Neobvyklé zmiešané ale šťastné manželstvo

mawiya
2. jan 2012

Ahojte všetci. Som Mawiya a rada by som podebatila s dievčatami, ktoré majú "neobvyklé" manželstvo. Ja mám 33, manžel 27. Ja som rozvedená s dvomi detičkami, manžel bol predtým slobodný 🙂. Ja som slovenka, on je zo zahraničia. Ja som bola evanjelička, on muslim. No a nakoniec, spoznali sme sa na jednej "sociálnej sieti". Myslím, že dosť na telenovelu, ale my sme šťastní. Máte aj vy takéto alebo podobné skúsenosti? čo vaše okolie? Budem rada ak sa tu niekto nájde 🙂

isabella15
7. feb 2016

@afghanangel57 moja toto mas jasny pripad ,, fejk,, lásky. ... ty mas 19 a on 28 , on ma jasny plan a chytil lahku korist lebo mas len 19 a ver mi v takom veku este nevies vela veci spravne posudit.... zila som vela rokov v Anglicku a vela zazila ....

bluesgirl
13. feb 2016

@isabella15 Jasne, tak ako si usetrili vela sklamania tie nestastnice co sem potom pisu ze ich slovensky manzel ponizuje, podvadza ci tyra.

mircalla
13. feb 2016

@matiovka suhlasim - ruky prec od moslima

bluesgirl
13. feb 2016

@alice107 Cize ten druhy musi robit a hovorit to chces ty lebo inak je jeho nazor neakceptovatelny. Hm, poznala som par moslimov s presne touto istou mentalitou... Neboli mi dvakrat sympaticki.

alice107
13. feb 2016

BLUESGIRL ano, mas pravdu v druhej casti svojho prispevkuu..moslimovia su taki,ako si ich popisala. nedokazu a nechcu akceptovat uzakony, kuulturu aj civiilizaciu v krajinach,kde pridu.
ja popisujem tiez takto ich spravanie.
takze nechapem,tu prvu cast tvojho prispevku. je uplne od veci. ja akceptujem zakony, aj civilizacne a spolocneske pravidla v krajine, kde sa nachadzam. tie moslimske neakaceptujem. preto do tych krajin necestujem a nechem tam ani zit.
takze o co ti vastne ide tvojim prispevkom
a co sa tyka mentality orientalcov,, tak oni su na mile vzdialeni spravanim beznej eu populacii.
a to aj v akceptacii a havne argumentacii pri dobetach. su agresivni, hrubi ,akonahle nie je im nieco po voli
skor seba by si mala prirovnat k ich spravaniu ,nie mna.

pozri na svoj utocny prispevok.

petulda333
13. feb 2016

No tak moja sesternica zije 17r s moslimom,a teda este ona jemu skace po hlave,nie vsetci su rovnaki aj ked tych ,,normalnych,, je velmi velmi malo.a tvrdit ze slovaci su lepsia volba?si precitajte plno diskusii tu na mk,kde sa zeny stazuju a trapia s tymi uzasnymi slovakmi!

alice107
13. feb 2016

PETULDA333 tvoj otec je slovak?? aj muzski prbuzni tvoji? skor napis skusenost z tohoto pohladu. nie co pisu slovenky na mk...
to neznamena,ze tvoja sesternic ked zije 17 rokov a moslimom,ze ma stastny vztah. ja poznam aj 20 rocne manzelstva europaniek s moslimami. a ani jedno stastne.. su spolu , pretoze tie zeny nemaju na vyber .. ak nechu stratit deti,ci nemaju financie , obavaju sa pomsty tych orientalcov..... je vidiet, ze o mentalite tych ludi aichs posoboch nemas ani ponatia....
no,a ako skace tomu moslimovi tvoja seternica konkretne po hlave? zaujima ma ten postup.. mozes to konkretizovat?
pretoze ja vidam zeny,co sa v zopru moslimovi zmlatene, ak to vobec preziju....ani jeden moslim neznesie,aby ho zena ponizila odmietnutim ,ci inym nazorom ci odporom.....a hlavne nie na verejnosti..... tak som prirodzene zvedava, ako mu ta sesternica skace po tej hlave.......
zial , oni su ti moslimovia koby ich jedna matka vychovavala.. maju visytch veciach rovnake reakcie....jeto sposbene ich mentalitou a spojene svychovou islamskou...
takze argumet, ze nehadte ich do jedneho vreca neobstoji.... ale to pozna len ten,kto skutocne vidi do hlbky tej problematiky.

petulda333
13. feb 2016

@alice107 pozri on robi co ona chce,neznasam take nazory ako mas ty niekto ti povie ze existuje aj stastne manzelstvo a snazis sa to prekrutit,nikdy ju neudrel,skor ona mu da facku ak si vypije a trepe bludy,a to on pije tak 3x za rok,su na striedacku tu a vo svajciarsku,maju 14r syna,je pokrsteny,ma prijimanie,otcovi to nevadi,mal jedinu poziadavku aby mali nejedol nravcove,sesternica nepracuje,uziva si..chodia po dovolenkach a pod,keby bola nestastna nie je snim.ano moj otec je slovak (nebudem o nom pisat,len tolko znicil mi detstvo)ano aj clenovia rodiny su slovaci za niektorych sa hanbim,ujo mlati zenu donemoty..manzelov ujo to iste..sesternicim muz uz otca nema,ale aj ked zil spraval sa k zene s uctou,jeho sestra si vzala svajciara ktory ju bil,vzali ju od neho aj dieta a rozviedla sa,rodina pri nej stoji..to ze ty to nepoznas neznamena ze to tak nieje

alice107
13. feb 2016

PETULDA333 ja neprekrucam,ja pouzivam argumety,co zavazia.. ty asi nedokazes poznat ten rozdiel
aco s atyka tvojej entere, tak si protirecis. tvoje argumety su nedostatocne na potvrdenie sily toho co pises
na jednej strane pise, ze robi on , co ona che. na druhej pise,s ze ako krsetanovi svojmu synovi nastolil pozadavku nejest bravcove.... to ona prikazala muzovi,aby tu pozadavku nastoli?
zamysli sa ,ako nezmyselne potom tie tvoje argumety vyzneju.
no ona zrejme tie znie je velmi kultivovana . ked dava facky svojmu opitemu muzovi. takze povahovo sa tiez ona vymyka beznej vzorke sk obyvatelov. je impulzivna, nevie sa ovladat
ja miluto,ze si mala zle detstvo.. take tvrdenia,ko ty ma s, maju zvycajne deti po zlych skusenostaich s otcami. zo zleho prstredia rodinneho ked pochadzaju
ale ja sa ta p<tam. tvoj otec ti nariadoval,co smies je st ,co nie?
pochopila si ty vobec podatatu ideologie islamu? ze to,co robi muz tvojej sesternice je obmedzovanie slobdneho rozhodovania? jedna zo zakladnych ludskych prav
to sestrnici nevadi? to vypoveda nieco o jej osbnosti tiez. pprave take zeny si neru ti moslimovia....
to ,ze ona nemusi rpcovat nie je nic ,co by malo podporit argumet o tom, ako sa chovaju moslmovia a ake maju reakcie... inak, , aku rpacu ma asi taky lovek,co penddluje medzi dvam astatmia to nehovoriac, ako chodi potom syn do skol
# vidis, toto je tiez jedna z crt tych zmiesdanych manzelstiev. kocuju stale ..... nedokazu vytvorit detom pocit stabilneho domova.,.....
jeho setra si vzala svajciara a bil ju? no , tak vo svajciarsku na rozdiel od moslimskych krjin toto je zakazane a tr.cin... takze ak ju bil, tak to nemusela trpiet. a podtrezal ju tiez? ako to vidam ,ze robia moslmovia bezne v zap.europe svojim zenam,sestram.... dceram...a kto ju vzal od neho? bola hadam dospela ona sa nevedela o seba postarat.....
vies,ako citam tie tvoje argumety, vsetky napovedaju nieco negativne o mentalite a sposoboch moslimov...a
a vzali ju domov.... chapes o com pisem.?nesamostatnost, zhlukovanie do klanov.....
ja zenepoznam ako ziju moslimovia? tak to ta sklamem.roky vidim z blizka na zaklademojej profesie , co su zac.... ako sa chovaju
a prave preto pisme realne argumety.

pillipilli
13. feb 2016

@petulda333 ok ked su stastni, urcite su aj take manzelstva.,, len mne je divne ze je moslim a aj ked 3 x do roka ale pije (pre moslima je to tazky hriech) , dalej ziaden moslim by nedal pokrstit syna ( u pravych moslimov pri zmiesanych manzelstvach su deti po otcovi moslimovia )
To je asi ten typ moslima co sa poeuropctil,alebo sa tu uz narodil ale ver tomu kebyze idu k nemu zit tak by to bolo vsetko inak. U nich sa velmi stara rodina do vztahov a tam tiez ja taka ista situacia voci moslimom na sk ako krestanom u nich.
Vies ja sa len bojim jedneho aby to nedopadlo vsetko ako v byvalom Srbsku. Lebo tam to vsetko presne smeruje .

petulda333
13. feb 2016

@alice107 prepac ty si asi nejaka fanaticka!si chora uplne..ako protirecim..to ze mal jednu poziadavku?ona chcela dat pokrstit on aby maly nejedol bravcove...tak o com melies...prekrucas uplne..aj keby som ti neviem co napisala otocis to ako ti pasuje!skoda slov k tebe...akoby som pocubala niekoho zo sekty!az dostanes rozum precitaj si to

petulda333
13. feb 2016

@pillipilli no on sa narodil v turecku,ale dlho zil vo svajciarsku aj cela jeho rodina,ale este maju majetky v turecku..ono vies aj krestania maju urcite ,,pravidla,, a kto sa nimi riadi?plno z tych ktory chodia do kostola za za jeho dverami spravaju uplne inak..on bude asi vynimka,ale nemal nic proti krstu..asi ta europa ma na neho vplyv...ja sa nezastavam moslimov,sama by som si takeho nevzala,len som napisala ze su aj ini,normalni!

alice107
13. feb 2016

PETULDA33 fanatizmus je to, co pozadoval ten muz tvojej sesternice....ja si neviem prestavit,aby som dvolila porusovat prava svojho dietata v takej dolezitej otazke,ako je strava.....
prave v tom je fanatizmus islamu a moslimov....
ze nedolazu akceptovat osbnost ineho....a prvorada je ich ideologia islamu..nie ich dieta a jeho zaujmy.....
ako moze niekto byt krestan a mat zakazane to,co krestan zakazane nema? al dame bokom natlak na jeho integritu....a zakaze mu to jeho vlastny otec pretoze je to proti uceniu islamu..... jest bravcove.. moslm sa nezaprie nikdy ..

ako vidis, ty nedokazes spravne argumetovat. tak jedina obrana takych ludi ako si ty je utok na integritu debatujuceho... prsne takto sa chovaju aj moslimovia pri debate.... ak sa dostanu do uzkych pre nedmoznost argumetovat , tak su agresivni anadaju debatujuceho..... je to znak slabej osobnosti jedinca....jeho frustracie....
tvoje agresivita voci mne je znakom , ze inak nedokazes veci ustat......
takze ak dovolis, nemame uz o com spoludebatovat... kedze na tvojej strane argumetacia ma velke diery, v debate si uplne prepadla.

petulda333
13. feb 2016

@alice107 boze si mi na smiech uplne..a co tak krestanie vegetariani ktori svojim detom zakazu jest maso?to je uz ok?oni nepotlacaju osobnost a integritu dietata?len moslim lebo zakaze jest bravcove?pises akoby mu zakazal jest uplne vsetko..je to jeden druh masa!ja ho tiez nejem,nechuti mi a je mi zle z neho..boze moj..to ze nechce aby maly jefol bravcove znamena ze nema o dieta zaujem?ty o com tocis?!!co ma bravcove spolocne s osobnostou a zaujmami cloveka!boze

pillipilli
13. feb 2016

@alice107 v zaciatkoch krestanstva ani krestania nemohli jest bravcovinu, povolili to kvoli tomu aby sa krestanstvo rozsirilo. To len tak;)
Jest bravcovinu je asi najmensi problem v takomto manzelstve, kedze su aj ine alternativy masa.
Ja som si hmed myslela ze nevyrastol v azii. Poznam moslimov, ten co s nim zije ako moze byt naozaj este normalny. Lebo viete co je pre moslimov v europe najvacsi problem??? To ze ich deti co sa tu bud narodili alebo dotrepali sem sa poeuropctia. Darmo im budu zakazovat a vtlkat do hlavy jednu vec ked okolo seba vidia druhu. To je logicke a dokonca tie deti odmietaju sa vratit do vlasti svojich rodicov.
Kazdy moslim co prisiel do europy chce zarobit a vratit sa naspat.
Bouzial treba sa bat tych co prichadzju do eu teraz. Moj nazor je taky ze krestanom odzvonilo. Velka vdaka pani Merkelovej.

alice107
13. feb 2016

PETULDA333 mne nie je na smiech,ke dcitam stvoje prispevky. je to skor smutne, co znich vanie.... je s nich vidiet, ze bud vobec nechapes, alebo sa snazis zlahciovat konanie daneho moslima.
to,ze s a chovas ako male decko nezrele, uz ani nepisem.-

pre tvoju informaciu dodam, ze poziadavka toho moslima na svoje dieta nema nic s vegetariansrtvom.je to ideologicka otazka islamu. tymto zakazom jasne dal najavo,ze ho povazuje za moslima. ti nesmu jest bravcove mäso z ideologickych dovodov.neakceptuje ani jeho integritu,ani skutocnost,ze je krestanom.
a to ,ze nechapes ani podstatu toho,ze zakazom porusi osbnostne prava syna, len napoveda, ze ty mas medzery aj tychto veciach .
zial tebe je asi pravo jedinca na svoje rozhodovanie cudzie... takze sa necudujem tvojej reakcii.
taktiez ma ani neprekvapilo, ze nepoznas odtienky dobreho spol.chovania ,a nepochopila si,ze som sa v debate s tebou rozlucila.
takze takym ako ty to treba asi napisat po lopate

dala som ti najavo,ze som skoncila debatu na danu temu s tebou . pochopis to uz teraz, ked je to pisane polopate,alebo ma budes nadalej bombardovat svojimi prispevkami ?

petulda333
13. feb 2016

@pillipilli no ten nas moslim ma celu rodinu vo svajciarsku,do turecka chodia na dovolenku a skontrolovat majetky..no k tomu co sa deje teraz sa nevyjadrujem,modlim sa aby to dobre skoncilo!hrozne.

petulda333
13. feb 2016

@alice107 odporucam daj sa liecit,a ak si sa rozlucila naco reagujes...ty vobec nerozumies co pises..zbohom a daj sa liecit,pre svoje dobro

alice107
13. feb 2016

PILLIPILLI ja uplne suhlasim stebou, ze tu nejde o bravcove ako take.ale o ideolofiu, ktoru tymto zakazom presadzuju moslimovia
ten zakaz mäsa je v takom manzelstve ale symbol toho zväzku.ked jedne nadradi/ten muz moslim/ ideologiu islamu/ nadsd prava ineho .
a mas uplnu pravdu aj v dasich podoch svojho prispevku.
moskim moze zit v europe aj 100 rokov, vde zije uz 3 generacia mosimov.a nechovaju sa ako europania. zgrupuju sa do klanov atam si ziju svoj paralerny zivot
a zena europanka ,co s aza takeho vyda, siui berie moslima, ci si to che priznat, ci nie. oni piju ako vlhy, ale myslenim stoja na ideologii islamu. pretoze podla koranu allah ked ich nevidi,tak mozu.a odpusti im to. pretoze v pohanskej /cize europskej krjine/ s atak mozu s pozehnanim alllaha chovat....
atie hlupe europanky nalakaju na to,ze ved ´´on je iny´´.--- nie,ani jedne nie je iny.. su to oirentalci mentalitou a moslimovia k tomu este pridavaju tu ideologiu
ano, mas uplnu pravdu, treba sa bat, tych co prichadzaju do europy.. v de ich je plno.. kradnu,porezavaju, znasilnuju a prinasaju do eu svoje barbarske obycaje
aj turci,co tam ziju uz tretia generacia nie su ini. medzi nimi v klanoch panuje stredovek.. inbreding, krvna msta..... nerespektovanie de a eu zakonov ...... rodova nerovnost...
ziju paralernu spolocnost...
a to je nebezpecne.....
na prilade tych europaniek,co si vzali tych moslimov je vidiet, ako tie ich deti nikdy nebudu europania.... tie europanky vychovavaju moslimov..... tym,ze dovolia tym ich otcom to,co popisuje aj prispievatelka putulda 333.... ten chlapec opisany je exemplarny priklad...
tie deti nikdy nevedia s apotom zaradit nikde do spolocnosti.nie su ani europania,ani orientalci....
a tie europanky sa casto ako vidam stavaju potom ich tercom vycitiek,ze ako matky dopustili,aby tie deti mali takych otcov a vychovu....
toto je realita co vidam....

petulda333
14. feb 2016

@alice107 😂😂😂😂😂😂😂

bluesgirl
14. feb 2016

@alice107 Ale si sa pekne chytila. Najviac som sa pobavila na tom ze vraj moj 'utocny' prispevok. Kto ta pozna v diskusiach tak vie koho prispevky utocne... Este aj moj nick pises s all caps co je v pisomnom prejave symbolom zvyseneho hlasu. Mojim prispevkom som ti skor nastavila take krive zrkadlo no zjavne sa v nom nevidis.

matiovka
27. feb 2016

Ženy Pakistanec ??? mala som tu možnosť , žila som v Dubaji s nim urcity cas chlap to bol celkom fajn ,povahovo bol mily , pozorny , dal by mi modre z neba ale len pokial si posluchala ,celkovo ja nedokazala som zotrvat pri pak. komunite ta ich mentalita , rozmyslanie ako spred 50 r dozadu , žiarlivosť , majetnickost, vždy len s nim alebo s niekym z jeho okolia , .......prestalo mato baviť ....TERAZ vravim len o pakistancoch napr mala som možnosť spoznať aj Egyptanov , Emiratcanov, jordancov , maroko ..atd toje niečo ine su viac zmodernizovani , otvorenejsi, priatelskejsi, vzdelanejsi ...ale cosatyka vztahov atd žena musi sa prisposobiť mužovi a ich naboženstvu každy moslim sa snaži aby jeho žena nemoslimka konvertovala ( koli rodine , aj koli detom v buducnosti , ) Vela moslimov mi povedalo ak chlap moslim mysli stebou važny vztah prvomrade ta predstavi rodine , a vela moslimskych rodin vyžaduje aby si ich syn zobral moslimku ked tak aby aspon konvertovala ak nieje moslimka ...Pretože u islamov neexistuje moslim+krestanka neberu taketo vztahy , manželstva važne...Tam je zaklad vela zavisi od jeho rodiny muž moslim pre neho je prvorada MATKA ....dalsia vec uistite sa či je uprimny napr ci je zasnubeny alebo nie 70% ma vo zvyku klamat ,Muž ktorí lubi svoju ženu nedovoli aby ostatný chlapi civeli na jeho ženu , nedovoli aby chodila odhalena (zasa nevravim že musi byť zahalena od hlavy po paty ..)taktiež mu prekaža ak sa baví s ostatnými mužmi bez jeho vedomia, myslim tym žiadne koketovanie atd Takto je učený on od mala a verte že moslima nezmenite v týchto veciach... vsetko je o kompromisoch a rešpekte , dalsia vec ak sa vam narodí dieta tak každy chlap moslim chce mat dieta moslimskej viery nie krestanskej ....zazila som krasne chvile ale aj rušné chvíle stretla som vela ludi roznych národností , kultur ...a urcite mato neodradilo 🙂 Zila som s moslimom a nikdy mi neubližil ani sama nedotkol vsetko je len o povahe chlapa a o respekte ako som povedala , Ak by niekto rad popisal tak kludne ma kontaktujte do spravy 🙂

matiovka
27. feb 2016

@pillipilli SUHLASSSS S MOJEJ STRANY 🙂

isabella15
23. mar 2016

Ja mam moslima aj deti s nim a
@alice107 ma absolutnu pravdu. Vo vsetkom.

mircalla
24. mar 2016

@alice107 suhlasim s tebou na 100%

nininka123
23. máj 2016

Ahojte, tiež mám vzťah s moslimom... konkrétne Turkom, ale je to ešte pomerne čerstvé... sme spolu len 2 mesiace a rada by som si pohovorila s niekým, kto má skúsenosti so vzťahom s Turkom. Lebo už teraz na začiatku vidím, že je to ťažký oriešok, mať za partnera Turka. Ak by ste niekto mali chuť pokecať a poradiť mi, tak budem veľmi rada 🙂

eva8
23. máj 2016

@alice107
@petulda333
stačí novorodencovi pošepkať do uška a je z neho moslim. Ako vonkajší ukazateľný znak - neje br. výrobky. Ak je dieťa pokrstené s vedomím otca moslima, je to výnimočné, ale on sa i tak postaral o to, že je moslimom.
I môj sa postaral o to, že pred prvou návštevou jeho polopríbuzných ma ráno naučil jednu formulku len tak z ničoho nič (veľmi s aprekvapil, že chcem vedieť čo to znamená) a keď som bola medzi ženami - pripravovali sm sviatočnú večeru počas ramadánu - ženy začali s úsmevom tú formulku, ja som ju dokončila, oni si vydýchli a pochválili ma - to som vlastne konvertovala na islam, lebo tam boli 4 ženy. Akká som bola hlúpa a nevedomá 🙂 ....

eva8
23. máj 2016

@nininka123
skontaktuj sa s @maria200981
ak už teraz je ťažký oriešok, bude časom podľa mňa ešte ťažší

petulda333
23. máj 2016

@eva8 nas je pokrsteny,ma za sebou prve svate prijimanie,je krestan,jeho otec s tym nemal problem a to bravcove by nejedol tak ci tak,u nas v rodine ho neje skoro nik,lebo nam nechuti

eva8
23. máj 2016

@petulda333 úprimne som rada, že vaše dieťa nie je vedené v moslimskej viere a zvykoch