Môžu sa fotky dotýkať lícovou stranou?

ketrint
24. nov 2022

Ahojte,

neviem to lepšie opísať 🙈 😂
Chcela by som lepiť fotky do albumu, ale prvýkrát mám album, kde nie je nič medzi jednotlivými stránkami... Doteraz som používala buď klasický fotoalbum, kde sa fotky vkladajú do tých plastových kapsičiek, alebo som mala album na lepenie fotiek, ale medzi stránkami bol tenký papier, alebo mali strany fóliu, pod ktorú sa fotky umiestňovali. Preto rozmýšľam, či sa fotky nepoškodia/nepolepia keď budú len takto na sebe "otlačené"... Prípadne či je lepšie zvoliť napr matnú úpravu, alebo je to jedno.

Veľmi pekne ďakujem za rady! 🙂

chcemradu
24. nov 2022

@ketrint kúp kvalitnejší album

ketrint
autor
24. nov 2022

@chcemradu je na scrapbook, vlastne všetky tieto sú len takéto, že hrube strany, ale nič medzi nimi. Asi je predpoklad, že dvojstrana bude 1-2fotky a inak odkazy, obrázky atd… preto rozmýšľam, čo ak bude viac fotiek…
Úplne mi sedi rozmerovo aj štýlovo a to som sa nahladala, kým som aspoň tento našla… tak budem asi skúšať ďalej 😣

mashishka
24. nov 2022

@ketrint asi tri roky mám podobne urobeny album, svadobne fotky sa dotykaju a do dnesneho dna sa s fotkami nic nestalo. Myslim si, ze ked ten album nevystavite vysokym taplotam, vlhku atd tak to bude ok.

ketrint
autor
24. nov 2022

@mashishka ďakujem krásne za posunutie skúsenosti! 💕

slavomira236
24. nov 2022

@ketrint mama ma staré albumy ozaj cez 40 rokov a tam sa fotky len tak zasuvali do takých otvorov a nič fotkám nieje no fotky niesu lesklé a sú ciernobiele

hipuska
26. nov 2022

Nám sa fotky polepili. Ak ho budeš odkaladat, že dlsi čas nebudeš Don pozerať, nastrihaj papier na pecenie pomedzi

ketrint
autor
26. nov 2022

@slavomira236 to je ale zasunuté v tom obale práve 🙂, mna zaujima ak je to úplne bez, proste “hola” fotka na “holú” fotku 😅

ketrint
autor
26. nov 2022

@hipuska no jasne, tohto presne som sa bala 🙄 Ďakujem!

hipuska
27. nov 2022

@slavomira236 aj ja mám tak albumy z detstva 40 rokov staré ale teda medzi tými fotkami je tenucky papier

natalala
27. nov 2022

@ketrint da sa kupit taka lepiaca priehladna folia, sice to zrejme bude babracka, ale skus tym prekryt fotky. Podla mna hlavne leskle sa ti mozu poskodit jedna o druhu.

ketrint
autor
27. nov 2022

@hipuska áno, taký album hľadám… 🙏

ketrint
autor
27. nov 2022

@natalala ešte som pred procesom, takze ľahšie asi bude najst nový fotoalbum, aj keď teda trápim sa s tým už dlhšie 🙂)) bola som párkrát nazivo pozrieť, nemám rada online nákupy… tak ešte skúsim, ale ďakujem krásne za rady