Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

jakelina
11. mar 2010

To se budou muset zklidnit, ale oni se snaží i teď, ale prostě se tomu nedá zabránit, aby něčím neklepli, nebo nesplachovali na záchodě. Když byli menší, tak to byl klid už v 8 hodin, ale i Matyáš už chodí spát až v 9 a ti velcí to ani nemluvím. Honím je každý den od televize, nebo počítače. Jakub hraje na kytaru a to mi už taky někdy leze na nervy, jak tam ještě v deset brnká a zpívá pořád dokola jednu písničku.
😀

saruspec
12. mar 2010

😀 POZOR POZOR!!!!!! 😀 Přinaším radostnou zprávu Jaki včera večer 22:07 porodila malého eliaška 3500g 49cm.Jaki i malej jsou v pořádku!!!!! 😀 😀 😀

lucisa
12. mar 2010

Saru, tak jsem tady právě chtěla hodit zprávu o jakel a tys mě předběhla 😀 Všimla jsem si, že tady taky chodí, tak jsem chtěla hodit echo 😉

saruspec
13. mar 2010

jaki mi psala ráno tak jsem hned musela za čerstva řict tu zprávu.

hanula11
15. mar 2010

velká gratulace Jaki k chlapečkovi 🙂
Je to chlapák, tak ať pěkně roste a dělá všem jenom radost 😵
A mamince ať se taky daří co nejlíp 😅

G R A T U L E M E !!!!!

jakelina
15. mar 2010

Holky díky, napíšu víc až se zaběhnem a jsme doma teprve dvě hoďky.

saruspec
26. mar 2010

tady už nikdo nechodí?

hanula11
27. mar 2010

nějak poslední dobou nestíhám PC

Zdravím a zkusím sem zajít časteji 🙂
Jaki, snad to s malým zvládáš, písni. 😵

jakelina
29. mar 2010

Hanul, jsme bez cumlíku a je celkem hodný. Včera tu byla Sarus s manželem a maminkou, tak ani moc nezlobil.
V noci se budí co 2-3 hodiny, když je dobře i 4 a nejdýl spí večer po koupání. Někdy až do 12 hodin a tak se trochu dospím.

Sarus pěkná fotečka, pak mě napadlo až jste odjeli, že jsme mohli malé spolu vyfotit. Tak příště. 😀

saruspec
29. mar 2010

no to jsme mohli.a uši mám v pořádku žadnej kravál nebyl Jaki.a ikdyby tak ja pracuji ve škole a tam je 700děti tak to je kravál.a pracovat ve škole to je nejlepší antikoncepce 😀 😀

jakelina
31. mar 2010

Sarus tak to máš pravdu s tou školou. Můžu se zeptat jestli učíš a co???? 😀

saruspec
31. mar 2010

ja a učit jo? to bych musela ty děcka zabít.uklizím nebo-li pravá ruka p.ředitelky byla jsem holka na všechno,přijel inspektor musela jsem ho zavést autem do Karviné,je třeba na lyžák instruktorku tak jsem jela,musela jsem si za svoje udělat instruktorský kurz.ale nestěžuji si tam.už tam dělám 10let před tím jsem pracovala od 18 let v železarnách udělala jsem si jeřebnický kurz a dělala na jeřábu,ale musela jsem z tama odejit,protože jsem astmatik a měla jsem pořád zachvaty astmatické a ležela na kapakách.tak ta pravá ledvina je dobrá ta levá se nezpraví ale ani se nezhoršila tak je to dobré,ještě to vydržet přiští týden ty dva dny.

jakelina
31. mar 2010

Sarus tak dobré zprávy. Já jsem tě tipovala, že učíš tělocvik a něco k tomu. Jsi takový sportovec

hanula11
31. mar 2010

Jaki, to máš hodnýho kloučka. Když tě nechá docela vyspat 🙂 a s dudlíkem je šikula, Adélka ho ještě taky neměla.
Dnes jsme byli na třetím očkování, ještě že pak už bude chvíli s injekcemi klid. A malá váží asi 6.650.
To jste měly fajn, že jste se , holky, sešly. Malulka spí na taťkovi, raděj už budu končit, má asi zvýšenou teplotu, tak asi nebude spát moc dlouho. Zdravím a mějte se 😵

jakelina
1. apr 2010

Hanul, dali jsme mu dudlíka jenom do kočárku, protože ten se mu nelíbí. Musím mu ho vnutit a pak usne a vyplivne ho. Já bych teda byla raději, kdyby ho trochu chtěl i doma, aby nebyl takový závislák na prso.

hanula11
1. apr 2010

Tak snad moc velká reakce na očkování tentokrát nebude, zatím to s malou docela jde. U nás je dnes pěkně, spí na sluníčku, chodím ji kontrolovat.
My Adélce dudlíka nedali do pusy vůbec, teď už mi ani nepřijde, že ho nemá. Jen když brečí, tak to někdy chvíli trvá, ale rychle se většinou zklidní. Závislák na prsu sice asi trochu je, ale dá se.
Blíží se nám Velikonoce, tak ať si je užijete 🙂 v poho 😵

jakelina
5. apr 2010

Hanul, nás čeká očkování příští týden

saruspec
8. apr 2010

čauky a nás čeka v zaři operace malej ma reflux na obou stranach močovodu tak nemám vubec naládu.

jakelina
9. apr 2010

Sarus tak to je blbé, je mi ho moc líto. Vypadá takové spokojené mimčo a má takové trápení. Bobek. Ani se ti nedivím a moc tě obdivuju, co vás ještě čeká a malý se musí chudák tak trápit. Buď silná a myslím na vás.

l.lara
5. máj 2010

ahojte,

dlho som tu nebola. bola som zvedava, ci jake uz porodila a malicky bude mat uz 2. mesiace!🙂 jakelina srdecne gratulujem! 😵 a malemu Eliaskovi zelam dlhy a stastny zivot! 😵 velmi sa tesim... 😵

saruspec, Matejkovi veeeeeeelmi drzim pasticky a posielame mu velke cmuuuuuk, nech je cim skor v poriadku krasavec maly....... 😵 myslime na vas..

jakelina
5. máj 2010

Lara díky, je to náš pokládeček

l.lara
5. máj 2010

jeeeejda, aky zlatulinkyy...a aj ty mas nejaku dobru foto v profile.. 😉

jakelina
5. máj 2010

Lara, měla jsem v profili fotku s malým a pokaždé mi ji smazali, tak jsem tam hodila foto z Egypta, jinak se málo fotím a nic lepšího jsem nenašla.
Malý je sladký, ale zápřah to je. Večer se cítím tak na 100 let a ráno hned jak vstanu po prokojené noci tak na 95, ale přes den to jde 😀 😀

jakelina
8. máj 2010

Lara a co u tebe nového??? Není na obzoru miminko???

hanula11
14. máj 2010

No, děvčata, tak mám asi zánět mlékovodu, njn. Už pár dní se pořádně nervuji s naší "starší", skoro nespím.
A teď do toho ještě tohle, asi se brzo zblázním 😠 😀
Nevíte nějaká co s tím dělat? Zatím zkouším nahřívat a jestli to malulka neprotáhne, ale je to bída a bolí to jako sv....

Mám nějaké nové fotky stažené do PC, zkusím je sem asi hodit, ale nevím, jak se zadaří.

To počasí je taky "špica",
Tak mějte aspoň sluníčka doma - ta naše malá 🙂

jakelina
14. máj 2010

Hanul, vem si paralen a zašla bych si k doktorovi. Víkend před náma a můžeš dostat teploty ☹

hanula11
14. máj 2010

JAKI, asi zkusím ten paralen a nejdřív tvaroh, k doktorovi se dnes asi nedostanu

jakelina
14. máj 2010

Jestli máš to prso horké, tak klidně leduj. 🙂

hanula11
14. máj 2010

Hlavně to strašně bolí, teplotu mám asi taky. Jen nevím, můžu ten paralen, když kojím?

jakelina
14. máj 2010

Hanul můžeš, třikrát denně, já ho užívám na záda, když mě to hodně bere. Mám skoliozu a kojím. Doktor mi to schválil.