Mobil na dobré fotky

17. aug 2022

Viete poradiť mobil, ktorý robí dobré fotky? Dá sa to aj do ceny 300-400e? Či tam nie je nejaký podstatný rozdiel vo fotkách pri mobiloch v cene 250e a v porovnaní so 400e. 🤔 Nepozerala som zatiaľ žiadne mobily, ani parametre, len sa zamýšľam a 900+e sa mi dávať nechce. 😁

lilly7913
17. aug 2022

Ja mam honor 10 a robí veľmi pekné fotky, mám ho už asi 5 rokov a iný ani nechcem 😃 kupovala som ho za cca 450€ ale je to už starší model tak ho kúpiš aj lacnejšie.

terez246
17. aug 2022

Mobil za 400 € Ti spraví peknú fotku, ale nie výbornú, s vysokou kvalitou, s dobrým zoomom s vysokým rozlíšením. Ak chceš mobil na skvelé, kvalitné fotky, treba investovať bohužiaľ aj tých 900 € (iste aj viac). Samsung S22 Ultra a podobne. Ak rada fotíš, maj obyčajný telefón a tie peniaze investuj do zrkadlovky za 400 €. To je istota. 😊

simca06022011
17. aug 2022

Samozrejme robia dobre fotky aj lacnejsie mobily, ja mam napr. huawei a robi lepsie fotky ako chlapov iphone a aj jeho huawei vyssej rady (este mame starsie telefony, podla parametrov sa ale nove fotaky v nich velmi nelisia). A to fotime aj produktove fotky a pod s telefonom. Cize ano vies si vybrat, pozeraj si pekne tie parametre a recenzie. Ja mam napr huawei za 250EUR :DDD a robi lepsie fotky ako ten za 900, lepsie zaostruje, ma lepsi zoom. Dcera ma xiaomi za nejakych 400 a tiez jej robi pekne fotky a videa, ale teda ja osobne som ho neskusala a neporovnavala, to len podla toho co mi posiela.
No a samozrejme ak chces profi fotky, tak si kup profi fotak :D

@terez246 ale prosim ta...

autor
17. aug 2022

@terez246 ja zrkadlovku mám za 2000e. Ale samozrejme tu nevytahujem a neberiem so sebou všade... Väčšinu fotím denno denne mobilom.

gemerka17
17. aug 2022

@ autorka. Odpoveď na tvoju otázku najlepšie dostaneš keď si vygooglis fotomobil do 300 či 400 e. Je tam pomerne dosť recenzií a rozpísany odborný názor. To isté ja YouTube je dosť recenzovanych a porovnavanych mobiloch v tejto kategórií. Ukazujú a komentujú ako fotí a natáča.
Telefóny s týmto rozpočtom čo máš tak sa kupujú naviac. Na trhy toho bude dosť. Môžeš si ak vygoglit rebríček fotomobilov a pozrieť na akom je mieste.