Modrý koník, kam smeruješ?

zita19
24. dec 2013

Keď som v septembri tohto roku objavila Modrého koníka moje nadšenie bolo obrovské. Potešila som sa, že mám zdroj nových informácií, ktoré mi ako nastávajúcej babičke chýbali. Potešila som sa možnosti zapájať sa do diskusií, zdieľať svoje názory, dozvedieť sa názory iných... Dozvedela som sa mnoho nových vecí, poskytla mnoho dobre mienených rád.
Moja radosť bola nekonečná, keď som „cez MK“ uplietla prvý sveter s Adkou, keď som „cez MK“ uplietla čiapku s Luciferovou. Rovnaká radosť ma obliala, keď som sa za pomoci Lákovkárok zorientovala v problematike dnešných látkových plienok.
Našla som tu mnoho tém, kde som mohla pomôcť radami. Radila som rada podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Dúfam, že aspoň časť z mojich rád pomohla. Našla som aj témy a otázky, pri ktorých mi zastal rozum. Ale beriem to ako otvorené fórum, takže každý sa môže pýtať na čokoľvek. Priznám otvorene, niekedy som skĺzla v odpovediach do sarkazmu a irónie, za čo sa teraz ospravedlňujem, ale v danom okamihu mi nedalo inak. Našla som tu tému, v ktorej som si užila humoru ako už dávni nie. Žiaľ táto téma je už dávno zamknutá. Škoda, lebo dôvodov na uvoľňujúci smiech je tejto dobe tak strašne málo.
Stretla som tu kopec ľudí, s ktorými si rozumiem, s ktorými sa rada podelím o svoje radosti, s ktorými zdieľam svoje starosti. A naopak. V tomto smere som MK veeeeeľmi vďačná.
Našla som aj témy, ktoré preberajú vážne dilemy dnešnej doby. Ako príklad uvediem očkovať vs. neočkovať, alternatívna medicína vs. klasická „západná“ medicína, hodnoty kresťanského svetonázoru vs. liberálny pohľad na svet. V každej tejto téme sa objavujú zapálení zástancovia aj odporcovia. Každý tento tábor deklaruje svoje argumenty aj „argumenty“ čo by bolo fajn, lebo diskusia je o tom vymieňať si názory. Lenže v týchto diskusiách sa už dávno názory nevymieňajú, nezdieľajú a už vonkoncom neakceptujú opačné názory. Tieto diskusie sa stali priestorom na osočovanie „opozície“ a často krát sa zvrhávajú do „krvavých bitiek“. Stáva sa pravidlo, že ľudia sa utiekajú do „ilegality“ súkromiek. Prečo? Lebo sú otrávení netoleranciou...
Čo ma ale najviac mrzí, že (a teraz som si plne vedomá, že porušujem ôsme pravidlo diskusií, ale nedá mi, musím) admini tohto fóra nejednajú férovo a zdá sa mi, že si vytvárajú nejaké len im známe pravidlá. Včera sa bez stopy stratili opozičné príspevky z jednej takejto témy. Funkcia admina takéhoto fóre je podľa mňa zodpovedná a mnohokrát nedocenená. Je mi úplne jasné, že ten komentár, ktorý porušuje pravidlá má byť zmazaný, témy, ktoré sa vymykajú z kontextu MK zamknuté, ale...
... proste nejako mi nejde do hlavy prečo sa niektoré témy zamykajú aj keď neporušili žiadne z pravidiel a iné si veselo „žijú“? Prečo sa niektoré odpovede vymazávajú aj keď neporušili žiadne z pravidiel a iné, ktoré sú ďaleko za hranicou pravidiel ostávajú? Prečo sa zmazávajú témy, aj keď neporušili žiadne z pravidiel a iné, ktoré sú ďaleko za hranicou pravidiel ostávajú? A keď sa položí otázka asmira tímu, že prečo dostaneme od 3 adminov 3 rôzne zdôvodnenia. Admin takéhoto fóra by mal byť človek s nadhľadom, jednať presne podľa dopredu deklarovaných pravidiel. Svoje rozhodnutia by mal vedieť obhájiť. A ak „se chybička vloudí“ mal by sa k svojmu prešľapu postaviť zodpovedne a priznať chybu a aj ju napraviť.
Tak kam smeruješ Modrý koník?
Dúfam, že k väčšej tolerancii, otvorenosti, múdrosti... Aby sem všetci užívatelia chodili radi. Chodili pre rady, pomoc. Chodili sa podeliť sa o svoje radosti aj starosti. Aby do Koníka mohol beztrestne vstúpiť humor.

anima9
28. dec 2013

@natas4 Keď pozrieš na ten úsmev...s jej popisom by mal aj básnik veľa práce.... Povedal by len, že je kyslý...akoby práve niečo kyslé zjedla 😀 No a rýchlo to nejako zahovorme..

zita19
autor
28. dec 2013

@anima9 Nie oni pouzivaju ascorbat sodny alebo ascorbat vapenaty. Tie uz nie su kysle ak kyselina L-ascorbova 😀

anima9
28. dec 2013

@zita19 Ja myslím, že ona mala ešte ten z Dm-ka 😀...mne sa celá "kariéra" na tom zrútila 😀 😀 ..kam budem teraz smerovať ? 😎

anima9
28. dec 2013

@zita19 Si to zahovorila 😀 😀 ...smejem 🙂

natas4
28. dec 2013

@anima9 ja som len zvedava ci mi este niekto odpovie na moju otazku, alebo uz upadla do zabudnutia...

anima9
28. dec 2013

Už ma nebaví samú seba čítať. 😉 A okrem toho to tu Zite nejako mrzne 😝 Neviem, či tu už niekto nezdvíha varovný prst 😕 ..pekný večer dievčence.. 🙂

anima9
28. dec 2013

@natas4 tá už je zamknutá, tým pádom vybavené 😀

natas4
28. dec 2013

@anima9 mne cely kon mrzne...s tym by mali nieco robit a nie rusit diskusie

zuzkaanicka
28. dec 2013

@natas4 no, len ci to mrznutie nesuvisi s niektorymi reakciami, teraz nemyslim tie po ockovani, ale niektore prispevky 😉

anima9
28. dec 2013

@zuzkaanicka @natas4 Zakladateľka témy šetrí s energiami...a nezakúri 🙂 Prinesiem konvektor? 🙂

babaker
28. dec 2013

@natas4 aspon kon mrzne....kedze vonku mame krasnych 15 stupnov 😎

zuzkaanicka
28. dec 2013

@anima9 tak pokial viem, @zita19 vcera uz hladala letne veci, tak asi bude teplo, teplucko 😅

natas4
28. dec 2013

Ako sme sa krasne plynulo posunuli dalej 😀

zuzkaanicka
28. dec 2013

@natas4 myslis v rocnom obdobi? 😅

anima9
28. dec 2013

@natas4 Téma o počasí nikdy nesklame 😀
@zuzkaanicka To akože už sťahuje zo skrine zimné veci, dáva do vákuových vriec a vyťahuje čipkové veci zo zadu? 😀

zuzkaanicka
28. dec 2013

@anima9 tak uplne presny postup neviem, ale vcera, ked som strikovala ciapku, tak mi vysvetlila, ze zima nebude a ona uz hlada letne handry 😅 ... ale ona isto dofrci a dovysvetli 😅

anima9
28. dec 2013

@zuzkaanicka To je škoda, lebo ten presný postup ma zaujímal 🙂...dáva si načas, tak už asi príde nahodená 😉

natas4
28. dec 2013

@anima9 zita dnes behala s vyplazenym jazykom ako jej bolo teplo, ked vencila psa 😀

zuzkaanicka
28. dec 2013

@anima9 ako poznam @zita19, tak hodi cely algoritmus, aj s verifikaciou 😉

zita19
autor
28. dec 2013

@zuzkaanicka @natas4 @zuzkaanicka
Nestiham kocky, nestiham: Teraz budem citovat moju najvtinejsiu vetu co som zahlasila svojmu sefovi:
Ja mam len jednu hlavu a dve ruky. A ja z nich jej jedna lava 😉 😉

natas4
28. dec 2013

@zita19 a cipkovane tielka si uz vytiahla?

zita19
autor
28. dec 2013

@ zuzkaanicka @natas4 @zuzkaanicka
Este som ich nevytiahla, ale bolo by to jednoduchsie ako na jar. Este si pamatam to logicke miesto kde som ich odlozila. Ja furt odlozim na logicke miesto a po pol roku zabudnem, ktore logicke miesto to bolo, tak prehladavam vsetky logicke miesta co prichadzaju do uvahy. VZDY je to to POSLEDNE.
Raz som na take LOGICKE miesto odlozila europsky preukaz zo zdrav poistovne. Ked som po polroku sla za Matom do Ciech nemohla som ho za zivy svet najst. Tak som si kupila poistku a sal. Asi mesiac po navrate som ho nasla. Hned vedla ockovacich preukazov nasich psov. Vsak logicky tam patril, nie?

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaanicka
28. dec 2013

Inak, aby som sa aj k teme vyjadrila, tak najistejsie je, zapojit sa do tem, kde sa nieco tvori (sije, pletie, vari atd.) ... tam asi ziadne zamykanie nehrozi 😉 ... ostatne diskusie su na tom horsie, lebo aj o pocasi sa da povadit 😉 ... este mozeme byt radi, ze je to len virtualne a prave preto by sa nic nemalo mazat, malo by sa to brat ako neskodny trening na realne diskusie 😉 ... ale toto asi niektori ludia nechapu a tak sa maze a zamyka 😝

zita19
autor
28. dec 2013

@natas4 cipkovanie tielka nemam. Mam cipkovany svetrik. Vlastnurucne upleteny. Moze byt????

zuzkaanicka
28. dec 2013

@zita19 vidis, moj manzel zase vsetko odklada na DOBRE miesto ... a kym ja potom to dobre miesto objavim, tak som bud uplne vycerpana, alebo nasrrrdena, alebo to uz absolutne nepotrebujem 😅

zita19
autor
28. dec 2013

@edita56 Na pracu, svina jedna 😀 😀 😀

anima9
28. dec 2013

@zuzkaanicka Aj foto pri akcii by mohla dať. 😎 Lepšie raz vidieť ako sto krát počuť. 🙂
@zita19 Hádam tam mužovi teraz v noci nešuchoceš v skrini s tými čipkovými vecami 😀 Ja by som to nechala na ráno...jak sa hovorí "je múdrejšie večera" 😀

zuzkaanicka
28. dec 2013

@zita19 na pracu? ... no, to by som necakala, to ma teraz prekvapilo 😅

anima9
28. dec 2013

@zita19 Pracuješ v manufaktúre? 😀