Názor na second hand veci

ivivaiveta
1. jan 2015

Caute baby, chcem sa opytat na vas nazor...
Ked som zila v zahranici, tak second hand nakupy, ci uz nabytok, oblecko, cokolvek boli uplne normalne...v kazdej vrstve, chudobnejsi, bohati ludia, tesili sa, ako dobre nakupili, hlavne znackove veci...co sa nabytku tyka, cely dom mam zariadeny holandskym second hand nabytkom, ktorému nic nie je, mne sa ten styl paci a usetrila kopu penazi...Nedavno som bola v TT a isla som okolo obchodu, krasny vyklad, figuriny, pekne veci, vôbec som si nevsimla, ze idem do sekacu, vsetko ciste, vonave...nakupila som krasne kusky, hlavne synovi bundy, saka...ten z nich odpadal..vcera sme boli u brata a svagrina, ze aka super bunda a on vyteseny hovori, ze" za par eur zo sekaca"...svagrinej hned zmrzol usmev, zrazu uz nebola taka pekna..tak som mu povedala, ze nech nehovori nikomu nic nabudúce..on ze a preco ma klamat...berie sa to stale u nas ako hanba?.. chodia aj ini, len si vymyslaju, ze to zo sekaca nie je, alebo to povedia normalne..ci?

miku1
1. jan 2015

@ivivaiveta Načo si robíš vrásky hneď začiatkom roka? Páčia sa ti veci, ktoré si synovi nakúpila? Páčia. Páčia sa jemu? Páčia. Ušetrila si kopu peňazí? Ušetrila. Tak sa teš, a na švagrinú a iných exotov, sa proste vykašli.

ivivaiveta
autor
1. jan 2015

@miku1 tak mu poviem, nech klame a basta 🙂

miku1
1. jan 2015

@ivivaiveta Aj to je riešenie 🙂 Tak nabudúce povedz švagrinej, že za tú super vec, čo sa jej páči, si dala nekresťanské prachy, ale nemohla si odolať. Potom tu ona napíše diskusiu o tom, odkiaľ na také drahé veci moja švagriná berie prachy 🙂 Nie je hanba mať veci zo sekáča, veď v dnešnej dobe tam často kúpiš veci, ktorá neboli ani nosené. Kámoška tak bežne nakupuje veci pre dcéru a ja sa nestačím diviť, čo za kúsky za pár centov našla. Priznám sa, ja do sekáčov nechodím, mňa nebaví sa "hrabať" vo veciach, uprednostňujem napr. nákup aj tu na bazári čo sa oblečenia pre deti týka.

spisanka
1. jan 2015

ja chodim pravidelne do sekaca a vobe nie koli tomu,zeby som si nemohla dovolit nic ine,ale koli tym super kuskom,ktore sa odlisuju od ostatnych..No na Slovensku sa to stale este povazuje za nieco biedne tym,ze to je zo sekaca,ja osobne nemam proble sa tym pochvalit a v mojom okoli veeeeela ludi nakupuje v sekaci a zo svagrinej si nic nerob ,lebo kto sa chce povysovat a ma to vo svojej povahe,tak sa bude povysovat aj ked budes nakupovat iba v znackovych obchodoch..a okrem ineho,ja povazujem nakupovanie v sekacoch v podstate aj za zdravsie a to preto,ze vsetky latky su pri vyrobe napustene kadejakymi chemikaliami a to preto,aby neboli horlave a tym,ze je to uz nosene a x-krat prate taktiez mnoho krat tak su urcite bezpecnejsie.. 😉
@ivivaiveta

ivivaiveta
autor
1. jan 2015

@miku1
@spisanka tesiiiim...a ano, ved to je to, ze tu sa to povazuje za nieco "chudacke", vcera to bola svagrina(taky postoj nema sama, za tie roky), inokedy sa s tym stretneme inde..tak najlepsie , co sa syna tyka, je asi nepovedat, odkial to je, nech ho neucim klamat, ako on povedal... 🙂

cerez
1. jan 2015

To že sa jej nepáčia, je jej vec. Jej názor nie je dôležitý. Dieťa by som určite nenútila klamať. Ak sa mne niečo páči v sekáči, nemám problém si to kúpiť. Ver, že je nás takých viac!!!!

agnese
1. jan 2015

Ja som bola v sekáči v živote len párkrát, ale to len preto, že ma to prehrabovanie a hľadanie niečoho, čo by na mňa sedelo a dobre to aj vyzeralo vôbec nebaví 🙂 v sekáči sa nájdu aj veci, ktoré sú naozaj pekné a zachovalé, kamarátky nakupujú v sekáčoch jedna radosť a ozaj vedia vybrať slušné kúsky oblečenia. No ja si ešte pamätám ešte keď len secondhandy u nás začínali a oblečenie bolo len na stoloch rozhádzané, nevypraté, nevyžehlené a vtedy by som si zo sekáča nekúpila nič. 😖

zita19
1. jan 2015

Ja som sa vcelku pred nedavnom rozhodla, ze uz sa budem obliekat (aj celu rodinu) v sekacoch. V sekacoch som zatial kupila kvalitne, ciste a pekne znackove aj neznackove veci za par drobných. Zial ani v znackovych obchodoch u nas sa kvalita nepredava, teda kvalita, ktora by zodpovedala ich cenam... Bez hanby sa priznam, ze to je zo sekaca. Nech si mysli kto chce co chce. Nikoho nenutim aby to nosil a co nosim ja, kde to kupujem a za kolko to kupujem? Do toho je zvysok sveta trt makovy. 😝
Svagrina ti nestoji za to aby si klamala. Bud sa s tym zmieri alebo to bude riest. Ty nie si horsi clovek kvôli tomu kde nakupujes. To ona riesi to co nema.

bosoriak
1. jan 2015

To je ake smiesne, ja sa chvastam zakazdym ked kupim veci v sekaci. Minule som kupila prave kozene sako, zimny kabat a znackovu zimnu budnu, kazde za 3 eura za kus. A to boli, prosim, skutocne svetove znacky, nie tie radoby napodobeniny zo "znackoveho" obchodu z nasich nakupnych centier. Ze je niekto za podobne veci ochotny dat 100x tolko nie je moj problem. A ludia, ktorym sa moje veci nepacia, nech sa idu picnut, obliekam sa pre seba, nie pre druhych. 😀
Ale normalne si ma rozosmiala nahlas, to ako to oblecenie zo sekacu je prasive alebo co? 🙂

dejka77
1. jan 2015

Kedysi davno by som si zo sekaca nic nekupila. Prvykrat som tam sla zo zvedavosti, kamoska ma navnadila. Aj som si nejake veci kupila.
Detom kupujem nosene veci na nete a takmer vzdy su v super stave. Keby boli nove tak za nich dam min. trojnasobok.
Niektorym ludom sa to mozno "hnusi", ale porovnaj si to trebars s tym, ze ked niekto dostane oblecenie od rodiny tak to je vlastne tiez second hand. To, ze je to rodina nemeni nic na podstate, ze to uz bolo nosene.
Hanbit sa za to urcite nemusis. Ked to niekomu vadi, tak je to jeho problem.

ivivaiveta
autor
1. jan 2015

@bosoriak len ja som si tak vcera pripadala 😀 ..hovorim, vonku je to ine, tu je to tiez ine...moj kolega, ked chce potrestat svoje dieta, tak mu hovori, ze nabudúce ti pojdem nakupit do sekacu...to je akoze najvyssie ponizenie.. 😀

zita19
1. jan 2015

@ivivaiveta neries svagrinu. Su to tvoje peniaze, tvoj pocit. Naco sa mas trapit nad stupidnostou ostatných. Ja som minule v sekaci skusala nadherny ale fakt nadherny, hunatucky, pritulny flausovy kvabat v takej kvalite o akej v nasich obchodoch mozes iba snivat... Taky kvalitny, dobre usity a hruby nema ani Desigual... Normalne mi bolo luto, ze je mi o 3 ciisla vacsi... Stal 2 eura... Keby mi bol dobry, tak sa s nim pretrcam po svete prenesmierne hrda.

caoli
1. jan 2015

ja tiez chodim do sekaca, rada sa tam mrvim v tych vesiakoch. x-krat som natrafila na super kusky, ktore si kludne obleciem do prace a pochvalim sa. vobec to neberiem ako nieco ponizujuce. kupujem aj drahe znacky aj neznackove veci v normalnych obchodoch, je mi to celkem fuk, nepotrebujem sa predvadzat. pre mna to nie je o peniazoch, na prvom mieste je, ci sa mi to paci a ci mi to sedi.
ked ten sekac, to je taka zvlastna vec - vytesovat sa zo skveleho ulovku za par drobnych, nie?
tieto mestiacke moresy mi su mi na hony vzdialene. niekto kupuje v sekacoch, lebo musi, iny preto, lebo je to zabavne a aj vyhodne a kupuju tam davy ludi. bezne stretavam svoje kolegyne, ktore vidam v robote v skvelych outfitoch. co je na tom na hanbu???

piskotka2014
1. jan 2015

Ja nakupujem velmi rada v sekacikoch hlavne v sekaci jednej znacky,najdem tam za par eur veci,presne podla môjho stylu,a su tam aj kusky ktore by som len tak v obchode nenasla,vela krat sa mi stalo ze som odtial kupila aj veci ktrore mali este visacku.a musim podotknut ze vsetko vacsinou dobre znacky.Ja sa za to teda nehambim a cely moj satnik je momentalne odtial.ked mi niekto povie ze waw ty mas dobre rifle,alebo podobne a spyta sa ma kde som ich zohnala ,tak nechapu ked poviem ze zo sekaca.Netreba sa hambit ,ked je moznost kupit si peknu vec za minimalnu cenu,skor by som mala zly pocit s toho ze som utratila za 1 vec 30€ niekde v obchode a vsekaci si bez vycitiek mozem kupit aj 10 veci v tej hodnote

ivivaiveta
autor
1. jan 2015

@zita19
@caoli
@piskotka2014 fakt asi kaslat na kazdeho..kto ma bude chciet "opeknit", tak si najde cokolvek...ja som len vedela, ze sekace s obleckom tu boli dlhooo ako nieco pre chudobných a vzdy, ked prisla na sekac rec, ci v praci, alebo mimo nej, stretla som sa s pohrdanim..ak sa to zmenilo uz, som len rada a teda budem pysna..ved nie je umenie minut, ale usetit... 😉

caoli
1. jan 2015

@ivivaiveta no mozes mi verit, ze ti, co najviac ohrnaju nos a tvaria sa pohrdavo, v tych sekacoch aj bezne nakupuju. a to netaram do vetra, to mam overene. len to su taki ti trochu chudobni duchom, co potrebuju robit formu, lebo ked prirodzene chyba sebavedomie, treba si ho nejako pozdvihnut.

0silvia0
1. jan 2015

@ivivaiveta ja tiež nakupujem v sekáči, ale nie vždy mám na to náladu. Je to iný typ nakupovania ako v bežnom obchode. Tam sa väčšinou nedá ísť cielene niečo kúpiť. Je to ako v Popoluške, čakáš, či ti niečo "cinkne do nosa" 🙂 Ale keď mám naladu sa hrabať, tak sa veľmi rada hrabem a často nájdem super veci, ktoré veľmi rada nosím. Viem, že niektorí ľudia pohŕdajú sekáčmi a kupujú len značkové veci, ale je ich oveľa menej a tým nevešiam na nos, kde som nakúpila tú super vec. Väčšine ľudí sekáče nevadia, tak tam nemám problém povedať, odkiaľ vec pochádza. Ak sa niekto z prvej skupiny (pohŕdačov sekáčov) spýta, odkiaľ mám danú vec, poväčšine zahovorím, alebo poviem, že už ani neviem. Ale to klamem, však? Tak od nového roka si dávam predsavzatie, že už nebudem klamať ohľadne pôvodu second-handových vecí 😎

ivivaiveta
autor
1. jan 2015

@0silvia0 😀 si ma rozosmiala..ved to, ja sa stretam vacsinou s tym pohrdanim...tak tam sa asi chvalit s krasnym kuskom za 5 eciek nebudem...len decko povie jednoducho pravdu..a po vcerajsku si neviem predstavit,( aj ked ako pise@caoli , ti najvacsi ohrnaci nosom tam aj ozaj chodia, ale nie vsetci), ze to povie hocikomu,hocikde a este budem za lakomu chuderu, lebo mam na ine veci...to kazdemu neulahodis 🙂

zita19
1. jan 2015

@ivivaiveta poznam pani, general managerku v jednom velkom podniku a ona bez hanby prizna, ze tie perfis saty ma zo sekaca. Urcite nema problem s prachami ale ona tvrdi, ze si nevie v normálnych obchodoch nic kupit. Ma pravdu. Elegantna damska moda sa v nasich nakupnych centrach skoro nevyskytuje. Saty do roboty som nevidela ani nepamatam. Kedze ja som satova, tak vsetky moje saty okrem asi 2 co aktualne nosim su zo sekaca. Nehovoriac o trickach a pulóvroch. Ked nechcem chodit s popisanymi a okvetovanymi kozami, tak si musim hladat tricka a pulovre po sekacoch. A odkedy je tu retazec Textil House tak aj tie veci v sekaci su o par kategorii inde ako byvali povedzme pred 5 rokmi.
A mas uplnu pravdu, ked niekto potrebuje na druhych nieco riest, on si problem najde. Kto nema, neriesi nic.

danielahamar
1. jan 2015

Ja chodím do sekáča veľmi rada, väčšinou si aj niečo domov donesiem, je jedno pre koho. Je pravda, že teraz som už dlho nebola, lebo na zimu sme nič nepotrebovali, ale cez jar-leto zas nabehnem....A divila by si sa, že tie čo chodia v najznačkovejších a najviac ohŕňajú nosom, že práve tie nakupujú v sekáčoch, proste je to tak 😎 a jediné čo viem, že je ešte jedna skupinka, kt. nechodí do sekáčov preto, aby sa na nich nepreniesla karma, či niečo podobné, toho človeka, čo nosil tie veci 😉

ivivaiveta
autor
1. jan 2015

@zita19 anoooo..presne tak sa to vola!..urcite sa tam vratim, boli tam super veci, len som nemala vela casu na hrabanie...presne, je to divne, ze uz tu mame vsetko, mozeme vyberat, nie ako za sociku..ale tam som videla veci, ktore v obchodoch nevidis...

ivivaiveta
autor
1. jan 2015

@danielahamar nezartuj 😕 to mam na karmu este aj v sekaci mysliet?...no zbohom...

zita19
1. jan 2015

@ivivaiveta mne sa dokonca podarilo kupit par veci este s original visackami. Plysaka pre vnuka co podobne stoja v AllToys okolo 15€ za 50 centov. A zimnu bundu pre dceru, co mala este bezpecnostny kod v original visacke. Za 2€. Piskali sme este sme len vchadzali do Tesca 😀 😀 😀

zeriempizzu
1. jan 2015

Preco by to bola hanba? Ved ked si s tym spokojna a presvedcena ze second hand je ok, tak kde ie problem? Preco pozeras na inych ludi?
Mne osobne second hand nevyhovuje pri obleceni ci nabytku - to chcem nove. Ale napriklad pouzite auto mi nevadi.
Kasli na inych a riad sa sebou.

danielahamar
1. jan 2015

@ivivaiveta nezartujem, tuším tu na koníku som raz čítala

ivivaiveta
autor
1. jan 2015

@zeriempizzu o mna ani tak nejde, ja si to vsimat nebudem...len som nevedela zareagovat na synovu otazku, ci ma klamat...ked vidis okolo seba tolko malomestiakov, tak niekedy je lepsie, ked drzis hubu..ani sa ti neprisni, kedy ti kto, co vyhodi na oci, aj ked ho do toho nic..

zeriempizzu
1. jan 2015

@ivivaiveta ja by som sa tym nechvalila ale na priamu otazku by som povedala pravdu.

jahodka8
1. jan 2015

@ivivaiveta moja svokra by také tiež nekúpila zo sekáča nič, ona kupuje iba nové, aj ked vzdychá, že ledva vyžije ako má málo penazí. No a kúpi nové oblečko a často je to absolútna umelina, ktorú nechce nikto nosiť alebo niečo úplne mimo vkusu tých, ktorým to kupuje.

ivivaiveta
autor
1. jan 2015

@jahodka8 😀 to uz je tema sama o sebe...ja som dostala saty, v ktorých vyzeram ako golfova palica v kondome..ale tak co narobis 😀 ale pekne som sa podakovala...

riodejaneiro
1. jan 2015

ja tiež nakupujem v sekáčoch a stretávam sa s pohrdaním ale neriešim to