Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Matrac z Kaufladu - skúsenosti

zvedavec777a
14. aug 2015

Ahojte,

nemáte prosím niekto skúsenosť s matracom z Kauflandu? Iba teraz nedávno (13.8.2015) sa objavil v ponuke za 39 EUR, rozmer má 90x200 a podľa popisu je z pamäťovej peny ?? Pozor nejedná sa o Dormeo čo mali na jar. Podla popisu sa vola Gloria a výrobca je uvádzaná nejaká fy z Bulharska s názvom Gloria 2001 ltd. (inak na stránke absolútne nič nieje, ako by len teraz vznikla). Neviem čo si mám o ňom myslieť. Balený je vákuovo čiže nedá sa vyskúšať... bez toho aby sa otvoril.
Nenájde sa niekto kto ho má a poradí?

duun
14. aug 2015

Nie je to reálne skúsenosť, len prax architekta. Nechcem byť zlá, ale podľa sedliackeho rozumu nemôže mať žiadny matrac s cenou pod 100e-150e nejakú aspoň vzdialene rozumnú kvalitu. Ak to chceš napr. na chatu, kde na tom bude spať niekto pod 100 kg raz - dvakrát do roka, tak ok. Ak je to na pohovku na každodenné krátke zdriemnutie, tak no povedzme. Ak to má byť na reálne spanie, tak môj názor je NIE.

ena70
15. aug 2015

@zvedavec777a ja som sa tak ulakomila na vankúše z Kauflandu, jeden stál 4,99eur a poviem ti sú riadne nadýchané, akože vyzerali fajn, ale keď si na to ľahnem tak som ako na chemlonovom kopci, neprispôsobuje sa to nijako, buď som mala hrču pod hlavou alebo jamu....ja som to kúpila len akože pre návštevy keď prespia na jednu-dve noci a teraz kým som mala v čistiarne naše kvalitné vankúše zo Scanquiltu, tak som tieto kauflanďácke vyskúšala a poviem ti, sú to samé shity.... takže radšej si priplatím za kvalitu a tieto lacné veci už nekupujem...

duun
15. aug 2015

Aj kvalitné vankúše sa časom zležia - ale dajú sa "zrecyklovať", zbité kusy rozčesať a doplniť kvalitnou náplňou. :D Nekvalitné vankúše len vymeniť náplň - napr. EMI ponúka polyesterové "guličky", náplň v dobrej kvalite. Ale matrac.. s tým už nič. Jedine ho použiť fakt len na občasné spanie, prípadne náhražkovo doplniť nejakými tenkými doplnkovými poťahmi navrch. Na rovinu.. celoživotne zničená chrbtica za ŽIADNE v dlhodobom pohľade smiešne malé ušetrené prachy nestojí (čo stojí práceneschopnosť? operácia? lieky od bolesti? infuzie? neurológ? rehabilitácie?)

zvedavec777a
autor
16. aug 2015

ďakujme za reakcie,
áno zázraky čakať asi nemôžem už aj vzhľadom na cenu, ale to že absentuje akákoľvek info. (tvrdosť, výška, výrobca a pod.) či už od predajcu alebo skúsenosti iných, je to čistá "mačka vo vreci" podľa to sa zariadim ...
ešte raz ďakujem

ena70
16. aug 2015

@duun presne tak...ja idem vymeniť tie kauflandové náplne za polyesterové guličky ale od ScanQuilt-u... od nich mám všetky vankúše doteraz a predávajú aj samostatne náplň, lebo ako obliečka vankúšová je fajná, tak len vnútro vymením. Ja tak ale aj dopĺňam tie guličky do tých Scanquilťáckych...lebo aj tie guličky sa časom zležia...ale veru matrac...to sa nedá nijako vymeniť. my sme kúpili nedávno posteľ už aj s matracmi a na mňa bol ten pôvodný veľmi tvrdý, tak sme kúpili iný a už je dobre... veľa závisí od tvrdosti..a to by mal predajca uvádzať...a treba vyskúšať....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli