Môj priateľ je príliš milý. Ako na neho?

feith
12. mar 2010

Ahojte vsetky zienky stastne aj nestastne,precitala som si tu kopu pribehov ale nic o mojom probleme.Teda,mnohe z vas by asi dali za to vela,ale mne vadi na mojom priatelovi jedna vec-je az prehnane mily a dobry.Ja si pri nom niekedy pripadam ako obycajna mrcha.On by jednoducho pre mna urobil cokolvek a mne sa to cim dalej tym viac nepaci.Vo vsetkom sa mi prisposobuje,vzdy je vsetko podla mna atd...Prosim,poradte ak ist na neho...Dakujem🙂

flamenga
12. mar 2010

vymeň ho...

monkula
12. mar 2010

Váž si, čo máš...
Proste máš doma s prepáčením "moulu", ktorému keď povieš, že je tráva modrá, tak Ti to odkývne, pochopila som?
A bola by si radšej, keby Ťa dennodenne bil a nadával Ti?

vodnarky
12. mar 2010

ahoj feith..tak taketo nieco veru doma nemam.. 😉 ..a skusala si mu o tvojich pocitoch povedat?

feith
autor
12. mar 2010

Nie,nebola by som samozrejme ze nie,ja si ho vazim vo vsetkom je velmi sikovny schopny a uznavany clovek zo znamej rodiny ale pri mne je absolutne naviazany na mna.Dnes mi napriklad volal ze bude plakat bezo mna celu noc lebo idem s kamaratkami von...lenze my nie sme este v takom stadiu vztahu ze by sme mali byt spolu stale ja aspon nezastavam ten nazor....

feith
autor
12. mar 2010

Vodnarky...nie,zatial nie,snazim sa byt tomu praveze rada....ale ono mi to vadi...

depecko
12. mar 2010

tak feith-ja mám doma niečo podobné 😉 ale vie sa aj nahnevať a povedať si svoj názor. 😀 vtedy sa mi páči najviac 😀 .u nás mi vadí to,že okolie ho vidí ako úžasného super,/veď aj je/,ale....tak trošku pod papučou... 🙂 ale ono to tak nie je.Ja s ním žijem,viem že vďakabohu má aj svoj názor a veľa vecí je aj po jeho vôli.... 😎 určite to ani u teba nie je také zlé,skús ho nejako vyprovokovať,pýtaj sa na jeho názor...možno sa len nevie pri tebe presadiť 🙂 koľko ste spolu?

monkula
12. mar 2010

feith, ja by som takého človeka vedľa seba nezniesla...
máš doma proste citlivku, ako by povedal MM, má vtáka samicu... 🤐

vodnarky
12. mar 2010

feith-takychto muzou nieje na svete veru vela..fajn,ze si to vazis..ale chapem to aj z tej druhej strany,lebo my zeny sme take ze:ani tak-ani onak..a aj mne osobne by islo asi na nervy,keby mm somnou vo vsetkom suhlasil.. 😉

feith
autor
12. mar 2010

Sme spolu len pol roka ale mam ho naozaj velmi rada.Ja pracujem v reklamke som vykecana nakolko musim🙂On je architekt takze stale sedi nad planmi atd...Problem je aj ten ze ja som v podstate jeho prvy normalny vztah nakolko si robil dve vysoke skoly takze non stop sedel nad knihami...A ja sa v tom vztahu citim ako chlap,ak mi rozumiete🙂

sayast
12. mar 2010

ja s tebou vymenim jestli chces 😅

feith
autor
12. mar 2010

No baby ja viem ze je to podla vas pochaby problem🙂Ale ono to naozaj zacne vadit...

sayast
12. mar 2010

po tom jakyma problemama a krizema si doma prochazime, tak bych za takovyho chlapa byla stastna jako blecha. ale az ted, po tom vsem ☹.

kalu
12. mar 2010

Faith : ono je hezké radit, aby sis vážila toho, co máš, ale já tě naprosto chápu, že ti to vadí 😉 Mně by tohle na chlapovi vadilo taky- pro mě chlap musí být CHLAP, musí být osobnost a umět se prosadit, i za tu cenu, že se třeba někdy neshodneme atak ...ale kdyby byl na mně takhle přehnaně navázaný a se vším se mnou souhlasil a vše bylo podle mně, tak bych si ho prostě tolik nevážila. Také jsem zažila před lety podobný vztah, proto píšu, a já to nakonec neustála- prostě se mi za nějaký čas zprotivil, neměla jsem pocit, že mám vedle sebe opravdového chlapa.

feith
autor
12. mar 2010

Kalu,takze vies ako sa citim.On ma pred vsetkymi vykresluje ako dokonalu osobu,naposledy ked sme boli u nich na oslave choval sa ku mne ako k princeznej,stlae sa mojkala tulil ku mne az mi to zacina vadit...Raz mi dokonca povedal ze ma tak velmi ma rad ze ak by som chcela niekoho ineho,tak mi ho aj dovoli,chapete ma?Neviem,ja som mala vzdy zle vztahy a mozno som na to len neni zvyknuta ale on je na mna naozaj az prilis dobry a mily atd...

monkula
12. mar 2010

súhlasím s kalu...
my ženy, potrebujeme mužov, čo nás budú chrániť... ako som písala, ja sa nečudujem, že Ti to lezie na nervy...

feith
autor
12. mar 2010

A ako to mam riesit?Naozaj sa bojim ak chcem niekam ist aby som mu neublizila rozumiete napriklad o dva mesiace ma odist do new xorku na mesiac a oznamil mi ze to odvola lebo on bezo mna nikam nejde!

kulimka
12. mar 2010

I ja mela doma takoveho chlapa pred 11lety. Ale tak se za ty roky otrkal ze bych byla nekdy rada kdyby se to vratilo😀taky mi to tenkrat spis vadilo,ted bych si na to zas rada zvykla😀

kocule
12. mar 2010

Feith, taky jsem kdysi měla jednoho takového přítele a upřímně, nevydržela jsem to dlouho. Docela mi vadilo, že na mě koukal jak na svatej obrázek. 😖 Takže jednoho dne bylo po lásce, už jsem mu ani nechtěla zvedat telefony, jak jsem ho měla "po krk", začalo mi totiž na něm časem vadit úplně všechno. 😅 Nemohl za to, jenže jak mi tím už jednou lezl na nervy, tak se to rozjelo a hledala jsem na něm samozřejmě mouchy. Teď mám úžasnýho manžela, který mi doma moc pomáhá, stará se o děti, na rukou mě nosí, ale umí si bouchnout do stolu a udělat pořádek. Je to prostě chlap s velkým "CH" a ne pro mě "bábovka". Jestli ti to vadí už teď, tak mi věř, že to časem nebude lepší. 😖 Spíš to povede k horšímu, dle mé vlastní zkušenosti. 😝

feith
autor
12. mar 2010

Ehm no s tym som nepocitala,moze byt ze sa zmeni.Nikto v jeho rodine nie je az tak prehnane mily a naviazany na manzelky mne je to az smiesne niekedy.Idem na nakup vratim sa o 20 minut a on uz uteka ku mne zacne ma objimat kde som tolko bola atd..A vsade chce chodit so mnou.Nez sme sa spoznali mal vlastne zaujmy,konicky atd teraz sa venuje uz len svojej praci a mne.Teraz mame byt dva dni non stop spolu a ja sa bojim aky bude neskutocne sladky...

monkula
12. mar 2010

feith, ježiši.... 😝
povedz mu, že chceš chlapa, nie bábovku...

feith
autor
12. mar 2010

Kocule dakujem ano ja sa toho obavam.Ja ho lubim,rozumiem si s jeho ordinou.Vlastne vsetko je ok mam spolah ak by som zostala tehotna viem ze sa o nas postara atd...Avsak tato vlastnost mi naozaj velmi zacina vadit.Ale nechcem ho stratit.Mozno je chyba vo mne,ja som mala par vztahov velmi velmi zlych mozno to neviem ocenit a taktiez to neviem prejavit neviem sa non stop k niekomu tulit mojkat...

kocule
12. mar 2010

Kdepak ocenit. 😀 Každá máme na partnera jiné nároky, na to se takto nedívej. A hlavně nehledej chybu u sebe, byla by jsi nešťastná. Děti nemáte, společně nebydlíte, pokud to dobře chápu, takže zatím v mezích chození a máš plný nárok pochybovat, jestli je to ten pravý. A než se celý život užírat, tak já to prostě vzdala. Chvíli to sice trvalo, ale našla jsem si partnera podle svého, jsme spolu 7 let, máme 2 děti a je mi s ním pořád dobře. A to je důležité. Kdybych zůstala s tím prvním, trápila bych se celej život, byla bych nespokojená. 😉

feith
autor
12. mar 2010

Kazdopadne neviem ako to riesit ci mu mam na rovinu povedat Nech sa chova ako chlap a nie ako zena?Problem je asi aj v tom ze ked sme sa spoznali ja som uz dva roky pracovala zijem a fungujem samostatne.On byval ako student s rodicmi,o vsetko mal postarane,nikdy mu nic nechybalo atd...Takze ja som skor taka prakticka,mna proste nebavi dva dni vylihovat doma a mojkat sa a td.....viem,mozno je chyba vo mne...

kalu
12. mar 2010

Feith- jedinou možnost vidím v tom, žeˇon je třeba teď na vrcholu zamilování a pokud tohle chování ještě nějaký čas ( ?) ustojíš v úctě k němu, tak se třeba, až mu jednou zevšedníš, může hodit do "normálu" a může z něj být prima chlap. To mě tak napadlo teoreticky 😎

Pravdou ale je, že ustát tohle jeho chování a dál k němu cítit lásku, respekt a úctu se mi jeví jako nadlidský úkol (alespoň pro mě by byl). Ono opravdu všeho moc škodí. A partnerství, kde si je jeden druhým až přespříliš moc jistý, většinou nekončívají dobře 😒 O tom by sis mohla počíst v tématech, kde opuštěné ženy rozebírají příčiny, proč už je manžel nemiluje, podvádí, opuští atd...a většinou je tam společný jev :" vždyť já jsem žila jen pro něj a rodinu,měl u mně všechno,odevzdala jsem se mu .... a jak mi to teď mohl udělat ?"- tady je nastíněn stejný problém , ale v opačném gardu (většinou jsou totiž nezdravě na své protějšky navázány ženy). A člověk (jedno jestli muž nebo žena), aby mohl skutečně ctít , milovat a respektovat druhého, tak o něj musí alespoň minimálně bojovat, dobývat, snažit se.... můj názor, jiní to můžou vidět samozřejmě jinak

kote
12. mar 2010

feith
i á mám velmi hodného muže a jsem ve vztahu dominantnější... vážím si ho,ale někdy míto aby řkl svůj názor,tak ho radši spolkne,než aby vznikl konflikt... hádky natolik nesnáší,že radši ustupuje předem...
narozdíl od tvé situace není na mě patologicky fixován,jako Tvůj partner.

Já jsem extrovert,on introvert... já povídám,on mlčí..i přesto si ho vážím....
nedávno jsme měli nějaký vztahový problém "zdánlivě nesouvisející s touto mojí dominancí" a já jsem vyhledala psychologa...a nyní rozebíráme pravidla pro souměrný symetrický vztah.Psycholog s eptá i mimo jiné,jak máme nastavené finance

Když došlo na komunikaci,zjištuju,že jsem já s ním mluvila špatně a on se na druhou stranu do podřízené role postavil... psycholog mi vysvětluje,jak má komunikace "rovného s rovným" vypadat

Snažím se tak nějakou dobu mluvit..a ejhle-manželovi se najednou "rozvázal jazyk" a říká své názory...

V tvém případe bych se asi necítila v své kůži hlavně kvůli té závislosti partnera na Tobě-aby z toho jednou nevznikla patologická žárlivost spojená třeba i s psychickým vydíráním (jestli mě opustíš tak se zabiju) ...ale Tvého partnera neznám a možná uvažuju příliš zbytečně černě...

kocule
12. mar 2010

Kalu, naprostý souhlas. 😎

kote
12. mar 2010

omlouvám se z překlep- v první větě má být " mlčí, místo aby řekl ..."

feith
autor
12. mar 2010

Vsak toho sa bojim aby to nebolo este horsie,stale ma len vychvaluje ako si nasiel konecne niekoho na svojej urovni aka som dokonala atd...No,ono sa mi to pacilo mozno tak tyzden,ale uz mi to zacina liezt na nervy.Je schopny so mnou prevolat aj tri hodiny,stale mi rozprava aka som krasna,ako vie ze som ta prava atd...Mne sa to ale uz proste zda cudne.

kalu
12. mar 2010

No, jak už jsem psala- všeho moc škodí 😝 😒

kalu
12. mar 2010

Ale zase máš Feith výhodu, že spolu zatím jenom chodíte, takže si můžeš všechno dobře rozmýšlet a máš všechno ve své režii
Můžeš sledovat vývoj- myslím jestli se partner hází do pohody, nebo jestli je to horší a horší.... zkrátka nejsi ve křeči- když se ti zhnusí, tak můžeš jít vždycky 😉