Nezodpovední chlapi

suzana121
11. jan 2008

cista pravda sama viem ake to je ked zena ostane tehotna a rozhodne sa pre svoje babetko skonci vecinou ako ta najhorsia tez som musela prekonat tazke chvile ale teraz sa uz tesim az pride moje babetko na svet .tu je jeden clanok ktori je uplne pravdivi Život je ťažký. Naozaj ťažký a rána bývajú chladné. Bez objatia, bez opory, ozajstného pochopenia, sa kráča ťažko. Veľmi ťažko. Takéto deti sa zvyknú zakopnúť, padať a sťahujú aj druhých ľudí do priepasti beznádeje.

Keď som čítala článok o odvrhnutých deťoch, tak som plakala. Myslím si, že je to prirodzená reakcia. Každý asi reval. Teda slabšie povahy, hoci sa považujem za silnú povahu, možno plakali tí, ktorí vedia aké to je – byť na svete sám. Túžila som všetky tie detičky z fotiek zobrať do náručia. Objať ich, utešiť, pohladiť. Povedať im: „Nebojte sa. Nie ste samé. Ja vám dám tú trošku lásky, ktorá vám odopreli!“

Ale asi je šialené takto uvažovať. Sú len kvapkou v mori. Nikdy nebudem môcť pomôcť, poláskať všetky. Nemám na to podmienky, ani prostriedky. Nie som princezná Diana, Angelina Jolie ani nepracujem pre neziskové organizácie, či červený kríž. Preto som vkráčala do izby, kde spinkal môj syn. Chytila som ho za ručičky a tíško som pri ňom plakala: „Ja ti objatie nikdy neodopriem. Vždy tu budem pre teba. Naozaj vždy. Nedám sa zlomiť. Budem za nás bojovať. Za naše šťastie a lepší život.“

Ak žena „dá“ mužovi, tak je k.rva. Teda nie vždy. Ak žena spí s mužom, neotehotnie.. je všetko v poriadku. Prihliada sa na to, veď to robia všetci. Ak však žena otehotnie, nastáva problém. Ak ide na potrat, tak ju spoločnosť odsudzuje a vylepuje „rozfláknuté decká“ po meste. A ak žena opustí svoje dieťa - je to tragédia. Spoločnosť by ju najradšej ukameňovala. Zniesla zo sveta. Je to skrátka k.rva, ktorá sa v.jebala na vlastné dieťa a teraz sa štát z daní poctivých občanov, musí o to dieťa postarať. Toto je realita.

A čo je potom muž, ktorý sa vykašle na ženu a dieťa? To už spoločnosť nerieši. Veď je to takmer „ bežné “, či nie? Najľahšie riešenie je utiecť. Na niečo sa vyhovoriť, ľutovať? A to už ponechávam na fantáziu každého jedinca osobitne. Že on tú ženu nechce, nie je pripravený na vzťah, je príliš mladý, sprostý, študuje.. prečo ona vlastne otehotnela? Nespravila to náhodou naschvál! Veď on je obeť! Chudáčik. Ona ho dokonca znásilnila (zviedla), lebo viete koľko dnes chodí po svete žien, ktoré nestoja o nič iné, len mať dieťa s...

Nuž a muž, ktorý bol "obeťou", má viac možností. Možno je žena na toľko inteligentná, že podstúpi interrupciu. Alebo dieťa porodí a rozhodne sa ho neopustiť, nedať na adopciu, ale byť slobodnou mamičkou. V tom prípade môže byť hrdá a „vysrať“ sa na muža a nebude chcieť od neho žiadnu podporu. Veď na čo aj? Má už aj tak dosť problémov sama so sebou a s malým stvorením, nie to sa ešte naháňať po súdoch a žobrať o alimenty. Keď sa o nich nezaujíma teraz, asi sa už nebude nikdy. Zmieri sa s tým a zbaví sa ho. Ona áno.

Môže však nastať možnosť druhá. Zažiada o výživné, poprípade uznanie otcovstva, čo muža motivuje aspoň k čiastočnej zodpovednosti a je tu nádej, že raz sa možno o to malé bude zaujímať. Bude ho ľúbiť? Starať sa? Alebo aspoň navštevovať? Kto vie.. Možno ho to motivuje ešte k väčšej rezignácií. Zaplatí, zanadáva, poľutuje sa a bude žiť ďalej, len sám pre seba.

A prečo to tu vlastne vypisujem? Pre smutné oči a nezodpovedané otázky.

Vy muži, ktorí opúšťate vlastné deti. Viete aké je to vyrastať bez otca? Bez svojho otca? Lebo to dieťa Vás bude vždy potrebovať. Naozaj vždy. Len Vás a nikto ho, nikdy nenahradí. Chcete mu naozaj odoprieť to najprirodzenejšie: Vašu lásku, pozornosť, pár minút času, pohladenie? Žiada to dieťa, VAŠE dieťa, vaša krv, vaše bunky, vaše gény, tak veľa? Chce vás ľúbiť, chce sa od vás učiť, chce sa vám zdôverovať, chce aby ste mu boli vzorom. Čo je krajšie ako keď vás niekto chce. Niekto o vás stojí? Niekto na vás myslí? Chcete byť sám? Bez toho aby na vás niekto myslel? A to chcete byt mŕtvy, či čo?

Ospravedlniť si svoju pohodlnosť je veľmi ľahké. Umlčať svedomie pre niektorých tiež. Ale žiť s pocitom, že ste sa narodili zbytočne, je hrozné.

A vám je úplne jedno, že na svete sa pohybuje kopa vašich buniek, ktorá sa cíti hrozne, len preto, že vy ste ju opustili? Len preto? Len preto, že nepozná váš pohľad?

Vaše dieťa bude vyrastať asi takto:

Jeho matka si môže nájsť iného muža. Je to prirodzené. Nikto predsa nechce byť sám po celý život. Lenže ako sa bude ten muž správať k vášmu potomkovi? K vašej krvi? Môže ho mlátiť. To je bežné. Môže sa mu snažiť byť otcom. Aj to je možné. Záleží to od inteligencie toho jedinca, matky, ale aj od vás. Hoci si myslíte, že ste mimo hry – NIE STE! Stále hráte pri tom istom stole, s tými to ľuďmi, hoci žijete úplne inde. Vaše bunky majú karty a zastupujú aj vás a vždy budú.

Preto ak potrebujete návod : Je pri vašom dieťati iný muž? Choďte to skontrolovať. Naznačte mu svojou prítomnosťou, že ste tu, že to dieťa je vaše a ak mu niekto ublíži, tak mu to spočítate. Ale taktiež si na neho nenárokujte. Nebuďte egoista. Ublížite len svojim bunkám. Opustili ste ho. Nechcete žiť s jeho matkou, nechcete sa o neho starať. No vždy to bude vaše dieťa. A aj keď vám povie hocičo, vždy vás bude chcieť ľúbiť. Naozaj vždy.

Možno jeho matka ostane sama. Možno vás veľmi ľúbila a je pre ňu veľmi ťažké nadviazať nový vzťah. Možno to skúšala a nedarilo sa a možno len nechce. V tom prípade vás potrebuje potomok ešte viac. Nepozná iný mužský vzor a mal by poznať. Možno má strýka, deda, maminho naj kamaráta, ale otec je otec. A možno naozaj nemá nikoho. Aj na to ste pomysleli? Veď dedo môže byť ťažko chorý, strýko môže byť ženatý s troma deťmi a ženou, čo ho stále potrebuje a kamaráti si budujú kariéru v zahraničí... Otec by tu mal byť pre dieťa.

Dievča bude potrebovať vaše rady ako nenaletieť takému somárovi ako ste vy a chlapec bude potrebovať dodať odvahu. Naučte ho vymieňať žiarovku, alebo hrať futbal. Vám to zaberie trochu času a jemu zanechá spomienky na celý život: „Niekto ma mal rád, venoval mi čas.“

A možno niekomu pomôže: Veci, po ktorých túži dieťa bez otca. Teda ja som po nich túžila, ale z vlastnej skúsenosti viem, že je veľa detí bez otca a chce to isté, čo som chcela ja:

„Blahoželanie k narodeninám.“ – je to spôsob ako mu naznačíte, že viete kedy sa narodilo a že jeho existencia mala - má zmyslel.

„Naučiť nejaký šport“ – bicyklovať, hrať tenis, šoférovať, plávať, nintendo???.. V skratke niečo, na čo nikdy nezabudne. Nejaký motorický pohyb, ktorý sa nedá zničiť a bude mu vás pripomínať. To ma naučil môj otec – má ma rád – niekto ma má rád - môj život má zmysel.

„Ísť na výlet“ - navštíviť spolu dajaké neznáme miesto, ktoré by mu pripomínalo vašu osobu a už ma to tu prestáva baviť stále dookola vypisovať, ale snáď ste pochopili – tam ma zobral môj otec – má ma rád...

„Tešte sa z jeho úspechov“ - ak tancuje balet a vás ten balet nebaví a možno vás to aj strápňuje, premôžte sa a choďte na to vystúpenie. Zatlieskajte mu. Je to veľmi dôležité podporiť ho v takejto chvíli. (Tanec asi zdedilo po matke a nie po vás. No možno ho k tomu viedla a vaše gény – hokejistu – boli potlačené. Už vidíte dôsledky vášho konania? Ale nezúfate. Môžete si majstrovstvá pozrieť v telke. Spolu, s colou a chipsami a budete sa cítiť dobre. Obaja.)

A nakoniec mu povedzte, že ho ĽÚBITE. To je asi najdôležitejšie. Ale ak to má byť LEN slovo s dajakým drahým darčekom v taške, tak mu radšej ani nedávajte. Dieťa potrebuje lásku cítiť, (aj počuť samozrejme) ale najprv cítiť - vidieť skutky. Aj darček je super. Bude mu vás pripomínať. Ale hračka zovšednie, zdeformuje sa, zničí, možno aj zahodí... Spomienky nikdy nevyblednú.

Pocit, ktorý mu zanecháte, ho bude sprevádzať celý život.

Ak si vravíte: „Už je neskoro. Premárnil som svoju šancu.“ Hlúposť!!! Nikdy nie je neskoro! Na lásku určite nie. Aj keď je vaše dieťa dospelé. Vždy existuje možnosť ako mu pomôcť. A aj sebe.

Ak si vravíte: „Bezo mňa mu bude lepšie“ Ptákovina na n- tu!!! Nikdy mu nebude bez vás dobre! Vždy vás bude potrebovať, aj keď to nikdy nevysloví nahlas.

...možno ak ste psychopat, nájomný vrah, zabijak, sebecké hovädo, pedofil, tyran, či iný psychicky zdeformovaný jedinec, ale pochybujem, že ním ste. No ak si to tu teraz čítate a zaškrtáte si vlastnosti ako sudoku, tak potom máte pravdu. Bez vás mu bude naozaj lepšie.

Ja si, ale myslím že ste len jedno veľké, sebecké, rozmaznané, ľahkovážne tela, ktoré sa len rado ľutuje. Možno ste citlivý, v podstate dobrý človek, ale často krát zmätený. Neviete kam stupiť a najradšej by ste sa nechali viesť za ručičku. Máte veľa problémov a rád vyhľadávate bočné - jednoduchšie cestičky. Možno ste prvotriedny alibista... Ale jedna vaša malá "chybička" môže niekomu zničiť celý život.

Ale pravda je taká, že opustiť dieťa, je tá najväčšia hlúposť akú môžete urobiť. Ono si vás to nájde. Raz určite. Teraz ste si síce zvolili jednoduchšiu cestu. Staráte sa len sám o seba, ale myslíte si, že na tejto ceste nenarazíte na problémy? Nebudete sa musieť rozhodovať? Bude to stokrát ťažšie ako teraz. To mi verte. A ak si aj raz založíte rodinu, budete viesť poctivý, rodinný život s inou ženou, inými deťmi.. To je síce pekné, ale zlé body vám to nevynuluje a svedomie nevyčistí. Ono si vás to nájde.

Byť rodičom je šanca ako sa stať lepším človekom. Aj keď to príde priskoro, aj keď na to nie ste pripravený. Zvládnete to, len musíte chcieť. Chcieť byť lepším človekom a nie zajacom, ktorý sklopí uši a tvári sa, že nepočuje.

Nezabúdajte, že byť otcom je úžasné J

moni1412
11. jan 2008

napisala si to naozaj vystihujuco a pravdivo. Aj ked mam rodicov oboch stale spolu, viem ako sa asi citia deticky, ktore nemaju otca... Trapi ma hlavne problem deticiek, co nemaju ani jedneho rodica. Preto si aj chceme v buducnosti adoptovat aspon jedno dietatko. O tych muzoch si to napisala presne. Niektrori su naoazj velki sebci a je dost nefer, ze spolocnost ich za to, ze opustia svoje dietatko, neodsudzuje. asi preto ich to robi stale viac a viac. Ved zodpovednost za splodene dietatko nesu obaja rovnako, preco by mala byt zena viac odsudzovana, ked sa ho zriekne?

suzana121
autor
11. jan 2008

presne tak a co muzi beru to vini mozeme byt rovnako ale ten co sa k temu postavi zodpovedne je vecinu len zena mna tiez priatel opustil ked som sa rozhodla babetko nechat .a toto by som mu rada dala precitat ale nema zajem o babetko mozno az sa narodi mozno by mu toto otvorilo oci no ale aj ja ak potkam niekoho kto mna bude lubit chcem si druhe adoptovat ale toto dietako budem vzdi lubit nech sa stalo co sa stalo

elise
11. jan 2008

suzi je to pravda čo si napísala a napísala si to pekne 😵
dieťatko budeš ľúbiť vždy, ved je súčasť tvojho tela a života aj keby si si adoptovala alebo mala iné od druhého muža, dieťatko je to najdokonalejšie čo ti mohol priateľ dať a to najkrajšie čo zostalo po tvojom vzťahu. a preto sa oplatí žiť 😉 😉 😉 😵 😵 🙂 🙂

julia225
11. jan 2008

suzana, krasne od teba ze si premyslala prestym ako si sa rozhodla a ze si sa rozhodla pre zivot!!!
a to co si napisala, je nadherne a hrozne a svata pravda, vystizne, proste no.1!!!
a rozplakala si ma hrozne!!! taka je realita, idem to vytlacit aspon sto krat a budem to hadzat do schranok!!! 😉 😝

suzana121
autor
12. jan 2008

dakujem ved to je pravda a na tom nic nezmeni mam to sto chuti poslat byvalemu .ale to by si mneli chlapi precitat a su zvjedava na jejich reakcie

julia225
12. jan 2008

zuzi urcite posli, keby to bolo v anglictine tak to poslem aj ja svojmu... 😠
sme tu pre nase deti, natom nik nic nezmeni!!! 🙂

suzana121
autor
13. jan 2008

poprosim jednu znamu ak chces tak mi to prelozi

zuzula28
18. jan 2008

suzi, no nasi su rozvedeni uz skoro 20 rokov a myslela som si, ze v tomto smere ma uz nic nemoze prekvapit, ale totalne si ma dostala. Sedim tu a tecu mi slzy. Vidim, ze si zo seba dostala uplne vsetko, co ti zralo srdce. Napisala si to tak nadherne, skoro az literarne. Okrem toho, ze mas obrovske stastie, napr. oproti holkam snazilkam, lebo ty budes maminou, tak mas teda nesporne aj velky talent!!! 🙂
Aj to co si zo seba vyliala von je dokazom, ze si uz v mnohom bolavom za posledne tyzdne za vodou. Nezabudni napisat co to bude 🙂 🙂 🙂

julia225
19. jan 2008

suzi, ja viem dobre po anglicky aj moja mamina, ona ju uci.... anglictinu 😉 ale nemame cas, tak ak ta tvoja znama cas ma, mozes mi to dat prelozit..... poslem ti moj mail do IP... 😝

petusko
19. jan 2008

tak ja rodičov mám oboch a sú spolu už takmer 30 rokov, mám aj manžela a teda môje dieťa má otca, ktorý ho ľúbi, ale aj tak mi pri čítaní tiekli slzy ☹ 😢
nemám slov 😔

suzana121
autor
19. jan 2008

ok poviem jej urcite si najde cas !!!!!!!!!no vim budem mat dieucatko a uz sa nan neskutocne tesim dam sem fotky len do teraz som ich mala v albe na azete ale tam chodi potajomky otec mojho babetka sa pozerat a mysli si ze som tak hlupaze na to nepridem ale verte je mi to jedno poslala sem to aj jemu co stim spravil nevim ale verim ze kazdeho nezodpovedneho chlapa aj ked bude mat rodinu dostihne .neprajem mu nic zle nech je stasni od toho tu su bozi mlyni .akurat nechapu proc sa chodi kukat na ty fotky ale dakujem

digysa
24. jan 2008

suzana121: poriadne si si vyliala co mas na dusi....asi ti to aj pomohlo.....Nemyslim si, ze niekto Ti bude protirecit....je to pravda, muz to ma v zivote lahsie a preto aj ja vzdy tvrdim, ze rozdiel medzi muzom a zenou bol, je a bude....a feministky, co sa chcu porovnavat a byt rovnocenne nech sa strcia do.... 🤐 Muz nikdy nebude rodit, zena bude vzdy prva v zivote dietata..... (to som si chcela ja vyliat dusu..... 😉 )

Ale tento problem, ktory muzi nastoluju nam-matkam mame na svedomi aj my same....resp. nie prave my, ich priatelky a manzelky ale ich mamy....Je dost dolezite, ako je jednotlivy chlapec vychovavany v rodine. Matka je hlavny clovek co sa tyka jeho vychovy (samozrejme okrem otca, skoly a spolocnosti)....
Ja mam chlapca a budem ho ucit, ze ma mat velku uctu k zenam-matkam a keby nahodou nejaku nabuchal, tak sa len tak lahko z toho nedostane.....bude si niest ZODPOVEDNOST za svoje CINY!!!

A teraz z muzskej strany: pribeh mojho manzela pred nasim zoznamenim- mal priatelku, uz boli na sklonku rozchodu a ona otehotnela.......chudak nevedel, co ma robit, ale povedal jej, ze TO DIETATKO si musi nechat. Nemal ju rad, chcel sa s nou rozjist ale dieta mu "prekazilo plany".....tak aby dieta nevyrastalo bez otca, tak sa zobrali... Po mesiaci sa jeho milovana zena rozhodla, ze ona sa este neciti byt matka ....isla na potrat, bez jeho suhlasu. Jeho samozrejme k nej nic neputalo...ani dieta, ani laska....nemohol jej odpustit, ze isla na potrat. Rozviedli sa..... 😒

hankaa
25. jan 2008

ja zase nechapen takych chlapov co sa vyspia zo zenou a nemaju ju vobec ani trosicku rad, to je v tom ze chlap rozmysla s hlavou co ma v nohaviciach a nie hlavou co ma na krku a je v nej rozum
ako mozes ist s niekim do postele ked k tomu cloveku aspon kusok lasky necitis 😒 😒

nechapem zeny,dievcata ako mozu ist s chlapom do postele ked aspon trosku lasky tam neni
ako sa mozes s niekim milovat ked k nemu nic necitis
ved to musi byt ako v tovarni na pase chlap sa odskace uroby si dobre a je to natiahne nohavice a ide dalej
je pravda ze aj poniektore zeni robia to iste ☹

bubba
25. jan 2008

suzi,
nadherne si to popisala a pravdivo...niektore pasaze ma dokonca az rozlutostili.ale musim suhlasit s tym,ze suloz"bez lasky"alebo z naivity to nie je chybou ani tak tych dvoch ako chyba rodicov a spolocnosti...dnesnej hnusnej materialnej spolocnosti....kde rodicia utekaju od deti do prace len aby mohli potom dojst domov a zalepit detom hubu tisickou...chodili na drahe dovolenky...atdatd...ved sa len priznajte kolko z vas uz je naspat v praci a pol rocne dieta doma s babkou(co je tiez "dobry"zaklad vychovy)ale prachy su prachy nie???a potom uz pokracuje tvoj pribeh suzanka,deti co nemaju dostatok lasky nevedia kde su hranice lasky a hladaju porozumenie,cit objatie...potom skoncia v posteli ,neskor v nemocnici, potom trauma z potratu,alebo tazky zivot slobodnej mamy ☹ ☹ ☹ keby rodili chlapi,tak my zeny robime to iste co oni robia nam,lebo lahsie je ujst od problemu ako sa s nim pasovat 🙄

hankaa
25. jan 2008

bubba
suhlasim s tebou 😉 ved dti potrebuju matku a nie pestunku,naco mat deti ked sa o nich nemozes postarat
ved rodicia su nato aby vychovavali deti, ucili ich ako sa spravat atd, atd
preto v neskoro veku deti su depresivne a vela s toho su na drogoch lebo si robia co chcu neni tam ta rodicovska laska ale je tam laska opatrovatelky ona sa stara o vsetko o deti o domacnost
ja osobne by som nechcela zeby mne nejaka zena v mojej domacnosti mojho manzela trenky prala alebo moje gate,zeby raz mi dieta povedalo mami teta opatrovatelka uvari lepsiu polievku ako ty,alebo preco neupecies taky dobry kolac ako teta opravotelka

suzana121
autor
26. jan 2008

MATE PRAVDU PRIATELA SOM VELMI MILOVALA BOLI SME SPOLU NIECO CEZ POL ROKA KED SOM ZISTILA ZE ANTIKONCEPCIA NAM JAKSI SELHALA .MALICKE SEM PRVA NECHCELA ISLA SEM NA POTRAT ALE NA POSLEDNU CHVILU SEM SA ROZHODLA ZE SI JU NECHAM .KAZDI DEN SA NA TO MALE TESIM VIAC A VIAC JEDINE NA CO SA ZMOHOL BOLO MI ZAVOLAT POSLAT MA KADE LACHSIEA UROBIT ZE MNA SPINU.LEN V TEM MA PRSTI JEHO DRAHA CHAMTIVA MATKA KERA URCUJE SISTEM JEHO ZIVOTA .ALE TO MALINKE NEMOZE ZA TO CO SA STALO JE TO MOJE BABETKO.VIEM ZE NIE VSECI MUZI SU TAKY SOBCI STAVA SA ALE JEHO ZNAMI ANI NEVEDELI ZE MNA OPUSTIL KVULI TEMU ZE SEM SI MALE NECHALA BYLI SKAREDE PREKVAPENI .JEDNO VIEM ZE NEDOVOLIM ABY MOJE DIETA VIRASTALO BEZ LASKY MAM NA TO VEK ABY SOM HO VYCHOVALA MATE PRAVDU

bubba
26. jan 2008

no suszi,rozhodnutie bolo na tebe a ty si mozes povedat,ze si hrda na to ze si sa rozhodla ako si sa rozhodla,ja som reagovala vo vseobecnosti,nikde si neuviedla ze to nebola len laska na jednu noc ani nic take a ja som to riesila ako problem spolocnosti ako taky...kasli nanho,bud hrda a pysna matka a az tvoje dieta raz bude uspesny a stastny clovek....potom mu zavolaj a poved....vidis a ty si mohol byt otcom tohto uzasneho cloveka 😀 😀 😀 vtedy ho to zaboli urcite viac ako keby si to akokolvek chcela s nim riesit teraz...
bud laskava a citliva ku dietatku a raz....sa ti to vsetko vrati 😀 😀

suzana121
autor
27. jan 2008

bubba ne to nebilo nic proti temu co si napisala mala si pravdu ja len k tomu co sa stalo mne uz teraz som hrda na svoje dieta

bubba
27. jan 2008

😉 😉

suzana121
autor
27. jan 2008

nic ine my nezbiva a verim ze su zeni co trpia 100 krat viac ako ja viem ze aj niektori muzi trpia kvoli svojim detom moj zivot ide dalej

bubba
27. jan 2008

som rada ze si optimistka,kiezby vsetky zeny boli take....ako napriklad mamina co si maleho samka(tusim take meno mu dali,ale furt to davaju v spravach teraz) dala prec od seba...neviem asi by som to nedokazala...nehce ho ani mama a ani otec...to je horsi pocit ako len ked zlyha 1 rodic... 😖 ty si ceska?bo mas daku terminologiu zvlastnu ako ked ceska pise po slovensky 😉

poleva
28. jan 2008

chlap ktorý pošle ženu na interupciu v mojich očiach chlapom nie je

bubba
28. jan 2008

a zena ktora nepovie chlapovi ze je tehotna a caka jeho dieta a ide na interupciu.....je co?a takych pripadov je ajajaaaaaaj

suzana121
autor
28. jan 2008

Dpkazu pochopit ked si to musi nechat zebrat alebo ide dobrovolne ale ne ked ju chlap nuti .To nikdi nepochopim ale zas keby ho potom mnela nkede odlozit a vykaslat sa nan tak je lepsi ho nemjet .zahoracka .neboj ne vzdicky su optimistycka este neraz sem si kvuli nemu poplakala ale konecne sem zrusila schranku cez keru sme si pisavali .tak mi je jedno ci tam napisal alebo ne.

bubba
28. jan 2008

saozrejme aj ja schvalujem inerupciu nech si hovori co chce kto chce...suzi,je strasne vela zien ktore slepo sluzia nejakemu blbcovi,ktory to vyuziva...mne sa to tiez stalo som zila 3 roky s tyranom kt.ma aj udrel a to mi vsetky kamosky hovorili,"ty taka silna zena nechas takto so sebou manipulovat??"a vidis stalo sa .. a ked im takyto povie ze chod na potrat,a co ak nemaju ine vychodisko,pokial ten chlap nema zaujem ako by oni to dieta uzivili,ked napr.nema rodinu,pracu,byvanie...nic....ani ja bysom do takehoto sveta dieta nechcela priviest ☹
ak ti to pomoze poplac si na to su slzy,amlokto vie,ze plac je vlastne chemicky proces,pri kt.z tela odchadza nejaka latka/neviem aka nie som ziadna dr,ani specialistka/preto sa napr.zeny dozivaju vyssieho veku zivota ako muzi/lebo ti vraj neplacu/plac,plac,plac....len nebud smutna,tvoje dieta ta potrebuje usmiatu a stastnu 😉 😉 aby mohlo byt tiez stastne...s tou schrankou si to vyriesila vyyyyborne..gratulujem.snaz sa ukoncit akekolvek styky a rozhovory s nim...(mozno ho to zacne srat a bude po vas patrat)daj mu pocitit,ze si silna a ze ho nepotrebujes...a nie je nic horsie pre chlapa ako poznanie,ze zena,ktora ho milovala,alebo aj miluje si dokaze poradit aj bez neho ze dokaze zit a byt dokonca stastnejsia ako s nim....ver mi zazila som to a ked som sa konecne dala dokopy,postavila sa na svoje...zacal sa domahat pozornosti,vyvolavat,slubovat....ja som podlahla a bolo to potom este horsie...lepsie je chlapa milovat a nemat ako mat a trpiet 😉

martinkamm
28. jan 2008

suzi chcem ti povedat ze neboj sa nie si sama s kym sa takto osud pohral,aj nas buduci otecko opustil a nechal tak ostali sme sami,ale svojho dietatka som sa nevzdala a nevzdam je mojim vsetkym nevzdala som sa ani napriek tomu ze studujem poslednym rokom VS a moze sa mi to predlzit ale mozem kaslata na nejaky titul v prvom rade zijema dycham len pre to malinke stvorenie co nosim pod srdcom a vzdy ho budem milovat a budem pri nom!!!

suzana121
autor
29. jan 2008

VED TO TERAZ SA CHYSTAM ZRUSIT AJ TU POSLEDNU VCERA MA NASEL NA NOVEM NIKU ALE NEVI ZE PISE MNE A TI LZI CO PRONASA JE UBOHI .NAPISAL VIS MOJA BIVALA MI HROZNE UBLIZILA .ANO UBLIZILA LEBO SEM SA HO PROSILA A NECHALA SI TO MALE SRAT NAN NECH JE STASNI DAKUJEM MOC ZA VSETKO

bubba
30. jan 2008

takto ked nevie s kym sa rozprava aspon zistis aky je to uboziak,alebo prave naopak,pochopis jeho konanie,zmyslanie,spravanie...len sa neprezrad....az ked sa dozvies vsetko potrebne...a potom mu to nedaruj 😉

suzana121
autor
30. jan 2008

uz som zistila ked tvrdi ze ja mu vipisujem a pritom som sa mu taku dobu neozvala .neviem ako dostat z neho to co chcem naozaj vediet

bubba
30. jan 2008

cakaj a pocuvaj, bud mu najlepsim priatelom,spriaznena dusa...potom ti povie vsetko...len vyckaj casu ked dozrie...tiez sa aj on musi trocha osmelit hadam neni taky blby ze cez net hned uveri dakomu.....vymysli si nejaky pribeh,akoze "na city"ze nech ti v dacom poradi....hned sa rozbehne aj on.. 😀