Nákup fejkov zo zahraničia

renik5
28. júl 2013

Ahojte baby, neviete mi poradiť, objednali sme si celá rodina tovar značkový zo zahraničia a na colnici nám to zadržali, že je to fejk. Sme na prášky, prídeme o 600€. Objednávali sme z Aliexpressu. Neviete ako objednávať taký tovar, aby to prešlo? Alebo nejaké lacné stránky značkové v EÚ.?

sashabb
29. júl 2013

@renik5 a teraz Vám napíšem niečo ja 😀 žiadna spalovňa nehorzí, to neviem odkiaľ máte asi z telky, že? @renik5 teba zrejme colnica vyzvala aby si doložila doklad o pravosti daných vecí alebo aby si im poslala súhlas (tlačivo) aby oni mohli daný tovar posunuť súdnemu znalcovi. ALE keďže toto neurobiš a budeš danú výzvu ignorovať, asi po 10-15dňoch daný tovar pošlu späť predajcovi, čiže ty si iba vypýtaš späť svoje peniaze 😎

barcelona94901
29. júl 2013

@sashabb spaľuje sa ,nie všetko je v tv ,stačí,že tam máme ankety ,kto bude prezidentom..

je viacej dovodov ,..ono može ísť tovar aj na humanitu,ale nikdy nie pri fejkoch,ak tovar nespália,može byť odoslaný naspať ,ale kvoli ohrozeniu zdravia a bezpečnosti spotrebiteľa, kedže fejky handier môžu obsahovať karcinogénne látky a iné sajrajty a to určite nemože colník len tak posunuť komukoľvek iba z toho dovodu,že jááj ona nevedela,tak jej necháme desiatky,stovky kusov fejkov nech si ich vynosí..to máš asi ty z telky,skus sa pozrieť na sudy ,ktoré prebehli,na pokuty,ktoré boli udelené morgošom pouličným a tvrdiť ,že peniaze dostane naspať ,je viac než odvážne 😀 skus sa opýtať kočiek čo objednali pár kuskov kabeliek ,akými trampotami prešli,namiesto navádzania na to,že je to oukej,lebo ty si mala šťastie

sashabb
29. júl 2013

@barcelona94901 ja nikoho nenavádzam, písala som ako sa postupuje. Ono je rozdiel keď zastavia tovar súkromnej osobe a keď ide razia priamo do skladov alebo kamionov 😎

barcelona94901
29. júl 2013

@sashabb áno je rozdiel kupiť jednu vec a desiatky za 600 eur 😎

sissy27
29. júl 2013

@stardust bohužiaľ, zákon v tomto prípade porušuje aj kupujúci...
@macamac tiež si o tom myslím svoje 😉

stardust
29. júl 2013

@sissy27 to tazko...tvoje jednoduche zakaznicky na trhovisku v hornej dolnej ti taketo reci bastia, ked im predavas falzifikaty??

sissy27
29. júl 2013

@stardust a ty máš akú poruchu dievčička? lebo ja ani na trhovisku ani v hornej dolnej a ani nikde inde falzifikáty nepredávam... dokonca ani žiadne nevlastním a ani sa tak netvárim... a ako vidíš, nie som jediná, ktorá sem jasne napísala, že zákon v tomto prípade porušuje každý, kto sa do reťazovky "výroba-predaj-nákup fejkov" zapojí, takže asi niečo na tom bude... niekto sem hodil aj priamo zákon, kde je to celkom slušne vysvetlené, tak si ho prečítaj a potom sa ozvi...

stardust
29. júl 2013

@sissy27 wow, nie si jedina, ktora nepozna svoje prava 😀 😀

535
17. feb 2014

Ako nic si s tych chytrakov nerob.
Co poviete na nakup 1 paru tenisiek , overeny predajca...5850 hodnoteni ..večšina predana do EU..objednaš si a naši colnici ti napisu fake? A ja mam na vlastne naklady dokazovat ze su original ?? Nemali by oni dokazovat ze su fake...? Ci tu neexistuje prezumpcia neviny. Ja som schvalne vyberal predajcu co ma tisice kladnych hodnoteni a tovar pustany do Eu..z 5850 zakaznikov nenapisal ani jeden ze je tovar falosny alebo ze by mal na colnici problemy? Alebo ma ujo colnik tiez 8,5 nohu ako ja a chce nove tenisky ? ? ?

kristi247
30. jan 2015

Tak toto ma fakt dorazilo. Barcelona 94901 ma cistu pravdu, lepsie by som to sama ani nenapisala🙂
Ak ta kontrola skoncila tak, ze ti to len zahabali, mozes byt len rada! Tak isto aj ked ti zakazu dovazat cinsky tovar, tiez mozes byt rada! Mohlo to skoncit horsie.

Nechapem tie mamicky, co kupuju oblecenie detom. Tam Vam nebudu skumat zlozenie a prekrocenie roznych chemikalii, ani v kozmetike. Tak isto aj na torty rozne sablony ako tu citam, ked sa niekomu nieco stane, bude to na vase triko. Koho zazalujetem ci ukazete prstom? Na volakeho cinana na druhej strany zemegule? Okrem toho on je v prave, maju ine zakony ako v EU, je doma.

JE to preto take lacne lebo neplati sa DPH ako u nas, maju ine naklady ale samozrejme nie je to TESTOVANE ako v EU.

Zbezne, ono Cinania su sikovnu v napodobnovani, okipirovali asi vsetko, co sa len da, preto sa Vam moze zdat, ze ten tovar ste niekde videli. Len podla mojho nazoru v sukromnych bazaroch, akoze podnikatelov, co predavaju na cierno su toto tieto fejky, pritom onis ami nevedia, ci je tovar zavadny ci nie.

Zdravie mate len jedno

kristi247
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sashabb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajasprosta
2. júl 2015

@sissy27 ty nedochovaná pizda, urcite aj hiphop pocuvas....aj tak je to všetko vyrábané v číne

sissy27
2. júl 2015

@ajasprosta to si sa naozaj zaregistrovala dnes len pre to, aby si toto napísala do pol roka starej diskusie? 😀 😀 😀 made my day 😀 😀 😀
...čo hip hop, ale dychovku !!! 😀 😀 😀 nech ťa aj o zem pleskne 😀 😀 😀

janett310
21. júl 2015

Nakupy cez portal Refundo mi uz usetrili slusny obnos penazi. vyuzite aj vy cashback pri nakupe. Staci sa registrovat na
https://www.refundo.sk/?ref=50130
a ziskate2€ a odomna ako bonus dalsie 2€.