Narazila som na podvod

29. jún 2023

Som tu nová a tiež som narazila na podvod,.. klasika chceli mail . Poslala som ..že kliknúť na pokračovať...klikla som..a potom že aká banka ..tak som dala že mBank ...a potom že chceli údaje číslo karty,CVČ a expiraciu a vtedy mi došlo že podvod a Nedala som im to! Neviete aj vtedy môžu vybieliť účet je keď som klikla na pokračovať ale nedala som údaje banky no mail maju?vopred ďakujem

autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamowa
29. jún 2023

pokial nedas cislo karty a udaje z nej, k uctu sa nemaju ako dostat.

autor
29. jún 2023

@kamowa aj keď som klikla na pokračovať na taký link a tam sa ukázalo že zadať údaje karty?

martinkatinka
29. jún 2023

Nie, pokial si nezadala udaje z karty.

autor
29. jún 2023

@kamowa a ani keď mám v telefóne účty atď? Fakt sa v Tom nevyznam

autor
29. jún 2023

@martinkatinka fuu aspoň že tak keď to vyzeralo úplne identický,na parcety si dávam pozer a teraz toto...čiže nemôžu hacknúť účet nijako

martinkatinka
29. jún 2023

Nepytaj sa stale dokola.
Ak si nezadala udaje z karty, tak je to v pohode

autor
29. jún 2023
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranco
29. jún 2023

Nastav si menší limit na platobnej karte pre internetové nákupy. Ak by si niekedy naletela podvodníkovi tak neprídeš o všetko, ale len do výšky limitu.

autor
29. jún 2023

@maranco dik aj to urobím

maranco
29. jún 2023

aj napíš aký si tam mala predvolený limit v mBank
čo som zistil bolo senior 70+ VÚB mal 3000€/deň, senior 70+ poštová banka 500€/deň

petamich
29. jún 2023

nie, bez udajov v karty nemaju ako zneuzit tvoj ucet - kliknutie na pokracovat na to nestaci, nemaju ziadny relevantny udaj

autor
29. jún 2023

@petamich super lebo manžel mi tu nadáva aká som krava a má pravdu🥵

sajmonka_1216
29. jún 2023

Hádam si sa už poučila.. neklikat na linky a nezadavat žiadne údaje…

bloger
29. jún 2023

Nie si krava takéto nástrahy číhajú na každého. Aj jeho môže niekto oklamať.

petamich
29. jún 2023

dnes su uz tie utoky take sofistikovane, ze obcas sa to cloveku vobec nezda ako podvod a nie je to tym, ze si krava, je to tym, ze oni su sikovnejsi a sikovnejsi, ved si nedala udaje, tak si podla mna este celkom obozretna 🙂

autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
30. jún 2023

vies co oni vacsinou poluju len na novych uzivatelov tito podvodnici, ja tam celkom aktivne "zijem" a ani raz sa mi to nestalo ale zacalo to tak viac az po tom ako som sa registrovala - ono sa fakt len staci drzat toho, ze nic sa nedeje mimo nich alebo teda nemalo by sa, ziadna komunikacia, platba...

autor
30. jún 2023

@petamich tak som bola mimo a to som aj podmienky čítala ale keď tam bol aj chatribot ma to zmiatlo...ale keď chceli údaje karty došlo mi že haloooo

sajmonka_1216
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katina02
30. jún 2023

A tak hlavne, že si na to prišla, ešte keď ti žiadne riziko nehrozilo. Ono je toho teraz všade veľmi veľa. Dokonca aj rôzne súťaže sú koniec koncov len podvodmi, lebo aj pri nich chcú číslo karty a to už ako fakt neviem načo

candii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evaachesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evaachesa
30. jún 2023

Ďakujem za túto diskusiu lebo už minule som si chcela zmeniť limit (tiež som mala 3000€) a zabudla som na to....takže ďakujem...už mám tiež zmenený...
Mne sa pred vyše 10 rokmi stalo že mi v nejakom obchode v zahraničí museli okopírovať kartu a potom cca o 2 mesiace na to boli 3 pokusy na výber peňazí z bankomatu v Lime. Aj mi vybrali vyše 30e...to som bola našťastie pred výplatou a toho času švorc takže veľa neukradli. 😏 Treba si dávať fakt obrovský pozor. 🙄

evaachesa
30. jún 2023

Omg to vážne MK? Človek tu spomenie platformu iného bazára a už mažete odpoveď? Neskutočné naozaj. 🤦🏻‍♀️

candii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
candii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
30. jún 2023

@candii nestihla som prečítať lebo ťa zase zmazali. 🤣 Nesmieš napísať to slovo na "V" 🤣

autor
30. jún 2023

@evaachesa hej hrozne a potom že veď všade sa o Tom píše ??? Ale o čom keď zmažú😂