Môže mať psík traumu, keď bol svedkom tragédie?

30. okt 2020

Moze mat psik traumu ako clovek? Ked bol napr. priamym svedkom vrazdy, samovrazdy, nehody?

lenja123
30. okt 2020

Zvláštna otázka. No podľa mňa môže, ak bol vo vážnom ohrození aj on, prípadne ak pri tom zomrel nejaký jemu veľmi blízky človek

hennyinnsbruck
30. okt 2020

Mňa skôr zaujíma, prečo sa to pýtaš?

kubkovamama
30. okt 2020

Určite áno,zvlášť ak mu je/bol dotyčný blízky. Mame psíkov odjakživa a reagujú na udalosti,že keby ich roky nechovame tak neverím.

moonlight1210
30. okt 2020

Ano moze. Dokonca aj ked niekto jemu blizky len jednoducho zomrie v nemocnici. Teda nebol svedkom. Nevie sa zmierit s “opustenim”.

autor
30. okt 2020

@hennyinnsbruck Pretoze nas psik bol svedkom tragedie a odvtedy zostal strasne bojazlivy. Neviem ako mu pomoct. Bol priamy svedok smrti.

petulda333
30. okt 2020

Moju zrazilo auto a nijak zvlast sa nezmenila, ani aut sa nebala ani ist na cestu

hennyinnsbruck
30. okt 2020

A čoho sa bojí?
Psa netreba ľutovať, treba byt v kľude, treba ho zamestnať psychicky aj fyzicky..
Mne osobne pomohla konfrontácia..
Je to iný prípad ale Ani nie skoro 3 kg psa mi takmer vlčiak schmatol a môj sa tak zľakol (fakt mal na male) že zo sebavedomeho psa co miloval každého psa som mala malé ustekane monštrum.
Vyriešila som to tak ze som ho ku každému veľkému psovi brala a za pár týždňov bol ako pred tým 🙏🙏

Este poradím nejakého psieho trénera skúste kontaktovať on vám dá isto lepšie rady ako my tu 😊

hennyinnsbruck
30. okt 2020

@moonlight1210 to ano veru 😔😔😔

misik14
30. okt 2020

Podla mna ano. Mame utulkaca a vidno na jeho spravani, ze mal tazky zivot :/

lindusss2016
30. okt 2020

My sme mali dvoch psov, jeden bol z utulku, vecne utekal, aj ked nas miloval a nahovaral aj toho druheho, cize zdrhali spolu. Vzdy sa ale vratili, az raz prisiel uz len jeden a totalne povahovo zmeneny, tiez si myslime, ze bol svedkom smrti svojho partaka. Odvtedy z uplne pohodoveho psa strasny bojko...

karolinakr
31. okt 2020

@misik14 a ani po pohladkani a laske sa nemení?
Bola som raz venčiť a dali mi vlčiaka.obrovskeho
Ten sa plazil pri zemi mal obrovsky strach
Ja som velky mil9vnik zvierat možno viac ako ludi a on nebol schopny na vodzke so mnou opustiť koterec tak som rozmyšĺala čo ten musel prežiť