma? atd..atd..

A co je vo firmach, obchodnych spolocnostiach, uradoch, instituciach, skolach, obchodoch atd...? Tam sa neprevadza
" koucing, kde directori vedu svojich zamestancov v ich osobnom raste tam, kde chcu ich mat firmy? "

To je co?
Socializmus, kde sme si vsetci rovni....?

lisa_22
9. júl 2013

@taesprit
musíte si váš propagačný letáčik trochu zaktualizovať, tento je starý najmenej 20 rokov a nikoho už neoslovuje 😉

"Mary Kay, Amway... nie sú pyramídy. Sú to spoločnosti s priamym predajom ,ako pokrokovým systémom predaja ktorý je vo svete bežný, výhodný hlavne pre záíkazníka a je postavený na presnom opaku toho, čo sa nám ponúka v tzv. kamenných obchodoch. Je to opačná forma predaja."
čo je pyramída? je to model zarábania formou získavania nových členov, ktorí sú lákaní na rôzne možnosti "zárobku". ide o to, aby sa zaregistrovalo čo najviac ľudí.
o čo ide MLM spoločnostiam? presne o to isté - aby získali čo najviac predajcov. predaj nejakých výrobkov je len druhotná činnosť, v prvom rade ide o to, aby sa zo zákazníkov nalákaných na nejaký tovar (ospevovaný ako výnimočný, hoci ide o priemerný výrobok) stali nákupom veľkého množstva tohto tovaru za "výrazne zľavnené" ceny ďalší predajcovia. títo sú klamaní, že sa stali "podnikateľmi" a rozbiehajú "vlastný obchod". v skutočnosti tovar, ktorý budú predávať, im neumožní nijaký kariérny rast, zato ich prinúti zháňať ďalších potenciálnych predajcov a tak sieť pyramídovým spôsobom narastá. nikto zo zúčastnených nemôže tvoriť zisk predajom výrobkov, pretože tie sú vo väčšom rozsahu nepredajné. cieľom MLM spoločnosti totiž je získavať stále ďalších predajcov - čiže MLM JE TYPICKÁ PYRAMÍDA. CEZ MLM SPOLOČNOSTI SA DNES PREDÁVA LEN 1% VŠETKÝCH PRODUKTOV NA SVETE, HOCI EXISTUJÚ OD ROKU 1940. takže žiadna hudba budúcnosti sa tu nekoná 😉

"Aký je rozdiel medzi bežnými produktami v obchodoch a tými , ktoré sa ponúkajú priamym predajom? V obchode nikdy nedostanete toľko informácií o produkte, veľakrát si ho neviete ani vyskúšať a ani si neprečítate žiadne informácie o zložení."
ja neviem... koľko máte rokov a v ktorom storočí žijete?? podľa obchodného zákonníka musí mať KAŽDÝ VÝROBOK predávaný na slovensku ZLOŽENIE a prípadný NÁVOD uvedené na obale V SLOVENČINE. TOTO NAOPAK VÝROBKY MK NESPĹŇAJÚ (mám ich doma), čiže vlastne porušujú zákon.
zákazník v bežnej obchodnej sieti má inak podľa zákona právo tovar vrátiť do 14 dní od nákupu bez udania dôvodu.

čiže aké to výhody ponúka vaša spoločnosť?

k tej poslednej vete o "etickom kódexe" sa radšej nevyjadrím, to už ani vtipné nie je. miesto toho sem dám link tentoraz v slovenčine, z ktorého som trochu zacitovala v mojom príspevku, o tom, čo sú pyramídy a čo je MLM:
http://www.rozhladna.sk/marketing/klamete-sami-...

taesprit
9. júl 2013

lisa_22
zjavne ste nepochopili podstatu mojich prispevkov. ale ako kazdy , mate pravo na svoj nazor.

lisa_22
9. júl 2013

@ada32
"S polutovanim zistujem ze snad ziadna poradkyna ktora tu bojuje za spominanu "firmu" /ja by som to nazvala inak/, si nepozrela linky ktore sem dala lisa_22. Nikto nereaguje konstruktivne. Jediny argument stale dookola je, ze tie ktore su spominane v linkoch, kazda ktorej sa nepaci ako firma jedna , je hamyzna, nenazrana na peniaze.."

ada, veď ony nič iné ani nevedia... len omieľať dokola, čo im trúbia do hlavy na tých ich mítingoch, to sú práve tie vymleté mozgy, je to presne ako hociktorá sekta. keby chceli byť konštruktívne, nemohli by robiť takú prácu. ony sa to BOJA čítať, čo som sem dala, lebo vedia, že je to pravda a pravdu ony počuť NECHCÚ. museli by si totiž priznať, že sa dali oklamať, a to nepriznajú tak dlho, dokiaľ im nepôjde o existenciu. VEĎ NA TOM JE TO CELÉ VLASTNE ZALOŽENÉ - NA ĽUDSKEJ PÝCHE A JEŠITNOSTI - nepriznať, že sa im nedarí, aby nevyzerali neschopné, lenivé a lúpe a hlavne, aby nemuseli priznať, že sa nechali oklamať.
LENŽE MILÉ DÁMY, NIE JE HLÚPY TEN, KTO NEVIE, ALE TEN KTO SA NECHCE POUČIŤ (ako hovorí môj ocko).

vy svojím tvrdohlavým presviedčaním o tom, ako je vám úžasne a aké šťastie ste s MK našli, nepresvedčíte ani len samy seba. dobre viete, že to tak nie je a priznať to nie je žiadna hanba. hanbou je zotrvávať vo vlastnej hlúposti.

lisa_22
9. júl 2013

@taesprit
ale áno, ja veľmi dobre chápem, že ste obeťou systému, do ktorého ste dobrovoľne vstúpili, to vidí každý, kto len trochu tuší, o čom tieto systémy sú 🙂 škoda, že sa na seba nemôžete pozrieť očami niekoho iného... zdesili by ste sa, ako ste zmanipulovaná.

namiesto naučených fráz skúste radšej konštruktívne argumentovať k tomu, čo som napísala, ok? som zvedavá, ako vám to pôjde 🙂

lisa_22
9. júl 2013

@taesprit
"Je potrebne si uvedomit, ze obe formy predaja ,nam stadu - ako tu bolo vyssie napisane, vzdy nieco ponukauj a my kupujeme. Lebo zijeme v konzumnej spolocnosti, kde vzdy si chceme nieco kupit. Je len na nas, ci si kupime v "kamenaku" alebo od priameho predajcu. "

POZOR - toto sú dve diametrálne odlišné veci. predaj prostredníctvom bežných obchodných reťazcov nám ponúka len svoj tovar, aby sme si ho kúpili vtedy, keď ho chceme a potrebujeme (okrem prípadov závislosti na nakupovaní, samozrejme). nič iné tu od nás nikto nechce.

u MLM však nejde ani tak o samotný tovar, ako skôr o zákernú snahu vtiahnuť zákazníka do systému pomocou manipulácie a klamstiev a donútiť ho nakúpiť nielen toľko, koľko chce a potrebuje, ale MNOHONÁSOBNE VIAC. a to nielen raz, ale pravidelne, čiže donútiť ho stať sa predajcom daného tovaru a teda prevziať všetko riziko z predaja na svoje triko (čo obete odôvodňujú tým, že sú akože "podnikatelia"). pričom je jasné, že "predajcovi" sa v drvivej väčšine prípadov nakúpeného tovaru už nepodarí zbaviť - nemá totiž konkurencieschopnú cenu ani kvalitu.

čiže tu ide o jasný podvod a manipuláciu, nútenie k nákupu nepotrebného predraženého tovaru rovnako ako u tzv. šmejdov, ktorí nútia starých ľudí, aby si kupovali ich nepotrebné a predražené hrnce a vysávače.

ada32
10. júl 2013

@taesprit ja som asi odolna voci koucovaniu vsetkeho druhu. Ale tak chapem ze niekto kto nevie alebo sa boji prevziat zodpovednost za seba a svoj zivot , hlada ochranne kridla velkych spolocnosti. To byvaju casto ludia ktori hladaju istoty socializmu 😀 Ti ktori su pripraveni zodpovedat za vlastny zivot sami , robit si nazor , hladat informacie individualne , by boli totiz v socializme povazovani za disidentov a podvratakov. Prave preto lebo neposluchaju a dovolia si mat vlastny nazor. To sa totiz obycajne vo velkych ifrmach netoleruje 😅
Ja urcite nie som ovecka ktorej ked niekto povie toto je dobre a budes to robit tak tak lebo my to tak chceme, a kupovat vtedy a vtedy tolko a tolko.... Tak kto je tu stado? 😕 😅

S manipulaciou je to trosku zlozitejsie ako si myslis.Keby to bolo tak jednoduche ze kazdy sa necha manipulovat pokial chce, ziadna sekta ani komercny kult by naprezili. A na manipulaciu mam sakramentsky vycibreny čuch. To mi ver. a zla som ako čert keď vidím čoho sú manipulátori schopní. Ked už vidim ako travia svoje obete, ok , tam už sa velmi pomoct neda. Ale ked vidim ako lakaju obete nove, na to sa pozerat neviem.
Ale tak MK je len amatersky odvar v porovnani s tym s cim som sa stretla ja. To bolo hrubsieho zrna aj ked princip a ciel ten isty. Peniaze.

ada32
10. júl 2013

ospravedlnujem sa MK nie je slaby odvar. trochu sa rypem v teme, googlim a citam a je to kult priam ukazkovy. 😝 🙄

vadimka
10. júl 2013

@lisa_22

nestihla som este precitat vsetky tvoje prispevky, ale su skveleeeeeeeee, tlieskam, na 100per. sa s nimi stotoznujem.

Clovek, ktory este stoji ako tak pevne nohami na zemi si vytvori svoj vlastny nazor a neda sa zatiahnut do tohto oje......kolotoca...skoda, ze takychto pyramid je u nas jak maku...zial, dnesny clovek je natolko mimo, ze mu ani nevadi ked lava ruka kradne pokial tá pravá sa v mene Bozom prezehnava... 😔

lisa_22
10. júl 2013

@vadimka
díki 🙂 presne ako vravíš - tieto kulty si ešte aj Boha berú do huby, nemajú s tým problém. konkrétne MK hlása, že "Boh je naším obchodným partnerom", no čo k tomuto dodať? to im aj klamať pomáha?

inak nie si náhodou aj na fóre mojasvadba? bolo by asi treba dať tam link na toto fórum, mám ten pocit. MK je totiž považovaná za "najlepšiu kozmetiku na líčenie pre nevesty". alebo aspoň za zaručene dobrú. nič proti líčeniu na svadbu, ale všetci vieme, čo býva ďalším krokom.

@ada32
tak už nie amatérsky odvar? 😉 veru nie, toto je brutálny kult a osobitne na tomto sa mi hnusí to feministické zameranie (ani ja nie som poslušná žienka domáca, ale feministka tiež nie som - dokazovať, že sme lepšie než muži?? strata času!! to je predsa každému jasné 😀 naopak, muži sú tí, čo potrebujú hladkať ego a ja s tým problém absolútne nemám, keď im to tak dobre padne, no nie? 🙂 ) Mary Kay Ash bola tuším 6 či 7 krát rozvedená - už to svedčí o jej vzťahu k rodine. zvelebovať takúto kreatúru je určite nanajvýš nezdravé 😖

vadimka
10. júl 2013

@lisa_22

nie, nie som na fore mojasvadba 😀

inak, s mary kay ma raz oslovila znama, vraj ona s tym zacina, ci by som neprisla na "stastnu hodinku"...poukazuje,nalici,poradi....ked mi to spominala uz asi 3x, tak mi jej prislo luto, ze dobreeeee, dame kavicku....no hned zacala otvarat kufrik, ako namastila ma vselicym, maku-up skor zle ako dobre...ale to som brala, akoze zacina, sak sa nauci.....nuz a hned bolo, co by som si objednala a ci by som to tiez nechcela skusit....par sekund som sice uvazovala a to som dost naivna natura....potom ked mi chodili v pravidelnych intervaloch maily o zlavach....sms o skoleniach, tak som bola rada, ze som sa do toho nedala zatiahnut.....a to som sa teda do hlbky nikdy nezamyslala, ako to tam funguje, len mne jednoduchej dusi neslo do hlavy, ako sa da cestnym sposobom zarobit na predaji kozmetiky..ako z matiky som bola vzdy K.O, ale aj napriek tomu je tam intuicia, ze to koser nie je....ze kozmetika je v MK len aby sa nepovedalo...skoda, ze to dievcata, zeny nevedia ci nechcu vediet....ze je to uplne no ze total vymyvanie mozgu.....toho mi je fakt luto....
ale zas sa vravi, ze clovek sa uci na vlastnych chybach...a vraj len hlupak stupi na hrable 2x??????

😝

vadimka
10. júl 2013

@ada32

aj tvoje prispevky ma velmi oslovili, hlavne z nich citit, ako milujes svoju pracu...ze pre teba kozmetika nezname predat ci namazat hala-bala...ze nato, aby si mohla zodpovedne PORADIT je potrebne adekvatne vzdelanie...ze sa to neda naucit na par skoleniach....to je radost, stretnut takuto kozmeticku., ktora vie co robi a preco. 😉

pentelka
10. júl 2013

@vadimka och, no, tak to je smutne, ze sa najdu take hlupe poradkine... ja taka nechcem byt 😀

lisa_22
10. júl 2013

@pentelka
ok, pentelka, tak mi prosím ťa ako správna poradkyňa vysvetli, v čom spočíva účinnosť pílingu MK, či ide o píling chemický alebo mechanický - aj to, aký je v tom rozdiel, aké účinné látky sú tam použité, či obsahuje silikóny a parabény, na akú pleť by si ho odporúčala a na akú nie. ďakujem.

@vadimka
mňa to nejak omylom hodilo na to fórum o svadbe a videla som, že tam je tiež hustá diskusia na túto tému (aj keď väčšinou spočíva v príspevkoch typu "som kozmetická poradkyňa MK... ak hľadáte poradkyňu v tom a tom okolí... " atď 😀)
a teda urobila si veľmi dobre, že si sa nedala zatiahnuť, zrejme až taká naivná nebudeš 😉 určite si si ušetrila kopec problémov v živote. mňa hrozne pobavili príspevky tých Američaniek na pinktruth, kde sa vyznávajú z toho, akú nesmiernu úľavu pocítili, keď sekli s MK a potom prvý raz vošli akože trebárs do zelovocu... a zrazu si uvedomili, že NEMUSIA nikomu ponúkať žiadnu kozmetiku! že ten pocit sa nedá opísať 😀 😀

vadimka
10. júl 2013

@pentelka

co ti je take smiesne?
to tvoje makke poradk i na..... 😔

vadimka
10. júl 2013

@lisa_22

veru, vobec, praca kde musis niekomu vtlkat kaleraby do hlavy a byt vtierkou je podla mna hotova otrocina....predavas sa jak prostitutka, ta ma z toho aspon peniaze kdezto s mary kay ti zostane aj prazdna penazenka....
..skoda, ze na toto nie su zakony...raz som pozerala taky film, kde ludia co stali na top v pyramide a robili taketo oje....y
sli do vazby...ale je to asi tazko dokazatelne a hlavne je to potupa pre tych co naleteli...ja ked som onoho casu citala letacik od mary kay mala som prisaham vacku dojem, ze citam brozurku od jehovistov 😀 ....

lisa_22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vadimka
11. júl 2013

@lisa_22

bol to rusky film, zistim od muza ako sa to volalo, ono to bolo podla skutocnosti natocene, aspon tak tam stalo a malo to viac casti....jasne bola v tom aj politika..ja som to az tak detailne nepozerala, ale zachytila som, ze slo o velmi uznavaneho v rusku "podnikatela" ktory na pyramide oje...ludi az kym mu na to neprisli...opytam sa mm.... 😉

vadimka
11. júl 2013

@lisa_22 http://czech.ruvr.ru/tag_78408971/

http://en.wikipedia.org/wiki/Sergei_Mavrodi

myslim, ze slo o tohto chlapika...skusa to ale dalej...podla neho to bolo natocene..

vadimka
11. júl 2013

@lisa_22

juj, aka som sikovna, nasla som to aj sama...len neviem ci citas a rozumies rusky 😅

http://nsk.kp.ru/daily/25665.4/826703/

lisa_22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vadimka
11. júl 2013

@lisa_22

😀 to je len ukazka z filmu, skus pohladat cely film...

no moja Rusko je jedna velka pyramida .....mam odtial mm, tak viem.

ada32
12. júl 2013

@lisa_22 pentelka sa este nedovolala svojej nadriadenej aby jej povedala co ti ma napisat. no, nie je to lahke pamatat si info o produktoch s ktorymi taka poradkyna pracuje.

@vadimka koliskou kultov je prave Rusko a tesnom zavese potom Egypt a USA. Oni sa dokazu tak dokonale maskovat ze len cvicene oko a ucho ich podla urcitych indicii odhali. Naivny cloviecik ani netusi co vsetko ovladaju. okrem biznisu, medii, najvyssiu politiku.
pozriem aj ja ten link po rusky som svojho casu aj rozpravala / ako asi vsetci/ teraz , no uvidime....

vadimka
12. júl 2013

@ada32
@lisa_22

baby pozrite si toto, je to mimo temy, ale na uvolnenie, vcera mi to pustal mm,
je to o tom ako nas vidia muzi....nemozem si to nechat len pre seba 😀

https://www.youtube.com/watch?v=3QgQGIPQWFQ
lisa_22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz