Mrazené ovocie na tortu

ivetkatka197808
4. dec 2017

Poprosim o radu, chcem urobit ovocnu tortu z mrazeneho ovocia, docitala som sa, ze do plnky nemusim rozmrazovat ovocie, ale ja by som tzm ovocim chcela ozdobit aj tortu, teda, chcem dat na vrch cokoladu a na nu to ovocie, ako na to????Rozmrazit to ovocie?,Dakujem za rady...

stankadu
4. dec 2017

no ja som raz skúšala dať do plnky zmrazené ovocie, to potom ako sa rozmrazilo, pustilo šťavu a tieklo mi to von. Odvtedy robím do plnky tak, že ovocie rozmrazím a urobím rozvar (recept ako na horúce maliny) a na vrch určite čerstvé ovocie. Lebo mrazené sa ti pustí a už to nemá taký tvar. Jedine, že by si tú tortu robila tesne pred konzumáciou alebo by to bola mrazená torta. Ale neviem si predstaviť chrúmať mrazené ovocie 😉 ja na to nemám dobré zuby.

ivetkatka197808
autor
4. dec 2017

@stankadu dakujem, no musim pohladat, ci niekde najdem cerstve maliny, jahody???

ivetkatka197808
autor
4. dec 2017

taketo nieco mam na mysli...

zabina27
4. dec 2017

@ivetkatka197808 mávajú aj čerstvé, maliny, jahody, čučoriedky, treba popozerať

1bambinko1
4. dec 2017

Mrazené ovocie sa ti pustí. To by som asi nejak neriskovala. No však aj teraz majú v tých väčších obchodných reťazcoch normálne čerstvé ovocie, tak radšej by som asi použila to😉

simca_13
4. dec 2017

Osobne by som radšej použila čerstvé ale chápem, že to je teraz trochu drahšie takže ak chceš dať mrazené tak kľudne ale radšej rozmrazené. Presne z toho dôvodu, že ono ešte pustí šťavu alebo teda vodu a celá torta sa ti rozmočí..

tabakmirka
4. dec 2017

Keď chceš do torty mrazené ovocie, tak treba nechať rozmraziť, povariť ako tu už zaznelo a nedávať ho na krém, ale na korpus. A navrch mrazené ani náhodou. Čerstvé na vrch je najlepšie dať, je síce teraz drahšie, ale dá sa zohnať aj v lidli aj v kauflande, aj brusnice, aj maliny aj čučoriedky 😉

matrioska86
4. dec 2017

ja som raz robila takto z mrazeneho ovocia a zabudla som ho na noc vybrat tak som ho tak na rychlo tam dala a to som nemala robit. pustilo mi to tam tu vodu a cele to bolo take rozmokvane.....takze urcite to nechaj rozmrazit

stefi_k
4. dec 2017

Na tej torte je čerstvé ovocie, nie mrazené. Ak chceš na vrch dávať mrazené ta skôr zaliat želatínu a pod ovocie pohlcovač vlhkosti, lebo mrazené ti pusti dosť veľa vlhkosti.

klaudi31
4. dec 2017

Keď nie čerstvé tak už radšej konzervované ako mrazené. Mrazené ovocie absolútne stráca chuť, väčšinou je iba kyslé 🙂

katulienkax
4. dec 2017

Mrazené jedine do cesta, napriklad maliny mrazené položím na cesto a zalejem tvarohom. Ale mrazené sa urcite nedajú použiť ako ozdoba na tortu, to by sa rozpadlo

ivetkatka197808
autor
5. dec 2017

Dakujem za rady, popozeram cerstve a do torty dam mrazene...

fednaja
5. dec 2017

@ivetkatka197808 noo celkom dobre si to vymyslela. Aspoň si nebudeš musieť toľko namáčať korpus, aby bol šťavnatý a nie moc suchý 🙂

mmmonika
13. sep 2020

@ivetkatka197808 Robila si tú tortu s mrazeným ovocím? Ako to dopadlo.