Neustupujúci suchý a dráždivý kašeľ

angel987
23. aug 2017

Pekný den, neviem či tu už mal niekto takýto problém. Od maja som začala kašlať, bol to suchy kašel bez hlienov a kadejakych inych komplikacii. Neskor som šla za svojim obvodnym ktory mi dal kodein ale neustupoval, kašel mi ostal...poslal ma na pneumologiu - k plucnemu. čo čert nechcel, zrovna ako som dostala od neho papierik o den dva kašel prestal-uplne. Bola som šťastna že som sa toho zbavila, asi mesiac bol klud. Lenze som v juli nechtiac nachladla, teploty,nadcha a samozrejme sa mi vratil opať kašel :( Verila som,že to prejde a je to len z prechladnutia. Teploty a nadcha prešli po 3 dnoch ale kašel? ten je so mnou dodnes. Tak som šla dneska k plucnemu, robil mi spirometriu, odber krvi, rtg pluc....a vraj nič, nič tam nemam,ani na plucach,ani v krvi,žiaden zapal,infekcia....da sa to podla vas zistit z krvi,ak by tam bol dáky bacil,? či ma len chcel odbiť? Neviem či sa mam tešiť že tam nič nemam alebo byť sklamana,že moj problem a jeho príčina nie su objasnene.
Dostala som od neho papierik na alergologiu. Tam som bola spred 3 rokov a alergiu som nikdy nemaala. Je možné, že ju už mam , ale pochybujem. Strašne sa trapim, ten kašel posobi velmi na psychiku, cez den kdekolvek sa pohybujem kašlem, v noci však nie, v pohode spim. Prosim mal niekto takyto problem? Ako mam postupovať, kam mam isť. K alergologovi určite pojdem, ale čo ak ani tam nepochodim? Mam isť krčnemu , či kam ? Som z toho nešťastná. Pred par dnami som mala tiež pocit,že mi hrdlo akoby spuchlo zvnutra, pri prehltani ale aj pri dychani som citila akoby hrču v krku. Už to zmizlo ale znepokojovalo ma to. Ale dnes doktor vravel,že podla vysledkov tam nič nemam. Naozaj netušim čo to može byť ani kam si to mam ísť riešiť. Poradte😢

antori
23. aug 2017

Nerobil ti rozbor na chlamydie pneumoli?? Neviem,ci ss to tak pise. Ale toto som si aj ja presla a mala som ich,teda toho bacila,ci co to je.

monca1109
23. aug 2017

@antori neviem,to sa zistuje tiez z krvi? ☹

antori
23. aug 2017

@monca1109 tusim hej..ale to sa posiela niekam,to ti hned nezistia. Ja som na vysl.cakala 2tyzdne vtedy tusim

barborik3
23. aug 2017

Myslim,ze z plucneho ta mohli este pre istotu poslat na CT-čko pluc.aby naozaj vsetko vylucili.skus sa este na toto opytat.skus zdoraznit,ze kasel je permanentny,po cely den a ze sa to nezlepsuje.Lebo ja osobne si myslim,ze keby bolo vsetko uplne v poriadku,tak by si len tak pre nic za nic nekaslala.

angel987
autor
23. aug 2017

Vraveli mi,že rtg nič neukazal aj vysledky krvi som dostala a mam u seba,žiaden zapal infekcia, nič tam nieje... ale stale mi vrtaju v hlave chlamydie,či nemožem mať tie. Myslela som,ze mi spravi na ne vysetrenia , citim sa bezmocná, neviem ako dalej😔

antori
23. aug 2017

@angel987 no toto su presne priznaky toho...ja by som sa nedala odbit veru..dozaduj sa vysetrenia na ne

monca1109
23. aug 2017

@antori skusim tu alergologiu a ked nic tam nenajdu,tak sa vratim k nemu,poziadam o to vysetrenie na chlamydie🙂

sonka333
12. nov 2021

@angel987 dobrý deň,môžem vedieť ako ste dopadli?ja mám podobné problémy úplne podobné...az nato že mne na plucnom urobili iba rtg...a dali sprej ecobec nič viac 🤦‍♀️

michaelam2
22. nov 2021

@sonka333 ahoj, mam uplne rovnaky problem, vsetky vysetrenia ok, este mam ist na spirometriu...u teba sa nieco zmenilo?

sonka333
22. nov 2021

@michaelam2 ahoj...tak ja som začala kašlať mesiac po pôrode a dnes som 9 mesiac po pôrode....ono spočiatku som to neriešila ibahomeopatíka sirupy,,,keďže dojčím...no a raz prestalo potom zase a tak dookola ....tym že nakoniec som mala až akútny zápal lymfatických uzlín pod pazuchami....a teploty....užívala som 2 x antibiotiká a nič....nakoniec som šla na plucne ale iba rtg mi urobili a nič viac...dali sprej ecobec a dovi dopo...teraz zase užívam calcium a stop kasel sprej ..🥺keďže mám aj časté anginy...a až teraz som pochopila že keď človek nieje sčítaní "tak má smolu čo sa poskytovania zdravotnej starostlivosti týka .. .no to je príbeh na dlho.. ...zajtra idem tlačiť na lekára nech mi odoberie krv na chlamydie a na štitnu žľazu keďže asi 3 dní mám ako keby hrču v hrdle ...mám podozrenie že to asi štítna žľaza robí sarapaty....ale pevne verím teda dúfam že sa mýlim ..😔no ešte chcem dodať že som nielen na plucnom bola ale ešte aj na kardio a plus na hematologiu chodim pretože mám opakovane zvýšené leukocyty a neutrofily a môj obvodný už nadomnou zlomil palicu "tak je zjavne že niekde v tele je zápal .. no zajtra naňho zatlačim...a ako by toho nebolo málo ešte som zistila že aj napriek tomu že som navštívovala zubnú ambulanciu 5 krát do roka...a absolvovala aj 3 krát dentalnu hygienu...tak napriek tomu som zažila niečo čo neprajem nikomu 🥺jedného dňa pozerám a bum všetky zuby sa kývu 🥺je to ako nočna mora....paradontoza v poslednom štádiu...trápi ma to a krivdí sa mi že to došlo až do toho štádia keďže som sa až teraz dozvedela od svojej lekárky že mne ubúdala alveorealna kosť od roku 2015...a to som sa dozvedela až keď sa mi začali všetky zuby kývať 🥺skrátka...všetko sa namna zosypalo 🥺chodievam kade tade a nikde nevedia pomôcť preto beriem všetko do svojich rúk a zatlačim nech mi urobia krvné odbery a vytery aké treba...a poučila som sa že už nikdy nebudem užívať antibiotiká bez toho žeby mi bola odobraná krv!!!!pretože tak po telefóne mi lekár vypísal antibiotiká a iba som z nich mala ďalšie potiaže ....sorry rozpísala som sa...🥺ale vrátim sa k tomu kašľu...momentálne pijem cibulovy čaj...cibulovy sirup si pripravujem....plus kalcium a stopkasel angin sprej...užívam a je tu výrazne zlepšenie no neviem na ako dlho tak každopádne idem riešiť ďalej....držím palce aby ste to mali zďaleka lepšie ako ja...a odporúčam to riešiť pretože potom to je začarovaný kruh

michaelam2
22. nov 2021

@sonka333 no ja to mam uz skoro rok a jedine co mi zabera su tabletky na alergiu…ked uzivam tie tak kasel zmizne lenze vsetky alergologicke testy mi vysli negativne…tak ja uz neviem…este idem na plucne na spirometriu…drzim silno palce aby sa vsetko dalo doporiadku…este mi napadlo ze mi dala imunologicka lieky na imunitu tak uvidime ci aj to nejako nepomoze

motorkatri
29. nov 2021

Dobrý deň. Aké lieky na alergiu na kašeľ Vám pomáhajú? Prosím napíšte mi názov. Ďakujem

motorkatri
1. dec 2021

@motorkatri lieky na alergiu užíval ZENARO 5 mg 1 na noc užil 28 tabliet a nič. Potom Zodac 10 mg 1 na noc, ale znova nič.

motorkatri
1. dec 2021

@michaelam2 Vy Ste aké lieky užívali na alergiu a na imunitu? Poraďte prosím.

michaelam2
1. dec 2021

@motorkatri na alergiu uzivam liek Cezera a na imunitu som dostala imunor...ale ten este neviem zhodnotit lebo som len teraz zacala

michaelam2
1. dec 2021

@motorkatri a tu cezeru mi predpisuje moja obvodna doktorka a imunor imunologicka