Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

bobocka
29. jún 2011

@maggie2 ja milujem meno anna (po anne zo zeleneho domu) a hned by som ho dala dcere,ale nik by ju nevolal anna s dvoma n.pre vsetkych by bola anka ,anicka a to by som ja nechcela.preto je pre mna prijatelnejsie hana.hana je prekrasne a hanka mi uz tak usi netrha ako anka.ale hanicka by nesmela byt.mne sa naprikald nepaci ked karolinu volaju kaja ci kajka.karolina je prekrasne a kaja ani zdaleka nevystihne silu mena.momentalne mam dva mena,ktore pre dievcatko zvazujem hana a ema.mne je jedno ci je ema caste meno.to mi nevadi.skor mi je luto,ze skoro kazde druhe dievcatko je dnes sofia.z tak naaadherneho a silneho mena sa tak stava vsedne ☹.ale stale krasne 🙂este sa mi pacia dominika,mariana,karolina,izabela,sara,..tolko dcer hadam mat nebudem 😀

bobocka
29. jún 2011

@maggie2 ooo a este nieco.moj syn je michal a ja by som k jeho menu nechcela nikdy dat nejake super zahranicne meno ako ciara napr.proste ked uz som zacala s nasim typickym menom ,tak budem aj pokracovat.vo vseobecnosti som neprepadla tomu boomu davat slovenskym detom netypicke zahranicne mena.pokial by som mala priezvisko ako christinebauer,tak niet o com,ta moze vymyslat kolko chce, fakt priezvisko vyhrala 🙂 ale s nasimi typickymi slovenskymi priezviskami zneju zahranicne mena ako past na oko. 😅

maggie2
29. jún 2011

@bobocka Sofia už trochu popúšťa na popularite, derie sa dopredu práve Emma, Jasmine a pod. Ale je na každom ako sa slobodne rozhodne. Súhlasím s tým, že so slovenským priezviskom treba ostať v medziach a nelámať si jazyk

bobocka
29. jún 2011

@maggie2 ja by som emmu zdvojenu nedala.vyslovis to furt rovnako a to,ze sa to s dvoma m napise ,tak v tom ja velky vyznam nevidim.ale asi skor k tej hane sa priklanam.michal a hana znie pekne.a prave v tej jednoduchosti je krasa.ziadne prekombinovanie dvoch cudzokrajnych mien a podobne.fakt sa mi to paci.inak muzske meno malo pouzivane(ludia su pri nom velmi opatrni) je gregor. a je to super meno.poznam maminu co ma doma gregora a cim viac to meno pocujem,tym viac sa mi paci.no u nas doma by som s nim neobstala.ale paci sa mi velmi.🙂 u nas bude druhy chlapcek adam ak bude.michal a adam.chlapcenske meno sme mali vymyslene asi za minutu a dievcenske menime kazdy tyzden 😀

maggie2
29. jún 2011

@bobocka jasne, a môžem ho volať aj Greg, to znie dobre celkom. No s tou výslovnosťou je to tak, že v slovenčine to zneje rovnako ale v zahraničí je zaužívané Hanna a Emma, myslím že nezdvojené (Ema, Hana) by sa to vyslovovalo podľa gramatických pravidiel napr. v angličtine Ejma či Heina, ale nie som si istá, na to by bolo treba dobrého gramatikára angličtiny čo by to povedal, akoby to Angličan nezdvojené čítal.

bobocka
29. jún 2011

@maggie2 no ja som zila pat a pol roka v anglicku a v zivote som nepocula aby emme povedali ejma.vzdy bola ema. a hanna je tiez hana,resp to a sa precita akoby spolu s e.vies co mysliem ha(e)nna.ani ciste a ani ciste e.ale hejna,tak to som nikdy v zivote tam nepocula. 😕 ci uz sa to pisalo ema ci emma ci hana alebo hanna ci hannah.furt to citali podobne(rovnako nie,lebo je rozdiel ked niekto vyslovi meno v londyne a v newcastli napr.).ale ejma ci hejna som tam ani raz nepocula.a ja toho kamaratkinho syna volam greg,to je uplne super 🙂 fakt sa mi to paci 🙂 a je to silne krasne meno.ten chalan je uz menom na velke veci predurceny 😉a moja kamaratka je eva a volali ju v anglicku iiva 😀 eva im do ust neslo. 😀 a mne sa este v spojeni s evou paci aj ava.to je krasne.dcera reese witherspoon sa tak vola 🙂 ona celkovo pekne mena vybrala ava a deacon 🙂 na usa az tak nepouzivane a pritom pekne.inak ja poznam kocku co zije vo francuzsku a dala dcere meno ailyn. a to je nadherne.k malej sa to uzasne hodi.no u nas by museli mat rodicia fakt nejake univerzalnejsie priezvisko aby to spolu sedelo. 😉

christinebauer
30. jún 2011

@maggie2 Budem sa opakvať znova zaujímavé mená...Maximilián mi príde až príliš pridlhé meno skôr Maxim 😀 Alexander pekné ale nepáči sa mi skrátene Alex 🙄 Som sa včera s manželom o tejto téme bavili a zapáčilo sa nám aj meno Romana je pekné a hlavne (si myslím) ne otrepané .... 😉 čo si myslíš o ňom? 😵 Markus je tiež veľmi pekné meno 🙂

christinebauer
30. jún 2011

@bobocka Dakujem (ja ešte niesom tehu ale robím si pehľad do budúcna ) 😉 Vidíš nás veľa ľudí od Simony odhováralo...ale zase 100 ludi 100 chuti 😵 😵 akurát som pisala maggie,že sa mi začalo páčiť aj meno Romana Bauer.....Simonka a Romanka celkom podobné a dobré to znie.... 😅 "či"?

bobocka
30. jún 2011

@christinebauer romana je nadherne meno.krasne, a poznam jednu romanu a je to strasne zlata baba,velmi sikovna a inteligentna,skvele srdiecko ma.pre mna je dolezite poznat cloveka co to meno nesie,lebo ja mam pocit,ze meno vela o cloveku povie.inak maximilian je pekne meno.vsak maleho by si celym menom nevolala.bol by maxo 😉 tiez jedneho poznam 🙂 a maximilian bauer znie super.alexander je tiez pekne,no mne sa prave paci viac ta skratena forma a teda ale.lebo keby bol alexander,tak ho vsetci budu volat ako z reklamy na internet-sani 😀 a markus ok,beriem,no ja si hned predsatvim nejakeho dlhovlaseho nabuchaneho chlapa natreteho olejcekom a s gycovou hrubou retiazkou na krku 😅 ako z telenovely 😅 tie lacne tretotriedne serily to pre mna pokazili ☹
ja tiez tehu este nie som,tiez len dumam.snazit sa budeme az dakedy na jesen,ale nie je na skodu uz dopredu rozmyslat nad menami.lebo vsetci vieme,ze to nie je otazka chvilocky vybrat meno pre nase dieta,meno co ho bude reprezentovat cely zivot. 😉

christinebauer
30. jún 2011

@bobocka Jéééj no to som teda rada.... 😀 Mne zase ked pocujem Maximilian tak si predstavim toho slimaka z Ela Hop 😎 😎 Ešte som rozmýšlala aj nad menom Sofia / Sára sú pekné lenze teraz su uz "premnozene" 😉 😉 Ved len v nasom paneláku sú 2 Sofie 😕 😅 Tá Romanka sa mi velmi velmi velmi páči ( uz som si aj zapisala do notesa,ja neviem ale co si nezapisem tak zabudnem ) 😀 este sa mi páči aj meno Tobias celkom pekne Tobi 🙂 ale zase si myslím,že ich je vela 😠

christinebauer
30. jún 2011

@bobocka A ešte som zabudla pekné meno je aj Roderik 😉 "Rodi" 😲

christinebauer
30. jún 2011

@katkaromi Krásne meno Romanka akurát tu debatím,že ked budem mať nahodou druhú dcérku tak to bude favorit č.1 😉

bobocka
30. jún 2011

@christinebauer romana je fakt krasne.veeelmi pekne.a k simone sa pekne hodi si-mo-na, ro-ma-na.obe su tri slabiky a obe maju druhu podobnu a tretiu rovnaku.vyborne sa to hodi.a k vasemu priezvisku mozes vymysleat co len chces a vsetko sa vam hodit bude 🙂 len jedinu vec by som ja zvazovala-ja sa bojim trochu mien s r.lebo nikdy nevies,ci dietatko nebude mat recovu vadu,ci rackovat nebude.s velkou pravdepodobnostou nebude,no treba s tym trosku v podvedomi ratat 😒

christinebauer
30. jún 2011

@bobocka Pfúú to si ma zaskočila nad tym som ale absolutne nerozmyslala 🙄 Ale z nasej rodiny nerackuje nikto,tak dufam,ze sa tomu vyhneme ak by nahodou 😵 a ty mas ake favority (mená) ?

maggie2
30. jún 2011

@bobocka No veď samozrejme - o tom celý čas píšem, že preto sú tam tie dve M (Emma) alebo dve N (Hannah, Hanna), pretože keby tam bolo len jedno, Angličania by to inak vyslovovali 😉

zuzka17
30. jún 2011

mne sa páči Tamara alebo Natália

zuzka17
30. jún 2011

@maggie2 cora sa vola moj pes 🙂🙂

maggie2
30. jún 2011

@zuzka17 sused mal fretku a volala sa zuza 🙂 🙂

bobocka
30. jún 2011

@christinebauer ja som uz pisala,ze milujem meno anna,no nepacia sa mi zdrobneniny a skomoleniny toho mena.anka a anicka mi usi trha.no anna vyslovovana s dvoma n je uzasne krasne (anna zo zeleneho domu 😉 ).u nas bude chlapcek adam,tam uz mame problem vyrieseny a dievcenske mena menime kazdy tyzden.najnovsie som za emu a hanu(skor hanu) hana je krasne a hanka mi uz usi netrha 😀 ale lubi sa mi aj dominika a marianna a izabela(milo povedane iza alebo bela) karolina, eva,moj muz chce dianu po mne.mne sa moje meno velmi paci,no neviem si predstavit niekoho ineho tak volat.sme boli na chate s kockou co sa volala diana a normalne sa mi tazko drelo to meno na jazyk .som zvyknuta ho vyslovit len ked seba samu predstavujem.moj syncek je michal.mne sa pacia nase normlane klasicke mena,nie tie zahranicne .resp pacia sa mi aj zahranicne,no pomenovat tak svoje dieta -to urcite nie. @maggie2 ja som mala kolegynu emu(resp nebola o mnou na oddeleni ,no robila pre tu istu firmu) a bola ema.anglicanka.nikto neriesil ine vyslovovanie jej mena.neviem ako by to bolo s hanou s jednym n,no myslim,ze nejak extra by si nad tym jazyk nelamali.moja kamaratka teraz caka dcerku,o mesiac rodi,zije v uk a stredne meno malej bude nevaeh.sikovne si myslim 😉

zuzka17
30. jún 2011

@maggie2 🙂🙂🙂

maggie2
30. jún 2011

@bobocka Na tú výslovnosť treba dávať zreteľ. Napríklad inak sa vyslovuje v angličtine Lisa a inak Liza. Príkladov je mnoho. Späť ku dvom písmenám za sebou: napríklad Simon sa vyslovuje Sajmon, ale akonáhle trebárs v priezvisko Simmons má dve M už sa to nevyslovuje Sajmons ale Simons (to o vieš, s takým prízvukom, nemám na to klávesu)

bobocka
30. jún 2011

@maggie2 ja nejak neriesim ako v inych krajinach vyslovia meno mojho dietata.ja zijem na slovensku a to je pre mna smerodajne.ja som diana a v anglicku som bola zo zaciatku daja(e)na a potom prisla k mojim domacim moja kamaratka slovenska a oslovila ma diana a oni hned spozorneli,ze to co a ja som im povedala,ze u nas sa to inak vyslovuje a odvtedy som bola dijaaaaana s dlhym a 😀 aj moja kamaratka zila v australii a vola sa jana a bolali ju bud jaaaan(dlhe a) alebo jaaaaana (nemam dlzen na klavesnici,tak dlhe a pisem ako vela a za sebou 😀 )

maggie2
30. jún 2011

@bobocka veď v pohode, ja len že uprednostňujem podobu mien, s ktorými nie je problém s výslovnosťou ako na SK, tak i v zahraničí 😉 Diana je výborné meno na domáce i zahraničné pomery. Inak meno Jana v Nemecku je vyložená exotika, oni to považujú za veľmi extravagantné, a na Sk bolo meno Jana v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch veľmi veľmi časté

jaannaa86
30. jún 2011

My máme Karinku 🙂

romulik
1. júl 2011

Romanka je krasne meno, veď je aj moje 😉 my čakáme babätko a ešte nevieme čo to bude ale myslíme si že to bude dievčatko, takže Terezka :o)

vvia
1. júl 2011

Mia, Vierka, Lili, Veronika, Danka, Karolinka

lucinka1104
autor
3. júl 2011

@maggie2 dakujem ale potratili sme..... ☹ staršne som krvacala...inak my byvame teraz na dedine takže asi by sa ten Nikolas hodil.....ja chcem tiež Oliviu ale manžel Nikolu a Nikolasa mne sa pači ta Olivia a Adrian, Oliver a Leonard možno raz

graceful9
3. júl 2011

babýýýýý,,,nejakéé meno na m mi poraďte, prosím 😀

timotej
3. júl 2011

@graceful9 ešte máš čas rozmýšlať

graceful9
3. júl 2011

@timotej to je jasné, ale mňa nenapadá žiadne pekné meno pre dievčatko,,,