Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

hanula11
11. feb 2010

Saru, tam je minimum pro rodičovský 7.600, ale ty máš ještě mateřskou,ne?
Já dnes posílala dopis n OSSZ, aby mi laskavě vyplnili ještě jeden papír, ten co mi poslali v listopadu ohledně rodičovského příspěvku prý nestačí, poněvadž se teď v lednu denní dávka změnila 😠
Dočítám, tak taky ještě máš, saruspec - mateřskou. Matěj je pěknej cvalda, my jdeme zase do poradny až za tři týdny, to budeÁďa asi o měsíc mladší než on 🙂 .

saruspec
12. feb 2010

čauky ale když máš nižší mateřskou než 7600kč tak to ti musí doplatit kontaktní misto.Ptala jsem se tak v pondělí jdu vyřidit si aji rodičovsky přispěvek.Tak už tady byl pan redaktor z Blesku byl supr pokecali jsme všechno jsem řekla jak si to dovoluje socka nám vzit penize nikoho neinformovat,kolik jsme platili za umělé oplodnění,že v nemocnici musíme vše platit za Matýska atd.a pak nás fotil s Matýskem a přiští týden to bude v blesku.tak kdyby jste chtěli autogram tak stačí řict.hahah 😀 😀 😀 😀

jakelina
12. feb 2010

Sarus, tak ty jsi šikovná a autogram určitě chtít budem. Který den to vyjde nevíš???? Já si to musím zajet koupit do Opavy, protože u nás není ani pitomá novinová budka.

saruspec
12. feb 2010

nevím kdy to bude ja kupuji každý den blesk at jsem trošku v obraze.ale Blesk bude aji na netu tak si to mužeš přečist.at někde neuklouzneš v tom hnusném počasi.

jakelina
12. feb 2010

Sarus, já si to chci vystřihnout a schovat. 😀 Tak pak písni, který den to tam bylo a já si ho koupím.
A co malý, je teď v pohodě po té operaci a bude muset ještě na jednu??? Moc bych mu přála, ať už to je dobré. 😀 Za chvilku bude sedět a venku na procházce prohlížet co se kde hne. To je nejhezčí období. 🙂 🙂

saruspec
12. feb 2010

30.3.jedem do olomouce na ultrazvuk,to ty už budeš mít taky malého na světě,pak hned mi pošli mms jak se narodí.a 5.4.zase jedem na 2dny na vyšetřeni a pak se rozhodne jestli mu udělaji hned tu operaci nebo za měsic.bobek už je taky fajný každý den vidiš jak dělá pokroky,včera po tom očkovaní večer byl uknourany ale zvladli jsme to,v noci se parkrát vzudil dala jsem mu cumlík a spinkal dal.Ten redaktor se mně ptal jestli nelituji toho,že mám Matyska,že tolik peněz všechno stojí,ja jsem mu řekla že ne že je to největší štěstíčko v našem životě a že ikdyby jsme neměli co jíst tak Matysek vždy bude mít první poslední.

hanula11
12. feb 2010

saru, no, já vůbec nevím kolik mi te%d přišlo, ale asi taky míň než 7,600, nevím jaký byl na konci měsíce zůstatek, ale když mateřská přišla, tak mě teda nenadchli 😒, myslela jsem, že to bude lepší 😕

nemám internetový bankovnictví, výpis z účtu za únor dostanu nejdřív za tři týdny ☹
ale posílala jsem na OSSZ papír, aby mi tam doplnili, kolik od ledna beru, tak ten asi dojde dřív

a s Matýskem budete v Blesku, no teda

😉 🙂 , ale kterej den, já kupuju teď Blesk většinou jenom někdy v pátek 🙂
tak dej taky vědět, kdy to má být 😅

jakelina
12. feb 2010

Sasrus no to doufám, že už bude malý na světě. Já pak napíšu a určitě dodám nějaké fotky až budu trochu fit. Minulý porod mi sice bylo 30, ale byla jsem dost šitá a doma jsem se ještě dva týdny jenom ploužila. Nějak moc mě to vzalo a dostala jsem doma teploty, tak doufám, že to teď bude lepší.
Navíc já pořád u mateřské pracuju, tak to dá taky zabrat, sedět u počítače a nebo šanonů, když konečně mimčo zabere a to nejčastěji v noci. S Matýskem jsem to zvládla, tak snad tentokrát taky. Na manžela se moc spoléhat nemůžu, ten dělá 7 dní v týdnu 12-15 hodin denně. ☹

Hoď nám nějaké nové fotky malého šikulky. To budeš zase na nervy v té nemocnici, ale snad to bude trochu lepší, ten přístup personálu a bude to jeho poslední operace. 🙂

saruspec
12. feb 2010

snad jo,ještě mu chcou vzít tu levou ledvinou,ale to až bude větší jedině kdyby teď dělala neplechu tak by ji museli vzít hned.

jakelina
15. feb 2010

Sarus dnes v Blesku jsi, nebo ne????

saruspec
15. feb 2010

čau nejsem,nemohla jsem se dostat na net blbne mi,jak tak pořád nejde kabelovka a předevčirem jak vypnu počitač tak se mi samo instaluje nové věci a udělalo to nějakou chybu nemužu se dostat na seznam na jiné jo ale seznam ne.tak se musí na to jirka podivat jak přijde večer.jo a tu houpačku nemužu nikde sehnat je vyprodaná,ještě jsem ji měla objednanou v Plzni ale nemužu se dostat na meila tak nevím.Dneska jsem byla na kontaktním mistě tak mi to doplati od ledna ten rozdil do mateřské.

saruspec
15. feb 2010

jo zapoměla jsem říct,že nám lezou 2zoubky tak jsme 2dny moc nespali a protivní ale už jsme lepší. 😀

jakelina
15. feb 2010

Jejda,tak to brzo. Malý bude zubáček. To bude ještě roztomilejší. 🙂
Tak alespoň nějaké penízky, že doplatí. Máš alespoň na ten pobyt v nemocnici. 🙂

saruspec
16. feb 2010

no to už mělo být zaplacene do 29.1.ale ja jich kašlu než tam pojedem v březnu tak to doplatím.

jakelina
16. feb 2010

Sarus, aby Tě za to někde nopopotahovali. Nám to při propouštění Matese dost zdůrazňovali, že to předávají v případě nezaplacení k vymáhání.
Tak jsme to poslali z účtu raději hned ten den, aby mi sem ještě nepřišla nějaké exekuce. 😝

piskotka135
18. feb 2010

Ja si myslim, ze vek tehotenstva nie je rozhodujuci, ale zdravotny a psychicky stav zeny. Osobne si myslim, ze dnesne styridsiatnicky su ovela zdravsie ako ich mladsie kolegyne, pretoze vyrastali v zdravsom prostredi, jedli zdravsiu stravu a mali ovela viac pohybu.

jakelina
18. feb 2010

Piskotka, no tak to mě potěšilo. 😀

hanula11
23. feb 2010

Zdravím při úterý
Js 😵
Jsem vás početla, malulka teď pořád má nějakou plačtivou, už jsem myslela že jí snad rostou zuby, ačkoli včera měla "teprve" čtyři měsíci .
Včera bylo ještě hůř než o víkendu, dokonce jsem dala dvě kousátka chladit do ledničky. Stejně je tedy moc "nekousala", ale aspoň už ví jak vypadají 😉 . 🙂 No a večer se nám zdála krapet lepší, i v noci se už nebudila co hodinu dvě a spala líp.
Po ránu sice úsměv, ale pak taky pobrekávala. Tak nevím, konečně trochu zaspala, uvidíme.
Saru, v tom Blesku už jste byli?

jakelina
23. feb 2010

Hanul, já o Sarus nic nevím. Má nějaký problém s počítačem a neozvala se dost dlouho.

hanula11
23. feb 2010

nemáš na ni telefon? 🙂

jakelina
23. feb 2010

Už jsem jí psala, tak vše vpořádku a počítač už jí bude fungovat, tak určitě napíše. Měla jsem strach, jestli Matýsek neonemocněl.

saruspec
23. feb 2010

zdravím,tak konečně jsem si dala počitač do kupy.v tom blesku to nebylo ale psala jsem dnes redaktorovi,jestli to Pražaci nehodili do koše,nejsme V.I.P. tak co by tam davali starosti nějakých maminek,uvidíme co mi odepiše ten redaktor.Jaki nedopsala jsem ti tu sms,akurát volal manžel a ja to odeslala,že do pátku by ti to mělo dojít.Jaki nemyslím,že by jsme byli popotahovaní ohledně těch peněz,protože ja jsem taky poctivec,že jsem řekla že nemáme zaplaceno za řijen za Matýska že jsem myslela,že se za děti neplatí a oni to ani nevěděli,a jak jsme čekali jak operovali po druhé Matyska tak jsem šla v nemocnici na pokladnu a zaplatila jsem za sebe a nic mi neřekli,že tam mám dluh.ja si myslím,že mají v tom trošičku chaoz.Zítra máme svátek. 😀 Byla jsem Matymu viřidit pas,protože už neplatí,že když máš syna v občance tak mužeš vycestovat musí mít už svuj pas tak mi to řekla na občankách paní.A musíte jit na Matriku a požadát žádost,že malej má české očanství a to se posilá do ostravy a z ostravy mně domu a 100kč a pak stím pujdu na pasové aji s Matým tam ho vyfotí a zase 100kč a měsíc čekat.13.3.jedou od nás ze školy na lýžak na 14dní a ředitelka mně furt přemlouvá at tam přijedem je to na slovensku Malino-Brdo je to tam moc hezké jezdila jsem tam každý rok na lýžák jako instruktorka lyž.tak by jsme tam možná zajeli aji s Matym at je na čerstvém vzduchu no uvidíme.

jakelina
23. feb 2010

Sarus, na Malino Brdo jsme jezdili taky lyžovat a je tam hezky. Bydleli jsme v malé vesničce u Rožumboreku a jezdili k vleku asi 5 km. Je tam hezky, jenom jeden den se nahoře nelyžovalo, tak jsme jezdili lanovkou nahoru a dolů po té dlouhé sjezdovce. Blbé bylo, že jsme museli sundávat pokaždé lyže.
A nedá se Matýsek napsat ještě do vašeho pasu?? Nás to taky čeká, vyřídit, ale nevím kdy někam pojedeme do zahraničí.
Matýskovi vše nej k svátku. Náš Maty slaví svátek taky zítra, Matyáš není v kalendáři.

saruspec
23. feb 2010

do pasu,už to taky nejde řikali to ve zpravach.My bydlíme přimo na te sjezdovce na hotelu Malino je to tam nadherné,právě jezdíme v březnu a pani vedoucí to dáva dětem levněji ja už tam byla parkrát zadarmo,pokoje jsou nadherné s televizi sprchou,děcka si toho nevaží,a jak ve středu odpoledne nesmí lyžovat tak pustí děcka do velké vyřivky zadarmo,už to tam známe všechny aji vlekáře vždycky jsem se domluvila a mohla jsem už jit v 8h ráno na sjezdovku to bylo párada jen horská služba nikdo jiní aji na skutrech nas povozili.ta dlouha sjezdovka pod vajíčkem je lepší na carwink.ale je tam dost medvědu,jednou jsme tam byli koncem března a to bylo už teplo tak se medvědi budili a v noci tam chodili do popelnice měli hlad.

jakelina
23. feb 2010

Sarus, tak to jsem určitě kolem těch chat jezdili, jak jsme sjížděli tu sjezdovku. My jsme taky byli v březnu a dole už nikde nebyl sníh, na parkovišti jsme obouvali lyžáky v kalužích vody a nahoře krásně sluníčko a kluci tam lezli na takovou kupu sněhu s cepínama.
Bylo tam fakt nádherně.

http://b.imagehost.org/view/0750/PICT0714

jakelina
23. feb 2010

Vložila jsem fotku a dívám se, že to je z roku 2006, ani mi nepřijde , že je to už tak dlouho. Je to z 11. března, asi tehdy byly prázdniny jarní později.

http://b.imagehost.org/view/0827/PICT0710

saruspec
24. feb 2010

supr fotka,ten hotel je přimo jak vyjedeš vajičkem a nazouvaš si lyže tak po levé straně u te malé sjezdovky co sjedeš.jsou tam lavičky venku a hraje tam hudba bufet.ja mám všechno vymazané fotky z počitače tak nemužu nic poslat.http://www.ubytovaninaslovensku.eu/hotel...

jakelina
24. feb 2010

Sarus, tak to je luxus. Moc hezké ubytování.

hanula11
26. feb 2010

pěknej hotel 🙂
My byli s děckama dvakrát v Tatrách, když byli pomenší. S Adélkou ještě asi budeme muset chvíli počkat 😵 .

jakelina
26. feb 2010

Hanul, budeš dělat indiánskou babičku a můžete jet ještě letos 😀