Môj koníček je politika

babulka
5. apr 2009

Tak baby, ktoré naozaj zaujíma politika a veci verejné, sem sa z témy Prezident, nech tam nerušíme oslavujúce kruhy 😀
PS - pre istotu by som možno mohla definovať "záujem o politiku" - teda bez ohľadu na politické presvedčenie, viem odborne a vecne argumentovať 😵

zebricka
5. apr 2009

Zuzula, ako pise Babulka, neviem, ako je to s tym pilierom, ale mozno sa Ta tyka aj to, ze kto rodil po 1.7.2006, sa musi SAM prihlasit do Socialnej poistovne /vyplnit Registracny list FO/, aby sa za neho platili odvody, aby sa mu to ratalo do dochodku.... na hlavicku, pretoze to, ze si na MD zjavne vedia, kedze Ti posielaju materske, no ale asi maju malo papierov a malo roboty, tak sa treba unuvat osobne, s rodnym listom dietata, nejakym cestnym prehlasenim, odstat si radu a odovzdat, co treba.... inak Ti chybaju roky do dochodku, ak som to dobre pochopila....

zuzula28
5. apr 2009

babuľka, no mne tam peniaze neplynuli...tvrdia mi, že to ohlasovanie práve platí už od toho 2006- teho...no a zdravotníctvo to práve je naša "šálka"...no a HPI, júúúj to bude diskusia ako delo...Pažitného by som v zuboch trhala, aj keď sme aj my za odšátňovanie, ale nie tak, ako to oni s pánom ministrom Zajacom začali...

nera
5. apr 2009

babulka - ešte k tým prihlásenia k druhému pilieru...mne keď sa narodila prvá dcérka tak som mala hrozné obdobie(v priebehu pol roka mi zomreli dvaja veľmi blízky ľudia a nemala som náladu na sledovanie TV)a tak keď ja či môj manžel sme chodili na sociálku tak sme ich prosili a pýtali sa či ešte nám niečo treba, či sme niečo nezabudli - predsa len oni s tým robia je to ich rutina a nik nám nepovedal, že sa treba prihlásiť ohľadom druhého piliera a vôbec do dôchodku a tak dva roky mám ....v kely.....ochota ľudí na sociálke nemá hraníc....
a čo sa týka zdravotníctva - viem, že bratovi(lekár) sa vtedy veľa vecí strašne nepozdávalo .... teraz si na rýchlo konkrétne nepamätám, ale len tak ma napadlo ako vymenovali tých desiatich lekárov čo veľa míňajú....tak viem, že jeden z nich bol cukrovkár(teda mal na starosti ľudí s cukrovkov )pre istý región(teda veľký počet ľudí) a keďže im tie lieky predpisoval, veľa aj míňal....
a napokon Pažitný - to je jeden neskutočný blbec! (sorry, ale teraz mám dojem, že urážam blbcov), ja som ho raz počula v relácií pod lampov, ale čo on trieskal, to bolo neskutočné.....no skutočne ľutujem, že si to presne nepamätám, ale hádam si spomeniem....
no konkrétnejšie by som mohla skôr o školstve(keďže tu pôsobím) ako dobabrali matury, či financovanie škôl, či ich organizáciu...veď to je naruby postavené...

zuzula28
5. apr 2009

nera, ty budeš mať školstvo...moja sestra maturovala (inak šikula, budúca právnica) za Froncovho "zázraku"...to bolo niečo neskutočné, čo im pripravili...to bol doslova škandál a nie novela 😠

nera
5. apr 2009

zuzula - ono čo za novela či reforma to bola aj riadna blbosť....skôr by som povedala, že voľakedy bolo u nás školstvo na dobrej úrovni no teraz...
ozaj teraz strácam prehľad v tých reformách, to bol aký rok keď maturovala?

krasuliak
5. apr 2009

uz sa tu rozdavaju stolicky??, 😀 😀 ujde sa aj mne nejaka 😅

zuzula28
5. apr 2009

nera, no teraz je v 3-ťom, takže máj 2006, myslím...

zuzula28
5. apr 2009

krasuliak, ktorá by sa ti pozdávala? 😀

zuzula28
5. apr 2009

nera, hlavne keď tým humanitným naparili, že musia maturovať aj z prírodovedného predmetu, to bolo nehorázne, bez efektu, náročné a úplne zbytočné...celú biológiu sa musela učiť, hoci chcela ísť na právo...kruté 😝

nera
5. apr 2009

jaaj jasné, vtedy som už bola síce na rizikovom, ale rok predtým som bola celoškolská predsedníčka maturitnej komisii(rok predtým moja trieda maturovala...atď) a to bola na mňa silná káva....jednak formovanie otázok, príkladov na matury sa mi nepozdávalo, jednak organizácia, hodnotenie....financovanie bolo keď niekoho npoznám na ministerstve tak mám financie...atď...hrôza

krasuliak
5. apr 2009

no ja ani neviem mozno sport a kultura na to sa vela nenadava 😅 😅 zatial

zuzula28
5. apr 2009

murko je hore, pa pa

krasuliak
5. apr 2009

ci take asi ani nie je 😅

zuzka1.
5. apr 2009

baby mne sa neujde?
😉

krasuliak
5. apr 2009

zuzka postav sa do rady 😀 😀

zuzla2
5. apr 2009

k tomu prihlaseniu do druheho piliera..neviem teda kedy to zacalo presne platit...ale ja som rodila v juni 2007 a pred porodom mi tetuska na urade prace,dala papier co mam odniest na socialku do 15tich dni...takze vtedy to uz isto platilo 😉

babulka
autor
5. apr 2009

Pozerala som to, jedna vec je ohlasenie narodenia dietata kvoli vyplacaniu materskej a tomu, ze kym ste na MD, ste poistencom statu, ktory za vas odvadza odvody, teda aj do druheho piliera. Druha vec je, a to skutocne zacalo platit az k 1.1.2008 je, ze musite nahlasit, ze si aj pocas MD zelate sporit na dochodok v 2. pilieri (vyplnit tlacivo), v opacnom pripade stat za vas nebude platit do druheho piliera. Ako som inde pisala, mna sa to netykalo, takze tie postupy presne neovladam.

Zuzula, vidis, pre toto som zalozila tuto diskusiu, aby som si rozsirila obzory. Pre mna je to, co hovori pan Szalay a spol. rozumne, ale nevidim do toho, len povrchne. Tak skus napisat, preco to, co hovoria nie je dobre, naozaj ma to zaujima. A ako s tym odstatnovanim? Inak ako formou akcioviek? Da sa?

andrea.m
6. apr 2009

konečne som vás našla 😀 😀 😀

addaa
6. apr 2009

Jééj super téma, ja som politikou celú výšku, aj keď som pracovala žila....teraz je to so mnou katastrofa, takže mi to hádam pomôže znova sa nakopnúť 😉

babulka
autor
7. apr 2009

Tak baby, politicky, co hovorite na vcerajsiu TB sudruha premiera? Bla, bla, bla, ale dolezita informacia - v roku 2014 uz nebude v politike, huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

zuzka1.
7. apr 2009

bsbulka ja som ju nestihla a ani spravy, preco nebude v 2014 v politike????
ak vies, daj v skratke, okrem toho , ze riesil media.
ja som smer-ds volila, aj budem, ale nepaci sa sami, ze omiela stale tie media, keby energiu a cas minal radsej na ine veci-napr. nezamestnannost v sucasnej krize

babulka
autor
7. apr 2009

Zuzka, riesil media, na jednej strane akoby vymechom povedal, ze "media nemaju na Slovensku vobec ziaden vplyv" a na druhej strane ich kritizoval, ze su opoziciou Smeru. Tak bud nemaju vplyv, alebo maju.
S tym rokom 2014 - poslanec za HZDS Halecky povedal na margo toho, ze Fico oznamil, ze je treba sa zaoberat posilnenim pravomoci prezidenta, ze Fico si uz pripravuje podu na svoju kandidaturu za prezidenta v roku 2014. Na to Fico reagoval, ze "ubezpecujem vas, ze v roku 2014 uz v politike nebudem".
Juj, keby to tak bola pravda, ale ja mu neverim ani to, ze zajtra bude streda. Pred volabmi v roku 2002 vyhlasil, ze ak po volbach 2002 nebude Smer zostavovat vladu, tak v politike konci. A furt je tu. Takze ten uz nataral....
Je pravda, ze riesi vsetko mozne, len nie to, co by mal. Zachranuje potapajuce sa statne podniky ako Cargo, ktore keby bolo sprivatizovane, nik by ho nemusel zachranovat, lebo by to bolo na pleciach investora.

zuzula28
7. apr 2009

čaute ženy,

som kruto zaneprázdnená, ale prišla som nakuknúť, čo je nové...no veru, veru pán Fico určite tak skoro neodíde a bude sa držať zubami nechtami...asi tak silno, ako pán Dzurinda na poste predsedu strany...dnes na tlačovke 1x naozaj hanblivo klopil zrak, keď oznamoval, že po starostlivom zvažovaní sa bude o post predsedu aj naďalej uchádzať...ani sa nedivím, že tuho držal palce svojmu jazdcovi na bránku...ak Radičovú naozaj využili na zlepšenie renomé strany v úpadku, tak sa bude snažiť ju odpoklonkovať do Európskeho parlamentu a to už bude teda fakt vrchol...

danona
7. apr 2009

zuzula-kandidatka do volieb do EP je uz davno uzavreta 😉 v tej strane o ktorej pises ju myslim vedie pan Kukan... 😉

zuzula28
8. apr 2009

danon, no ešte, že máme podrobné infos priamo od zdroja, my bežní sa dozvieme až v júni 😀 Tak čo teraz bude? Boj o predsednícke kreslo? 😕

kacenqa
9. apr 2009

no co, politicky, nejak nestihate 😉

babulka - to iste tvrdil aj teraz, ze on bude premierom len 1 funkcne obdobie....no to som veru zvedava...ale newerim... 😖

a k dzurindovi - no leda ak NO COMMENT.... 😠

danona
13. apr 2009

zuzula-prepaaac 😀 , no nemas pravdu 😉 tato infoska je bezne dostupna vsetkyyym http://www.sdkuonline.sk/pages/volby_do_EP.shtml papa 😉

kacenqa
13. apr 2009

caute baby, necitali ste sobotnajsie SME? bol tam na celu stranu rozhovor s Radicovou, celkom zaujimavy...

a potom tam bol este nazor pani Szatmary, ktora napisala, ze Radicova najlepsie by spravila, kebyze sa podakuje a odporuca sa z politiky....tak to ma dorazilo 😠 😠

co je zac ta Szatmary preboha?

jevel
23. apr 2009

ahojte ja len aby téma nezapadla prachom 😉

dnes si len tak počúvam rádio a skoro mi zabehlo akú perlu zahlásila p. Zmajkovičová na margo toho, že p.Radičová sa vzdala poslaneckého mandátu. Že keďže sa vzdala až dnes a nie už v utorok (vtedy to zvažovala) tak je to len obyčajná "image-ová pretvárka" 😅 😅 - no kto by jej vyhovel

addaa
23. apr 2009

Ahojte, no ja som dnes zachytila v rádiu, že sa I. Radičová vzdala mandátu. Myslím, že to svedči o politickej kultúre a o hodnotách, ktoré vo svojej predvolebne kampani hlásala (síce pre mňa nebola ideálny kandidát na prezidenta). Týmto krokom si uznala vlastnú chybu a nesie si za ňu zodpovednosť. Myslím, že z našich politikov si chybu nikto neuznal sám a odstúpil z funkcie...teda si nepamätám...mýlim sa? Vyvedte ma z omylu, ak niekomu krivdím...
Týmto spôsobom má Iveta Radičová otvorenú cestu pre svoje budúce politické pôsobenie. V podstate sa to chvíľu bude pretriasať v médiach, ale časom toto hálo okolo nej vyprchá a naozaj sa bude môcť s čistým štítom uchádzať napr. o predsednícke miesto jej domovskej strany 😉 .