Mladá mamička a nepochopenie okolia

mladamamina
13. aug 2011

ahojte kocky, zalozila som si novy nick, aby nikto nevedel, o koho ide 😉 v podstate ani neprosim o radu, len sa chcem trochu postazovat...
mam necelych 25 rokov a prve babo sa mi narodilo v 20-tke.. moj mm mal vtedy 28, zrely muz, co mal odpracovanych uz takmer 10 rokov, ja som bola cerstvo zmaturovana.. babatko sme planovali asi rok a po troch mesiacoch snazenia som otehotnela a narodilo sa nam nadherne dievcatko 😵
a kde je problem? problem je v tom, ze pokial prvorodicka nema aspon 30 rokov (prepacte, mozno trochu prehanam), tak sa jedna o "pubertiacku", co nevie o com je zivot a jedna sa o deti, co maju deti.. s mojim manzelom si naozaj rozumieme a vzdy som v nom mala podporu, no zial som si nenasla takmer ziadne priatelky, pretoze mamicky nad 30 a vyssie sa predsa nebudu zapodievat nejakou 20-kou.. na uradoch sa pri pohlade na moj obciansky preukaz len tisko pousmiali a obcas hodili poznamku typu, ako to zvladam 😠 nechapem trend tohto obdobia, ze prvorodicky maju min 28 rokov - tym nechcem nikoho urazit, je to kazdeho vec, okolnosti.. ale ked ma dieta niekto mladsi, tak je to hotova katastrofa a pri tom este pri nasich mamach bola uz 25 rocna baba stara dievka! nemyslim si, ze vek je to najdolezitejsie kriterium mat dieta, dolezitejsie je to, ci mate spravneho partnera, mate kde byvat, a hlavnne, ci sa na to citite! ja som sa na to citila uz ako 20 rocna, previnila som sa tak strasne??? moje dieta, teda uz deti su stastne, sikovne, milujem ich rovnako ako mamicky inych vekov.. ved som nemala 15, ale 20!

eeffka
13. aug 2011

no neviem, ja mam 34 a ide o to ze s 20ou by som si nemala co povedat, ved ked to prezeniem mohla by to byt moja dcera. Takze nemyslim ze by to bolo kvoli tomu ze si nekvalitna matka ale ze proste zeny s takym velkym vekovym rozdielom si vacsinou nemaju co povedat a rozpravat stale o plienkach a mlieku sa neda.
No ze na urade na teba zhovievavopozeraju... no maju pocit ze si si pokazila zivot, 20r maju ine moznosti ako kedysi, jazyky, cestovanie , skoly a ty si doma s dietatom - iste ze ta lutuju,normalne, oni inu moznost nemali ako v 20sa vydata mat rodinu to ze mas starsieho muza , kde byvat a si sokojna v obcianke nemas.
Ja ked pozriem tak z okna tak zasa vidim mamicky starsie 33+ alebo male zaby tesne po 18ke s kocikom, co som si uz parkrat myslela ze kocikuju surodenca.
Mam kolegynu co ma 43 a 23r deti, tiez su ludia v soku najma ked 2ha 42r ma 1,5dieta, nemyslim ze je dobry ani jeden ani druhy extrem, aj ked 20 mi nepride az tak malo teda pokial nevyzeras/teda si v tom case nevyzerala na 17. Teraz mas 25 a to nemoze uz pohorsovat nikoho.

mladamamina
autor
13. aug 2011

myslim, ze ja som vzdy bola vyzretejsia ako moji rovesnici a tiez mi kazdy tipoval vyssi vek, ako bol v skutocnosti, ale ked zistili pravdu, .... v skole som si cez prestavky viac pokecala s profesormi ako so spoluziakmi a tiez je paradox, ze moja najlepsia kamoska ma 36 rokov, no zial byva na opacnej strane slovenska a tak sa nestretavame az tak casto.. problem ludi je v tom, ze niekoho odsudia skor, ako ho spoznaju 😒 mala som par "nadejnych" kamaratiek - rovesniciek, ale to bolo naozaj len to rozpravanie o pienkach a mlieku..
a ze si o mne myslia, ze som si pokazila zivot? ja si myslim, ze pokazeny zivot je to, ked 20-tky zuruju, s prepacenim chlastaju, sexuju ani nevedia s kym a ked sa po 30-tke konecne rozhodnu usporiadat si zivot, tak zistia, ze nemozu mat deti - to je tiez extrem, to len tak na porovnanie.. ja viem dva jazyky a momentalne sa popri materskej ucim treti, z jedneho mam statnice, od svojich 15-tich som vzdy mala cez leto brigadu a od 17-ky aj pocas roka popri skole, takze som mala viac nasetrene ako niekto mozno teraz v mojom veku.. cestovat sa da aj s detmi a musim povedat, ze je to vacsia zabava 🙂 podla mna je strateny cas vymetanie disko-barov a smerovanie od nikade - nikam.. ale nikoho za to neodcudzujem 😉

katuska01
13. aug 2011

@mladamamina ahoj ja som presne tvoj prípad stretla som sa z par ludmi ktory ma odcudzovali ze co ?to uz mas dieta a take podobne poznamky syn sa mi narodil ked som mala 2dni po mojich 20narodeninach vobec nic z toho nelutujem z priatelom teraz uz manzelom sme chodili spolu od 17 takze vobec nam nevadilo ze budeme mat babo strasne sme sa tesili a myslim ze je to uplne super teraz uz mame aj dceru ja som si strasne uzivala materstvo aj si ho uzivam myslim ze je to to najkrajsie obdobie v zivote zeny a myslim ze kazda ma pravo sa rozhodnut kedy dieta chce a tie co nas odcudzuju ja take z vysoka kaslem...na diskoteky a podobne veci vobec mi to nechyba ovela radsej mam vylety z detmi a manzelom ako rodina ved ked tie deticky vidim take stastne je to ovela lepsi pocit ako prist domov o 3rano v podnapitom stave a cely vikend mat v cucu....ak chces kludn 🙂 🙂 e mi napis aj ip mozme kecat aspon takto cez net...myslim ze budeme mat o com...🙂

lussy23
14. aug 2011

Mne je z takýchto vecí smutno. =( Že ľudia odsudzujú mladé mamičky, pričom vôbec nevedia podorbnosti. lebo dievča (terz to myslím všeobecne) mohlo byť aj znbásilnené. =(
Podľa mňa sú takéto mladé mamičky skvelé ženy. Že sa podujali na tkaúto ťažkú a zároveň nádhernú úlohu, byť mamičkou. Lepšie je znášať kritiku okolia, ako ísť na potrat a utápať sa vo výčtkach svedomia.
Držím Vá m aj Vašemu dieťaťku palčeky a čo najmenej negatívnych ohlasov.

nani7278
14. aug 2011

Ahojte, mladé mamičky🙂. Ja som mala prvé bábo v 22. rokoch, teraz mám cez 30 a 3 deti. Keďže vyzerám mladšie, tak sa stále stretávam s prekvapenými pohľadmi... ale nejako mi to nevadí. Mám to šťastie, že mám okolo seba ľudí, s ktorými sa poznám už dlho a máme si stále čo povedať. A takisto si nemyslím, že to, s kým si rozumiem, má niečo spoločné s vekom. Máte môj obdiv za to, že v dnešnej dobe, ktorá je nastavená inak, si idete svojou cestou. A rozhovor s osôbkou iného veku môže predsa výrazne obohatiť a rozšíriť obzory...🙂

maca793
14. aug 2011

ahojte ja som rodila 4 dni pred svojimi 22 narodeninami. teraz mám 32 a 3 detičky a myslím si, že je to úplne v poriadku, ked žena rodí skôr ako neskôr. ja som spokojná, lebo staršie deti sú už pomerne samostatné a všetok čas venujem mladšej dcére. nevravím že aj starším sa nevenujem skôr naopak. veľmi mi pomôžu s domácnosťou a aj s malou. a prečo by som si nemala čo povedať s mladšími mamičkami? ved sa nájde mnoho vecí o ktorých sa dá skvele porozprávať a mladším mamičkám aj v určitých veciach pomôcť ako zvládať výchovu ratolesti... a okolie nech si vraví čo chce o mladých mamičkách ved každý sa ináč cíti na rolu matky či už skôr alebo neskôr. moja sestra má 26 rokov a o deťoch ani nepomýšľa a ja aj mama jej vravíme, že je už najvyšší čas lebo cez tie zdravotné problémy čo máva časom nebude musieť vôbec otehotnieť.

@nani7278

aj mne sa stáve a to pomerne často, že ľudia po mne pozerajú aké mám veľké deti a neraz ma aj zastavia či sú to moje ratolesti a opýtajú sa ma aj na vek. a popravde veľmi sa poteším že ked im poviem koľko rokov mám tak mi povedia že na to nevypadám že vypadám ako študentka 😀