Mikuláš. Aké máte zvyky?

adulikka
10. dec 2009

Ja viem už bolo Mikuláša ,ale chcela by som vedieť ako takého Mikuláša u vás robíte ,aké máte zvyky ,koho obdaruváte či len deti ,alebo aj manžela ,rodičov ,svokrovcov ....
A či kupujete čo majú deti radi ,alebo hotové balíčky a či len sladkosti ,ovocie a či aj hračky .
Možno niečo od vás odkukám ,aby bol ten Mikuláš na druhý rok iný ,krajší .

hasleerka
10. dec 2009

adulika ahoj ... no k nám chodí mikuláš aj s čertom, deťom dá balíčky, väčšinou im kúpim sladkosti ktoré majú rady a k tomu aj ovocie ... hračky nedávam, tie bývajú pod stromčekom ... a kedže bývame s mojou mamou, tak si ešte nechávajú papučky u nej v izbe v okne a tam im donesie mikuláš cez noc - to majú od babky ... a vtedy si nechávame aj my papučky, mužovi nechám vždy cigaretky a keksík, čokoládku a mne a mamine tam nechám bombošku ...

adulikka
autor
10. dec 2009

hasleerka a čo to je bomboška ?
to si nejakého známeho zavoláte ,aby prišiel robiť Mikuláša ? a čerta ?

titkovamiriam
10. dec 2009

ja davam aj cibulu a zemiak aby vedeli ze nie vzdy posluchali a snazim sa zohnat aj uhlie aby vedelo ze peklo nespi 😀 -davam ovocie sladkosti a malickost -starsi mali antiperspirant a marek auticko 🙂

bomboska je urcite bonboniera 🙂

blazka24
10. dec 2009

no tak u nás chodí mikuláš ku všetkým, to zaviedla moja mamina a raz dala ocinovi do čižmy orechy a na vrch mikulášsky balíček, ráno vstávame a počujeme nadávky a potom len - očuj šak tie topane sú mi malé a furt ma palec tlačí a keď vysypal z topánky orechy mame začal nadávať že keby mu varechu dala tú by si všimol ale orechy? 😀

hasleerka
10. dec 2009

miriam presne tak je to bonboniera ... mali v hypke akciu na toffifee, tak sme s maminou mlsali

adulika , to kámoškina mama so svojou sestrou chodia robiť, tak sme prosili, či by nemohli aj k nám ... tak už boli teraz tretí rok ... veru ešte im musím kávičku za to doniesť 😉

j.a.n.u.s.
10. dec 2009

U nas Mikulas dava ovoce, sladkosti a malou hrajdu...zadny cert...

marselina
10. dec 2009

tak k nám chodí všichni,mikuláš,anděl a dva čertíci(tentokrát vzali i kubíčka do pytle,protože hroozně moc zlobí a on to ví že zlobí tak s tím počítal)
děti dostávají do krásné sametově rudé punčošky bonbonky(punčošky potom celé svátky visí u krbu),pečeme perníčky,nesmí chybět ovoce,po pokladničky penízka a nějaká maličkost knížečka nebo něco malého na hraní.
od babiček to byly balíky s bonbonkama,přesnídávkama,jogurtama,příkrmama,sýrama atd.

chutnekytice
20. nov 2012

Sama som mama a každý rok hľadám na Mikuláša nejaký kompromis medzi prekvapením, ktoré bude aj chutné aj zdravé. Odporúčam preto všetkým maminkám v Bratislave a okolí naše Chutné kytice. Kytica pre najmenších je veľmi podarená a robíme ju často počas celého roka, hit bude určite aj na Mikuláša. Detičky dostanú ovocie v atraktívnej podobe, akej neodolajú, a ešte im zostane veselá miska. Podľa referencií zákazníkov je nadšenie zaručené (reakcie ako "najlepší darček zo všetkých" hovoria za všetko). Objednať u nás môžete rovno aj prekvapenie pre svojho partnera - napríklad originálnu bonboniéru, ktorá fantasticky vyzerá aj chutí.

nikha2809
4. dec 2022

Áno my dávame sladkosti asi celkom dosť, aj adventný kalendár, aj ovocie.Ale to neznamená že to deti pojedia hneď, ide iba o tú radosť, tie sladkosti im bežne vydržia aj pol roka, veď to má dlhú spotrebu.A polovicu im aj tak s mužom zjeme 😀