Na ktoré gymnázium v Žiline?

minnie131
24. okt 2019

Ahoj, za chvíľu budeme dávať prihlasky na strednú a neviem, kde si mám dať.
Rozmýšľam medzi 3 gymnaziami:
-gymáazium sv Františka
-Veľka okružná
-Hlinska( s rozšírenou výučbu nemčiny)
Ak máte niekto skúsenosti s týmito školami tak by ma zaujímalo, že ktoré si myslíte, že sú lepšie. A čo si myslíte o tej rozšírené výučby nemčiny

evkamotka
24. okt 2019

Ahoj, manzel chodil do matematickej triedy na okruznu, svagrina na gsf. Kazde z tych 3 ma svoje zameranie. Riadila by som sa tym lebo som zistila, ze nejde o to, ake ma skola meno ale co ty osobne si ochotna z tej skoly vytazit (vlastnou aktivitou, pracou). Na vsetkych mozes byt flakac aj premiant aj sedy priemer ale na jednej ak ta budu "otravovat" nemcinou, tak sa jej zial nezbavis, na inej budes mat moznost kazde rano omse v skolskej kaplnke, ale svagrina teda nevie z nj ani zatat. Coho by si najblizsie 4 roky chcela mat viac? Matiku? Super vhodne na vysku. Duchovny rozvoj? Pomoze nie profesijne ale osobnostne. Nemcinu? Budes v obrovskej konkurencnej vyhode voci rovesnikom. Nemcinu moc ludia nedavaju, o to viac su na koni ti, co ju vedia ;) ja by som volila nj

minnie131
autor
24. okt 2019

@evkamotka Ja by som chcela dať tu nemčinu ako si povedala, ale je možne, že neotvoria Nemeckú triedu ak nebude o ňu dostatočný záujem. A hlavne neviem, na ktoré gymple si mám dať prihlášky, lebo sa bojím že nezoberú

evkamotka
25. okt 2019

@minnie131 no to mas vzdy tak ze sa clovek boji ci ho vezmu. Nj triedy by som sa nebala, tych 25 ludi v celej za a okoli sa najde. Je to fakt velmi velmi velke plus oproti rovesnikom na trhu prace, ak by si vedela nemecky. Ja by som si druhu dala gsf, svagrina sice nj ani en nevedela (mozno bola v slabsej skupine, neviem) zato moznosti uzit si tu skolu socialne bolo velmi vela (stretka, akcie, obnovy) a ja som taky typ, heh. A ja som mala vseob gym a proste chodila poobede na kurz, dala som to az na C1. Netreba sa len na skolu spoliehat. Okruznu by si chcela matiku? Lebo ak ti ide, mala by si to na vs technickej/ekonomickej daleko lahsie

hettinka
25. okt 2019

@minnie131 ja odporúčam gymnázium Veľká Okružná. Mám tam dieťa, veľa sa učia, sú nároční, ale naša dcéra sa učí rada.

messue
15. jan 2021

@hettinka sú ťažké prijímačky? Aj dcéra tam chce ísť. Dame prihlášku aj na gymnázium hlinska ul.... trocha sa obávam.. chce ísť aj na VŠ. Preto gympel. Je velky napor žiakov na gymnázium ?, ze ci ma sancu...

hettinka
15. jan 2021

@messue máš spravu

messue
17. jan 2021

@hettinka ďakujem krásne 😉