Nedoručená zásielka verzus neseriózny predajca

katuska556
8. sep 2017

Ahojte. Veľmi pekne prosím o radu, už neviem kam sa mám obrátiť. Pred časom som si objednala z amerického eshopu tovar. Podľa sledovania zásielky je na slovensku, ale neprišiel mi nijaký lístoček, nikto ma nekontaktoval. Na pošte ani na colnom úrade o žiadnej zásielke na moju adresu nevedia. Kontaktovala som obchod, prepravcu aj Paypal cez ktorý som platila, ale nikto sa ani len neobťažoval odpísať. Je podľa vašich skúseností šanca, že svoje peniaze ešte uvidím?
Vopred ďakujem za odpovede

korytnacka1
8. sep 2017

@katuska556 ako sa vola eshop?

korytnacka1
8. sep 2017

@katuska556 este jedna vec, z USA sa caka na zasielku bezne 10-14 dni. Zatial mam skusenost iba z UK eshopom kde sa caka od 6 do 12 dni, tiez platba online (kartou) a zatial vzdy vsetko prislo len to dlhsie trva. Jedna moznost, ze to nebude cez postu ale kuriersku spolocnost, vatsinou vyuzivaju zahranicne eshopy kuriera, napr. DHL

sissy27
8. sep 2017

@katuska556 ono na Slovensku môže byť ale ešte ho nespracovali na colnici, to môže kľudne trvať vyše týždňa. Ja som naposledy čakala na zásielku z USA 6 týždňov, kým sa to vôbec vymotalo z USA a potom ešte tu si dali načas. A bola to jedna mikina, žiadny 20kg balík.

wetsel
9. sep 2017

Pokiaľ ti ukazuje, že je na slovensku tak by tu mal byť, mohlo sa stať tak ako písala sissy, že sa to zaseklo na colnici. Ale skús ešte raz napísať do obchodu či náhodou nevedia čo sa deje..

alexi2211
9. sep 2017

Nie je tam aj telefónne číslo? Ak vieš po anglicky tak by to asi bolo lepšie lebo na to ti odpovedať musia. A možno ti klamú aj na slovensku, že o ničom nevedia alebo čo je asi najpravdepodobnejšie ani nemajú snahu ten balík hľadať

katuska556
autor
9. sep 2017

Ahojte, ďakujem za odpovede. Zasielka je na Slovensku od 1. augusta, posielali to ešte v júli. Slovenskou poštou to nešlo (nič neevidujú), ale nemôžem teraz obvolávať všetky kuriérske spoločnosti. Obchod sa volá Primestopstock a posielali to cez USP Service. Na colnici ani len neeviduju balik, nie je vobec v šetrení. Asi mi len ostáva bonbardovať prepravcu, veď musia vedieť komu to posunuli.

korytnacka1
9. sep 2017

@katuska556 od 01.08. ? Skutocne? Je 09.09. zasielku ste uz mali mat. Nie je mozne, ze by sa vratila spat obchodu? Urcite podat reklamaciu , staznost obchodu s tym, ze ste nic nedostali. Alebo rovno ziadajte spat peniaze

simca06022011
9. sep 2017

Nech ti eshop napíše cez akú spoločnosť to posielal. Mne z USA chodí iba DHL. Ale vyše mesiaca je veľmi dlhý čas.

korytnacka1
9. sep 2017

Iba DHL dorucuje z USA. Raz sa stalo, ze doprava bola zvolena letecky, mala ist to rano ked dorazila na SK na dorucenie no zasielku nechali tam, mysleli si, ze islo beznom cestnou prepravou, ktora trva dlhsie no 1 mesiac je uz moc dlho

novana
9. sep 2017

@korytnacka1, na to, že iba DHL doručuje z USA, si ako prišla?

korytnacka1
10. sep 2017

@novana vzdy mi dorucovali z USA aj UK iba DHL, ziadna ina spolocnost. Aj teraz ked objednavam pri zahranicnych obchodoch maju dopravu na SK vatsinou len cez DHL

novana
10. sep 2017

@korytnacka1, keď Tebe doručovali DHL, to neznamená, že nie sú aj iné prepravné spoločnosti. 😉

korytnacka1
10. sep 2017

@novana netvrdim, ze nie su aj ine, poznam viacero kurier. spolocnosti

novana
10. sep 2017

@korytnacka1, práveže si o pár príspevkov vyššie tvrdil/a 😉 " Iba DHL dorucuje z USA. " Ja som už tiež využila prepravné spoločnosti z USA, preto som si dovolila napísať, že nemáš pravdu. Ale vidím, že už si sa stihol/a zorientovať, a to je dobre, lebo je kontraproduktívne podávať nepravdivé informácie.

korytnacka1
10. sep 2017

@novana a nielen ja som to pisala ale aj simca06022011...ze jej tiez z USA nosi iba DHL. Samozrejme je ReMax ci ako sa volaju a dalsie ine spolocnosti.... nis vsetku eshopy musia posielat cez DHL