Nepodarené linecké koláčiky

cuci22
9. dec 2018

Ahojte baby.Chcem sa poradit s vami,nepodarili sa mi linecke kolaciky,ostali mi tvrde ako beton a ani po natreti lekvarom vobec nemeknu,naopak su coraz tvrdsie.Ale s tych nenatretych som pocula ze si ich mam pomrvit alebo pomlet a spravit gulicky.Nemate niekto rovnaku skusenost popripade recept ako to mam urobit? Nechcem ich vyhodit 🙂

sorciera24
9. dec 2018

@cuci22 kedy si ich robila?.....niektore cesto potrebuje tak tyzden, kym zmaknu, resp. skus dat medzi ne pokrajane jablcko, to tiez pomoze, aby zmakli

hettinka
9. dec 2018

Pomeľ a sprav z toho rumové gule napríklad. Mne sa to stalo, ak som použila nekvalitné suroviny, alebo máš zlý recept.
Inak, oni sa musia rozležať, zmäknú. Koľko ich máš už upečené, myslím časiovo.

mata1001
9. dec 2018

@cuci22 mozes pomliet,pridas kakao,este lekvar a rum ,spravis gulky a obalis v kokose...
Do tych lineckych si bud pridala vela muky,alebo si ich piekla na vysokom stupni a dlhsie ako si mala.

lenka0033
9. dec 2018

@cuci22 počkaj tyzden alebo aspoň 4 dni. Mali by znaknut, ak nie skús urobit ako píšu, tie gule

pralinka86
9. dec 2018

Ja neznasam lepit linecké a vlastne žiadne kolaciky 😀 tak som si našla tento recept, su vynikajúce 😏
https://www.mimibazar.sk/recept/20449/linecke-k...

katulienkax
9. dec 2018

Neviem ako máte vlhko v byte, nechaj ich otvorene, mne po case navlhnu a zmaknu

cuci22
autor
9. dec 2018

@sorciera24 robila som ich minuly tyzden v pondelok

cuci22
autor
9. dec 2018

A nemeknu mi vobec...vraj to je tym ze som dala vajce a ze tam mal byt len zltok

cuci22
autor
9. dec 2018

A nemate niekto nejaky overeny recept a tie gulky co robievate? Z internetu moc nechcem radsej odskusany

pininka
9. dec 2018

@cuci22 ja som skúsila plno receptov na linecké a nikdy neboli také fajne vláčne, tak som raz kúpila hotové cesto a boli úžasné.

asia83
9. dec 2018

@cuci22 Áno, bielok vám to spôsobil. Ja robím z tých kníh Recepty zo života, sú fajné a mäkké. Pošlem vám recept v internej pošte.

sorciera24
9. dec 2018

@cuci22 to nebude vajcom, ja davam 1 cele vajce a mam makke vzdy,a le mam taky speci recept, ze do cesta idu Zlate klasy (normalne prasok)

pralinka86
9. dec 2018

Netreba ani ich prepiect, ale tak to asi vidite, ze hnednu, idu von..

monka5987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinka007
9. dec 2018

ja robím roky tieto a sú skvelé https://www.mimibazar.sk/recept/690/linecke-kol... Kolegyna sa na ne vždy teší, ked budem piecť, lebo ich nosím aj do roboty.

osky
9. dec 2018

@cuci22 ono zalezi aj ako ich uskladnujes.
Ja vsetko vianocne pecivo mam v uzavretych pladtovych alebo kovovych dozach.nie v papieri.prave preto aby nevysychali.do vianoc vsetko akurat pomäkne a aj mäkke vydrzi.

Gulky alebo tycinky urobis z toho jednoduche.
Hid si to do sacku,pobuchaj oo tom tlcikom.
Zalej rumom,likerom,sirupom,dtavou,kompotom......zmiesaj a zahusti kokosom,ml.makom,orechami,cokoladou,kakaom,mozes pridat korenie ake vam chuti-vanilka aniz skorica karamom badyan....doslat.mozes nakrajat susene ovocie..
Vypracuj si hmotu podobnu plasteline.
Daj stuhnut ma hodku do chladnicky a potom uz si tvaruj gulky ,tycinky...a mozes lazdy kusom macat do cokolady alebo orechov kokosu a vlozit do kosicka alebo napichovat na spajle.
Alebo si to zroluj do velkeho valca na salamu,dobre utlac,zabaldoalobalu a nechaj v chlade odpocivat aj viac dni.potom nakrajaj na platky.
Fantazii sa medze nekladu

3009
9. dec 2018

@cuci22 daj ich do krabičky, daj tam rozkrojené jablko a dobre uzavri. Zmäknú. Natri ich lekrárom.