Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

l.lara
7. jan 2010

ahoj saru, boze, keby som vam tak mohla pomoct.. ☹ velmi na vas myslim. urcite vsetko dobre dopadne.. 😵 drzkaj sa..

jakelina
8. jan 2010

Saru, to je hrozné, ta bezmoc. Člověk by dal rok života, jenom aby to nemuselo to miminko absolvovat.
Lara je mi 39 let. Prvního syna jsem měla v necelých 21 letech.

hanula11
8. jan 2010

SARU moc držíme s Adélkou Matějíčkovi pěsti,však on to určitě zvládne 🙂 .
Drž se, pevné nervy, určitě už brzo bude líp 😵.
Dnes u nás tedy sněží a sněží. Poštou mi dnes přišel balíček, co jsem vyhrála na Mimiaukci, je v něm i pláštěnka, tak ji konečně můžu vyzkoušet. Zatím pláštěnku nemáme, máme starší DELTIM SPORT, chtěla jsem velký a terenní kočárek, tak ho máme, ale byl už bez pláštěnky. Kdyby pasovala, tak možná do té sněhové sloty vyrazíme, ale máme delší pochůzky, tak ještě nevím, jestli to má cenu absolvovat s Áďou. ☹ 😉 🙂
Předevčírem jsme byli na plicním - už podruhé jí píchali a mačkali očkování po tuberkuloze. Hnisu tam měla opět habaděj, snad už tam na další mačkání nepůjdeme. Má taky trochu rýmu, koupila jsem homeopatický sprej do nosu - Euphorbium compositum, občas odsajeme soplíky hadičkama, odsávačku na vysavač zatím nemáme, ale asi do ní půjdu 😠 🙂, taky mi včera došla ruční odsavačka pro mě od Aventu, která měla dojít už před týdnem, dnes asi vyvařím a pustím se do odstříkávání, aby bylo něco do foroty.
Jinak už jsme se přehouply do toho nového roku, tak ještě jednou všem - ať je co nejlepší. 🙂 😵

jakelina
8. jan 2010

Hanul skus malé kapat do nosu na rýmu mateřské mléko. Starý babský recept.

saruspec
8. jan 2010

to jsem taky četla,že se má střiknout do nosa mateřské mléko,a odsavačka na vysavač vynikajíci věc,byla jsem proti,že to je morbytní ale zkusila jsem to na sobě a vubec to necitíš malej se směje jak jsem mu vysavala snoplíky.

jakelina
9. jan 2010

Saruspec, četla jsem sms. Hlavně ať nejsou už jiné komplikace, horečka je častá po operaci, tak snad se ko tomu už nic nepřidá. Dál na vás myslím.

hanula11
9. jan 2010

Jaki, IP 😉

kejka
9. jan 2010

Ahoj kočky.Přidávám se k vám.Mám tři kluky.Bylo mi 43let.Klukům je 24,20 a malýmu bude 5let. 🙂
Musím vás dočíst,tahle diskuze mě zajímá.
Zatím vám přeju krásný den a doufám,že mě přijměte mezi sebe 😉 😉

hanula11
9. jan 2010

ahoj kejki 🙂

kejka
9. jan 2010

Ahoj Hanulko-jukla jsem ti do albíčka,máš supr rodinku a koukám na věk těch starších-máme je na stejno 😉 😉

hanula11
9. jan 2010

ba jo, jen ti nejmenší jsou trochu jinak 😉 🙂

jakelina
9. jan 2010

Ahoj Kejko, pojď mezi nás. 🙂

saruspec
9. jan 2010

čauky,zrovna jsme přijeli od Matyska ta dalnice je hrozná silničaři zasali.Museli malému nasadit jiné antibiotika pořád má vysoké horečky a infekci v krvi,a jak nás viděl tak začal tak plakat to se nedá zvladnout je to hruza.

miracko
9. jan 2010

Ahojte,
baby ja vam chcem len povedať ze vas obdivujem a hrozne vam fandim 😀
Saruspec, matejkovi drzim palce nech sa cim skor vyzdravie a nech ho mas coskoro doma

jakelina
9. jan 2010

Sarus, já to mám v živé paměti a je to už 18 let, co ležel tři týdny v nemocnici náš David. Byla jsem z toho úplně na dně a to neměl ani žádnou operaci, jenom se na trhu objevil čaj dětský se Salmonelozou a nakazilo se spousta dětí. Musel se pak vracet do lékáren a dělali rozbory. Malý už kakal jenom čistou zelenou vodu a nic nepomáhalo, tak na kapáky a umělou výživu do nemocnice a tam nepřibíral snad dva týdny a spíš hubnul. Když nám ho pustili domů, byl jak z Dachau, plný ekzému a rozpíchanou celou hlavu od kapáků. Dva dny jsem ho nosila na rukách jak mi ho bylo líto a brečela, když ho pustili domů.
Tak si umím představit, že to máš ještě mnohem horší a malý už to víc vnímá. David měl tehdy 8 týdnů a snad si z toho nic nepamatuje. Ani mě nepoznal, když jsem si ho vezla domů. No děs. Byl tak vyřvaný, že ani nemohl vydat žádný zvuk.

saruspec
10. jan 2010

ta matka vždycky trpí,chtěli jsme jet lyžovat ale ráno lelo jak z konve a teď zase krasně sněží tak pojedem za Matyskem,ráno jsme volali na jip a pořád ma horečky tak že mu vzali moč a uvidí.

jakelina
10. jan 2010

Sarus, tak jeďte opatrně. Je to nebezpečné to náledí, pak písni co novéhol

hanula11
10. jan 2010

Sarus, snad se Matějíčkovi brzy uleví a horečky poleví. Moc mu přeji, aby mu už bylo líp, měl všechny ty zlý operace a trápení v pohodě za sebou. Však on to jistě zvládne a bude lépe. 🙂 😵

saruspec
10. jan 2010

čauky tak jsme dojeli silnice hruza od nás Bohumín,ostrava klimkovice hruza hruza opět silničaři nikde ale před olomouci a v olomouci nadhera uplně odhrnuté na asfalt to je zajimavé někde to jde a někde ne.jak jsme přišli tak Matysek spinkal a pak se vzbudil chvilku plakal pak se na nás smál donesla jsem mu dalšiho plyšačka tak začal nám vykladát a pak přišla sestra a jestli si ho nakrmím tak že jo,dala to manželovy a on řika,že to je studené a ona že né že to chladila pod studenou vodou tak ja jsem to vzala a napila se a samozřejmně to bylo studené a v jejich hnusné flašce my jsme tam dali matyskovy antikolikovou lahvičku tak manžel se naštval vletěl za ni na sesternu a udělal tam kravál tak hned litala jestli ještě něco nepotřebujem už si nemužem být jistí ani na te jipce,pořád ma malej horečky a ma zanět ledvin ale už byl trošičku lepší než včera.pak jsme přijeli před barák a takovej mladej kluk s opavskou značkou byl zapadlej a nemohl vyjet tak jsem manželovi řekla at mu pomuže a vytahne ho tak nám děkoval ja si myslím,že je to samozřejmost pomoct v takovém počasí,kluk zmrzlý lital tam kolem auta a nikdo mu nezastavil někteří lidi jsou hnusní

jakelina
11. jan 2010

Saruspec, tak to je fajn, že už je malý lepší. Když už se směje tak to je úplně jiná návštěva, že. Moc mu to přeju, aby byl co nejdřív doma. S tím mlíkem jsou trapní, ještě z toho dostne ke všemu průjem a bude se trápit ještě víc, chudáček.
Manžel je hodný, teda vy oba. Umím si představit našeho Davida, kdyby někde zapadl, má řidičák sotva půl roku a nikdo by mu nepomohl. Každému se to může stát taky a pak by pomoc přivítal. My jsme jednou takhle vytahovali auto v noci jak jsme jeli z plesu, jenom v botách na tancování a Ti lidi nám ani pořádně nepoděkovali, ale stejně jsme z toho měli dobrý pocit.
🙂 Tak zase napiš až budeš mít čas, těším se na každou zprávu.

saruspec
11. jan 2010

zdravím tak malej ma dneska 37 teploty,tak už je to fajn dneska jsme tam nejeli manžel měl plno práce ale čekám že nám zitra zavolaj že máme přijed,že davaji malého na dětské. 🙂

jakelina
11. jan 2010

Jéééé, to je super, hned se vám bude líp usínat. Pak už tam s ním můžeš zůstat, nebo ne???A jak dlouho to ještě bude, asi nikdo neumí odhadnout, co?? Kdyby byl už na víkend doma, tak to by bylo super. 🙂

saruspec
11. jan 2010

tak to na víkend určitě doma nebude,po te operaci se jde 10-12den domu,jaki napišu ti na IP.

jakelina
11. jan 2010

Saruspec četla jsem to a jsi poklad. 🙂

hanula11
12. jan 2010

Saruspec, to je dobře, že drobkovi šla teplota dolů. Jestli ho dají na to dětský, a kdybys ještě i byla s ním, to by bylo přece veselejší.
🙂 😵

jakelina
12. jan 2010

Hanul, co rýma, zkoušela jsi to mateřské mléko do nosu???
Já potřebuju do obchodu, ale mám strach z toho ledu. Neobleču už žádnou podprsenku, tak budu asi chodit bez. 🙂

l.lara
12. jan 2010

ahojte,

saru, tesiem sa, ze matejkovi ustupili teplotky 😵

l.lara
12. jan 2010

do kelu, snazim sa pisat rychlo a odenterovala som to skor, ako som stihla dopisat. a este aj s preklepom..

jake, bola si v tom obchode..? 😉 na ten lad davaj pozor! ja sa tiez chystam s malou nakupit a do lekarne, len neviem, ci mam zobrat kocik, alebo radsej peso..sme o5 same doma, tatino je na sluzobke a mala - starsia pride az zajtra.

miracko dakujeme.. 🙂

kejka vitaj 🙂

hanula, gratulujem k vyhre.. 😵 🙂

hanula11
12. jan 2010

Rýmička krapet polevila. Mateřské mléko jsem, Jaki, nekapala, zkoušela jste to některá osobně? Já tak sem tam četla - do očiček, ale do nosu až tady 😒 😉. Tak nevím.
Máme doma studenej odchov, starej barák, i okna, tak tu je občas "chladněj", hlavně v noci, nebo sem tam průvan z chodby když někdo blbě, tzn dlouho, otvírá dveře.
Tatin má plyn "naprogramovanej", občas mu program zhatím ručním ovládáním, ale musím to hlídat, abychom to moc nepřehnali, u nás je maximum tak 21, 22 už je skoro moc 😅 😀 . Hlavně že se u nás daří rybičkám 😉 , máme pár akvárek s cichladama, to těm se občas topí fest 😒 😠 😀 . Áďu ale mrznout nenechám, jen že tu nemáme žádný velký hice, njn.
Z domu ven se mi vůbec nechce, je to tam hnus. Možná zkusím navečer přenechat kojence na dozor otci a zajet busem. Ale včera byl otec značně nevrlý, pak mi několikrát důrazně sdělil, že mu není dobře, že na něj tedy možná něco leze, tudíž se nechce Adélce věnovat, aby ji případně nenakazil, tak nevím, jestli už dnes bude OK (těžko).

l.lara
12. jan 2010

saru, pozerala som fotky, tie spolocne, kde ste vsetci traja su obzvlast krasne.. 🙂 a malicky je v tej modrej perinke naadherny anjelik.. 😵 to je minimalne na kalendar, alebo pohladnicu 🙂