Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

saruspec
22. jan 2010

to jo supr,zitra dám fotky z nemocnice dnes už se mi nechce,jak byl malej pořád vysmatej.

l.lara
23. jan 2010

ahojte 😵
Saru a Matejko, konecne ste doma 🙂 😵 som rada, ze ste natrafili na dobrych odbornikov lekarov, to je to najdolezitejsie.. 🙂 ale je skoda, ze sa naozaj rodicia neozvu, ked sa im nieco nepaci, vacsinou to pomoze. moj brat, ked bol v nemocnici, bol v dost vaznom stave, tak mu povedali, ze aj paralen si musi kupit, ze tam na nic nemaju peniaze, lekari ho pomaly ignorovali. tak sa "porozpraval" s lekarkou, povedal jej nieco o charte ci co, ake ma prava a odvtedy okolo neho skakali.. 😎 😀 maly musi byt uzasnucky, taky vysviaty. tesim sa na fotecky 😵

jakelina
23. jan 2010

Sarus, dnes mi přišla mms, co jsi psala z nemocnice. Tak si dali s tou aktivací načas. ☹ Tvrdili mi, že to bude do 24 hodin. Stejně to musím ale číst na internetu, ten můj telefon to nějak nestíhá.

saruspec
24. jan 2010

to brzo 😀 to neva zkusím teď dát fotky do alba.

hanula11
24. jan 2010

AHOJ Saru, jsme se tu na chvilku sešly 😉 🙂

hanula11
24. jan 2010

Pusu drobkovi 😵

saruspec
24. jan 2010

jo diky tak už jsem dala fotky z nemocnice do alba tak mrkněte. 😀

jakelina
24. jan 2010

Zrovna se dívám, hezké.

saruspec
24. jan 2010

pořád malej má bolesti břiška ráno tak řval nešlo ho utišit,pak pomohla rourka do zadečku.

jakelina
24. jan 2010

Asi má rozhozené zažívání z toho průjmu. Nemůže už jogurt, to je dobré na zažívání. To se asi může až od půl roku.

saruspec
24. jan 2010

hm to nevím davám mu teď jen mlíčko ani kašičky až si zase zvykne to bříško.

jakelina
24. jan 2010

Sarus, někdo vaří na to mlíko rýžový odvar a z toho udělá mléko, ale aby z toho zase nedostal zácpu a nebolelo ho to bříško ještě víc. Já myslím, že se to srovná. Má to prostě podrážděné.

saruspec
25. jan 2010

dneska už to bylo supr,večer jsem mu udělala mléko a 3lžičky ryžovomlečné kašičky a jak mlaskal,musím mu dělat kašičky bere antibiotika tak mu to dám do te kašičky a mám jistotu,že to vypije v mléku to nechce změní to uplně chuť a je to uplně žluté.dneska jsem byla s moči u dětské doktorky tak je to dobrý nemá nic.ale začiná mi pokašlavat tak pujdu koupit nějakéj sirupek určitě to chytnul od manžela.

jakelina
25. jan 2010

Sarus já jsem tu rýžovou kaši taky dávala od čtvrtého měsíce, měla jsem už málo mléka, tak jednou denně měl malý kaši a pak jsem ho dokojila. Taky mu to chutnalo. Já jsem byla dnes u doktora, vše v pořádku. Měla jsem strach po těch bolestech v pátek. Říkal, že čípek je vpořádku a mám víc odpočívat. To se říká chlapovi, ale hůř dělá mamince od třech dětí. Oni mi kluci pomůžou, vytřou podlahy, umyjou nádobí, ale praní, žeklení a vaření je na mě. ☹

saruspec
25. jan 2010

no to jo,ja sice nemám 3děti,ale jak jsem přijela z nemocnice tak doma hruza manžel neuklidí po sobě nic,je strašnej bordelář a to mně dost štve ja mám ráda pořádek,tak včera jsem opoledne vydrhla koupelku kachličky a zachod vannu,atd drhla jsem to ajaxem a pak jsem nemohla dýchat,dneska se chytnu ložnice a teď pujdu žehlit.Byla jsem s močem od malého tak je to dobrý,ještě že přišla mamka a pohlidala malého do toho mrazu bych ho neoblikala.

jakelina
25. jan 2010

Sarus, to já se je snažím vycvičit, ať mají budoucí snachy radost, ale bordeláři jsou taky. 🙂
Ono to ani nejde, když jsou samí chlapi a musí pomáhat chtě nechtě.

saruspec
25. jan 2010

no jo ale oni jsou mladí a muj chlap už je dost starý aby si po sobě uklidil.ale to je jedno ja nadavám a stejně to uklidím mně to nedá. 😀

hanula11
26. jan 2010

AHOJte dívčata 😉
Chlapi jsou holt chlapi.
Co se v mládí naučíš ve stáří jako když najdeš, ovšem náš mladý muž má "zářný" příklad ve svém otci.
A ten si myslí (pochopitelně na základě chybné výchovy tchýně), že veškeré domácí práce nejsou holt jeho práce.
Synátor je docela šikovný, umí třeba i uvařit, poradí si když se má něco udělat, ale že by se doma předřel, to tedy rozhodně ne. Ta jeho ho ovšem fest "cvičí" a chlapec se "snaží". Je to holt v lidech, jak se k sobě chovají, ale ta výchova dělá hodně, njn.
METEO okénko: u nás jen minus osm, hurá. Zítra do poradny se ale asi stejně pojede autem, tyhle mrazy holt nejsou na procházky s kočárkem.
A mějte se, mamuše, zdravím děti i miminka v břísku 🙂 😵

jakelina
26. jan 2010

Holky, já dnes probuzení jak hrom. Ještě teď se třepu. Zvoní mi telefon a já rozespalá to zvednu a ozve se. Dobrý den tady JIP oddělení nemocnice ve Frýdku. Právě jsme přijali vašeho syna a já už začala bulet a představovala si krvácení do mozku, zlomenou páteř, nebo něco ještě horšího a nakonec mi doktor řekl, že Matyáš začal v noci zvracet, teplota a průjem, tak ho z toho lyžáku odvezla sanitka do nemocnice a zavodňují ho a čekají na výsledky odběrů.
Nepochopím proč mi nezavolal někdo z učitelek, ještě než ho tam odvezli. Málem jsem porodila z toho šoku. Tak tam manžel hned jel, protože na infekční teď ani nemůžu. Ach jo, Lucis hned jsem si vzpomněla na Tebe a malou.
Je mi ho tak líto, těšil se a teď místo toho bude dva až tři dny ležet v nemocnici. Ještě je to tak daleko. Nemá u sebe ani mobil. Manžel šel po cestě nějaký koupit, byl totiž náhodou v Třinci, tak to nemá tak daleko.

l.lara
26. jan 2010

ahojte 🙂

jake, kraaaasne fotecky s bruskom!!! 🙂 😵 😉
sa ti necudujem, ze sa klepes, uff.. mna by to asi zlozilo. nech mu je cim skor lepsie.. 😵 pozdravujeme.. 😵

saru, malinky je na tych fotkach krasny, vysmiaty..slniecko male... 😵 😵 😵

co sa tyka upratovania moj bol strasny bordelar, ale normalne nechapem, pri mne sa trosku naucil 😵 este ked zila jeho maminka, tak nechapala ze vzdy, ked som mala k nim prist, vydrhol byt.. ona ho chudatko nedonutila ani aby si upratal postel.. 😀 ale zas az taky poriadkumilovny nie je, aby ste si nemysleli.. 😀

volala som alergologicke kvoli vysledkom..ja sa toho tretieho babatka uz asi nedockam, zacinam sa s tym zmierovat.. ☹ ☹ ☹ mam zase znizenu imunitu, minuly rok som na to pojedla kopu liekov, zajtra si idem po dalsiu kopu... 😠 ostatne testy mam zatial negativne, ale oci zacali zase opuchat.. ☹ to len tak pre info.. 😔

saruspec
26. jan 2010

čauky,pěkné fotky jsi odvažná,ja bych se asi styděla takhle fotit.a kde je na lyžaku?asi chytnul rotaviry.ja mam malého nemocného chytnul to od manžel,a kašle jak hrom rýmu tak jsem hned volala doktorce,tak mám radost nejraději bych manžela nakopala,říkám mu nepusinkuj malého jseš nemocnej ať to nechytne od tebe,a už je to tady.tak ani moc nespinká,pláče ráno neměl horečku uvidíme večer.

hanula11
26. jan 2010

Jaki, fotky hezoučký, to už je pane bříško 😉 🙂 To bude určitě kluj jako buk 😵 .S tím telefonem nezávidím 😒 , snad bude mladýmu brzo líp. To jsou tedy šoky, že ti fakt nezavovaly učitelky?! 😠
U nás krásná modrá obloha a už je konečně obstojně, odpoledne asi vyrazíme na procházku, poslední dobou se v těch mrazech moc procházet nedalo. 🙂

jakelina
26. jan 2010

Sarus, já jsem se taky styděla, byla jsem úplně zpocená, ale znám tu paní i jejího manžela. Volala jsem teď do nemocnice, tak tam pojedeme zítra na návštěvu a já jenom zamávám někde z okna, nebo nepojedu vůbec. Nechtěla bych skončit taky v nemocnici. Ach jo. Pak napíšu jak to vypadá. Je to na pendrek, že je to tak daleko. Já mám vycházky jenom odpoledne čtyři hodiny a teď to kontrolují jak hrom.

saruspec
27. jan 2010

jaki raději tam nechod,ty bacili to je hruza,a tvuj manžel ať taky davá bacha at něco nechytne a pak to přenese na tebe,ja vím,že je to kruté,že nemužeš za synem ale musiš to vydržet,uvidiš že to bude dobré.Pro vás to je daleko ale mi to máme kousek,a jezdíme lyžovat do mostu u jablunkova.Myslíš,že by ti přišla kontrola?ja byla od začátku na nemocenské a ani jednou nepřišla a byli jsme aji v chorvatsku,ja si myslím,že k těhotným nechodí.Malej kašle jak hrom davám mu mukosolvan junior,do nosu vincentku a tusin naštětí ještě nemá horečku ale je protivnej nechce být na rukách,v lehátku pak ho vozím v kočárku na zblaznění už nevím co a to spinká po 10minutach.manžel mi tvrdí,že jsme to dovezli z infekčního,že on už je zdraví,je to možné .musím jit malej pláče

jakelina
27. jan 2010

Sarus, já jsem si taky myslela, že nechodí, ale na jiné tématu si píšu s holkou z Opavy a měla kontrolu v pondělí. Byla zrovna v práci a tak zastihli doma jenom manžela a už má správní řízení. Musela jenom odnést papíry na mateřskou, ale je to nezajímá. To už měla druhou za dobu co je na nemocenské od ledna.

Snad se mi tam manžel nenakazí. Myslela bych si, že ty bacily v tom mrazu pochcípají a oni řádí ještě víc. Malého hodně zvedej ať mu ty soplíky odtíkají. Jinak to často sedá do uší a to je pak ještě horší. Věřím, že je protivný, nám to taky na náladě nepřidá, když jsme nemocné. Užil si toho už dost a zase něco. Ach jo. Kdyby bylo alespoň trochu lepší počasí, takhle se ani nedá jít ven a já už mám ponorkovou nemoc.

saruspec
27. jan 2010

ja taky mám ponorkovou nemoc,vlastně jsem byla pořád s malým v nemocnici kromě 5dnu co byl na jipce.ten mukosolvan je aji proti zanětu ucha tak je to dobrý,snoplíky miú odsavám odsavačkou na vysavač je to supr.jak přijede tvuj muž tak at všechno svleče a hned to vyper,ja jsem taky všechno vyprala aji tu deku s hrazdičkou aji věci co neměl vubec oblečené.

jakelina
27. jan 2010

Já ho vysleču a pošlu hodinu ven vymrznout 😀 😀

saruspec
27. jan 2010

jo tak na bacili haha ale pak mu budeš muset udělat čaj s rumem haha nebo nějak zahřát haha

jakelina
27. jan 2010

Sarus, aby mu tam venku něco neomrzlo, že 😀 😀 . Třeba to ještě někdy budeme potřebovat. Já jsem dnes doprala všechny věci co měl malý na sobě i v batohu. Tak to suším kde se dá. Já jsem taky háklivá, raději vyperu skoro čistou věc jenom pro ten pocit, že je to voňavé a čisté. Jsem na to asi ujetá. Jak jeden den neperu už mi něco chybí. 🙂