Nejesť pred dieťaťom. Je to len povera?

terus00
22. okt 2014

Boli sme u svokry, bola tam aj svagrina a vsetkym nam dala tortu. Ja som nasho trojmesacneho maleho mala na rukach tak aby videl na vsetkych a v tom svokra vyhlasila ze by sa pred dietatom nemalo jest lebo ze mu moze prist zle. Ze moze byt zaziadany natolko ze mu potom bude zle. Poculi ste uz o tom?? Stalo sa to niekomu? Alebo ste poculi, ze male babatko by nemalo pozerat do zrkadla? Netusim zas kvoli comu. Idu mi uz na nervy tie jej povery. Hovori, ze sa na to nema verit, ale zaujimave ze ich vsetky pozna..

lucianakoniku
23. okt 2014

@majdom ja si myslim ze tie povery ani tak nesuvisia s vierou ako prostredim v ktorom clovek vyrasta. aspon z mojho pozorovania povery, ktore boli kedysi normalnou sucastou zivota ludi, sa najdlhsie drzia na dedinach, kde zije aj najviac veriacich ludi. tu si ich ludia lahsie predavaju z generacie na generaciu, lebo sa vsetci poznaju a vsetci ziju podla rovnakych pravidiel, tak preco by neverili rovnakym zvykom? okrem toho, tym ze sa vsetci poznaju, su pod ovela vasim drobnohladom ako ludia zijuci v mestach vo vacsej anonymite, takze robit nieco inak ako vacsina je vela krat nemyslitelne. a toto nemyslim ako urazku voci ludom ktori sa narodili a ziju na dedinach, nikto si nevybera kde sa narodi, verim ze niekedy je tazke ist proti zauzivanym zvyklostiam a burat to, v com ludia po dlhe desatrocia, mozno storocia zili. (takisto si ale nemyslim ze v mestach neziju povercivi ludia, aj tam ich je kopec, staci sa pozriet do aut, kolko ruzencov visi na spatnych zrkadlach, zhodou okolnosti najma v sportovych a terennych autach, ktore ale pred kostolmi az tak casto nevidiet)

horana
23. okt 2014

Veru na dedinach je najviac povercivych a zaroven najviac takych akoze silno veriacich. Co je paradox, nakolko ked je niekto uprimne veriaci, povery (povercivost) to priam vylucuje. Ale zda sa ze ani farari a culy nabozensky zivot ich este nenaucili ze bud Kristus alebo povery, ze naraz nejde. Vlastne by sa dalo povedat ze kto veri poveram, otvara dusu diablovi. Neviem ci je svokra veriaca, ale ked ano, mono by stalo za to jej povedat ze za take nazory by sa mala dat vyspovedat 😀 (mozno to zaberie aby bol pokoj).
Ked nie, treba jej povedat ze ked sa nebude dieta na jedlo pozerat, nikdy sa nenauci co je normalne jedlo, nebude sa za nim nacahovat casom a pytat si ho ked prijde cas. Takze nech ti ho laskavo nekazi.

hrosikjanka
23. okt 2014

ja len chcem pridat na rozveselenie jednu poveru mojej svorky. vraj sa malym detom nemaju strihat nechty ale ohryzat lebo sa sliepky nebudu niest. tak na tom sa dodnes bavim. a mimochodom sliepky nechovame 🙂

majdom
24. okt 2014

@hrosikjanka tak to aby som si zuby nabruslina, o dva tyzdne rodim a mame 20 sliepok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cacianka
24. okt 2014

a kde sa brúsia zuby na nechty u zubára alebo na kozmetike ? 😀 😀 😝 😀 😝

katuskaqz
24. okt 2014

to stým jedením je blbosť, mne sa u svokry osvedčilo jedným uchom dnu, druhým von, neriešim jej blbosti, pretože ona tiež rieši kadejaké blbosti a poverčivá je až hrôza 😉 a to pritom býva celý život v meste, takže hlavu hore, si dobrá mamina, riaď sa len a len podľa seba 😉

emily76
24. okt 2014

@terus00 no s tym jedenim to moze byt pravda. keby predo mnou jedli traja tortu a mne nedali... teda, bola by som riadne "zaziadana" a urcite by mi bolo aj zle 😀 😀 a pokial clovek nie je pokrsteny, to sa nesmie pozriet do zrkadla??? fuuu.. no musim u nas doma zrusit zrkadla, aby sme to v zdravi prezili.. ak uz nie je neskoro 😉 🙂 tieto povery su uzasne.. aj moja mamina obcas nejaku vytiahne... 😉

cacianka
24. okt 2014

ja som kedysi dávno počula od babky, že žena ktorej zomrelo bábätko, nemôže jesť ovocie (maliny a jahody) lebo ich nedostanú detičky v nebíčku, ty kokso ...

lulu0123
24. apr 2022

Moja svokra tiez veri mnohym poveram a stale nas nimi otravuje.A je aj veriaca.Naposledy som si dala tu namahu a vygooglila si argumenty preco povery nie su v sulade s krestanstvom.Pekne strucne som jej to vysvetlila a odvtedy mame zatial pokoj.