Naštvaná suseda

4. jún 2020

Caute, zaujímal by ma Vás názor. Začali sme s rekonštrukciou domu v pohraničí minuly rok. Dom sa nachádza na hranici pozemku so susedou, ktorá je prisťahovalec. Keď muž odstránil krytinu, začala jej padat na pozemok omietka(male kusky, nie veľké časti, ktoré by mohli niekomu ublížiť. Na zimu sa nám tam už nepodarilo nikoho zohnat a nechceli sme sa pustat do odstraňovania omietky, lebo sme chceli podrezavat a bali sme sa, že by sa to viac sypalo. Vo februári mi písala celkom nahnevaný mail s fotkami, že si to mame prist poriesit(ono asi ako na to prsalo, viacej sa to odlupovalo a narobilo jej to bordel). Ja som bola pred porodom, tak som jej napisala asi až po 5 dňoch, aby si navrhla termin, kedy príde muž, ale asi sa naštvala, lebo až o 3 týždne odpisala(ale skôr jej muž, nech si navrhneme termin, lebo s nou komunikujem anglicky a ten mail bol v nemcine a ten muž anglicky nevie). Muz si zháňal búracie kladivo a hneď na to došla korona, zavreli sa hranice, tak sme nič neriesili. Dnes som jej napisala, že keďže sa otvorili hranice, muž môže prist. Mna to mrzi, že tam má kvôli nám bordel, aj chapem, že je nahnevana. Čím to mám zmierniť? Mám po mužovi poslať nejaký kolac, cokolady, objednať ovocnú kyticu? Mrzi má, že sa tie vzťahy takto dodrbali a to tam ešte ani nebyvame. Už v minulosti sme mali taký incident, že sme našli fenu, ktorej sme hladali domov a ten napadol jej suku(nekusla, len skočila tak agresívne na chrbat, nemala som ju v poli na vodzke a dovtedy sa agresívne voči iným fenam neprejavovala) vtedy som jej kupila tasku sladkosti a napisala ospravedlnujuci list. vtedy to zobrala v pohode, ale teraz je podľa mna dosť nastvana🙈 nechcela som sa ani vyhovarat na tehotenstvo, lebo oni deti mat nemôžu😞 čo mám spravit na urovnanie vztahov?

juliet86
5. jún 2020

otvorene ppvedz tak ako to pises tu. ze rozumies ze je nahnevana ze aj ty si bola ze ta mrzi uorimne ze stavba vasa im znizuje komfort byvania a ze urcite nechces aby z toho bol trend ze ta mrzi ze to korona posunula cele to riesenie. pripadne sa spytaj ze co by ona od teba potrebovala okrem ospravedlnenia a ubezpecenia ze ste ohladuplni ludia a zalezi vam aby sa komfortne citili obe strany?

lintu
5. jún 2020

Okrem toho, čo píše juliet, by určite pomohlo, ísť si ten bordel zo susedinho pozemku odpratať. Keď ste videli minulý rok, že jej to tam padá, aspoň ste jej niečo povedali? Pokúsili ste sa aspoň provizórne múr nejak zabezpečiť? Neviem, čo to tam máte za vzťahy a kvôli čomu vlastne ten spor. Ak je človek empatický, všíma si a dokáže predvídať, určite tiež pôsobí inak, ako ten čo "nerieši".

maciatkolulu
5. jún 2020

Nuž, ak správne dedukujem, tak sa jedna o Rakúsko... A to nie je nič moc, si po kašľať vzťahy so susedmi, ktorí, už tak ci onak Slovákov 2x nemusia. Neviem, či viete, ale rakúšania majú veeela dôvodov k pokutam a kontrola, takže by som sa snažila extrémne rýchlo to dat do poriadku a poriesila si všetky náležitosti, lebo nie je nič horšie ako si pokaziť vzťahy so susedmi a tobôž rakúskymi, tie pokuty tu majú dosť slušne vysoké. Vieš o tom, že je zákaz vencenua psov na voľno? A dosť prísny, že si málokto v. Lese, na poli dovolí pustiť psa na voľno? Rovnako, sa púšťať na zimi do rekonštrukcie, ôk, ale vám sa nepodarilo dokončiť, hmm, tak ste to mali zabezpečiť, korona, fajn, ved sa dalo zohnať niekoho ako to začínalo tiež, nech to príde zabezpečiť. Ja osobne by som bola tiež naštvaná a kos sladkosti by to nespravil, skôr odstránenie problému. O tehotenstve ste vedeli, korona bola 2 mesiace, cez hranice sa vo vážnych dôvodoch dalo ísť. Véd ten dom má vlastníka, predpokladám, že vás.... Takže to tiež nie je dobrá výhovorka. Ja by som veeeelmi rýchlo na vašom mieste po volala majstrov a dala to do poriadku a nerozmýšľala nad sladkosťami. Tebe by sa to asi tiež nepáčilo, kebyže ti bordel lieta na pozemok zopár mesiacov...

lenuliatko84
5. jún 2020

Sladkosti by som jej neposielala.kto v dnesnej dobe konzumuje este nezdrave cukry?len to treba ist hned odpratat.nahnevanu susedu chapem.aj ja by som bola keby mam vas bordel na svojom pozemku

lenuliatko84
5. jún 2020

A na psa bez voditka.....to radsej nekomentujem

maciatkolulu
5. jún 2020

Inak aký termín si jej ty navrhovala, ved tam proste mal tvoj muž prísť hneď a urobiť poriadok. Na co ste čakali na nejaké termíny? Nerozumiem. Si predstav, ze sa ti sype bordel na pozemok zopár mesiacov, susedia neriešia, ich pes pokuse vášho, lebo si beha na voľno a na záver píše, že dajte termín na neviem co.... Nuž takto sa pekne susedské vzťahy nebuduju. Takže podľa mňa úplne najjednoduchšie riešenie, je urobiť si poriadok a zebezoecit si svoju stavbu. Žiadne koše, tie by som ti ja osobne vyspala na tvoj pozemok.

leuchtturm
5. jún 2020

Cim zmiernit to napatie? Ospravedlnenim sa, odstranenim bordelu z jej pozemku a v buducnosti si zabezpecte stavbu tak, ze jej majetok ostane usetreny.

mogaa
5. jún 2020

Chyba je jednoznačne na vašej strane a jasne že suseda je naštvaná keď má niekoľko mesiacov bordel od susedov na svojom pozemku......ked tse videli že padá omietka, mali ste aspom zabezpečiť aby to nepadalo na jej pozemok(folia cez stenu aby to opadávalo hned vedľa domu)....tie vzťahy budú už na hovno stále....či predpokládáš že nejaký koláč alebo čokoláda jej vynahradia niekoľkomesačný bordel na jej pozemku lebo vychytala takýchto super susedov? Muž tam mal hneď ísť bordel odpratať a zabezpečiť stenu aby omietka neopadávala.....Susede môžte ponúknuť nejakú kompenzáciu - ale ani čokoláda ani koláč to nespraví.....

mogaa
5. jún 2020

Inak dobre trápna výhovorka že tu bola korona a nemohli ste to prísť odstrániť.....Ak by ste sa aj nedostali cez hranice, určite tam nie ste jediní Slováci, stačilo zaplatiť si nejakých majstrov a za deň dva by bola stena na poriadku bez padajúcich omietok....to bola otázka 2-3dní zabezpečiť stenu tak aby neopadávali omietky, stačilo to urobiť zo susedkynej strany....vy ste to tak ale nechali viac ako pol roka.....

maciatkolulu
5. jún 2020

Inak, ak to je Rakúsko, čo sedí na dátum otvorenia hraníc, tak podľa mňa mate riadny problém... Tu sú také pokuty, že až a keď si na vás "sadnú", tak to len uvidíte. A naozaj sa vyhovárať, lebo zabezpečiť stavba sa dá aj pred zimou a vypisovať ohľadom termínov.... No commnet. A opäť píšem cez tie hranice sa dostať dalo, určite to tak, že sa absolútne nedá nebolo dva mesiace. A tobôž keď sa jedná o nehnuteľnosť asi písaniu na vas

fokuska
5. jún 2020

Cudujes sa jej? Zacali ste prerabat pred zimou, padala jej omietka do dvora. Cela zima, pootm korona, ved to je uz asi viac ako pol roka.
Medzi zimou a korona krizou bolo asi dost casu napravit to. Ok, ty si bola vo vysokom stadiu tehotenstva, ale snad muz mohol ist, alebo zohnat niekoho, kto by jej dal dvor do poriadku. Tiez ste pred zimou mohli zabezpecit stavbu tak, aby z nej nic nelietalo dole.

V prvom rade dajte vsetko cim skor do poriadku, ospravedlnte sa jej, ze vas to mrzi a do buducna sa to uz nestane. A najma to dodrzat. Mozes jej poslat kvety, alebo nieco ako pozornost, ale rataj s tym, ze moze trvat kym sa vztahy urovnaju a obnovi sa dovera. Zalezi na tom ako sa budete spravat dalej, akonahle urobite dalsi preslap, tak je to podla mna stratene.

maciatkolulu
5. jún 2020

@fokuska tak u mňa bol prvý prešľap ten pes...

fokuska
5. jún 2020

@maciatkolulu No ved to bolo prve, teraz dom... preto pisem, ze potrva to kym sa vztahy obnovia, ale akonahle urobia dalsi preslap, tak je to podla mna totalne stratene, to by som ani ja neverila reciam, ze mrzi ma to a uz sa to nestane.

maciatkolulu
5. jún 2020

@fokuska ja len nerozumiem jednej veci, keď DS snažím vytvoriť si nový domov v druhej krajine, dodržiavam a najmä si zistím všetky povinnosti a som rada,, že som a nie takto

simca06022011
5. jún 2020

No predstav si, ze tebe pada vyse pol roka bordel na dvor. Je jar, vsetci upratujeme dvory, chystame sa na leto, zahrady, travniky do poriadku dat.. A este Rakusania, ved to ked tade len prechadzam, vsetci maju vsetko vyupratovane... Mate velmi vlazny pristup k tomu, mali ste to este minuly rok zabezpecit, alebo hned na jar, ci ste zohnali niekoho alebo nie. A inak dam vam typ, stavby sa planuju a aj ked sa naplanuju vopred, tak mozu nastat posuny s cim treba ratat a nerobit veci tak aby 3 mesiace stala rozpadajuca sa stavba (tj. nezacnem rozoberat krytinu, ked nemam dohodnutych dalsich co pridu kvoli podrezavanie, omietkam... atd atd). Dali ste sa na rekonstrukciu, treba ratat s tym, ze matersku si neuzijes, chlap bude kmitat, bude treba okrem stavby aj kopu dokladov vybavovat, riadit v kuse... a vlastne uz od februara ste to mali robit, zima nebola ziadna. A medzi nami, u nas ked sa sused postazuje na nieco, este v ten den sa uteka upratovat, odstranovat.. smiesne dohadovat sa na terminoch. Prisiel email, okamzite ste to mali ist upratat a ospravedlnit sa. S trapnymi kyticami a kvietkami by som sa ani nenamahala, mne by bolo trapne keby mi suseda doniesla za to, ze sa im zosypali kamene cez plot mne do zahrady tasku sladkosti, a ja vytocena cakam pol roka kym to odstrania :D asi by som tu tasku po nej hodila. Keby v marci aprily pisala, cez koronu ok.. ale ona uz vo februari pisala ahned ste tam mali ist.

soldi
5. jún 2020

co sa stalo, uz nezmenis. poriadok by som riesila okamzite. hned tento vikend. a urcite sa velmi velmi ospravedlnit. osobne.
ale inak Ta chapem uplne, ja som tiez niekedy lajdak 🙈

maciatkolulu
6. jún 2020

@soldi faaakt, lajfak pri prerabje domu a niekoľko mesačnom robeni bordelu druhým, oni by ta to veeeelmi rýchlo prešlo, kebyže dostaneš niekolkotisocovu pokutu 😎a silno pochybujem, že by sa to tebe páčilo, kebyže máš na pozemku bordel. Iné je neupratat vchod, alebo vyniesť smeti o dva dni neskôr, nepokosena tráva mesiac a ine bordel zo stavby niekoľko mesiacov ani po irgencii, to už nie je lajdactvo podľa mňa.