Názor na balenie naširoko

misshelliness
5. mar 2020

Ahojte, mňa by zaujímalo aký máte názor na balenie naširoko. Balíte ešte svoje detičky naširoko?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejko25
5. mar 2020

@misshelliness pediatricka povedala ze do prvej kontroly USG balit 🙂 na kontrole doktor povedal ze este mesiac a tak nemusime 🙂 a po 2 mesiacoch na kontrole povedal ze netreba 🙂
Chod na USG vysetrenie a uvidis co ti doktor povie 🙂

mnamko
5. mar 2020

Ja som balila tak ze som dala pemrs( alebo inu znacku) a nato latkovu,lepsie sa mi mala drzala na rukach,kamos ortoped povedal ze je to lepsie ak sa bali aspon do 3 mesiaca

evica01
5. mar 2020

Samozrejme, ze balit nasiroko. Aspon 3 mesiace urcite. Aby sa dobre zrastla klbova jamka.
Samozrejme su pripady kedy sa nikomu nic nestalo ked nebalili nasiroko. Moze ale aj nemusi tato skutocnost nebalenho nasiroko dobehnut v buducnosti.

hermionia
5. mar 2020

@misshelliness po prvom mesiaci života na kontrole u ortopéda nám odporučil baliť mesiac naširoko, tak sme to aj robili, je to krátky čas, rýchlo to prejde a u väčšiny deticiek aj u nás to bolo len preventívne riešenie.

lius
5. mar 2020

ja som balila dcerku do pol roka, tak mi to odporucala aj pediatricka, obidve sona mala v poriadku

fridi96
5. mar 2020

Vôbec sme malú nemuseli baliť naširoko...v nemocnici tiež to nerobili a ani pediatrička ani ortopéd nevravel že treba

yvana74
5. mar 2020

Suhlasim s @evica01, dcerku som podla vzoru zapadu nebalila, a nakoniec skoncila s ortezou. Nakoniec pediatricka priznala ze to bol omyl, vyhodnotit to "podla zapadu". V 3,5 mesiaci dcerka dostala ortezu na 22 hodin denne.

Odporucam ist rovno ortopedovi, nespoliehat sa na sono a vyhodnotenie pediatrom.

fiafia
6. mar 2020

@misshelliness ja som balila a vsetko bolo v poriadku. Ked som sa pytala doktorky odporucala balit, ja osobne som v tom problem nevidela