Máte sušičku na prádlo?

martina_martin
3. feb 2013

Ako to riesite s velurom? Je na nom uplny zakaz susit v susicke no mam na mojej Bosch-ke dva programy setrne jeden 40C a druhy 20minutovy nieco ako len predsusenie, myslite ze by som ich nemohla vyuzit na velur? A co plysaky? Susite ich v susicke ci radsej nie? Mam doplnkovy program na perie tj. paperove bundy a vankuse tam by plysaky snad neumreli....ci? 🙂

kaktusik007
3. feb 2013

vsetko susim v susicke.... po radach tu na MK vo fore susim aj veci,, ktore do susicky podla stitkov nepatria...

a vsetko susim iba na extra jemne, proste najsetrnejsi program - a neriesim, ci tam davam bavlnu, ci semis, ci hracky.... susicka si mi sama automaticky predlzi alebo skrati cas ktory potrebuje na susenie, takze vsetko davam len na tento jedne program a spokojnost...

ked som este v zaciatkoch chcela vyuzivat vsetky programy ze podla zlozenia, bavlna, syntetika, tak sa mi paradoxne stalo ze som znicila asi 3 ks triciek - viac sa skratili a rozsirili, ako by bolo vhodne 😀 😀 - ale odkedy praktizujem vsetko na jemne susenie, neznicilo sa mi vsussicke absolutne nic 🙂

miru001
3. feb 2013

Ahoj, suším v sušičce všechno, plyšákům to taky neublížilo 😉 Dala jsem ten nejšetrnější program a bylo 😉

martina_martin
autor
3. feb 2013

Baby pomohli ste mi a potesili dakujem🙂

diadiana
3. feb 2013

@martina_martin mám presne túto istú sušičku 🙂 suším úplne všetko, úplne, plyšáky suším aj na normálnom sušení - do skrine - a nič sa im nestane 🙂

martina_martin
autor
3. feb 2013

@diadiana a so zehlenim je to ako? Ozaj sa uz nemusi vsetko zehlit?

diadiana
3. feb 2013

@martina_martin ja nežehlím absolútne nič, žehličku ani nemám. všetko čo operiem suším, je to neskutočná pomoc, hlavne pri malom dieťati, neviem si predstaviť akoby som sušila prádlo po dome, hlavne teraz v zime. Prádlo je mäkké po vybratí zo sušičky, žehliť nemusíš pokiaľ nechceš úplne, úplne rovné veci. Čisto bavlnené veci môžeš nechať dosušiť vonku prehodené napr. na pohovke aby neboli pokrčené a sušíš ich na šetrnejšom programe.

martina_martin
autor
3. feb 2013

Tak to musim skusit pustit na program na zehlenie, nie "do skrine" pretoze obliecky som vytiahla poriadne dokrcene ale zato upne suche 🙂

dyje
3. feb 2013

Taky dávám do sušičky úplně všechno (kdybych se řídila štítky na věcech, podle kterých nepatří do sušičky 90% věcí - včetně plyšáků, tak by bylo zbytečné sušičku vůbec pořizovat) a nezničila jsem za 1,5 roku používání nic. Jen je potřeba nastavovat programy s rozumem - raději zvolit nižší intenzitu sušení, tj. šetrnější program a radši prodloužit čas, když jsou třeba dětské oblečky po automatickém vypnutí ještě mokré apod. Pokrčení věcí se dá předejít tak, že je IHNED po vypnutí sušičky vyndám a ještě teplé narovnám, případně uhladím jednoduše dlaní. Na žehlení mi tak zbývají jenom manželovy košile a třeba společenské šaty. Jo a taky žehlím bavlněné plínky (dávám je našemu miminku třeba pod hlavičku do zavinovačky apod.), ale vím, že některé holky je nežehlí. Takže za sebe můžu sušičku pouze vřele doporučit.🙂

martina_martin
autor
5. feb 2013

@dyje a ako je to s antialergickymi perinami a vankusmi? Paperovu periny to asi vahovo nezvladne ususit, ci ano?

dyje
27. feb 2013

Antialergické peřiny i polštáře po oprání do sušičky dávám, ale samozřejmě jednotlivě a taky spokojenost s výsledkem.

consti
28. feb 2013

@martina_martin Mám úplně stejnou sušičku co ty a suším tam vše a vše na ten program úplně suché do skříně bavlna...jen občas dávám ten šetrný 😉 . A nežehlím nic, max. třeba ubrusy, ale jinak bavlněná trika atd. když hned vytáhneš a poskládáš, tak žehlit nemusíš 😉 .

martina_martin
autor
1. mar 2013

@consti ano hned pradlo vytahujem a len skladam no kosele a postelne povlecenie zehlim lebo su dokrkvsne a to zase ja susim len na setrnom a stale so zapnutym aj programom proti pokrceniu, na tom super suchom programe mi to pride pokrcene vsetko na setrnom mi staci len skladat ale vravim stale zapinam aj tlacitko so zehlickou.

martina_martin
autor
1. mar 2013

@dyje ale co paperove vankuse? 🙂

consti
1. mar 2013

@martina_martin A ten šetrný program tím myslíš to peříčko, Tlačítko se žehličkou jsem ještě nezapínala 😅 😀 . To je na co? 😎 Já četla ten návod, když jsem si sušičku pořídila, ale kupovali jsme i novou pračku, takže už mi z těch informací šla hlava kolem 😀 😉 .

martina_martin
autor
1. mar 2013

tu zehlicku myslím, bez tej ani nesuším , vravím príde mi to všetko dokrčene a hlave na tom super suche do skrine , neviem asi som naročná 🙂

lencika
12. máj 2013

ja nemam ale rozmyslam kamosky co maju tak si chvalia ze dobra vec