Nemám žiadny spoločenský život a ani mi to nechýba

kykka
1. jan 2013

Ahojte. Som vydata, mam maleho syna a vobec nechodim do spolocnosti. Mojimi jedinymi aktivitami su starostlivost o syna, citanie, pocitac, domacnost, varenie, pecenie a vzdelavacie kurzy, lebo ked mi skonci materska, tak sa mi to prida pri hladani prace. Ak aj idem niekde von, tak len s manzelom na rodinny vylet. Moj manzel tiez nieje spolocensky typ. Vtip je v tom, ze mi to vobec ani nechyba a som stastna so svojim zivotom takym akym je. Mam pocit, ze vonku je svet skazeny, ludia sama falos a kazdy pozera len na svoje dobro. Nemam zaujem spolocensky zit a prisposobovat sa konvenciam a zvykom a chovat sa ako robot len preto, lebo take su pravidla spolocnosti. Je velmi malo ludi, ktori ostali sami sebou a uznavaju skutocne hodnoty zivota, alebo ludia, ktori si ziju svoj zivot po svojom a nezaujima ich nazor druhych a nesnazia sa prisposobovat dnesnym trendom len preto, "aby predbehli susedov". Ak takych ludi stretnem, velmi si ich vazim, sice je ich malo, ale existuju, jedna taka baba sa stala krstnou mojmu malemu a je to super zenska. Prosim, neodsudzujte ma za tento nazor, chcem vediet, ci su tu aj mamicky, ktore sa citia tak isto..

katy1979
1. jan 2013

@kykka neviem preco by ta mal niekto odsudzovat. Dolezite je ze si spokojna so svojim zivotom ty. Naco riesit okolie.

xlucia
1. jan 2013

@kykka 😉

tatiana7777
1. jan 2013

Ahoj jasne, myslim je vela mamičiek ktore to maju rovnako ;) ja tiez nevyhladavam hlavne nejake kamaratstva, pretoze mam rovnaky nazor. Venujem sa dcerke, chodime sa hrat no s mamickami sa velmi do reci nepustam. Ale koli malej to chcem zmenit-miluje deti a spolocnost, takze aspon niekoho na kocikovanie a prechadzky ked stretnem je ok. Ale osobne veci nepreberam s nikym a ani to menit nebudem. Takze suhlasim a nchapem-eodsudzujem 🙂

bubinko83
1. jan 2013

@kykka aj ja som taka ista a vobec mi to nevadi ,niekedy si pripadam čudne ale nejak nevyhladavam spoločnost ani kamaratky.Stači mi muž a syn a neni na tom nič zle ,nikomu tym neubližujem nikto nevie čo robim ,kde som ,nerada sa prisposobujem a proste takto mi to vyhovuje. 🙂

kykka
autor
1. jan 2013

@bubinko83
@tatiana7777 Baby, presne ako pisete. Ja si tiez myslim, ze cim menej ludi vidi do "vnutra" nasich rodin, tym menej problemov a viac rodinneho stastia a spokojneho manzelskeho vztahu. ja svoj zivot nezmenim, ani ma nezaujima nazor okolia, ale je dobry pocit vediet, ze su ludia, ktori zmyslaju tak isto..

titulka
1. jan 2013

Ahoj som taká istá, navyše som aj velký introvert ,takže radšej čítam knihy a pozerám filmy. 🙂

kykka
autor
1. jan 2013

@titulka Ahoj, knihy su moja najvacsia zaluba. 🙂 Ja teraz citam knihu od Cecelia Ahern: P.s. Milujem ta. Krasna kniha, je natoceny aj film, ale ten som este nastastie nevidela. Az ked docitam. Odporucam ti to. Ty aku knihu citas teraz?

cemi
1. jan 2013

Pridavam sa do klubu 🙂 aj ked mne je trosku proti srsti fungovat aj tu na MK. Ale co uz ked som zase tehu 🙂

titulka
1. jan 2013

@kykka Ten film som videla aj ked vždy je pravda, že kniha je lepšia. Ja som teraz dočítala Jo Nesbo - Snehuliak a 50 odtieňov sivej. Mne sa páčili obidve Snehuliak je super detektívka a 50 odtieňov sivej je velmi erotická ale je tam aj láska.

majka99999
1. jan 2013

@kykka mne tiez nejako nechyba moj predchadzajuci spolocensky zivot, dokonca som v strese, ked ma prist navsteva. 😀 Ja, manzel a maly sme uz zrasteni a najlepsie nam to funguje doma. Teraz sme na navsteve u svokry a nenormalne sa tesim domov, ze budem mat zase rutinu. 🙂

kykka
autor
1. jan 2013

@majka99999 Presne, ja sa tiez tak isto citim. Moj zivot je uz len rodina a doma a tak sa citim najlepsie 🙂

mamavera
2. jan 2013

@kykka keď sa takto v manželstve všetci cítite šťastní, tak okolie nerieš, je to len a len vaša voľba. A keby mal niekto nejaké pripomienky, iba sa usmej, nie si povinná niečo vysvetľovať. Žijeme podobne, aj keď občas do spoločnosti ideme, ale vystačíme si tiež len my dvaja. Je nám tak dobre a neriešime okolie, nemáme potrebu niekomu niečo vysvetľovať, ani sa prezentovať tým, kde sme boli, čo sme videli a ako nám tam bolo. Veď sme tam boli pre seba, nie preto, aby sme sa mohli chváliť fotografiami na facebooku. Želám vám veľa šťastia, lásky a pohody.

mima4
2. jan 2013

@kykka

urcite nie si divna, podstatne a dolezite je to, ako to ty citis, co k zivotu potrebujes a co ta robi stastnou 🙂 Kazdy clovek je iny, a ma ine potreby, tuzby a je to normalne.

Co sa tyka mna, ja potrebujem chodit do spolocnosti, medzi ludi, nabija ma to energiou. Rada travim cas s priatelmi, blizkymi, milujem spolocne akcie, aj teraz som sa po piatich dnoch vratila z perfisnej akcie, kde sme turovali, travili super cas... 🙂
Moj manzel je skvely clovek, cas s nim je uzasny, ale potrebujem aj praitelov, akcie, zivot... a pre moj psychicky stav je to dolezite 😀

hradnapani
2. jan 2013

@kykka tiez patrim k tym, co su momentalne radsej doma s muzom a dietatom a sme tak stastni. Este tak si najst cas na knihy, to by bolo uplne dokonale 🙂
ale na druhej strane nezdielam ani trochu nazor, ze svet je skazeny, ze ludia su sama falos atd... Svet je taky, za aky ho povazujes. Ak za skazeny, tak pre teba taky bude. A ze malo ludi uznava skutocne hodnoty zivota? ani to si nemyslim, a mozno prave preto stretavam hlavne ludi, ktorych si mam za co vazit. Nie vsetci, co si zivotne hodnoty vazia su schovani iba za murmi svojich domov a so spolocnostou komunikuju iba cez konik 😉

mima4
2. jan 2013

@hradnapani pekne napisane! 🙂 Kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja by som nedokazala zit doma s telenovelami a byt sporakovou "lady", ale to je vela aj o povahe, o temperamente cloveka.... 🙂

billam
2. jan 2013

Ja neodsudzujem, každý je iny...ja by som vsak nedokázala takto zit...rada si so svojim manzelom vyjdem obcas do spoločnosti, na kavicku, večeru...nedokázala by som byt doma zatvorená...ale ako pisem, každý je iny...

lussy23
2. jan 2013

Možno sem patrím aj ja, možno nie, podľa toho, čo myslíte pod pjmom spoločenský život. Ak nejaké zábavy a pod, tka to nemusím iba ja. Tiež so mcelé dni doma, ted aokrem školy. Stretávam s alen s najlepšími priateľmi. Inak na spoločenský život nie som. Iba ak ma kamoši pozvú idem niekam s nimi von. Inak nie.

olejka
3. jan 2013

@kykka trochu to pozname asi kazda na materskej...ja napriklad kocikovanie s kamoskami uz teraz pri trojke nepoznam...ani sa to neda ...nalietam sa s kocikom po nakupoch pri vyzdvihovani starsich deti z kruzkov az az...

ale clovek nie je ostrov...potrebuje inych ludi...aj ked su nedokonali...nemyslim ze formulovat to takto je prave najstastnejsie...ze kazdy je falosny a svet je skazeny.....iste je aj ...ale tak ako sme nedokonali mozme sa doplnat a tie nedokonalosti zlepsovat...
casto sa mi stavalo ze som si neuvedomovala co robim zle...co sa zdravia deti alebo vychovy tyka.. kym ma na to niekto zo znamych neupozornil...
takze sa oplati obcas sa s niekym stretnut a ,,porovnat"
co je vlastne spolocenske..tiez nerada podlieham normam a predpisom...ved zakladom spolocnosti je rodina....niekedy staci manzel a dieta ....hlavne ze su realni... a si maximalne spolocenska 😀
debata na internete je casto iba virtualna...daleko od pravdy...
kto vlastne sem nechodi lebo sa nema komu vyrozpravat....potrebuje niekoho kto by ho vypocul a pochopil...a neodsudil...hmmmmmmmm 🤐

kykka
autor
4. jan 2013

@mima4
@hradnapani
@olejka Ved ja tiez niesom nejaka sporakova lady, ved pisem,ze s manzelom chodime na vylety - t.j, berieme maleho do zoo, ideme na veceru, no sice pravda je, ze nezijem na Sk a je tu pekne pocasie, tak sa to da... Castokrat zbalime veci nam aj malemu a prideme az vecer domov. Doplnam si vzdelanie, ako som pisala chodim na kurzy, to znamena, ze v triede nie som sama, mam vela spoluziakov a spoluziaciek, a aj ked sa po lekciach vykecame, predsa len idem domov a nie na kavicky, ale ked mam pravdu povedat, tak skoro vsetci utekaju domov, lebo maju rodiny. Ale aby som bola kazdy den v spolocnosti a vyhladavala to, tak to nie...

koronavirus
28. mar 2020

Napisala si na spravne miesto. Spolocensky zivot je pre mladencov, a ti by ta aj ukamenovali za nazor ale toto je forum pre rodinne zalozenych ludi a ti to maju obvykle tak... Vsetci zenati kamarati uz nemaju spolocensky zivot len vyhovorky typy: zena ma nepusti, nemam kam dat deti atd. Proste rozlucky so slobodou maju isty vyznam. Ked idete do zavazkov tak je logicke ze sa vzdavate spolocenskeho zivita zabavy priatelov atd. Od tej chvile je lrioritou rodina, starat sa o deti, domacnost, zabezpecit domov co je draha zalezitost z coho vyplyva sporit a vela pracovat... Strata spolocenskeho zivota je prirodzeny dosledok zalozenia si rodiny.