Maturita - externé štúdium popri práci a rodine

rencika8
18. jan 2018

Ahojte
Su tu nejaké maminky ktoré študujú alebo študovali externe maturitu ? Zaujímalo by ma ako ste to zvládli popri práci , rodine.

ferala
19. jan 2018

Nemáš vôbec maturitu a teraz si ju chceš dorobiť? Aký odbor, ak smiem vedieť?

denisse1311
19. jan 2018

ahojte,tak ja si chcem robit teraz pomaturitne studium pre materske skoly. maturitu uz jednu mam ale v inom odbore. mam uz deti ale momentalne som na materskej a pokial zvladnem talentovky tak by som od septembra mala nastupit.

rencika8
autor
19. jan 2018

@ferala ano mal strednú školu ale bez matury a chcem si ju dorobiť na súkromnej škole podnikania v ružomberku a keďže je súkromná tak je aj platená a keďže som už zopár rokov zo školy von zaujíma ma ako to zvládli baby popri praci/rodine

ivankaberrynka
17. sep 2018

@rencika8 ahoj. Išla si napokon do tej školy?

rencika8
autor
17. sep 2018

@ivankaberrynka Ano išla dúfam že to dám

ivankaberrynka
17. sep 2018

@rencika8 a kam? RK? Ja som išla do Bytči škola podnikania. Dáme to, neboj 🙂

rencika8
autor
17. sep 2018

@ivankaberrynka Ano do RK a tiež škola podnikania . Robila si aj príjmačky? A teraz si začala?

ivankaberrynka
17. sep 2018

@rencika8 Nie, nerobila. Teraz som začala. Aj keď zatiaľ sme boli len na zápis a učivo nám ešte nedali žiadne. Budeme sa učiť cez e-learning systém, preto som si túto školu vybrala, aby som tam nemusela chodiť. Len na skúšky a na matury. 2 ročné štúdium ma čaká. Doma 3 ročná škôlkarka, čo by bolo v pohode, ale ďalšie bábo na ceste 🙈 to bude veselé učenie 🙂 No ja som taká, že keď niečo chcem, tak si idem za tým, tak to hádam dám 🙂

rencika8
autor
17. sep 2018

@ivankaberrynka A na skúšky bude s chodiť ako často? A ak sa môžem spýtať koľko si platila za prvý rok?

ivankaberrynka
17. sep 2018

@rencika8 Skúšky sú 2x za rok, teda polročné a koncoročné. 445€ jeden rok.

radu_lienka
17. sep 2018

ja som na VŠ, statnicujem dva mesiace po pôrode, uvidíme ako to bude, ale je to obcas narocnejsie sa učiť a riešiť domácnosť, kedze sme dorabali dom. ale dali sme si harmonogram, kedy budem na stavne a kedy sa učiť

rencika8
autor
17. sep 2018

@ivankaberrynka tak držím palce 🤗

ivankaberrynka
17. sep 2018

@rencika8 aj ja tebe. A neboj, určite to zvládneme ;)

rencika8
autor
17. sep 2018

@ivankaberrynka verím že ano , ja sa bojím hlave toho jazyka keďže neviem ani jeden ....

radu_lienka
17. sep 2018

@rencika8 zacni kukať v cudzom kazyku rozpravky, filmy, cim viac tym lepsie, vela sa da nalepit....

ivankaberrynka
17. sep 2018

@rencika8 my máme ruský, nemecký a anglický. Jeden je aj maturitný - na výber. Ja mám našťastie za sebou 9 rokov školskej nemčiny, aj keď je to už dávno. Ale niečo si z toho ešte pamätám.
@radu_lienka dobrý nápad.

radu_lienka
17. sep 2018

@ivankaberrynka my sme boli v zahranici na 3 mesiace tam sme pochytali dost, ale ked to nejde ist von, tak sledovat cudzie kanaly, sledovat serialy vsetko možné

katka5584
12. nov 2019

@ivankaberrynka ahoj prosim ta chcem sa opytat ohladom tej skoly v Bytči ked mate normalne skusky napriklad v decembri ako to prebieha mate len pisomne formy alebo vas skusaju.dakujem

caroline_
20. dec 2019

@katka5584 ahoj, ja tam aktuálne chodím tak ak chceš napíšem ti všetko čo viem :D

fanilka
21. dec 2019

@caroline_ ahoj prosim ta na aku skolu si to chodila_ ja sa teraz chystam na dalsi rok a neviem kam nastupit

katka5584
26. dec 2019

@caroline_ ahoj super a to chodis prvy rok alebo uz druhy.Mna zaujima ako to prebieha tie skusky a hlavne ake jazyky mas a ci su nejake pisomky.Dakujem

caroline_
26. dec 2019

@katka5584 ahoj, chodím prvý rok. Chodí sa len na skusky, kde ti dajú písomky a testy a doma si robím e learning. Jazyky máš na výber aj, nj, alebo rj. No tie ešte nemáme, tie budú neskôr

maryah
4. jún 2020

Ahojte baby ako sa vám darí na skole v Bytči. Aj ja si chcem ísť dorobiť maturitu. Je veľa toho učenia? Stíhate deti, domácnosť a učenie?

ivankaberrynka
8. jún 2020

@maryah ahoj. Ja už mám odmaturované, juchú. Určite sa to dá zvládnuť. Zo strany školy je fakt veľká pomoc a podpora. Ja som bola spokojná. Zvládne to každý 🙂

maryah
8. jún 2020

@ivankaberrynka super, gratulujem z úprimného srdca, určite je to skvelý pocit. Ja začínam od septembra, mám dve detičky, tak sa mi to snáď podarí. Býva toho učenia veľa? Mohla by som ťa poprosiť keby si mi napísala ako to prebieha, aby som sa mohla pripraviť?

maryah
8. jún 2020

@ivankaberrynka a ako je to s jazykom? Viem, myslím si, že celkom slušne po anglicky, že či môžem študovať len tento jeden jazyk? A maturuje sa aj z vybraného jazyka?

margaretka1478
30. jún 2020

ahojte, ma niekto skusenost ako to funguje v Bytci na sukromnej skole?

caroline_
30. jún 2020

@margaretka1478 ahoj, ja tam chodim, momentalne som ukoncila treti rocnik

margaretka1478
30. jún 2020

chcem sa spytat ty asi chodis na denne studium, ja mam studium externe

margaretka1478
30. jún 2020

ty asi chodis na denne studium ja idem na externe, nevies ako to prebieha, myslim ako ucenie doma a potom skusky ?