Názory na čivavu

lalia333
27. máj 2017

Viete mi poradiť ze ake máte skúsenosti sz psikom civava rozhodujeme ai takeho psika kúpiť len neviem či by bolo dobre k dietami lebo mame jednu dvojročnú dcerku vtom by som chcela radu

dzjanetta
27. máj 2017

@lalia333 ahoj. Nemame sice civavu..ale myslim, ze uplne v pohode..tak ako psik sa prisposobi Vam...dieta si zvykne a nauci sa🍀

lilyianka
27. máj 2017

@lalia333 kamaratka ma civavu a je teraz tehotna.. a uplne v pohode...aj spominala,ze ona 22h z dna vie prespat 😂 civava 😉

lalia333
autor
27. máj 2017

@dzjanetta ďakujem pekne za odpoveď vážim si to 🙂🍀

lalia333
autor
27. máj 2017

@lilyianka ďakujem pekne za vašu odpoveď to je dobre ked toľko prespinka psiček 🙂😉 ako male dieťatko😀

lilyianka
27. máj 2017

@lalia333 tak to ano...naozaj jej civava je uplne nekonfliktna,rada spi a dokonca ked ju brala von vencit ak prsalo,tak na nu pozerala ci jej nesibe 🤣🤣

moonlight1210
27. máj 2017

@lalia333 ako šteniatko to len papa a spi. Medzitým sa tak polhodinky potmoli okolo svojho pelechu. Toto mu vydrží do cca 6 mesiacov (čas bdenia sa postupne predlžuje).
Ale aj teraz pol dňa prespí. Okolo 22:00 už zalezeny v bude a spi celu noc.
Keď si ja cez deň sadnem na gauč, dokmotri sa ku mne na kolena, da sa do klbicka a spi. Hlavne aby som hladkala. 🙂
Treba však dopriať prechádzky alebo vybehanie ba záhrade, kvôli vybitiu energie, nech nie je nervózny.

Ale zas je ustekany ako iné malé psy. Na druhej strane milé, dôverčivé, zvedavé, prítulne zvieratko. Maslo by si naň mohla natierať, drží ako hluchý dvere.
Trosku ťažšie cvičiteľné (určite dôsledne trénovať na záchod). Ale milujúce a oddane.

U malého dieťaťa by som skôr dala pozor, aby mu neublížilo a neutekal potom pred nim. Toto si psík pamätá veľmi dobre, ak sa mu to stane ako šteniatku.

moonlight1210
27. máj 2017

@lilyianka presne naše. Otvorím dvere, natešene vybehne von, zbadá dážď, celomvzad a ide dnu. Von ani za nič. 🙂

lalia333
autor
28. máj 2017

@moonlight1210 Ďakujem pekne za odpoveď vážim si to len tie pozitivne stranky píšete o civavke tie dobré 🙂 🙂 to som veľmi rada

bodka13
28. máj 2017

Tiež máme čivavu- psika....prítulný, voláme ho sliedič lebo nás sprevadza a sleduje na každom kroku 😀 a trpezlivo čaká aj pred dverami wecka 😀 , stále hravý hoci už mal 2 roky,rád sa mojka a škrabka, uštekany nie je-iba občas zašteka ak je na chodbe v paneláku veľký hluk

maminuska
28. máj 2017

@lalia333 ja zas čivavu nie, ale nie preto že je to " zlý pes " ale kvôli uštekanosti . Neviem či som len ja mala takú smolu ale čo som mala susedov buď mali yorka alebo čiivavu a teda riadne mi liezli na nervy, štekalo to ako bláznivé .
A to psov milujem , sama mám dvoch , v živote by som im neublížila ale niekedy som mala chuť niečo po nich šmariť 🙂

sabina_es
28. máj 2017

@maminuska Ja zdielam rovnaky nazor. Tiez milujem psov ale toto by mi strasne prekazalo,keby mi pes neustale steka. Nepoznam ani jednu civavu alebo yorkshira co by nebol ustekany. Neviem ale ci je to iba o vychove alebo trochu aj o povahe psa.

bodka13
28. máj 2017

@sabina_es myslim, že aj o povahe... Suseda mala lasa-apso ( neviem ako sa to správne píše) a tá ich fenka štekala keď niekto zvonil, keď niekti išiel po schodoch, keď sme sa rozprávali pri káve...proste stále a nepomohlo ani vyhrešiť ju či hladkať ju 😀

jania023
28. máj 2017

@lalia333 u nas nasa civava
Jedna z dvoch
Psik niekde lezi a odfukuje

jania023
28. máj 2017

@lalia333 my mame dve,fenku a psika.
Psik je salamista a fenka maly cert, prava dama, na nej aj vydno ako sa nesie ze je zenska.
Fenka lubi skrabkat,mojkat no psik nie ten pride len ked on chce.
Mozem ist kde chcem on sa ani nepohne ked lezi, zato slecna kam ja tam ona😂
Aj teraz lezi na gauci len preto ze somtu ja. Inak mi pride nadrzovku lahnut na kokena aby ma neukradli.
Obe civavky strazia,stekaju ked treba a aj vrcia ked treba ale inak su to zlatusikovia. Ako moje deti😊
Moja dcera nema problem a ani havkaci nemaju problem s malou

jania023
28. máj 2017

@sabina_es ja mam doma dve a niesu ustekany, akoze ked niekto zaklope alebo niekoho nepoznaju tsk ano ale doma ak sme tsm len my tak nie ani nevieme ze ich mame az na to neustale mojkanie fenky lebo sme si ju tak neucili.
Mame zahradu cize su aj vonku a v pohode, este mi nikto neklopal ze sj hlucny a to sme ich najprv v byte a ani tuk pokial niekto cudzi sa nechcel vkradnut

lalia333
autor
28. máj 2017

@jania023 Ďakujem pekne za odpoveď ste mila 🙂🙂🙂 dobre je to čítať ja rozmýšľam o psikovi civavi a nie o fenke vážim si vašu odpoveď 🙂 🙂 🙂

bodka13
28. máj 2017

@jania023
@lalia333
Ono je to asi aj o povahe....náš Beny mi je stále za pàtami, bez neho ani na krok...tak ako aj vaša fenka príde a uloží sa mi na kolená a potom spokojne odfukuje, ležať ostane iba ak na mňa vidi...alebo ide za manželom a dožaduje sa škrabkania či nosí mu loptu aby sa hrali, ale takto isto chodí aj za chalanmi ..všetko ho zaujíma,všade musí byť..chodia k nam aj malé deti (4 a 5) a hoci s nimi nie je často zahrajú sa v pohode,iba keď už ho veľa naháňajú tak sa pride dať zachrániť ( hore na ruky 😀)

bodka13
28. máj 2017

Ešte dodam,že tak ako chalani nechceli čivavu(vtedy mali 11 a 14 rokov), tak by ho teraz nedali za nič na svete

jania023
28. máj 2017

@lalia333 ja kedze mam obe tak by som vam radila fenku.. ak chcete psika na mojkanie tak urcite fenku ak skor na strazenie tak tiez fenku😀 moj maly lenoch len je a spi a tutka fenku😀 este ze sme ho dali kastrovat lebo to by som nerozdychala

jania023
28. máj 2017

@bodka13 ten je krasny 😍😍
Ja mam kratkosrstych
Ja by som ich nedala za nic na svete😜
Aha biela je fenka a ta je stale pri nas respektivne na nas 😂

bodka13
28. máj 2017

@jania023 úžasní sú...vedia sa tak milo votrieť a mojkať sa... Akoby som nášho videla 🙂

bodka13
28. máj 2017

@jania023 ešte ma napadlo...tie tvoje čivavky sú rovnako staré? Švagriná má tiež dve krátkosrste- sú to psíkovia... Jeden mal v septembri 2016 dva roky a asi dva mesiace predtym mu prikupili kamoša - buď aprílové abo májové šteniatko a dosť bojujú medzi sebou

jania023
28. máj 2017

@bodka13 psik ma dva a pol a fenka rok a pol.
Ked sme ju ako malu doniesli tak psik ju odmietal asi 2 tyzdne a zrazu sup a dobre, on na nej lipne asi aj preto ze je to jeho zena.. mozno keby sme kupili dalsieho psika tak by tiez bojovali