Na ubytovni máme ploštice

21. máj 2022

Som v praci v zahranici a zistili sme ze na ubytovni mame plostice, moja otazka znie ze ci mozu byt v cestovnej taske medzi vecami a popripade ze ako ich odstranit z veci aby som to nepriniesla domov ide mi hlavne o to.Cize vie niekto ako postupovat po prichode domov?Dakujem za odpovede.

nika_val
21. máj 2022

Najlepšie dať poriadne vyprať niekde ešte kým si mimo, ak máš látkový kufor tak aj ten dať vyčistiť napr do čistiarne a už sa tu ubytovňu nevravať potom s čistým a tak domov..
Ploštice su svine, to ak náhodou máš na oblečení alebo v kufry tak na 100% prinesieš domov

autor
21. máj 2022

@nika_val prat by sa malo na 60 stupnov ze?kufor je klasika latka ach, lenze tu to nemam kde dat vycistit nedorozumiem sa az tak, keby som vypral kufor asi sa poskodi co?mozno blba otazka ale nic ine ma nenapada.ja uz som aj rozmyslala ze vsetky veci spalim nebudem riskovat ze to prinesiem domov, potom sa toho tazko zbavuje

nika_val
21. máj 2022

Tak s tym môžeš prist na slovensko a rovno do čistiarne s tym.. vysvetliš im situaciu oni už budu vediet ako to vyprať a aj kufor vyčistiť
Alebo cely kufor niekde hodit do koša možno sa tomu nejaky bez domova poteší a bude mu to jedno 😁

joesvk
21. máj 2022

Je to malá pravdepodobnosť, žeby boli vo veciach. 90 Percent ploštíc a vajíčok je v matracoch a v konštrukcii postele. Určite by som pyžamo poriadne vyprala. A v kufri by vajíčka byť nemuseli. Nemusíš ho vyhadzovať, ale bolo by dobré hlavne zipsy poliať veľmi horúcou až vriacou vodou. Alebo parnou žehličkou prejsť po kufri.

nestastna21
21. máj 2022

Nepoteším ta, podľa mojich skúseností to pokojne na skáče do kufra. Po návrate domou treba všetko oprat na 90 stupňoch a kufor podľa mňa vyhodiť. Kamoš si takto do vliekol plostice z Ameriky, nevedel sa ich zbaviť rok.

autor
24. máj 2022

@nestastna21 ja som ich zas nenasiel ze boli na madraci vela ale len 1 som videl na plachte inak vobec nic