Mladá rodinka a všetko okolo toho

bubbless
23. feb 2012

Ako to zvladate?byvate vo svojom sami? A este sa chcem opytat kolko mate rokov a jak stare deticky zaujíma ma ci sa to da v dnesnej dobe utiahnut a zit si ako tak dobre ked je zienka s babom na materskej a zaraba len jeden

viki2912
23. feb 2012

ahoj,my byvame vo svojom.manzel zobral uver na byt..mame dcerku a vieme vyzit.manzel pracuje v dobrej firme..ja som na materskej,ale v maji uz anstupujem do prace.obaja mame VS takze tu mzdu mame o cosi vyssiu.

dai
23. feb 2012

kolko mas rokov ty? co pokladas za mladu rodinku? 🙂

katren
23. feb 2012

@bubbless my byvame vo svojom /po babke/ sami, svokrovci byvaju vedla, takze ked nieco, vedia hned pomoct 😉 Mame 2 deti, 2 rocnu slecnu a 7 mesacneho chlapca a v oktobri cakame tretie 😉 ja som samozrejme doma a mm je SZCO, vie si zariadit cas ked treba....zatial vsetko stacime platit z materskej a rodicovskeho, takze co mm navyse zarobi odkladame, bo chceme stavat svoj domcek 😉

bubbless
autor
23. feb 2012

@dai 20 hrozne by som bábo chcela len to je take neiste všetko v dnešnej dobe..a chcem aby sme sa mali dobre aby male všetko ale zas na druhej strane pozerat len na financie tak to by "bežní smrtelnici"deti nemali🙂

bubbless
autor
23. feb 2012

@katren tak to mate super🙂 no to by bolo uplne ine keby sme mali svoj byt

stvura
23. feb 2012

Nepises kolko mas rokov, co je podla teba mlada rodina? Zalezi velmi na tom, ci su tvoji alebo partnerovi rodicia majetnejsi, ake mate vzdelanie aby ste si poriesili byvavnie, prip. ci chcete byvat s niektorymi rodicmi. Poznam rodinky do 25r, zena na materskej, manzel pracuje. Obaja maju zamoznejsich rodicov, takze sa nemusia strachovat co a ako, z coho vyzit. Ak nie si ten pripad, je dolezite aby sa parnter snazil, prip. ty pojdes do roboty skorej a neostanes tri roky...
Vsetko sa urcite da, len zvaz co je pre vas dolezite...

miskax2
23. feb 2012

@bubbless ahoj my byvame vo vlastnom nasli sme si krasny domcek ani nebol drahy samozrejme ze hipoteku sme si brat museli 😉 svokra byv naproti takze ked je treba pomoct je to na skok ja mam 20 priatel 26 dcerka ma 2 roky a dalsia sa nam narodi v tychto dnoch priatel ma dobre platenu robotu aj ked musi robit vela nadcasov a vikendy aby bola lepsia vyplata ja som na rodicovskej nic nam nechyba zijeme si dobre 🙂

bubbless
autor
23. feb 2012

@miskax2 To je super..nech sa. Vam aj dalej takto dari..je fajn precitat si aj pozitivne reakcie..lebo v nasom okoli mlade rodiny ze je to zle zle zle pokial nemaju rodicov milionarov...:-/

lenusiknr
23. feb 2012

@bubless da sa to zvladnut zalezi od teba a tvojho draheho ci ste narocny, alebo sa uskromnite. ja mam 24, muz 25 a 2 rocneho synceka. vzali sme hypo. na byt manzel nezarobi extra vela ale vyzijeme, maly ma vsetko a my dvaja sa uskomnime- tym myslim, ze si nekupujeme stale nove oblecenie, parfumy atd atd.... ale podla mna si zijeme normlane aj ked viac peniazkov by sa zislo...
ak ma tvoj priatel pracu o ktorej vie, ze ju najblizsie tri roky nestrati tak nad babom mozte premyslat- da sa to... 🙂

mia258
23. feb 2012

@miskax2 ja teda bývam v zahraničí, som prvý rok na výške, moja malá ma 1,5 roka. Neľutujem to, ani doteraz nebol deň kedy by som si povedala, že to bola chyba...
Bývame zatiaľ u svokry, ale manžel šiel za prácou, takže onedlho sa asi presťahujeme. On už neštuduje ale pracuje.

bubbless
autor
23. feb 2012

@lenusiknr Priatel je zivnostik podnika a to mu vynasa dobre...no hlavne ze ste uz vo svojom...

miskax2
23. feb 2012

@bubbless my teda rodicov bohatych nemame moji su na tom dokonca dost blbo a priatelovi su uz dochodcovia tak si vies predstavit 🙂 ale vzdy ked sa da tak nam pomozu a aj my im 😉

mia258
23. feb 2012

Ospravedlnujem sa ti @miskax2 za oznacenie, chcela som oznacit zakladatelku @bubbless

hoogy
23. feb 2012

@bubbless my mame s mm obaja 26 mame skoro 3 rocneho drobca. my si stale hovorime ze nikdy nevies co sa stane 😉 mm mal super robotu boli sme par mesiacov po svadbe byvali sme sami(ale v podnajme) tak sme mali babo. no presne ten mesiac ked sa maly narodil mm z nicoho nic stratil pracu a 8m nevedel nic najst. byvali sme u mojich rodicov skoro do 2 roky mm potom chodil do zahranicia pracovat. dalo sa to nic nam nechybalo len to aby sme boli spolu. minuly rok sa nam to podarilo a sme zase vo svojom (sice v zahranici) mm ma velmi dobru robotu ktora ho bavi. zarobi tak normalne an tunajsie pomeri. no nestazujeme sa. v auguste k nam pribudne druhy drobec a na rok by sme mali ist do vlastneho domceku. vsetko zavisi len od teba. musis sa pripravit ze to nebude vzdy prechadzka ruzovym sadom.ale ja by som moju rodinu za nic nemenila. ja uz mam skoncenu VS manzel si teraz doraba

silvik1
23. feb 2012

@bubbless ahoj bubbless. my sme s manželom tiež riešili ako to zvládnuť. chceli sme sa najprv "zastabilizovať", kúpili sme si byt na hypo, potom ho trebalo ešte zariadiť a samozrejme našetriť si nejaké peniaze, aby sme to zvládali keď bude len jeden príjem. teraz mám skoro 34 rokov a čaká ma inseminácia, pretože normálne otehotnieť neviem. týmto príspevkom Ťa nechcem nejako strašiť, skôr iba poukázať nato, že nie vždy je všetko perfektné, ale niekedy sa naozaj oplatí "skočiť do toho rovnými nohami" 😉

bubbless
autor
23. feb 2012

@silvik1 Tak to vam hrooozne moc drzim palceky nech vam to vide!🙂 ano mas pravdu len skoda ze doba je taka neista:-/

kubikovi
3. mar 2012

@bubbless presne takúto máme dilemu aj my...ci hypo a bábo zvládneme...a ako to financne utiahneme...
@silvik1 držím vám palce, ja mám 26 a tiez to len oddalujeme...

tigris20
6. mar 2012

ja mam 25 a sami byvame 4 roky ,mame hypo aj tri deti a da sa to v pohode.niekedy je lepsie,niekedy horsie ale da sa. treba sa len odhodlat

dada26920
9. mar 2012

ked som otehotnela tak sme byvali v podnajme nemali sme takmer nic nas syncek ma teraz 2roky a mame krasny 3izbovy bytik samozrejme na hypoteku ja som este na materskej a cez vikendy si chodim privirobit ako casnicka a muz zaraba priemer ale mame vsetko co potrebujeme dokonca sa mi zda ze mam viac veci na oblecenie ako pred tym 🙂 🙂 🙂 da sa to zvladnut ale bolo obdobie ked sme si aj my vraveli ze ako sa pohnut dalej.....

nanulik
9. mar 2012

Ja som otehotnela ked sme s mm bývali v podnájme, ale rozhodli sme sa že náš syn nebude vyrastať v podnájme tak sme zašli do banky a informovali sa že aký úver resp. hypotéku by nám vedeli poskytnúť. a podla toho sme hladali byt. kúpili sme 2+1 ale celkom velký takže sa bude dať krásne prerobiť na 3+1. čo sa týka penazí ja mám rodičovský a mm zarába priemer na tento kraj. ale keby nám rodičia a mm babka každý mesiac nepomohli finančne tak by sme to určite nezvládli, alebo by sme sa muesli ozaj vela uskromniť. ani teraz nekupujeme bohvie ako vela. ja kupujem malému tu na bazáriku a sebe s mužom u čínanov. bohužial inak sa nedá. ale hlavné je že sme sami, máme pokoj a čo si navaríme to si aj zjeme

stanuska84
11. mar 2012

@bubbless ahoj ja som otehotnela v 19 nasli sme si podnajom potom sa mi narodilo druhe dieta a po siestich rokoch v podnajme nam bytik predali teraz mam 28 dve deticky mame svoje byvanicko a som stastna ze je to tak ako to je

danu
22. máj 2012

Diskusiu zamykam na ziadost zakladatelky