Nevěra. Jak z partnera dostat přiznání?

karlicka78
21. apr 2008

Dobrý den,
potřebovala bych radu.S přítelem žijeme 5 let a děti ještě nemáme.
Poslední dobou pozoruji,že se mi vyhýbá a o sexu ani nemluvím.Mám takové tušení,že mi zahýbá.Myslíte,že se mi k tomu sám přizná?..................Asi ne,co? 😅
Nemá některá z Vás nějakou fintu,jak z něho dostat přiznání?.............. 😨
Nesnáším,když mi někdo lže. 😝

eraserhead
11. aug 2008

marse: tohle je prave debata, tak je snad normalni, ze se tu lidi obcas neshodnou. Navic jsem si nevsiml, ze by te tu nekdo kamenoval, jen jsme tu treba ja nebo Zanett (s kterou jsme si navzajem v jine debate pred casem takhle "odporovali" mezi sebou, uz si ted ani nevzpomenu o cem to bylo) napsali, co si myslime. I kdyz treba obcas v diskusi ujedu a asi obcas napisu neco ostreji a ano, jsou veci, ktery treba nejsem schopen/nedokazu pochopit, neznamena to, ze bych ti tve nazory chtel nejak vymlouvat nebo ti za ne nadavat. Jo, ja si myslim tohle, ty si myslis neco jineho, neminim ti to nejak vymlouvat a nemyslim si pro to, ze jsi blba.... Tecka. Debata, kde by jsme si vsichni prikyvovali a davali za pravdu jeden druhemu/jedna druhe by byla docela nudna a hlavne docela zbytecna, nemyslis?

anaret
11. aug 2008

nedá mi nepripojiť sa, a musím súhlasiť s halienkou - nerobte sa všetci ideálnymi, pretože každý vzťah prechádza rôznymi fázami a to, že človek partnera ľúbi a váži si ho a chce aby aj sex bol ako tak v pohode / i ked nie iba v tom je podstata dlhoročného a kvalitného vzťahu/ a rieši svoje prežívanie predstavami - po čase, keď počiatočné vzrušenie sa zmení na každodenný stereotyp, kedy partnera poznáme ako vlastné ponožky a nemôže nás ničím prekvapiť- a chceme aby spokojnosť bola na oboch stranách - nevidím v tom nič zlé predsa... je to vždy lepšie ako vrhať sa po druhých partneroch len preto, lebo ten náš je už " obkukaný"...

elize
11. aug 2008

Ja neveru odsudzujem. S manzelom sme pred svadbou hovorili o teme "nevera" a vie, ze by mi tym velmi ublizil. Tak isto sa vyjadril aj on. A dovody su take iste ako u Marse. Nech sa ide zabavit s priatelmi, nech si zaflirtuje ... ale nech sa s nikym inym nemiluje .... Ano znie to majetnicky, no a co. Ved ani jemu by sa nepacilo, keby som mu bola neverna. Ak chce chlap volnost vo vztahu nech si to vydiskutuje s partnerkou hned na zaciatku vztahu a nie az ked sa stalo ...
Inac poznam chlapov, ktory by svoju zenu za neveru ukamenovali, no oni su neverni na kazdom kroku. Toto je podla mna majetnicke!!!

horallka
11. aug 2008

Ja neveru neodsudzujem . Nevera bola, je a bude a pritrafiť sa to môže každému. Možno práve najviac tým, ktorá kričia- ja nikdy.

eraserhead
12. aug 2008

"Ak chce chlap volnost vo vztahu nech si to vydiskutuje s partnerkou hned na zaciatku vztahu a nie az ked sa stalo ... " - to je tak "skvěle" napsané a podané, že mi prostě nedá se nezeptat - on teda normálně volnost ve vztahu nemá? To si ji musí až vydiskutovat? Takže vztah je vlastně nevolnost? Zřejmě jsi to takhle asi nemyslela, ale prostě jak je to takhle napsaný, tak to, alespoň u mně, tyhle otázky prostě ihned vyvolává. Jinak elize tvůj příspěvek je v pohodě, prostě jste si o tom promluvili, vysvětlili a objasnili jste si co a jak kdyby... a zřejmě jste se oba shodli, takže žádnej problém. Jinak já poznám i takovýhle ženy, sami jo, ale starej nee.....

halienka
12. aug 2008

Anaret 😉 ďakujem...keby len takéto drobnosti v živote bolo treba riešiť(že si niekto prdstavuje pri sexe niekoho iného), jak krásny život by bol 😀 😀
Eraserhead, pýtal si sa prečo je nevera pre ľudí taký problém. Ja myslím, že podstatou je hlavne:
1. strach a neistota - keď mi bude partner neverný, môže ma porovnávať, prestať ma ľúbiť alebo ma už prestal ľúbiť?, časom ma opustiť...to je predsa velmi nepríjemný pocit pre každého
2. zrada a poníženie - partner zradil moje city, na začiatku sľúbil vernosť a nedodržal to (jednoducho oklamal, podviedol, zradil) - preto považujem za charakterné vyjasniť si tieto veci hneď na začiatku ako to urobila Elize. Poníženie sa týka ega/sebavedomia, je to rana pre sebavedomie, lebo svojou neverou akoby mi partner povedal, že nie som dosť dobrá alebo horšia ako milenka. Nehovoriac o ponížení na verejnosti - o tom, že nie som pre môjho partnera dosť dobrá sa dozvie celé okolie, čo je pre niekoho ešte horšie.
Je to proste kopa nepríjemných pocitov, ktoré sprevádzajú toho komu bol partner neverný a preto je myslím pre väčšinu ľudí nevera neprijateľná a radšej prejavia majetnícke a vlastnícke správanie voči partnerovi akoby mali riskovať, že budú musieť prežívať tieto nepríjemné pocity. Čiže, je to tak trochu celé o strach a sebeckosti 😉
Málokto je tak slobodomyslený, tak nesebecký a tým pádom schopný tak čistej lásky, ktorá naozaj vo svojej čistej podobe by nemala byť obmedzujúca, zakazujúca a prikazujúca, vyžadujúca...to z nej robí len naše ego a strach 😉 Toť moj názor na vec 😉

marse
12. aug 2008

po nevere, by sa v nasom vztahu vytratila, intimita, to intimne co je len medzi nami dvoma.

a vela ludi tu pise ze verit plne je krasne ale stat sa to moze kazdemu, aj napriek mojej dovere k muzovi, ma moze podviest, ano je to pravda, ale keby som sa s tym teraz mala stale trapit a uvazovat, ze ci ma v tejto chvili nepodvadza tak by som zosalela. Ja bezproblemov vyhlasim ze MM doverujem, keby to tak nebola, tak si ho nevezmem, nemame deti a pod. Urcite by nemalo zmysel zit s clovekom ktoremu neverim. a prave o tej dovere to je.

halienka
12. aug 2008

Áno Marse, to je vlastne tá zrada, že je sklamaná naša dôvera. Ale ako píšeš, je to tak že ovplyvniť sa to nedá a trápiť sa a podozrievať či teraz zrovna ma nepodvádza, je zničujúce. Preto nám nezostáva nič len veriť-dôverovať, že sa to nestane, že ten náš nám to neurobí 😉 To je to nutné riziko s ktorým do vzťahu všetci ideme, dávame všanc našu dôveru, naše city...no inak to nejde.

marse
12. aug 2008

halienka presne, nevera je otaznik ktory nad nami visi, a nic s tym neurobime. ked ma bude chciet podviest tak ma podvedie aj tak, a mozem sa snazit kolko chcem aby vsetko klapalo. a zivot je prilis kratky nato aby som ho sravila podozrievanim a nedoverou, to by bolo o nicom a ani by sa vtedy nedalo hovorit o laske. akniekoho lubim tak doverujem, ked zradi je koniec. 🙂

eraserhead
12. aug 2008

no halienka, tak jsem ti napsal takovou krásnou a delší odpověď a ono se to neuložilo. Psát znova fakt nemám náladu. Každopádně tohle jsi napsala moc hezky: "Málokto je tak slobodomyslený, tak nesebecký a tým pádom schopný tak čistej lásky, ktorá naozaj vo svojej čistej podobe by nemala byť obmedzujúca, zakazujúca a prikazujúca, vyžadujúca...to z nej robí len naše ego a strach".

elize
12. aug 2008

och ale som nahnevana sama na seba, pretoze som vymazala prispevok, ktory som tak dlho pisala 😠 😠 😠
Nechce sa mi ho vypisovat od znova, tak len v skratke:

eraserhead "volnost vo vztahu" v mojom pripade znamena "sex s niekym inym". Pre ineho moze byt problem uz aj kava s kamaratkou. Nech si to kazdy vysvetli po svojom.

elize
12. aug 2008

a este nieco ... ak niekto povie "vies my mame s manzelkou taky volnejsi vztah" tak predpokladam, ze tym nemysli, ze moze ist s kamaratmi na pivko 😀 😀 😀

halienka
13. aug 2008

Eraserhead 😉 som ťažká filozofka 😀 Myslím že mám benevolentnejší prístup k nevere ako väčšina žien, no napriek tomu, tiež mám to blbé ego 😉 😀 a veru neviem ako by som reagovala, keby som sa dozvedela, že mi muž bol neverný. Teraz sa mi zdá, že "jednorázovku" by som dokázala odpustiť, ale keby sa to stalo, ktovie... 🤐 Ale poznám ženu, ktorá svojmu chlapovi povedala, že nech si nájde milenku alebo ide za nejakou štetkou, že mu dá aj na ňu peniaze, len nech ju už stále s tým sexom neotravuje 😀 Chlapík mal evidentne omnoho väčší apetít ako ona - ale to mali obaja 60 rokov! 😀

ma_se
13. aug 2008

marse,presne,clovek-zena moze robit co chce,ked raz muz chce podviest tak moze mat zenu zlatu a alebo diamantovu...je to v povahe toho cloveka,a nie preto ze by mal zlu zenu atd.

didusa.risulo
13. aug 2008

ahojte, stavaju sa taketo veci, normal u niekoho, ale ked uz ma prist do zvazku manzelskeho, tak si to premyslim, ja keby som bola neverna svojmu priatelovi a stale by ma to lakalo, no neviem, ci taky clovek ma pravo sa ozenit alebo vydat

a co sa tyka toho co chcem vediet alebo nie ze ma manzle alebo priatel podvadza, tak urcite ano chcem, bez urazky, baby ale ta ktora to nechce vediet, je odkazana len jeho "lasku" a ma na sebe ruzove okuliare, v hlavicke to nebude mat asi v poriadku, lebo kazda zena ma svoju hrdost a ta ktora to nechce vediet, asi ju nema ani zdaleka

dadous
13. aug 2008

didu sohlasim, mam na to stejny nazor. 😉

kristi
13. aug 2008

hm...a kterej chlap neni takovej posera aby to doma rekl???

dadous
13. aug 2008

ja myslim ze zenska pozna kdyz se neco deje, mame na to radar 🙂

kaczka
13. aug 2008

TAky jsem to chtěla vědět a pořád chci kddyby se ještě ěnco stalo!!Ale je fakt,že já to nepoznala!!Sice jsem podvědomně něco tušila a žárlila na jeho kamarádku,o které jsem si myslela,že je to jen kamarádk,no a nakonec jsem měla důvod žárlit!!!Ale věřila jsem mu každou kravinu,až se teď sama divím,že mi to endošlo dávno 🙂

ma_se
13. aug 2008

...nie je to lahke ked vie hrat na dva strany...ja som bola v takej situacii...vedel to tak zahrat,ze by ma ani vo sne nenapadlo,ze mi zahyba ☹

ma_se
13. aug 2008

a preto mam taky nazor,ze zena moze byt neviem aka dobra,muz ked chce tak jej zahne ....je to v povahe...a nie tou zenou...

cikyta
13. aug 2008

Môjmu partnerovi som bola po 5 rokoch neverná.Zostala som s tým,s kým som ho podvieda a 6 rokov máme nádherný život......................................................Aj ked na druhej strane ked si spomeniem na ten "neverný"den je mi špatne.Vtedy ma to psychicky tak vzalo,že som vracala z nervou. ☹

dadous
13. aug 2008

jee ahoj kaci a zas to pitvame 😀

kristi
13. aug 2008

cikyta: nekdy ta nevera proste otevre oci 🙂

kaczka
13. aug 2008

Taky si myslím,že to není o tom jaký je vztah,ale jaký člověk je!TEda aspon ve většině případů!!POkud je vztah na nic,tak samo začne hledat jinde!Ale rozhodně pokud je vztah ideální tak to neznamená,že nemůže zanout!o byl můj případ

didusa.risulo
13. aug 2008

ma se no ved ked nema telefonaty, a je milunky a aj v posteli je to dobre a pravidelne, tak by som ani ja nemala dovod na nieco take ze ma podvadza, ale my zeny fakt v podvedomi cosi citime

kaczka
13. aug 2008

Dadu no jasně!!Když se to někomu stane tak se v to bude rýpat už pořád 😉 Ale je fakt,že teď se tomu už většinou usmívám jak sjem byla blbá,ale zrovna před 2 dny jsem měla krizi kdy jsem to obrečela

dadous
13. aug 2008

ja tu kriyi taky obcas mivam amoc se snazim abych to vse ustala 😉

kaczka
13. aug 2008

mě to přepadne už jen občas,ale nelituju toho,že jsem s ním zůstala

dadous
13. aug 2008

to ja toho taky nelituju, ted se soustredime na uplne jiny veci 😀