Nemecký ovčiak - hračky

nika123477
10. máj 2023

ahojte ake hracky kupit nemeckemu ovciaku teraz sa mu menia zubky kupila som mu vseliake piskacie hracky mate este nejake napady ze ake hracky by som mu mohla kupit dakujem za rady

nelca84
10. máj 2023

@nika123477 nas ma rad aj lopticky a take tie lanka s uzlikom alebo loptickou. Ale piskacie hracky su jednoznacne najoblubenejsie.

nika123477
autor
10. máj 2023

@nelca84 ma aj tie lanka s uzlikom len ze ci wste nieco take co by mu aj ulavilo trochu lebo tie piskacky hryzie jak divi par uz aj rozkusal ....

viestta
10. máj 2023

@nika123477 kosti na zuvanie z koze alebo susene usi na zuvanie

teleskop
10. máj 2023

KONG hracka kt Slovaci bohuzial moc nevyuzivaju, psovi pomaha na intelekt, pomaha ak sa boji na separacnu uzkost, zabavi ho na dlhy cas, treba kupit kong s mensim otvorom a drahy kvalitny, urcite nekupovat zo susenej koze nic,je na to uz vela odbornych clankov aj sa k tomu vyjadrilo kopu veterinarov, my sme priklad... nasa byvala vlciacka sa dusila takym uchom, zaklopilo sa jej to hore na podnebi, musela somvytahovat pinzetou...kazdy druhy veterinar uz riesil psa ktory sa dusil niecim z tej koze..

anonymanonym
10. máj 2023

A su aj take hracky z TRP gumy, ktore sa daju naplnit vodou, potom do mraznicky a maju chladivy ucinok. Super na leto, ale aj pre stena, ktoremu sa menia zuby, vie to ulavit od bolesti. Spominany KONG taktiez super. Vela vydrzi a moznost naplnit ho mnamkou (enrichment) je tiez top. Ale pozor s cim ho nechavate o samote. A masirovanim dasien mu tiez viete ulavit.

teleskop
10. máj 2023

@nika123477 toto som kupila pred 8 rokmi v nemecku, neviem ci toto je ta ista kvalita nas kong je velmi tvrdy nerozhryznutelny, vyzera identicky...https://www.spokojnypes.sk/busy-buddy-squrrel-d...

teleskop
10. máj 2023

je to ono z prirodneho kaucuku, najlepsia investicia, obe feny sa pri tom zabavili doma na hoteloch, pocestovali s nami celu europu...nikdy nerobili bordel doma ani v hoteli...kym dostali vsetko jedlo z konga presla pol hodina potom tvrdo zaspali..je to praca, nemecky ovciak pracu potrebuje

deti95060810
10. máj 2023

náš nechce nič... všetky zahrabe...

nika123477
autor
10. máj 2023

@viestta citala som ze tie zuvacie kosti niesu dobre ... ze je lepsi paroh ale ten zase neni dobry teraz ked meni zuby

nika123477
autor
10. máj 2023

@teleskop dakujem vyskusam .....

nika123477
autor
10. máj 2023

@deti95060810 moj zase hej najviac asi vsetko co piska kupila som mu aj taku lopticku s pichliacmi a tu teraz zuzle ....

nika123477
autor
10. máj 2023

@teleskop no hej potrebuje ale je to uzasny pes take moje lepidlo vsade ide so mnou

teleskop
10. máj 2023

piskacie hracky imituju zabijanie koristi, davaj pozor ci v nom chces toto podporovat...bohuzail hracky pre psov neprojektovali odbornici ...

nika123477
autor
10. máj 2023

@teleskop zatial nastastie este nezabil nic a to bol aj medzi sliepkami tak dufam ze to tak ostane .....

anonymanonym
10. máj 2023

@teleskop neimitujeme celkovou hrou a v mnohych pripadoch aj treningom lovenie a zabijanie koristi? Aj pri aportovani je to na principe lovenia, aj rozne metody ucenia aportovania vychadzaju z principu, ze hracka bez pohybu je nuda lebo korist je mrtva, ale ked mi ju prinesies ja ju rozpohybujem (korist ozije).. aj ked pes trepe s hrackou v papuli imituje tym lamanie vazov a teda zabijanie koristi.. aj zaujem ako taky o hracky/hru je na principe pohybu s hrackou od psa (lovenie).. aj sposob odmenovania odhadzovanim pamlskov/hraciek smerom od psa (s cielom zvysit energiu psa pri treningu) vychadza z lovenia.. takze vo vysledku mnoho sposobmi cielene imitujeme lovenie (uviedla som len par prikladov co mi narychlo napadli), a pritom zaroven stale vieme neziaduce lovenie zvery potlacat, zakazat, odburat... a upozornujem, ze vobec to nemyslim v zlom, len ma tvoje tvrdenie prekvapilo, tak "nahlas" uvazujem a debatujem 🙂

teleskop
11. máj 2023

@anonymanonym co mam nacitane, nie som kynolog, tak my sme piskacie hracky vyradili a nelutujem...

trema
11. máj 2023

kong je urcite fajn, ale nasho nezaujima ako hracka, iba ako zdroj potravy 🙂 ale zabavi aj na hodinu, ked naplnis a das do mrazaku, aj puller je taka neznicitelna hracka, ale tu ti asi len tak zuvat nebude.. nas je zavisly od tychto lopticiek, ma rok a pol a uz ich rozzuval 5.. https://www.superzoo.sk/dog-fantasy-lopticka-ba... velmi rad sa s nimi natahuje aj aportuje