Myslíte si, že som divná?

kykuska
2. jún 2015

Dufam ze mi pomozete rozhodnut sa maminky..o dva mesiace koncim rod.dovolenka a mala by som na leto brigadu..nic velke ale aspon nieco..problem je v tom ze maly nema este tri roky a do skolky mi ho vezmu az v septembri...brigadu mam tak ja tri mesiace..manzel chodi do robotky..takze s nim ratat nemozem..myslite si ze som divna ked nemam chut davat ho kazdy den do svokry?? Jejbyva hocikedy slabo a moj maly to je zivel...nejde o to zeby sa mi nechcelo ist pracovat ale niesom rada ked som na niekom zavisla..kebyzeide do skolky je to ine..ale takto....nemam z toho dobry pocit..tak mi napiste svoj nazor ze ci som fakt mimo...dakujeem moc

lilimoni
2. jún 2015

@kykuska ak svokra nie je fit a maly je zivel, tak ta chapem. Ono nic moc ked budu horucavy, aby este on svokru neratoval 😒 neda sa ti radsej na nocne na nejake 4 hodiny ist tovar dokladat? To by myslim aj svokra zvladla spiace vnuca postrazit 🙂

slniecko192
2. jún 2015

Nie vôbec to nie je divné. Ja by som svojej svokre malého nenechala ani na hodinu. Ak chceš niekomu nechať dieťa, musíš mu dôverovať. Ja takisto neznášam byť závislá na niekom inom, snažím sa si veci okolo dieťatka riešiť v rámci možnosti iba s manželom, ale aj tak to niekedy celkom nevychádza. K svojej mame mám dôveru tak občas bol malý u nej pokiaľ bol chorý a do škôlky nemohol, lebo sa inak nedalo. Ale skús sa už teraz poobzerať po niekom kto by ti prípadne mohol s dieťatkom občas vypomocť, lebo z vlastnej skúsenosti viem, že proste niekedy to fakt sami rodičia neukočírujú žiaľ, myslím čas keď už budete obaja pracovať. A vôbec nemaj výčitky, ak ostaneš doma, pokiaľ vážne nepotrebuješ súrne do práce, z finančných dôvodov, tak si ešte uži malého cez leto. 😉 A v jeseni sa pekne rozbehnete, ty do práce a malý do škôlky. 😵

mirka0677
2. jún 2015

nebolo by najlepšie opýtať sa priamo svokry, či by bola ochotná a schopná sa o malého postarať? či by ju to zdravotne nezaťažovalo. Možno by to robila veľmi rada.. a keby si mohla, dala by si ho radšej mame?
Lebo tomu celkom nerozumiem: vlastná mama ok, svokra fuj.. veď je to matka môjho manžela a rovnako starká pre dieťa ako moja mama. A keď si predstavím, že raz sa krpec ožení a moja nevesta ma bude neznášať, a vnúčence si uvidím tak za rok, tak mi je smutno. A podľa toho, čo tu čítam vyjadrenia na svokry tak je to vysoko pravdepodobné..

slniecko192
2. jún 2015

@mirka0677 No ak si mierila na mňa tak ja som na svokru nenadávala v príspevku vyššie. Písala som, že by som jej ho nenechala ani na hodinu, no a dôvod som neuviedla, takže neviem načo je dobré sí domýšľať. 😉

marionmarion
2. jún 2015

Prvorade je dieta...ak nie ste odkazani na tvoj prijem z brigady, uricte by som nesla pracovat, pockala by som kym nastupi do skolky a pracu by som hladala az potom. Alebo skus najst taku brigadu, kde ta moze striedat muz, napriklad mozes robit cez vikend, ked je on doma, alebo nocnu, ked je tiez doma...neviem o aku brigadu ide a ci by sa ti vedeli takto prisposobit, ak nie tak radsej sa na to vykasli a venuj sa este malemu cez leto bez vycitiek 🙂

lilimoni
2. jún 2015

@mirka0677 ja by som svokre tiez moju malu nenechala a u mojich rodicov je stale 😀 svokru neznasam pre jej hnusnu panovacnu povahu. Ale to by som prekusla ale mlada je autistka a strasne ziva. Na zadku neobsedi. Svokra chodi o barlach a ma cukrovku a tlak na prd. Takze to by nedala ani keby strasne chcela 🙂
Moji rodicia sa tesia obaja dobremu zdraviu a chodia s nou na vylety, na zmrzku, na bicykel a svokra ma problem ist na wc

esterba
2. jún 2015

@mirka0677 Prečo si hneď myslíš, že svokru nemá rada? Možno nemá, ale nič také nenapísala. Ja by som tiež malú svokre nedala. Iba so svokrom, a to len preto, že svokra má zdravotné problémy a mohla by som sa jej aj stokrát pýtať, či by si ju vzala sama (bez svokrovej pomoci), ona by povedala, že samozrejme. Pretože ona je dobrá duša a nedochádza jej, že by si to odniesla nielen ona, ale možno aj moja malá, keby sa niečo stalo. A áno, ja keby som mohla, dala by som ho radšej mame, lebo je zdravotne úplne v poriadku.

mirka0677
2. jún 2015

@esterba @lilimoni @slniecko192 Asi som to vyjadrila zle, malo to byť to také všeobecné, podľa toho, čo stále čítam takmer vo všetkých diskusiách na MK, akoby svokry boli tie najhoršie bytosti. Možno aj sú zlé, ale vždy sú to mamy našich manželov, ktorých asi snáď máme radi, a ktoré majú snáď radi deti svojich detí.. hoci aj takú poznám, čo nemá.
Moja mama mala veľmi zlú svokru. tá ju neznášala, lebo jej " ukradla " najmladšieho syna ( už ako dieťa som to vnímala, hoci mňa ako vnučku ľúbila). Napriek tomu sme boli u nej počas roka pravidelne a aj na celý mesiac počas letných prázdnin a mama na ňu nikdy nepovedala nič zlé. a posledné roky ju opatrovala. až keď som bola dospelá a stará mama mŕtva, sa trochu na ňu posťažovala.
@kykuska Neviem, či vychádzaš so svojou svokrou, nechcela som sa ťa dotknúť. Ak nie, možno by stráženie dieťaťa ten vzťah zlepšilo. Ak ide len o zdravotné hľadisko, nemusíš ju zaťažovať celý týždeň, ale možno len 1-2 dni, čo by možno zvládla, a ďalšie dni by si mohla vykryť kamarátkami, ktorým by si niečo zaplatila. Alebo si hľadať niečo na pol úvazku, v čase, keď bude manžel doma z práce..Ale to by už nebola tá brigáda, ktorú spomínaš.. Alebo celé brigádovanie nechať tak, pokým nebude malý v škôlke, pretože tak vždy budeš od niekoho závislá :(

jersey333
2. jún 2015

nie si divna...ja by som tiez svokre dieta nenechala ..mame hej ale svokre nie 😀

lauricka
2. jún 2015

ak nemusis, tak si nechaj maleho este pri sebe radsej. Ak musis, tak holt, tam asi nic nenavymyslas.

kykuska
autor
2. jún 2015

..ste zlate..inac proti svokre naozaj nic nemam..moja mamina pracuje, ja len ze mi to pride hlupe..oni si svoje deti odchovali a dost nevladzu..svokra je ochotna vzdy niekedy az moc, ale malemu niekedy sama nestiham..tak sa bojim aby ju to nenicilo, aj ked ona by to nepriznala..chodievaju k nej este dalsie 3 vnucatk...a ta brigada je do bufetu takze ani nocne neprichadzaju do uvahy...a peniaze to tiez nebudu velke takze ani opatrovatelku , a kamosky a svagriny vsetky robia...dakujem za odpovede🙂))

bonaqa2013
2. jún 2015

to máš ešte dobre že svokra chce opatrova´t tvoje dieťa. Moja svokra ani poriadne nevie že má vnúčky. Vždy keď tam prídeme tak sa ma opýta koľko majú rokov. A to bývame od seba 30 km. slovom tridsať km. Nie 300.

moncsi1208
3. jún 2015

@kykuska ahoj,ja som sa vratila do práce,keď bol syn 2,5ročný,presnejšie v začiatkom septembra a do škôlky mi zobrali rok na to.bol u starých rodičoch,veľmi im to pomohlo,malý si užíval kopu nových vecí,svokra-teraz už bývalá- bola rada,že je s ním.horšie to bolo u mojich,môj otec mu všeličo dovolil,až mi vlasy stáli na hlave,ale konieckoncom si myslím,že to bolo super rozhodnutie.svokra chodila s nim do knižnice,po celej dedine,spoznal kopu nových ludí.otec s nim opravoval,dal mu všelijaké blbosti,keď som išla preňho,tak som videla len špinu,decko nie.moji tiež neboli v najlepšom,ale pocit,že tam maju vnuka,im prospelo.to a ja som pracovala normalne 8hodin denne,nie na brigadu.
To zavisi aj od toho,co na to svokra,aky mate vztah,ci jej doverujes,u starych rodicov byvaju deti lepsie,lebo vedia,ze u mamy sa da vsetko,ale u babky sa musi spravat....no,aspon u nas v rodine je to tak.nikdy sme nemali problem,ani u svokry.pravda je,ze moj syn je srdcom mojich rodicov,ale maly to nezneuziva a to ma uz 11r.ale kazda rodina je ina,zvyky,deti,vychovy.zalezi na tom,ake zdravotne tazkosti ma svokra,kolko hodin ti trva praca,kolko dni v tyzdni.ked to nie je vela,da sa to skusit,keby si mala aj rodicov v blizkosti,tak striedavo.ja som vyriesila tyzdenne striedanie.po dlhej debate s jednymi aj s druhymi.som rada,ze som to mohla vyriesit tak.ukludni sa a uvidis.spytala si aj maleho,co on na to?ja som svojho spytala,hoci bol na mna naviazany,aj som ho kojila este,ale velmi sa tesil.zelam ti,aby si sa rozhodla spravne. 🙂

kykuska
autor
3. jún 2015

@moncsi1208 ...malý je prisposobivý, takze on by siel, u nas je to naopak, doma ma rezim a u babky freee, keby sa jednalo o dcerku ked bola mala, neriesila by som to..ale tento nas drobecjevsade...robi velakrat nebezpecne veci, niekedy mu sama nestiham, ta brigada by bola v bufete na 7 hodin, takze skoro ako robota..svokra by mi nepovedala nie aj keby jej bolo zle..a viem podla svojej mamin, ktora este pracuje takze neomoze, ze mi hocikedy pomoze, ale ked tam chodievala neter nacele dni kým bola svagrina v robote ta mamina bola vystavena, ..aj jej verim mala tiey sama 4 deti, tak by si uz mala oddýchnut...asi som predsa len divna, ked to beriem takto..len mi pride hlupy system, ked musia babicky na starobu ked si maju oddýchnut nahanat dennodenne vnucatka...a este takých malých zbojnikov🙂))

lujza123
3. jún 2015

@kykuska hmm ono je to velmi tazke nechat niekde dieta a nevediet ci prezije dieta alebo ten co strazi..Na druhu stranu vdaka bohu aspon za niekoho, kto aj ked nevladze postrazi..este to vyuzijes ked budes v praci a dieta ti ochorie.

Ak mas na vyber a mozes si dovolit neist do prace, nechod. Pripadne skus este vyjednat kratsie smeny - menej dni.

Ja tu moznost nepracovat nemam, som spat v praci od malej 2 rokov. Ked maju v skolke prazdniny alebo je chora (co hlavne na zaciatku bolo stale) je u mojej 86 rocnej babicky...Ked bola mala tak som sa triasla cely den ze ci sa nieco nestane..teraz uz je to fajn, ked ma 5 uz ma ako taky rozum a nevymysla blbosti ako v 3...

mia885
3. jún 2015

Nuz za takychto podmienok asi urcite nie , je ine keby svokra bola fit. To nase ani nie 2 rocne ide k starej mame na mesiac mozno aj viac, a nebudem sa obavat lebo ona je fit akcna zena a doverujem jej, takze tak. Je normal ked sa ty obavas ked ona neni 100 zdrava. Skus to nejak inak vymysliet .

lenbea
3. jún 2015

@kykuska SI UPLNE NORMALNA. aj keby bola fit a nechcela by si ho k nej dať. stari rodičia sa nemaju dlhodobo starať o vnuča, lebo maju k nemu iny pristup, ktory je väčšinou negativny v mnohych smeroch a už nemaju tolko energie na male dieťa.