Nezodpovedná Katolícka univerzita. Čo mám robiť?

denisocka
5. mar 2009

nedokažem ani prisť na výstižny nazov temy,ani na to,čo sem napísať .

V skratke - v roku 2006 som nastupila na študium - ošetrovatelstvo Bc. Koncom prveho ročníka,teda v 2.semestri som ostala na rizikovom ,a posielala som im odklad študia . To bolo v lete 2007 . Nik sa mi nehlásl,ja som v decembri porodila a minuly rok,asi 7/2008 mi volali zo študijneho ,či viem,že som sa im cely rok neozvala,že som nenastupila do 2.ročníka akad.roku 2007/2008 . Ja samozrejme že som o tom vdela a prblem bol ten,že proste sa stratila moja žiadosť o ODKLAD a kedže to už bol rok odvtedy - tak ma vylučili zo študia. Dostala som iba radu,požiadať pisomne o zanechanie študia , tým pádom mi ASPON uznaju znamky.Ja som to hned vypísala a odoslala. V septembri,o 2 mesiace na to mi zas volali zo študijneho,že PREDSA otvaraju novy ročník,nech do druheho dna donesiem prilhašku,poplatok a vysvečka , že ma zas prijmu do 1.ročníka,uznaju mi známky z predošleho ukončeneho študia a nastupim realne teraz ,toho roku do 1.ročníka. Ja som hned zas letela,zaplatila,vybavila (podotýkam s malym deckom a muž vzal v robote volno) .... o týžden nato mi volali,že som prijata,všetko sedi jak mi slubili,ale Ružomberok si nás necháva ako zalohu na rok 2009/2010 a teda- že nakoniec nas prijimaju ale až od buduceho roku do toho 1.ročníka. skoro som zinfartovala,ale čo,bola som rada že aspon to. V decemri ma ešte urychlene pýtali doplatiť za prijimačky do sumy 900skk aj niečo ,tak zas tesne pred vianocami aktivita navyše.

No ale čo je DRZOST je,že dnes mi došiel pripis,že NEOTVARAJU moj obor,že možem nastupiť ale do RUZOMBERKA !!! Ja už som v koncoch,som z vychodneho slovenska,maly ma 14mes , a absolutne do ružomberka ma nik nedostane,a už vobec nie ta taku NEZODPOVEDNU univerzitu

ja neviem čo mám robiť...stratila som teraz dalšie zapisne! dalšie roky,už nemožem ani inde dať prihlašku,bo sama neviem kde? a týmpádom prichádzam aj o robotu,lebo musim mať školu do 2010!

kristtin
16. apr 2009

To je sila. jAK MôžU ROBIť PRIJIMACKY NA TO A ESTE ZOBRAT PENIAZE ZA PRIHLASKU NA ODBOR KTORY SA VOBEC NEOTVORIL? TAKU STAZNOST BY SOM IM NAPISALA, žE BY VIDELI. Daj to do lamparne. Ja tiež študujem a viem si predstaviť ako ťa to muselo vytočiť. Ale taketo podobne veci sa deju aj inde tak nie si sama. Tahaju len peniaze. Držim palce 🙂

denisocka
autor
16. apr 2009

no tak ja som sa dnes rozhodla,že to skusim ...niektore predmety mi uznaju ...tak som zvedava čo z toho bude

denisocka
autor
12. aug 2009

baby,tak ja za 3 týždne nastupujem !!!!!!!!!!!!

ale stale neviem,či robím dobre! najde sa niekto kto je na tej škole?

morenka
12. aug 2009

denisočka...

ja chodim na katolicku na FZ a poviem ti ze väčši boredel ako tam som nezazila....tam si robia co chcu a hlavne na studinjnom v RK....

ja som tiez bola na detašovanom pracovisku v PP a prave som skoncila druhy ročník...ale čo je na zaplakanie,že detašovane pracovisko mi zrušili a mozem ist do RK....chpaes...posledny rok...tvoje rozhorčenie uplne chapem lebo cele dva roky maju moje spoluziačky problemy s vybavovanim štipendia a hocicoho ineho...je tam bordel, bordel a este raz boredel...!!!! ja na KU FZ nemam slov....ale vydrzim ten jeden rok ale nikdy viac....!!!!

vichy77
12. aug 2009

Denisocka, ja som chodila na ošetrovateľstvo do MT (bc). Tam to bol poriadny zaberák. Mgr. keď som končila neotvárali, tak som si Mgr. dorobila v RK. Čo ti povedať, tam som skončila s prospechovým štipendiom a červeným diplomom. bordel je, miestami mi to prišlo tam stredoškolské, ale porovnateľne ľahšie.

denisocka
autor
12. aug 2009

morenka,ja stale zvažujem či nastupiť. Mam jeden cely semester a niekolko skušok z druheho urobene na detsš.v LE. potom ma vlastne "vyhodili" lebo som nemala doklad o poslaní mojho prerušenia,ato že som ale zaplatila nastup do 2.ročníka prachy,to im nebolo podozrive,ozvali sa až na konci druheho ročníka,že čo som nechodila do školy . Potom ako som písala že ma vyhodili,mi hned volali,že ma prijímaju, za par dni nato že sice ma prijali,ale až na dalši september a teraz zrazu,že zrušili detašovane,tak podme do Rbk. Ide ma poraziť,Levoču som mala pod nosom a dalo mi zabrat dojst na 20 skušok a niekolko neuskutočnených preložených,neviem si to živo predstaviť ako to bude s dochadzanim do Rbk ..... soboty som pozerala busi ... idu asi jeden rano tam a jeden po obede nazad, na vlak nepojdem,vlakov sa bojím.

Neviem teraz ,ako si vybavím uznanie skušok 1.semestra,ked to musím isť za každým osobne,a ja ani nemám stary index,no mam strach .... radšej by som brala druhu matersku 😅

morenka
12. aug 2009

denisočka tak to je sila...akoze dost komplikovane....no ja som si vybrala PP preto aby som tiez nemusela dochadzat...nemam este deti ale keby som vedela ze nas takto vybabru a posledny ročnik daju do RK tak to od zaciatku chodim do Prešova na pôrodnu asistenciu lebo tomu som sa chcela venovat...akoze ide ma porazit pretoze blizsie into o tom ako budeme studovat a tak nam daju az v septembri pri zapise a do vtedy sa mozes aj pokockovat....mna ta skola tak neskutocne sere ked sa mam tak vyjadrit ze keby som mala za sebou len prvy rocnik tak ich okakam a idem niekde inde....neviem ako ty ale mam babo a este sa aj trepat do RK no neviem...ja by som sa na to vy...a isla by som inde...ved v kezmarku by mala byt nejaka sukromna skola kde vyucuju osetro alebo externe do Prešova na osetro.... KU je o hovne....fakt..viem ze sa vyjadrujem neslusne ale ine slova nenachadzam na tuto skolu....

ale rozhodnutie je len na tebe....mozno niekto iny ma na to iny nazor ale ja som sa snicim tak velmi pozitivnym nestretla na tejto skole takze u mna viac prevladaju negativne pocity....

denisocka
autor
13. aug 2009

morenka,vieš aku depku som chytila včera pred spaním?šak ja tam vobec nechcem isť,jedine kto ma tam posiela je terajši zamestnavatel a moj muž . Ale ja tam vobec nechcem isť,moj jediny dvovod prečo som tam dala prihlašku je,že ma presvedčila pracovnička v kancelarii,že je to posledny rok,čo je škola zadara . a ked zaščnem zadara,tak skončím zadara...len horšie bude,ak v 2.ročniku povedia,že mam zaplatiť.

už manapadlo,že isť na socialnu pracu par krokov od mojho bydliska,na spišsku kapitulu,ale to už asi nemam šancu teraz v auguste

denisocka
autor
13. aug 2009

inač,na por.asis. som bola tiež v 2005 tuším prijata , lebo moj vtedajši zamestnavatel,gynekolog,na tom trval.prijali ma,.bola som 9. z 10 prijatých externých,ale nenastupila som,v čase zapisu som ležala v nemocnici a proste odklad sa nedal v prvom ročníku,nakoniec som aj tak potratila,nezačala školu a gynekolog ma za to vyhodil - že som si vobec dovolila otehtnieť a neist do školy,on taku nechce ..... nevzdelanu .....

jalao
13. aug 2009

preboha, Denis, za takymto zamestnavatelom nesmut!!!to co?? ☹

denisocka
autor
13. aug 2009

nie nie,ta tým nesmutim,za tým gyndošom,čo si ... on an i nevedel nakoniec,že som v toma že mám syna,naša posledna komunikácia bola,ked som za ním,ako za svojim oše.gyndošom došla,že mám spabo pozit.test a že ide vikened,nech mi predpíše duphaston,kedže som prerdtým 2x potratila a vysmila ma na celu hubu,že si tam druhu čiarku domýšlam. Ešte v ten den som si sama nadadlila dufastona v pondelok som bola pri inej gyndoške a tam som zostala v RP dokonca

jalao
13. aug 2009

v tych liekoch sa teda nevyznam, priznam sa...to je nieco ako na "udrzanie"? A co ma byt to RP? A teraz pracujes, ci si doma?

denisocka
autor
13. aug 2009

RP je rizikove,hej teraz som doma na materskej,ale robím už inde,kde potrebujem mať sice ošetrovatelstvo bc.lebo tak to predpisuje zakon,ale nič ako sestrička tam nerobim 😠 som tak ako "sprievodkyna" či vychovavatelka,či niečo take ....

jalao
13. aug 2009

Denka, tak to mas potom spravny stimul si toho Bc. uz spravit, vravim ti. ja idem do skoly, ale netusim, ci mi to v buducnosti prinesie nejake konkretne ovocie...dufam, ze ano, ale nikto nevie, co bude za par rockov po krize.

denisocka
autor
13. aug 2009

no ja neviem,chuť nemam ani nulovu na tu školu

morenka
13. aug 2009

denisocka...tak ja ti poviem to ze ja som chodila na zdravotnu školu do PP...tam nas vybabrali pratoze nam po nastupeni do skoly povedali ze snas nebudu zdravotne sestry ale iba zdravotnícky asistenti....nejak som to prekusla no v poslednom rocniku mi doslo ze ked chcem byt zdravotna sestra musim mat titul v tom case...ale nesla som mala som rok pauzu a robila som vsetko len nie v zdravotnictve....a povedala som si ze chcem robit v zdravotnictve ale nie asistenta tak som si dala prihlasku na KUFZ....

v poslednej dome som pocuvala,zevraj sa ma znova zdravotna skola zmenit na zdravotnu školu pre zdravotne sestry a nie asistentov...neviem co je na tom pravda ale ked toto bude aktualne tak ma asi slak trafi pretoze studujem ako debil a nieje to najlahsie a teraz ked si niekto da prihlasku na zdravotnu skolu a vyjde snej ako zdravotna sestra a ja stracam cas na KUFZ aby som bola zdravotna sestra, tak ma asi vystrie....to nieje fééér a neviem co na tom ministerstve robia za debiliny ale mali by sa konecne dohodnut na jednej variante....a nie kazdu chvilu mnit taketo zakladne veci...je dost rozdiel studovat 7rokov a 4roky.....nie???

denisocka
autor
13. aug 2009

ja som zdravotna sestra,bola som predposledny ročník,ešte po mne boli setsri a potom len asistenti a aj tak mi to na prd,robím v polepšovni a aj tak potrebujem mať titul,aj ked si nepichnem ako je rok dlhy ☹

mne stačilo vyjadrenie setričky v prešove,ked som bola n hematologii- že nemocnica ma 300 uchadzačou Bc.sestričiek o prácu a nema už volne miesto,,,,,, takže zas nas je koppu,roboty malo....teda roboty by aj bolo so službami od nevidim do nevidim a 20 pacientov na 1 sestru, dakujem - to radšej pojdem za pas do Panasonicu

morenka
13. aug 2009

no tak to je sila ked ani nevykonavas taku odbornu pracu a musis mat bc...to je chore..lebo niektore co pracuju v zahranici si spravia 3mesacny kurz a mozu pichat inzuliny a tak a ja som mala za sebou zdravotku a ani lieky nam na praxi nedovolili rozdavat...chapes ten system? akoze mne sa rozum zastaval...a presne plno zien co maju roky praxe si zevraj "museli"robit bc a teraz keby si sa spytala tak ti povedie ze netreba...hovorim o nasich externistkach tiez idu do 3ročnika ale zistili ze vlastne nemusia mat to bc no ale ked uz ides do 3tak uz to dokoncia ale chapes ten princiiip....proste na hlavu padnuty system....

denisocka
autor
13. aug 2009

fakt nepreba? nevieš o tom zistiť viac ???? ja som dnes podala žiadosť,či sa neda nejak prestupiť na kapitulu na socialnu pracu

morenka
13. aug 2009

no teraz cez prazdniny asi ti toho vela nezistim...kolko praxe mas? myslim kolko rokov...myslim ze by sa dal ten prestup...no to musis vediet ty a tvoj zamestnavatel ti co povedal? ze musis mat bc?

denisocka
autor
13. aug 2009

mam nejakých 6 rokov,či viac, neviem...od 2002 robim ,ak neratam PN na rozikovom..... ale to sa tiež tuším počita

dzio2
14. feb 2011

Ahojte potrebujem pre sestru poslat prihlasku, ale na nete sa neviem ktomu dopracovat , neviete poradit ako ju poslat?a na ake cislo uctu posla peniaze ? dakujem

skolara
14. feb 2011

kamoska je rozvedena moze studovat na katolickej univerzite hmm?

tretulka
14. feb 2011

@skolara preco by nemohla? 😅

skolara
14. feb 2011

@tretulka no neviem vraj tam bola dajaka kolonka na vyplnenie 😀 Tak ked moze to je parada 😀 😀 😀

lenca10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz