Medicína v Košiciach alebo v Brne

skvrnka13
4. mar 2016

Dobrý deň. Som z Košíc a chodím na gymnázium do KE, teraz maturujem. Premýšľam nad medicínou. V decembri som si kúpila testovnice, kde je 3000 otázok, ktoré sa vyskytnú na prijímačkách. Ale tento rok zrušili farmáciu a bude tam asi hrozný nátresk.. hranica bola stále veľmi vysoko, poväčšine okolo 720 bodov z maximálnych možných 800 (test má 200 otázok). V každej otázke je 8 odpovedí a je ľubovoľný počet správnych odpovedí. Momentálna šanca je okolo 15-16% do Košíc. Biolu už mám skoro celú hotovú, chémiu ani polovicu :(
A tak som teda poslala prihlášku aj do Brna. Tam síce nie sú testovnice s otázkami, ale len nejaké podklady a učebnice pre gymnáziá a píše sa z bio, chem aj fyziky. Dokopy 120 bodov. Ale výhodou je, že sú len 4 odpovede a len jedna správna. Síce je tam šanca sa dostať cca podobne ako do KE, ale aspoň hranicu majú okolo 72 bodov z 120.
Keby som šla do Brna, mala by som komplikovanejšie cestovanie, nechodila by som stále domov, treba platiť intrák, elbo popri medicine sa moc nedá študovať a bývanie na intráku, čo môže byť aj výhoda aj nevýhoda.. Ale zase v KE mám kamarátov, rodinu, ale predsa len vysoké školy v Brne sú lepšie, to povie asi každý.. A lepšie uplatnenie, spoznať nových ľudí, bola by som v meste, trošku sa osamostatniť atď 🙂 Nie je tu náhodou niekto, kto študoval na jednej z týchto škôl? Ako to tam je? Pre ktoré by ste sa vy rozhodli? 🙂
Mám ešte poistky na prírodovedecku do KE.

sunnysummer
4. mar 2016

Ved podaj prihlasky vsade, chod na prijimacky a budes rada ak ta vobec niekde vezmu. Ak ta vezmu na viacero, tak taku dilemu ries az potom.

jeennyv
4. mar 2016

@skvrnka13 co poznam ludi z mediny oni chodia na doucko aj k profakovi a pripravuju sa tak rok dopredu, ked nie viac...kamarat jeden sa na prvy raz nedostal, tak chodil rok na prirodovedecku, ale intenzivne sa doucoval na prijimacky na medinu a ten rok na prirodovedeckej mu tiez trochu pomohol k tomu a potom sa dostal..nechcem ta nejak odradzat, ale pri takych skolach ako medina, pravo, tam nestaci len premyslat, to uz musis byt rozhodnuty a makat na sebe, lebo sa daleko nedostanes...

zuzik307
4. mar 2016

@skvrnka13 pred cca 15timi rokmi som robila prijimacky v KE, BA...rok pred prijimackami som chodila na doucovanie organizovane LF, robili sme tam cvicne testy a rozoberali jednotlive otazky /vtedy bola aj fyzika/...ceska medicina je trosku inde, ako slovenska 🙂 bratranec zacal studovat v CR, po 2-3 rokoch prestupil do KE...

bonaqa2013
4. mar 2016

syn bol v MT tam sa nedostal. Potom bol aj v Ostrave - tam robili prijímačky cez počítač - na konci to aj počítač vyhodnotil, syn mal 28 bodov z predmetov - max. bol 30 a nezobrali ho. takže múdrych je tam veľa. Spolužiak synov išiel do Brna - dostal sa tam, ale mal veľké problémy v prvom- teraz je v 3 roč. Bratrancov syn chodil do Hradca Králové a po 2 roč. ho vyhodili. potom išiel do Prahy na počítače. Škoda že ja som nebola taká šikovná resp. mi rozum chodil len po chlapcoch...

carolek
5. mar 2016

@skvrnka13 nechceš skúsiť Olomouc? Tam vzali všetky moje známe, ktoré neuspeli na Slovnsku.