Sme s manželom divní?

mokus12
3. máj 2015

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať na váš názor..Mame 2,5 ročného syna. Minulý rok na jeseň mu zistili veľmi silnu alergiu na mačky,hodnoty mal vyše 100,doktorka povedala,ze s takou silnou alergiou sa u tak maleho dietata nestretla..problém je v tom,ze mame zahradku susediacu so zahradkou svokrovcov. Mame spoločný plot,ktory je prestrihnuty aby sme sa jedny druhym dostali na zahradu,takze maly si tade chodí jak doma. Ale,svokra tam kŕmi mačky zo širokého okolia,naučili sa tam chodiť kvôli teplemu mliecku. Podotýkam,ze su to mačky "prírodné", nezaockovane..od jesene sme svokru prosili,aby ich prestala kŕmiť,aby odišli odtiaľ ,ze je to to najmenej co moze pre zdravotny stav maleho urobiť..az donedávna nam ani slovom na to neodpovedala,jednym uchom dnu a druhym von..a mne uz pohar trpezlivosti pretiekol a pohadala som sa s nou kvoli tomu,ze preco jej je maly az taky ľahostajný..povedala,že ona si na svojom pozemku moze robit co chce..je nám jasné,že aj ked ma maly alergiu,nevyhneme sa tomu,je vela bordelu v ovzduší,ale keď tam tie zvieratá nemusia byt a rozširovať alergény,preco aspon málom.neprispiet k vacsej pohode maleho? Problem nastava ten,ze ja som ta zla,ze som nieco povedala..neviem,nam s manzelom sa nam to zda prirodzene a normalne,ze sme ju o taku vec poprosili..sme divní,ze sme to ziadali?

kachita
3. máj 2015

Ste uplne normalni, len svokra ma pocit, ze jej skaces po egu a pritom nevidi, ze nejde ani o nu ani oteba, ale o maleho.

acer11
3. máj 2015

nie ste divní,len vás má na háku 😉

peneloppe
3. máj 2015

Nie ste divni. Svokra je divna. Mas 2 moznosti, bud uzavriete prechod medzi zahradami a mozno pride k rozumu alebo jej to vysvetli este raz popripade ju vezmi aj k lekarovi ked pojdete s malym a mozno ked jej to vysvetli odbornik tak to vezme vazne.

me_to_you
3. máj 2015

Toto nech rieši manžel, od teba to berie Boh vie ako (buzerácia, poučovanie, vyvyšovanie alebo neviem čo...), proste "trafená nevesta". Nech muž spraví poriadky, so svokrou a potom neh poučí aj svokra aby on dozeral na svokru. Nepochopím toto, takýmto kŕmením podporuje premnoženie mačiek. Ale rozhodne by som to nenechala tak

sednaja
3. máj 2015

@mokus12 Tu dohovor asi nemá význam......ja by som uzavrela prechod na záhrade, prípadne zabezpečila napr. kľúčom, aby sa tam malý sám nedostal.

ukulela
3. máj 2015

presne, nech toto odkomunikuje manzel maleho naucit,, ze k babke sa nechodi uz kedysa mu chce, riechod zavriet, alebo zamknut ... a,mimochodom, krabske mlieko nie je pre macky vobec vhodne (ale to svokre tiez nevysvetlis 🙂 ja mam inac macky radam jednu sme vypiplali na flaske s cumlom, aleje zaockovana, odcervena, ...a hlavne, ja nemam alergiu.)

mamutka
3. máj 2015

ak je taka milovnicka maciek, nech ich da kastrovat, aby sa nemnozili a netopili ich mlade potom susedia. Inak robi len viac skody ako osohu, ak si mysli, ze im pomaha. Na vasom mieste zamedzim pristupu maleho k nej. Ziaden otvoreny plot a navstevy. Nemoze tam chodit a vy radsej tiez nie, lebo ak bude na satach srst, je to zle. Ak by boli macky len na pozemku a manzel napr. nedonesie chlpy na obleceni, malo by to byt OK.
Inak, ja som mala hroznu alergiu na macky, ale pritomnost macky mi skor pomaha.
Ale u vasho maleho su tie cisla hrozive. Odtrihnite sa od nej, mozno sa zbada. A ako pisem, ak je milovnicka zvieratiek, prejavuje sa to skor rozumnou prevenciou, tulave macky su zvacsa chorlave a ich mlade sa len trapia

pribinak
3. máj 2015

Kupte svokre psa, alebo aj dvoch ;)

erickatt
3. máj 2015

Jaj. Moja tak este dcera vynadala ze nechce kolac z mlieka na ktore bola alergicka.. Nie ,nie ste divni. Plot zavret a kupit ten postrek proti mackam a postriekat okolo a hej kupit psa! Z utulku aby nemal rad macky...

erickatt
3. máj 2015

Jaj. Moja tak este dcere vynadala ze nechce kolac z mlieka na ktore bola alergicka.. Nie ,nie ste divni. Plot zavret a kupit ten postrek proti mackam a postriekat okolo a hej kupit psa! Z utulku aby nemal rad macky...

janinah
3. máj 2015

svokra má pravdu,že si na svojom pozemku môže robiť čo chce.....uzatvorte prechod a vec je vybavená,je to oveľa jednoduchšia cesta ako hádať sa so svokrou....

panidia
3. máj 2015

@mokus12 Ahoj.Ja na tvojom mieste by som si ohradila plot,aby sa mi tam syn nedostal a ani svokra,aj tak ju nepotrebuješ k životu.A nech si užíva mačky,ked sú jej prednejšie ako vnuk.Na prvom mieste je tvoj synček a jeho zdravie.

mokus12
autor
3. máj 2015

Waa,ženy,ani neviete ako ste nam pomohli..manzel sa snazil vysvetľovať,ale ako som napisala,ani obraz ani zvuk..tak som to zobrala do vlastných rúk ;) ale je nahnevany na mna aj svokor,ze "im kvoli mackam rozbijam rodinu"..tak preto som chcela vas názor..ked sme im povedali,ze dobre vedia ako sme sa cely rok(kym sme neprisli na to,ze je alergický) s malym trápili,chodili po doktoroch,po nemocniciach s podozrenim na toxoplazmozu,so soplikmi,kaslami a infektmi hornych dychacich ciest,tak nepovedali obaja ani slovo..ste nas povzbudili,ďakujeme 🙂

mokus12
autor
3. máj 2015

@panidia presne toto povedal aj môj manžel a zakazal tam malemu chodit..tak sme normálni 🙂

peneloppe
3. máj 2015

@mokus12
Tak tu ich reakciu vobec nechapem. 😕 Ze kvoli mackam rozbijate rodinu. Su oni normalni?? Kadejake tulave macky su im prednejsie ako zdravie vlastneho vnuka 😒

me_to_you
3. máj 2015

@mokus12 tak im to stále treba opakovať, choroby a trápenie kv sprostým cudzím špinavým mačkám, kt sú prednejšie ako vnuk! (Ja som milovník zvierat, ale viac milujem svoje dieťa a rodinu)... Veď toto je tak obmedzené, že až!

alaguema
3. máj 2015

@mokus12 Dietku treba vysvetliť, že tam chodiť nemá, prípadne pozemky oddeliť bráničkou. Ona skutočne môže na svojom pozemku robiť čo chce. Mačky budú vo vašom okolí, v susedstve a podobne (predpokladám, že bývate na dedine) tomu nezabrániš, môžeš si riešiť svoj dvor a svoj pozemok a svokra má právo už v tomto veku neobmedzovať sa kvôli vnukovi, ktorého si môže vidieť u vás. Nechápem, ako si niektorí ľudia myslia, že starí rodičia musia byť na sto percent k dispozícii, robiť všetko pre deti a pre vnúčatá...Ale tak to nie je. Ona už svoje deti vychovala a zrejme tak ako každá matka, aj ona kvôli nim potlačila x-krát svoje potreby a uprednostnila tie ich...teraz sú už velké a ona si môže užívať a robiť znova čo ju baví...a ak ju bavia mačky, tak mačky 🙂 Ak ťa trápi len to, či ste normálni, tak asi áno...norma je presne tento prístup ako som popísala - starí rodičia ako samozrejmosť na špagátiku. Žial, správne to nie je.

alaguema
3. máj 2015

@peneloppe
@me_to_you ...pokoj a mier 🙂 Napísala sem žienka rozhorčená svokrou a napísala svoju verziu...ja sa stále pobavím na tom, ako sú ženy hneď hotové prudko reagovať 😀 Veď neviete akým spôsobom nevesta so svokrou jednala...a ani to, či nepreháňa. Naša suseda má mačiek plný dvor, kŕmi ich a chodia k nej z celej dediny, ale žiadna nie je prašivá...sú to normálne, pekné mačky 🙂 Očkované bývajú len tie, ktoré ľudia mávajú vo vnútri...tie čo behajú po dedine nikdy očkované neboli, ako deti sme ich stále vláčili po rukách a nič nám nebolo.

anega79
3. máj 2015

Ved tie macky tam nie su ked je tam maly. Aspon to predpokladam, ze ona ich nakrmi, oni utecu, kedze su tulave, a maly nie je v uzavretom priestore s nimi.

mimla
3. máj 2015

Uzavretie vchodu zabráni malému ísť k svokre, ale nezabráni mačkám chodiť cez váš pozemok a kadiť tam. Aj keď je to dobrý prvý krok. Mačky nemajú radi vlhko, takže treba polievať a keď nejakú uvidíte, ostriekať hadicou. Táto jedna už k vám pravdepodobne nepôjde. Ďalej treba nasadiť koleuss, hneď niekoľko kusov. Plus k plotu ruže, mahónie, cesmíny (skrátka pichľavé rastliny). Všimla som si, že odkedy sme zasiali trávu a pravidelne ju kosili, mačky tam prestali kadiť, predtým tam bolo také burinisko. Vaša svokra neprikrmuje len mačky, keď sa zotmie prídu k nezjedeným miskám potkany. Najedené mačky ich málokedy majú potrebu naháňať, takže aj tie sa dobre napasú. Blahoželám svokre k všeobjímajúcej láske k mačkám (a potkanom), tam musí aj krásne voňať, keď sa to tam všetko pozlieza.

me_to_you
3. máj 2015

@alaguema ono nie je to také ľahké... Prikrmovanie túlavých mačiek može byť proti nariadenim mesta a pod; to nie je sranda keď sa niekde zgeupunú haldy túlavÝh mačiek a je jedno, že je to na jejdvore, lebo asi tie mačky nelietajú 🙂 keby to bola "obyčajná" suseda poviem že sa dá sťažovať na miestnom úrade ale to by svokru kleplo 🙂

me_to_you
3. máj 2015

@alaguema možno zmeň tóninu akou si si ty prečítala to čo aom ja napísala a vyznie to inak 🙂 že pokoj a mier...hhhhh

mokus12
autor
3. máj 2015

Ale my nechceme aby boli na spagatiku 🙂 a ani nie su,to si mozte byt istá..toto je prva vec o ktoru sme ju od narodenia maleho poziadali,trvalo to dokola 6 mesiacov prosenia a vysvetlovania..ano,vyletela som,povedala som jej ze je prihoreta zena,ktorej su prednejsie kočky jak vnuk..a ona mne ze som krava..a bolo dohovorene na mesiac..a vcera sme sa tam stretli a vraj im rozbijam rodinu kvoli mackam..presne takto to bolo..preto sme rozmyslali,ze asi sme neni normalni

pribinak
3. máj 2015

@anega79 ale staci, ze po nich zostava srtst, ta chlapca drazdi, macka si lahne niekde pri murik a zakon schvalnosti, ze zrovna tam si krpec rozlozi hracky a ....

alaguema
3. máj 2015

@me_to_you vieš, mne to príde celé na hlavu...Na dedine sa skrátka nevyhneš mačkám, psom a inej zveri. Nevieme koľko tých mačiek tam chodí k tej svokre, ale ony sa väčšinou prídu najesť a zas idú po svojom. Aspoň tak to vidím u susedy. A je ich dokopy asi 10, čo k nej chodia, ale pochopiteľne nejdú na obed organizovane, ale po jednom, ako sa im chce 😀 ..takže v podstate tam tie mačky pokope nikdy ani nevidíš.
Myslím, že oveľa viac než mačka na susednom pozemku, škodí deťom úzkostlivosť a overprotecting...to dá vykynožiť všetky mačky v dedine, aby nejaká náhodou neprešla cez ich pozemok?? Alebo snáď aj potkanov? Lebo veď tu povyše pani píše, že po mačkách majú žúrku potkany 🙂

nadkaha
3. máj 2015

@mokus12 urcite ste normalni,je prirodzene,ze chranis svoje dieta,a svokre sa cudujem,ze sa nesnazi o to iste,ved je to jej vnuk.Suhlasim s kockami,co pisali-proste uzavriet priechod medzi dvormi,nech tam maly nechodi,a hotovo.A ked svokre bude maly chybat,nech sa rozhodne,co a ako.Alebo si zaobstarat psa,ak nemate,a macky mozno zdrhnu same 🙂 Holt,s niektorimi svokrami je to proste radost.

lucinocka
3. máj 2015

nechapem preco tam nedate dvere...a uz ked chcete byt spojeni, tak obaja mat kluce...a problem rieseny...ona si moze krmit macky a tvoj nebude chodit babe na zahradu

alaguema
3. máj 2015

@mokus12 ale prečo ti tak vadí, že má svokra mačky na jej pozemku? Veď tvoje dieťa tam nemusí nevyhnutne chodiť, či? Vôbec tomu nerozumiem. Máš vlastný pozemok a záhradu, kde sa môže hrať. Keby si mala susedov, ktorí ti nie sú príbuzní a mali by svoju mačku...to by si ich prosila, aby ju dali preč, či ako si to vlastne predstavuješ?

libka1
3. máj 2015

no mne je to divne ze ked vedia ze dieta (ich vlastny vnuk) ma s mackami problem nezaujima ich to 😒 to by mi rodicia ani svokra nikdy nespravili, pre mna nepochopitelne... nepustat ho k nim, ked ho chcu vidiet nech pridu k vam... macacim chlpom sa zial aj tak nevyhnete, ale tak aspon trochu to obmedzite.

libka1
3. máj 2015

@alaguema tak ale maly tam asi bol zvyknuty chodit a je to aj take divne obmedzovat dieta v tom aby chodilo k starym rodicom 😒 ale tak ked ina moznost nie je, myslim ze by stacilo trochu tolerancie...