Nezodpovedná Katolícka univerzita. Čo mám robiť?

denisocka
5. mar 2009

nedokažem ani prisť na výstižny nazov temy,ani na to,čo sem napísať .

V skratke - v roku 2006 som nastupila na študium - ošetrovatelstvo Bc. Koncom prveho ročníka,teda v 2.semestri som ostala na rizikovom ,a posielala som im odklad študia . To bolo v lete 2007 . Nik sa mi nehlásl,ja som v decembri porodila a minuly rok,asi 7/2008 mi volali zo študijneho ,či viem,že som sa im cely rok neozvala,že som nenastupila do 2.ročníka akad.roku 2007/2008 . Ja samozrejme že som o tom vdela a prblem bol ten,že proste sa stratila moja žiadosť o ODKLAD a kedže to už bol rok odvtedy - tak ma vylučili zo študia. Dostala som iba radu,požiadať pisomne o zanechanie študia , tým pádom mi ASPON uznaju znamky.Ja som to hned vypísala a odoslala. V septembri,o 2 mesiace na to mi zas volali zo študijneho,že PREDSA otvaraju novy ročník,nech do druheho dna donesiem prilhašku,poplatok a vysvečka , že ma zas prijmu do 1.ročníka,uznaju mi známky z predošleho ukončeneho študia a nastupim realne teraz ,toho roku do 1.ročníka. Ja som hned zas letela,zaplatila,vybavila (podotýkam s malym deckom a muž vzal v robote volno) .... o týžden nato mi volali,že som prijata,všetko sedi jak mi slubili,ale Ružomberok si nás necháva ako zalohu na rok 2009/2010 a teda- že nakoniec nas prijimaju ale až od buduceho roku do toho 1.ročníka. skoro som zinfartovala,ale čo,bola som rada že aspon to. V decemri ma ešte urychlene pýtali doplatiť za prijimačky do sumy 900skk aj niečo ,tak zas tesne pred vianocami aktivita navyše.

No ale čo je DRZOST je,že dnes mi došiel pripis,že NEOTVARAJU moj obor,že možem nastupiť ale do RUZOMBERKA !!! Ja už som v koncoch,som z vychodneho slovenska,maly ma 14mes , a absolutne do ružomberka ma nik nedostane,a už vobec nie ta taku NEZODPOVEDNU univerzitu

ja neviem čo mám robiť...stratila som teraz dalšie zapisne! dalšie roky,už nemožem ani inde dať prihlašku,bo sama neviem kde? a týmpádom prichádzam aj o robotu,lebo musim mať školu do 2010!

denisocka
autor
5. mar 2009

ešte chcem povedať,že nastupiť som mala na detašovane pracovisko ,nie do Rbk

slnieckova
5. mar 2009

a odkial z vych. Slov. si? Skus sa obratit do Presova na soc. pracu.... Moja sesterka tak prepasla prijimacky na dialkove studium ( neskoro si uvedomila, ze chce ist studovat 😀), tak volala do Presova na FF v septembri 😉, ze ako to je s odborom, o ktory by mala zaujem a pani na studijnom jej povedala, ze su este volne kapacity na externe na ten odbor, ze ked stihne zaplatit poplatok za "prijimacky" do zapisu, tak moze na zapis prist 😉 Zavolaj si, popytaj sa, vysvetli celu svoju situaciu, mozno budes mat stastie 🙂

Hm, KU.... a ze krestania....

denisocka
autor
5. mar 2009

jaj bože,som z LE. Ale do prešova si neviem predstaviť chodiť...nemam kam davať maleho a vobec, som tak nasrata že sa to neda opisat. už som mohla mať pol študia za sebou,ale mi uplne urobili škrt cez rozpočet

slnieckova
5. mar 2009

tak to ti verim, ze mas nervy v cudu.... 😠 Tak to potom neviem....

denisocka
autor
5. mar 2009

budem radšej robiť v kravine,jak študovať ošetrovatelstvo do zblaznenia . Kebych sa ja mohla ešte raz rozhodnuť,kam pojdem na strednu,tak ma v živote na zdravotke nezacítia

geminis
5. mar 2009

denisocka,
tak to mě moc mrzí, jak s Tebou mávali, a vůbec se nedivím, že jsi na.raná.
Na to nelze nic říct, jen jak píše slniečkova - prý křesťani, ale já se vůbec nedivím, vždy jim šlo jen o mamon.
Možná jen rada do budoucna, když jsem četla Tvůj příběh. Já když někam něco posílám, kde chci mít jistotu, že to došlo, tak vždy doporučeně a ještě tam pak dodatečně volám, abych se ujistila, že tam můj dopis mají...možná bys tak zjistila, že už tu Tvou žádost o přerušení tehdy nedostali (pokud jen nekecali, že...kde je jejich desatero??)
Držím pěstičky, ať se to brzy vyřeší hlavně k Tvé spokojenosti.

claudinka
5. mar 2009

denisocka a nebolo ti divne, ze ti neposlali schvaleny odklad studia? ja som tiez prerusovala teraz v januari studium a kvoli tomu som tam parkrat volalo a musi ti prist domov predsa papier.. 😒 😒

zuzulik
5. mar 2009

denisocka a ako si im posielala tu ziadost o prerusenie/ odklad studia? pokial doporucene, tak si im to mala predlozit a hotovo!!!!
inak verim, ze ta to rozzurilo, bodat by nie 😕 🙄

claudinka
5. mar 2009

no a presne, najlepsie je to poslat doporucene 😒

denisocka
autor
5. mar 2009

no odklad "som posielala " cez moju super zlatu profesorku,ta to odoslala aj s odkladom mojej spolužiačky,tora odklad dostala , ja nie.A naozaj mi nebolo divne že som nič nedostala,mala som plnu hlavu rizikoveho tehotenstva a kontrol a pichania inekcii . Skoro ma vtedy porazilo. Možno keby som hned volala profke,čo to posielala tak by sa to vyriešilo:ale na študijnom dali preveriť do RBK či predsa nie je niekde ten odklad a že nie,fakt si už dlhu dobu pripadam že som asi mimo realitu a neskutočne naivna

zuzulik
5. mar 2009

no tak to je tak ,ked si to neurobis sama ☹ a spoliehas sa na niekoho ineho.... podakuj pani profesorke,zrejme je chyba na jej strane a nie na Univerzite 🙂 😉
keby si si to vybavila sama, stalo by ta to len postovne (za doporuceny list) a mohlo byt vsetko v poriadku a Ty si teraz mohla byt kludna 😒 clovek sa uci najlepsie z vlastnych chyb 😉

denisocka
autor
5. mar 2009

zuzulik,ale mne vobec nevadi že sa ten odklad stratil,ale to,že som zaplatila minuly rok za prijimačky a prijimanie sa nekona!!!!!!

zuzulik
5. mar 2009

a tie vsetky informacie o prijimani a poplatkoch a stud. odboroch si mala len ustne - telefon, alebo mas aj nejake pisomne potvrdenia??? ak ano, tak s tym na nich vyrukuj!

denisocka
autor
5. mar 2009

šak ustne ma zavolala,či nechcem hned nastupiť odznova ,ja som zaplatila,vypisala papiere, potom mi zavolala, že žial,obor neotvoria-že sa nás nechava Ružomberok ako zaruku do toho roku,že obor v Levoči otvori a dnes došiel papier,že aj tak neotvori

nika.r
5. mar 2009

denisocka, verím, že si riadne nahnevaná a sklamaná, najhoršie asi je, že prídeš o prácu, keď nedoštuduješ...

musím sa však tejto školy zastať..ono s otváraním rôznych odborov je to často oveľa komplikovanejšie ako sa zdá..táto univerzita je pomerne mladá, pre vyučovanie je potrebné, aby škola mala garantov, profesorov, potrebné povolenia, teraz sú prísnejšie kritériá pre vysoké školy ako kedysi...niekde sa im možno neoplatilo mať detašované pracovisko, resp. možno ho už nemohli mať, lebo možno z rôznych dôvodov nevyhovovalo požiadavkám, ktoré má vysoká škola mať...

pozitívne je, že chceli Tvoj problém riešiť...veď Ti aj navrhli riešenie, aj napriek tomu, že nemali oficiálny papier, že prerušuješ štúdium...na inej škole by sa s Tebou možno ani nebavili...a to, že odbor neotvorili...možno nemohli...myslím, že ak škole prináša niečo prospech, tak to sama nezruší len pre nič za nič...

denisocka
autor
5. mar 2009

nika,ale ja všetko chapem,ked niet žiakov,niet školy,ale prečo ma nalanarili opät podať prihlašku,slubili študium v Levoči a potom že až na dalši rok a teraz už ani to? chcem spat svoje peniaze za prijimačky

a čo akože ake riešenie mi navrhli? klasicu vec,požiadať o ukončenie študia z mojej strany a týmpádom znamky mi budu akceptovatelne,pokial u nich zas nastupim 😒

slnieckova
5. mar 2009

nika lenze skola tymto pristupom, ktory zaujala k denisocke dosiahla iba to, ze si udrzala potencialneho studenta daneho odboru 😉 ale pomoct jej teda nijako nepomohli, skor skomplikovali zivot.... a uz ked nic ine.... denisocka si mohla za ten cas vybavit a podat prihlasku napr. do Presova 😉 takto stratila cas aj peniaze, pretoze jej dana univerzita tahala medove motuzi popod nos... a to sa nerobi.... 😖

denisocka
autor
5. mar 2009

presne tak,ako piše slniečkova. Mne je luto najviac času a potom tých penazi ,,,, a mohla som trebars študovať niečo uplne ine,nejaku socialnu pracu.alebo niečo v dnešnej dobe "použitelnejšie" . A presne mi bolo povedane,že si nás nechava Rbk ako poistku,aby otvorili v Le obor,kedže teraz neotvorili. A to neviete kolko nervov ma to stalo,to ked mi zavolali že vobec nemám odklad

ja ako žial som im cely rok nechýbala? ked som nebola na zapise do 2.ročníka,vobec???? prečo vtedy nezavolali,nenapísali či som "na žive" ked som sa nedostavila na zapis?prečo sa ozvali až rok po zapise???? rok a 3m esiace po tom,ako som v škole nebola? to je tiež normálne? Ja som si fakt myslela že mam odklad,ked nepisali a pritom spolužiačka tiež bola doma s odkladom

nika.r
5. mar 2009

chápem s tými peniažkami...ale možno ani sami nevdeli, že ďalší rok ten odbor neotvoria...ako netvrdím, že to tak je...

a písala si, že na inú školu by si aj tak popri malom nešla, takže aj keby Ti to oznámili skôr, asi by sa nič nezmenilo na tom, že nemáš kde pokračovať v štúdiu..

v každom prípade, je fakt blbé, že človek nastúpi na štúdium v istých podmienkach a tie sa potom zmenia...

denisocka
autor
5. mar 2009

😅 som chcela napísať že ,ja ako žiak či som im nechýbala,nie žial

denisocka
autor
5. mar 2009

nika,ale v okolí mame aj ine školy,myslím ovela bližšie ako je trebars Prešov. Mohla som isť do roboty vydiskutovať problem,nejak sa dohodnuť čo teraz,či nejake oreradenie,alebo čo? Nie oni mi zubami nechtami držia miesto a teraz toto

slnieckova
5. mar 2009

nika lenze to oni nevedia, ze denisocka by napr. do Presova nesla kvoli dochadzaniu 🙂 takze na jednej strane ok, boli ustretovi s tym, ze ju chceli prijat, no na druhej strane sa tak ci tak nezachovali fer 🙂 a z celeho vysvitlo, ze tym, ze sa jej ozvali si vlastne len chceli ziskat dalsieho potencialneho studenta, nic viac nic menej 🙂

nika.r
5. mar 2009

nehádam sa...len som chcela povedať, že to nemusí byť z ich strany schválne zavádzanie študenta...

a inak, zmätky v papieroch má snáď každý vysoká škola...viem zvlastnej skúsenosti, aj v Prešove majú občas dosť dobrý bordel 😝

ale veľmi ma mrzí, že si takto dopadla, držím palce, nech sa naskytne neičo ešte oveľa lepšie..možno sa to stalo preto, aby si nemusela robiť prácu, ktorá ťa nenapĺňa..možno sa vďaka tomu preorientuješ na niečo úplne iné a budeš nakoniec rada, že si nedoštudovala tento odbor...

denisocka
autor
5. mar 2009

ved nik nevravi , že sa hadaš.Univerzota ma už toho dost už za ušami,čo som počula-čítala! takže sa do vramci toho aj dalo čakať, a je možno fakt toto na niečo ine dobre,možno sa mam uplatniť v inej svére.ale toto "duchovne" rozhodovanie som robila pred rokom,presne ked mi zavolali,že či chcem nastupiť,že potrebuju študentov,tak som to brala ako "znamenie" a zas som sa len odrbala. JA som už bola za slovodna prijata aj za porodnu asist.v Prešove,ale miesto zapisu som ležala v nemocnici a potratila som- to som tiež brala jak znamenie 😖 a do toho ma moj šef- gynekolog , zato že som otehotnela,potratila a nebola na zapise , vyhodil. Tak mam celkovo taku smolu či kde robim chybu?

denisocka
autor
5. mar 2009

preto si važim teraz svoju pracu, a chcela by som aj napriek tomu,že ma to študovanie ošetrovatelstva nejak nenadchýna doštudovať,aby som mohla dalej robiť po MD kde robim. ale takym štylom tam budem najskor kucharka,aj to niesom vyučena kucharka 😅

norik1
5. mar 2009

Denisocka to vyzera na vsetku smolu sveta...skus tam este narobit nejaky bordel, ze kvoli nim prides o pracu...

denisocka
autor
5. mar 2009

😔

denisocka
autor
5. mar 2009

ja zas taka nie som,nedokažem sa hadať ..... ani si neviem isť za svojim ,asi mi chýba ASERTIVNE spravanie

elly111
5. mar 2009

denisočka nevzdávaj to pozbieraj všetku asertivitu a povedz im o čo ide a ako je to pre teba dôležité a čo si o tom myslíš
mám skončenú FZ aj mnohí znami ale nemám jedného dobrého slova na túto školu, ale nebudem to rozpisovať. Je to všetko iba o peniazoch celá škola len hnusný biznis 😠

ivka144
5. mar 2009

Denisocka, ja osobne som tiez viacej zleho ako dobreho pocula o tej Univerzite. (A to nie len z externych veci neznalych zdrojov.)
Chapem, ze si velmi nahnevana a dotyka sa ta to dokonca "existencne".
Skus sa vsak teraz zamerat na to, co sa da urobit. Zial neviem velmi co.

Na uvod podaj na Univerzitu pisomnu ziadost o vratenie vsetkych penazi, co si im "zbatocne" zaplatila. Nevadi, ze nemas pisomny doklad o info, co si mala. Napis, ze... na zaklade telefonickej info od pracovnicky stud. odd. si urobila to a to a bola si upovedomena o tom, ze vztedy a vtedy budes studovat na... v LE a take tie formalne dristy. Ale formulu to ako ziadost o vratenie poplatkov... Aspon daco.

Inak v USA by uz iste podavali ziadost na sud, za zavadzanie a za poskodenie, ktore vzniklo (nemoznost studovat, pripadna strata zamestnania a pod.), aleu nas je to asi privelka haluska...

Inak s tym Presovom...? Keby externe, myslis, ze je to taka blbost? OK, nie je to u vas v meste, ale... nejakych 50km..., stale lepsie ako RBK, nie? A mozno by vedeli aj nejake skusky uznat.

Inak ak mas dobre vzahy v robote (teda ze ti ozaj chcu drzat miesto a nezneuziu situaciu), tak cim skor skus ist za nimi a vysvetli im situaciu. Ja neviem, aka to jepraca, aki ludia, aka bola Vasa dohoda a ako take vecoi chodia, ale ak by si prisla tam nestastna, ze take "ti urobili, ublizili" a ze ci Ti nevedia nejako pomoct, poradit, co sa da robit? Ten rok 2010 je stanoveny kym? (Ci to je toto zakonne o zdravotnych sestrach?) Fakt skus cim skor nast niekoho, kto Ti bude moct prakticky pomoct - nie v tvojom hneve a ziali, ale v tvojej situacii...

Drzim palce.