Mesačné výdavky na psa

antonia15
14. aug 2022

Ahojte. Vedel by mi niekto povedať cca koľko mesačne a koľko ročne (očkovania) ho stojí taký malý pes. Nejaký Yorkshire, maltezák? Ďakujem pekne;)

pribinak
14. aug 2022

@antonia15 k očkovaniu musíš pridať ešte odčervenie, nie je to veľa, ale predsa
Rasy, ktoré si uviedla treba pravidelne strihať a kúpať, takze musíš rátať aj s týmito nákladmi

zuzkaa1991
14. aug 2022

@antonia15 skoro nic zalezi ake granule plus pastely nikdy som nepocitala na mesiac koľko vyjde resp mozem porovnat s mackou co.mame
Takze zalezi aku znacku vyberete paateky su aj za euro ale aj drahsie ..... granule tiez podla baleni a znacky
Očkovanie u kazdeho lekára inac cca 20 az 30eur odcervenie cca kazde 3m tabletka okolo 1 ci 2eur
Co sa tyka strihania strihá sa asi 3krat za rok cez zimu sa nechava srst nech nie je zima okolo oci viete aj doma ostrihat psikovi
Kupanie cca raz za mesiac nemali by sa kupat casto jasne ze labky umyvame pravidelne ked je vonku spinavo(mokro sneh atd) plus párkrát sme kupali aj s nasim šampónom 🤣🤣 ale väčšinou co v petshop predavaju zalezi co znasa pes na yokshir mal sampon len pd zverolekara

patus_2
14. aug 2022

@antonia15 mesačne toho až tak veľa nieje, ale musíš počítať aj s tým, že drahšie sú nečakané výdavky - choroby, úraz, lieky....

bosorka2302
14. aug 2022

No pri zlatom retrieverovi 1x rocne ockovanie a odcervenie cca 30e. Pri sharpejovi kszdy mesiac 100e ak nie viac, furt mu nieco je raz opuchol, potom zapal ucha, mocove kamene, alergia na pel.....

pribinak
14. aug 2022

@bosorka2302 Bisonik, osina v nufaku 109.- eur

antonia15
autor
14. aug 2022

ďakujem pekne za odpovede, ale vedeli by ste mi to tak spriemerovať fakt na tie mesačné a ročné výdavky? mesačne, aby tam bola aj strava, aj to kúpanie a všetko s tým spojené....perfektne ste mi to z praktického hľadiska popísali, ale aby som mala aj reálnu predstavu čo sa týka financií? ďakujem

bosorka2302
14. aug 2022

@pribinak operacia retrievera 300e

pribinak
14. aug 2022

@antonia15 tak rataj bežný mesiac cca 30 eur, to je bez veterinára a bez strihania

bosorka2302
14. aug 2022

@antonia15 tazko to je takto ked zvieratko bude nachylne na choroby mozes byt u veterinara casto. Retriever nebol chory celyvh 12 rokov, sharpej ma rok a stale mu nieco je

pribinak
14. aug 2022

@bosorka2302 mužov kolega kúpil šteniatko retrievra a to samé doma vytrhalo vlasy z koberca, operácia 800 eur a koberec 300
Ale inak zlatý je

pribinak
14. aug 2022

@antonia15 vieš, sú veci ktoré nedokážeš nijako predvídať. Niekedy aj tieto malé rasy dokazu zdemolovat byt, zničiť všetko k čomu sa dostanú
A nemusia byt choré 10 rokov a potom môže prísť rok a pôjdu z choroby do choroby

To je tak, že ak osa chceš, tak musíš s ním rátať ako s clenom rodiny

bosorka2302
14. aug 2022

@pribinak zalezi co to male stena vymysli😃 zozerie rozhryzie. Veterinarka vravela ze jeden psik zozral cely gastan s tou zelenou pichlavou supou. Operacia tiez vysla drsho. Su plemena co su nachylne ako sharpej buldof mops na choroby.

pribinak
14. aug 2022

@bosorka2302 mame bisonika, malé chlpaté stvorenie. Zozral za noc muzove pracovne topanky
Nikdy predtým topanky neničil. Ráno muž pozeral jako mucha puk, ja som mala preistotu záchvat smiechu
Topanky väčšie ako pes
Muž nasraty na mna, pes vyšiel bez ujmy

estrella5
14. aug 2022

Ťažko to takto spriemerovať. Aj keď ja ti sem nebudem písať sumy aj preto, že máme väčšie plemeno.... Ale... Úplne najlepšie si tie pravidelné výdavky vieš vyrátať keď si pozrieš cenník veterinára kam máš v pláne chodiť (najmä očkovanie, odčervenie).. Ďalej si pozri granule, ktorými chceš kŕmiť a odporúčané dávkovanie (tak si vieš pekne vyrátať koľko cca)... My pridávame do krmiva napr.aj kelpi na zuby, čo nie je veľký výdavok, ale nazbiera sa to...Ak máš v pláne navštevovať salón na strihanie, tak znova pozrieť cenník konkrétneho salónu, a tak..

A ďalej sa musíš ty sama zamyslieť, čo mu chceš dopriať, čo s ním chceš robiť. Ja míňam na psa veľmi veľa... Raz je to kvalitný postroj, raz fribee-čka, raz target-y, stále niečo... O kvalitných pamlskoch ani nehovorím.. Ale to záleží od človeka, to nie sú nevyhnutné výdavky..

A treba rátať s nečakanými výdavkami u veterinára. Naša má rok a už som stihla nechať raz 80 eur na pohotovosti a raz 110 eur 🤦‍♀️ A celkovo veterinár veľa stojí.. Počítam s ďalšími vyše stovkami eur za kastráciu a vyšetrenie kĺbov..

bosorka2302
14. aug 2022
zojanka
14. aug 2022

@antonia15
Granule (taká dobrá stredná trieda) cca 20€/mes.
Strihanie, ak nebudeš strihať sama, tak cca 30€/ každé 2-3mesiace.
Veterinár (to je ale veľmi ťažko povedať dopredu) cca 100€/rok v priemere - jeden rok viac, jeden rok menej.
+ daň za psa obci

pribinak
14. aug 2022

A je fajn aj keď kúpiš malého psíka, aby absolvoval aspoň pár hodín výcviku

antonia15
autor
14. aug 2022

@estrella5 ďakujem pekne 🙂

antonia15
autor
14. aug 2022

@zojanka ďakujem ;)

reisi
14. aug 2022

Ahoj. Velke plemeno do 100€ mesacne, male plemeno od 200-700 € mesacne kvoli zdravotnym problemom. Obaja s papiermi.

miselka007
14. aug 2022

Ahoj, je to dost individualne. Mame troch psov rasy SBT, dvaja velkaci maju uz dospelacke granule, 20kg balik nas vyjde na 60€ a maju ho asi 3mesiace kedze my krmime aj masom a najmladsia ma momentalne prechodove granule (ma 8mesiacov) ale mali iba male balenie tak to az tak neratam. Maso mavaju kuracie chrbty alebo morcacie ci kuracie krky a to si vies ceny pozriet.Aj maly pes zerie maso a iste ta to vyjde menej ako nasi traja 😊 Nikdy sme pri psoch nepozerali na cenu kedze su to plnohodnotny clenovia rodiny takze toto neriesime. Ziadne konzervy a pasteky alebo nejake salamy nekupujeme, pre nas je to bordel a to psom davat nebudeme. A neratam do toho vystavy po slovensku, poplatky a nafta.
Ale samozrejme ze sme mali aj necakane vydavky- operacia psa 1200€ kde mal roztrhany krizovy kolenny vaz ci cisarsky fenky za 800€. Vzdy musi mat clovek nejaku rezervu lebo vazne nikdy nevies co sa moze stat. A co sa tyka ockovania a podobne tak to chodime mimo BA lebo je to lacnejsie.

akvi
14. aug 2022

@antonia15 je velky rozdiel v sume podla toho, cim krmis, to je pravidelny vydavok a moze sa hybat naozaj rozne. My krmime barfom a je to aj najlacnejsie a najkvalitnejsie krmenie. Ak chces mat prehlad v cenach stravy, tak si najdi na nete granule najdrahsie a najlacnejsie a vyrataj si davku a kolko ta to bude stat. Veterinar je 30 ecok povinne ockovania raz za rok, 2-3 eura raz za tri mesiace odcervovacie tabletky. Dalej pipety proti kliestom, ak budete vela v prirode. Necakane vydavky su rozne chorob a urazy, napriklad nasu ked pohryzol susedov pes, tak 50 ecok iba ATB. (30kg pes).. Ceny strihania najdes tiez na nete, podla rasy. My mame bezudrzboveho psa, ziadne strihanie nepotrebuje, kupeme podla potreby doma. Na zaciatok rataj vydavky aj na nejake tie voditka a obojky, ci postroje, my sme zbytocne vyhodili prachy na zaciatku za veci, ktore sme casom zistili, ze nam nevyhovuju. Potom kvalitny postroj nam vydrzal jeden 5 rokov bez problemov. To iste voditko. A v neposlednom rade dane v obci, kde mas psa prihlaseneho. V mestach su tie sumy okolo 30 ecok, v dedinach 7 ecok.

saethii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajko2011
14. aug 2022

Máme doma biewera. Mesačne 19€ za 2kg granule + kupujeme kapsičky, paštérky (len značka Rinti) čiže dokopy cca 30€ len za jedlo. 1x ročne očkovanie cca 25€. Ako vidíte na fotke, máme psa v srsti, nestriháme. Pazúriky jej strihám ja. Uši jej ja holím. Labky strihám + holím ja. Kúpem si ju sama doma. Šampón + kondicionér objednávam cca každé 2-3 mesiace, ale naraz beriem po 2ks z každého.
Ono je to rôzne cenovo. Sú aj kvalitné jedlá, čo sú drahšie, ale sú aj lacnejšie menej kvalitné. 💁

marianeta
14. aug 2022

@antonia15 to je také individuálne.. začiatok rataj vyšší,keďže mu treba pelech, misky, vôdzky + očkovanie, cipovanie odcervenie.. Neskôr kastrácia ktorá sa aj u malého psa môže vyšplhať na 100€( ja som pred cca 8 Mimi rokmi platila za sterilizáciu feny 120€- bola malá tak do 7 kg). Zápal v uchu 70€ a to nerátam nejaké hnačky keď mala to išlo tiež rádovo okolo 50€.. Ak ratas len krmivo tak cca 30-40€, a raz ročne preockovanie tých 30+ odcervenie dva -3 krát do roka.. Iné veterinárne náklady sú vždy nečakane,takže radšej máj nejakú rezervu..Ak nemáš mať na liečbu,tak si radšej psíka nekupuj..Je to záväzok na dlhé roky a treba myslieť aj na to ,že ak budeš musieť ísť na dlhšie z domu či sa bude mať oňho kto postarať.

saethii
14. aug 2022

@antonia15 ahoj, tak ja opíšem, máme yorkshira - ako už bolo vyššie spomínané, očkovanie, odčervenie...ďalej také tie prvotné výdavky ako pelech, hračky, šampón, miska...nečítala som všetky komentáre, takže neviem čo už bolo spomínané...my dávame raz za 2-3 mesiace strihať psíka, cena je 12€+strihanie pazúrikov cca 2€...granule-ak budeš kupovať lacné, tak balenie stoji do 2€ a u nás vydržalo zhruba 5-6dní...teraz už kupujeme väčšie, kvalitnejšie granulky v obchode pre zvieratá, tam je cena za 1,5kg okolo 12-15€...kapsičky, mlsky-to je individuálne, ale v priemere kapsička sa pohybuje od 0,5-2€, záleží od kvality... Určite kapsičky ktoré nemajú dostatočnú kvalitu treba obmedziť a dávať málinko, alebo vôbec (môže sa stať, že psík si zvykne a nebude chcieť granulky+nie sú zdravé)... ďalej pokiaľ by si chcela v teplejších mesiacoch dať tabletu proti kliešťom, je to cca 12€...no a hlavne nečakané výdavky-náš psík má rok a už mu stihli trhať 4 mliečne zuby, lebo mu nevypadli same (50€), operácia kĺbu 320€+sirup na kĺby 16€...keď dlhšie hnačkovala, mala horúčku, zvracala tak boli taktiež lieky, infúzia...takže aby som to zhrnula: v prepočte asi tých 30-35€ na mesiac treba...a mať nejaké úspory na nečakané zdravotné problémy...držím palcee! 🥰🥰❤️

saethii
14. aug 2022

30-35€ na také tie bežné výdavky ako je strava hlavne, zvyšok som do toho nerátala

bimbambom
14. aug 2022

@antonia15
kocúr - vyšetrenia kým určili diagnózu cca 800€ , operácie sa nedožil .😭
Špeci strava , doplnky , lieky cca 150€
Spopolnenie 120€ + urna neviem
Mesačné náklady sú podľa toho aké kúpiš granule . Môže to byť od 10-50e

tramtada31
14. aug 2022

Pozor, maltezaci majú casto potravinové alergie a intolerancie a testy na ne stoja 400eur + špeciálna strava k tomu potom už doživotne. Radšej počítaj mesačne náklady 50eur/mesiac, nech nie si nemilo prekvapena. A samozrejme nekupovať psa bez PP

masinka
14. aug 2022

Mame mauxiho ( maltezak x jazvecik) - zradlo ( pastiky / granule + kosticky na cistenie zubkov) mesacne okolo 35E. Ockovania rocne okolo 20-30 E + ma problem s pachovymi zliazkami , tak vytlacenie kazdych par mesiacov za 7 E, odcervovaky rocne okolo 10 E, obojok proti kliestom 25 E rocne, dan za psa 8 E rocne. Ma chlpy, takze strihat netreba. Nasa chodi s nami na dovolenky, s tym treba tiez kalkulovat - niekde sa plati aj za psa, niekde ho vobec nesmies zobrat, tak ked hladas dovolenku, zuzuje to vyber....