Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

martinano
5. nov 2012
janano
5. nov 2012

@martinano vyzeraju super... a vravis, ze sa daju zlozit? To asi ostanu len take uzke ze? A kupovala si ich aj s fusakom, ci sa da aj bez...

martinano
5. nov 2012

@janano nie su skladacie ako,ze by a dali zlozit, take skladacie som nasla,ze zostanu uzke,ale nemali zas operadlo,tieto su kovoe,takze su rozsrobovane v kabici tk sa aj dodavaju, objednala som aj s fusakom, fusaky sice mam,ale toto sa mi zdalo,ze tam velmi pekne sedi.budem ich vidiet o dva tyzden tak hodim referencie.inak manzel sa smial,ze aby ich vobec bolo treba,ze zima na to nevyzera

janano
5. nov 2012

@martinano no ono vlastne ide o to rozsrobovanie len na cestu do NO, tu sa uz potom hodia na zahradku. No sama som zvedava, co na ne povies 🙂 Nestras, ja chcem zimu a sneh, minuly rok cez sviatky prsalo, takze nic moc. Tak dufam, ze teraz napadne a potom rychlo zleze.

martinano
5. nov 2012

@janano n ved to na tu cestu do no, potom sa uz ulozia hoc, kde 😉
no som zvedava aka bude zima, no mohla by byt urcite apson na lyze na chvilu inak nas herec zacal lyzovat dvojrocny ty si sa tusim na to minule pytala....
na sviatky pekne bielo ap otom nech zlezie nie,ze zas bude snech az do maja 😖

norwayka
5. nov 2012

@humba Ja som len odsavala, i ked niekedy to bolo brutal, ze som musela zavriet vysavac do druhej miestnosti, Sidney sa velmi toho bal. Ale musim zaklopat, moc tych soplov sme nemali. A potom ja mam velmi dobre skusenosti s koloidnym striebrom, neverila by som ako zabralo na sople, keby som nemala vyskusane. Ale to neviem, ci mas a ci chces niekedy pouzivat.

Ja dam na tycinku do usi a vytriem nos, a ak sa mi podari, tak najlepsie do striekacky a preplachnut, ale to je trosku boj.

janano
5. nov 2012

@martinano fakt? A ako mu to islo? Hej pytala, ci ma dakto skusensti. Predavaju tu take male lyze, http://www.gmax.no/produkt/504599(BC_5)/hamax-m...
mozno skusime tuto zimu, uz ma 3 roky

Nech len pekne snezi, minimalne do 3 kralov. A aj mrzne...cele leto prsalo, tak hlasia, ze bude lacna elektrika 😀

janano
5. nov 2012

@norwayka @humba odsavacka na vysavac, to je uzasna vec, najlepsie, co mohli pre babatka vymysliet 🙂 No nasa sa este vysavaca neboji, zato starsia, ta sa bala hrozne.

norwayka
5. nov 2012

Zienky moje, ja mam zase iny problem. Ono tie detske reklamy v maily a v poste, ohh, to nech mi nechodi, hihihi. Co robite, aby ste to neprehnali s darcekmi? Ze aby toho nebolo az moc a mate nejaku definiciu, ze co je vlastne moc? Ja oblecenie a ine veci nedavam pod stromcek. Mam chlapcov, takze pre nich to take nie je. Ale vseliake hracky a bicykle a sanky a podobne, to ano. A mala som pocit, ze som viac menej vsetko nakupila uz v januari, hehehe, ale ked vzdy sa este nieco najde.

Mate nejaky level, ze tolko a tolko hraciek a dost, aj keby co? Vzdy som si myslela, ze mam normu a nechcem to prehanat a myslim, ze na norske pomery to neprehanam, ale aj tak clovek ma taky divny pocit, ze kde je vlastne ta miera? A nemozem porovnavat moje detstvo s detstvom nasich deti...

martinano
5. nov 2012

@janano tak urcite s takymito lyzami by som neacianala, mato mal klasika lyze tusim 70cm boli a mal ich do minuleho roka,zas cim si mensi tym kratsie lyze su fajn, a klasika lyziarky.viazania su robene vyborne,aj keby spadla odopne sa to, je pravda,e prvy rok, to mal dva sme davali maximalny pozor aby nepadol,ked nahodou isiel k zmi chytali sme bala som sa kvoli kolienkam,ale tu dalsiu zimu to mal tri s prehladom lyzoval vlek zlvadal sam, chodime na tu detsku zjazdovku tam je dole pan,ktory mu vlech chytil maly sa udrzal, ako lye vlada s prehladom, neviem ci aj mala bude taka sikovna skor si myslim,ze nie, uvidime ako na tom bude buduci rok a podla toho budeme staviat na lyze,inak instruktor hore nam hovoril, ze cim skor tym lepsie

martinano
5. nov 2012

@norwayka co je norma?mne sa ti tazko bude radit.ale mozno poradim, u nas je zauzivane,ze si vyberie co chce a piseme jeziskovi.ale nikdy to nie je,ze by mal kopeeeec balikov pod stromcekom, minuly rok dostali kuchynku spolocne, dostal lego zeleznicu velku na dialkove to bol taky hlavny darcek a potom nejake knizky nejaky maly robokop, co si zelal, nebyva toho vela, radsej zvolime,ked cosi velke chce, ze sa to sup na vianoce a nejake drobnosti k tomu
pred tym rk, chcel taku tu vleku tatra s plauhom, tak to bolo, plus zeriav a nejake drobotiny,nebyva toho vela,ale skor take ozaj vytuzene

janano
5. nov 2012

@martinano no prave, ide o tie kolienka. Ja jej chcem najprv ukazat, co su to vobec lyze, nie ze kupime a ona potom nebude chciet, tak preto najprv tieto. A kde chodite, na Tryvann?

lija15
5. nov 2012

@humba bud otribaby alebo v lekarni solny roztok v tych ampulkach ja to vzdy deckam davam ked maju soplik alebo som uz postrehla ze tu predavaju physiomer baby ruzovy obal v apotek1 to tusim maju v akcii 😉

lija15
5. nov 2012

@norwayka no my vela darcekov ani nekupujeme ako mam kupene zatial take drobnosti ako je oblecko 😀 😀 ale rozmyslam zeby sme im kupili nejaky spolocny darcek co by vyuzili obaja ale zato taky aby sa on nebili lebo teraz mam doma riadne bitky od rana ledva to oci otvori a uz sa to natahuje o hracku 😀 😀 ale chcela by som pre lijus lyze a ejaku drobnost mi vela hraciek ani nekupujeme lebo ich mame plny byt a ja to nemam kde uskladnovat 😀 a hlavne zijeme len z jedneho platu +prispevky ale tie idu cast na setrenie 😉

mgrartdrzka
5. nov 2012

...fajn tema nahodena s tymi chodakmi a sankami...nas ma zajtra rok a pred dvoma tyzdnami zacal chodit a chodak sme nemali a ani som neuvazovala...a kresielko sme mali, ked bol malicky, tak som ho mala v kuchyni pri sebe a dost to pomohlo, bol kludny, videl ma, co robim, pohral sa tam so zvieratkami na hrazdicke atd ... norwayka tvoji boli aki sikovni, ked tak skoro na nozkach...ten moj je sice fajny valibuk...ma 12,5 kg, tak mu to trosku trvalo 😀

humba
5. nov 2012

@martinano joj pekne sanky aj ten fusak je fan, to by sa mi pacilo, my sme daco nasli uz na finn.no

norwayka
5. nov 2012

@mgrartdrzka hehehe, museli zacat skoro, najme sidneys,lebo v 5m mal vyse 9 kil, ved kto by ho nosil, hihihi. A dani, to som tak sledovala a cakala, ze ci aj on sa rozbehne a rozbehol sa. Ale boli ini v tom vyvoji, ale chodit chodili rovnako. A to myslim, skutocne, ze chodili od ako padol10 mesiac.

norwayka
5. nov 2012

@martinano
@lija15 no, problem je v tom, ze ja som mierny shopaholic, co sa inych tyka. Ako aj sebe si kupim, co chcem, ale teda odkedy mam deti, tak do inych ako detskych a interierovych obchodov nechodim. A este kozmetIka, to je moje, to mam plnu pivnicu, ale uz som sikovnejsia, uz ju minam a nedokupujem.

Ale spat k detom. Tak u nas je ten sabeltann, takze kazdy dostane jednu lod (u nas sa tiez vsetko musi dvojmo), ale kazdy dostane inu z tej rozpravky. A k tomu musia mat postavicky. A kupila som taky koberec ako su Tie autickovske, tak tento je piratsky, s morom a ostrovom a zralokmi, velmi sa z neho vytesujem. A potom sme zatazeni na lego a playmobil. Tak rytiersky hrad dostanu spolu. A viem, ze som kupila boby, take na lyziach. A este bicykle kazdemu jeden. A este velikanske poziarne auta, kazdemu jedno. To su asi take velke, ja vazne si uz ani nepamatam, co som pokupila. Ale mam vselico mozne este, ale som povedala, ze to nedam. Necham to na inokedy. Ae pozor, ja nakupujem po cely rok, lebo fakt vsetko vacsinou za polovicne ceny a podobne. A napriklad som rozmyslala, ze im tie bicykle nedam, ale potom zase kedy? Nechcem im stale nieco davat, chcem to tak poriesit, ze na vianoce a potom nic, i ked nikdy to uplne nic nie je. A tie bicykle a boby, ved to im clovek tak ci tak taketo veci musi kupit. A zase, aby to mali na zimu a na jar. Tak neviem, ci je toto velmi vela. Myslim, ze ani nie, ale ani malo toho nie je. A nieco z tych veci uz aj tak asi necham pre dalsie babo, este ze mame garaz...

janano
5. nov 2012

@norwayka 😀 pocuvaj, mala by si zacat chodit aj do Maxba a pokukavat tam...bo vam za chvilu bude treba pristavovat 😀

norwayka
5. nov 2012

@janano hihihi, prerabame, prerabame, ale zahradu. Ta bude super, to si dobre posedime, ked ma pridete navstivit. Uff, pristavb, to vies, 100m zona od mora, tu ti dokopy nic nedovolia. Na garaz som cakala tri roky, kym nam ju schvalili.

No, ale povedz mi, kedy im dat take veci ako boby a lyze a bicykle. To su take veci, ze vacsie, ale co. Nebudu mat bicykel? A budu sa suchat na sackoch? I ked to sa da, hehehhee. A ked maju tak nafigu narodeniny, ze maj a november. A vsetko musi byt dvojmo...ro si sebe pokoj kupujem... 😀

PS: zabudla som, ze trunki kufre este musia dostat, ale to je tiez taky darcek, ze to na cestovanie a kedy im to ma clovek dat. Den pred dovolenkou?

norwayka
5. nov 2012

@janano a este pockat, ja porovnavam s mojou rodinou, teda tetou a ujom a sesternicou mojho muza. Ona ma o 9 m starsieho chlapca ako je sidney. Tam vianoce, to pol miestnosti du baliky.takze toto moje je nic v porovnani s nimi.

janano
5. nov 2012

@norwayka my sme boby dali len tak, proste prisiel sneh, tak sme kupili. A tiez trojkolku a odrazadlo...bola zlava, tak sme kupili 🙂 A myslim, ze vtedy bola akurat s nami a sa tam pol dna vozila v tom obchode na tej trojkolke, tak sla s nami. Aj odrazadlo, aj kocik... 😀

janano
5. nov 2012

@norwayka proste, nie vsetko musis dat na sviatky. Ale vies, ako sme minule pisali, netreba to prehanat, lebo potom to zacnu deti brat za samozrejme a nebudu si to vazit.

norwayka
5. nov 2012

@janano problem je, ze moja svokra je jeovistka a ona nedava na sviatky. Tak ja mam pocit, ze stale nieco dostavaju. A napriklad taz sme boli na sk, tak vsetky vianocne veci od mojej rodiny dostali teraz. A sidney ma tento mesiac narodeniny, tam dostane sabeltann jakke a tenksky som zohnala, hahaha, to bude radosti. Tak preto ja sa snazim, ze na narodeniny a ianoce nech dostanu vacsinu, nech stale nie su zvyknuty na darceky.

A este mam kamosky, co maju o 5 rokov starsich chlapcov a mam dve take, tak dostali sme trampolinu, tri tasky dupla, rozne auta a neviem co este. Tak ja mam pocit, ze ja uz by som teda fakt nic nikomu nekupila. A neuveris, ale prvy rok som ja mojim chlapcom ani darceky na narodeninynekupila, lebo podostavali toho tolko od inych.

Viem, toto su luxusne problemy, ale fakt preto sa pytam, ako to vy riesite. Ale ked si mi toto napisala, co ste vy pokupili, tak uz mam lepsie pocit. Este mozem tu poziarnu stanicu kupit 😀

janano
5. nov 2012

@norwayka no chapem tvoj problem 🙂 no zalezi, kolko im svokra kupuje...ak sem tam, tak v pohode, ak casto, tak si navyknu a vzdy budu od nej daco ocakavat 😉
Ked nase dotanu daco od rodiny, tak sa to snazim nechat na nejaky sviatok a poviem, to je od toho a to od toho. Ale ked teraz boli u nas a doniesli darceky, mala dostala hned, ale uz nie na narodky.

No a ta trampolina, hmm ja ti poviem, poskac po nej ty s muzom a povedz, ze je vasa a ze oni si ju mozu pozicat 😀

norwayka
5. nov 2012

@janano a pozri na toto a to nemyslim v zlom, ale u mna take nenajdes. T ja vobec taketo veci na vianoce nekupujem. Ja fakt handry a topanky kupujem stale a to im len obleciem. Ae tam uz mam tiez normu, maximalne do 134 velkost, hehehehe. Zabijem sa...? Ja sa proste nemozem nudit v robote...a dotaz som sa trosku nudila... A hovorim, ja nemozem dostavat tieto reklamy. Detom povedat nie viem hocikedy, ale sebe...hnmmmm

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/mishelik1986...

norwayka
5. nov 2012

@janano tam je dalsi problem, ona je brutal shopaholic, tam uz sa muz s nou musel rozpravat, ze nemoze tolko kupovat, az plakala. A prave teraz som jej dala zakaz, lebo vzdy ked tam ideme na obed a tak, tak sidney besta, gave, gave...

Ona ti obeha vsetky mozne bruktbutikker a nakupi aj to, co nemaju. Mne je to jedno, ze to je za par korun, ako to ja mam potom detom vysvetlit. A potom to zaklincuje 25% zlavou v toysrus a tam Vykupi polku playmobilu a mna potom ide slak trafit. Ja mam fakt pocit, ze ja mozem kupit len na tie vianoce. A mam pocit, ze jej pamatsluzi horsie a horsie a zabuda, co vsetko pokupila a co kedy dostali. Teraz v decembri ide na tenerife, vzdy chodi v decembri na dovolenku. A nasla darceky z pred roka z dovolenky z teneriffe..co ti poviem.

janano
5. nov 2012

@norwayka vies co, my tiez kupujeme oblecenie skoro stale, a pri tychto zlavach, ved to sa neda nekupit 🙂 Ja nevie ako tvoji, ale nasa si vzdy vsimne, ze je to nove... a radost prevelika. A vies, co ti poviem, u nas babka s dedkom tiez kupuju oblecko viac ako hracky... 😕

janano
5. nov 2012

@norwayka presne o tom vravim...

norwayka
5. nov 2012

@janano to je podla mna tym, ako sme vyrastali, moje prve svetle rifle som dostala ako 10 rocna. Tak podla mna u tych starych rodicov je to take zakorenene, ze to ma byr uzitocne. Ja danimu nekupujem nic na oblecenie, vsetko dedi. Ale kupujem vela sidneymu a dam mu len nieco a to druhe nieco bude pre daniho, nech aj on ma nove veci, nie len po bratovi. A sidney to tak nevnima, vies, chlapci. Mju ine problemy, hihihi, i ked mu uz aj v skolke hovoria, aky je pekny. Ale znacka next o nie je, hihihihi. Takze nie sme az tak IN 😀