Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Nočný krém - áno alebo nie?

roselka
6. jan 2019

Ahojte žienky. 🙂 Narazila som na jeden článok, ktorý je vyslovene proti používaniu nočných krémov, že zabraňujú prirodzenej výžive a obnove pleti počas noci. Ja si večer bez krému neviem predstaviť, stále mám pocit napätej pleti, tak ma zaujíma, aký máte názor, či na tom môže byť niečo pravdy, respektíve, či tu je niekto, kto krém na noc nepoužíva. Ďakujem.

whatever1
6. jan 2019

@roselka ja nepouzivam vobec ani cez den a plet mam bez problemov. Mozno genetika, mozno tym ze pijem vela tekutin, mozno lebo nepuzivam kremy😅tazko povedat.(31r)

h_petra
6. jan 2019

ja používam oleje na noc, neviem si predstaviť sa nenatrieť po vyčistení pleti, strašne by ma sušilo

ellieellie
6. jan 2019

Nepoužívam nočné krémy, vystriedala som viacero značiek, ale naozaj sa mi zdali také príliš hutné, pleť nedýchala, ešte ráno som ich zmývala. Takže používam aj na noc len obyčajný krém, nie nočný.

skrinkaminka
6. jan 2019

nie je len o tom používať nočný krém, pleť potrebuje správnu výživu o ktorej mnohé ženy ani len nevedia, dôležité je čistenie plety, peelingy ale aj masky na tvár (niekto povie že sú to kecy, ale ženy ktoré sa o svoju pleť SPRAVNE starajú vyzerajú ovela mladšie ako tie ktoré používajú len napr krém na pleť). Ak chcete vedieť ako sa správe postarať o svoju pleť aby žiarila kludne ma kontaktujte poradím každej 🙂

deti95060810
6. jan 2019

používam nočný krém..

alaguema
7. jan 2019

@roselka Ten článok by som si celkom rada prečítala, nemáš link? Pokožka je z vnútra vyživovaná krvou, z vonku môže byť vyživovaná krémom, alebo olejmi. Nemalo by sa to vzájomne nijak rušiť, pokiaľ sa použije naozaj prírodný produkt bez akejkoľvek syntetiky. Napr. aj len čisté bambucké maslo, svojim zložením tukov je veľmi podobné ľudskej pokožke a v podstate uzatvára vlhkosť vo vnútri vďaka filmu, ktorý na pokožke vytvorí. Ale do hlbších vrstiev kože sa nedostane. Krémy, ktoré používajú na transport účinných látok lipozómy, niozómy, cerazómy a iné nanočastice, môžu spôsobovať kadečo. Takže pozor aj na amatérskych poradcov v kozmetike, ktorým ide v prvom rade o ich MLM predaj. Obvykle práve v týchto produktoch je tej chémie najviac. Efekt hebkej pleti sa vďaka nanočasticiam dostaví, ale po vypoužívaní prípravku, je pokožka tam, kde bola, ak nie v horšom stave. Otázne je tiež, ako sa vďaka týmto nanotechnológiám narúša ochranná bariéra kože. Takže nočný krém áno, ale pozor na to, aký.

0silvia0
7. jan 2019

@skrinkaminka no nejaké základné kroky by si mohla aj sem napísať, díky ❤

A čo hovoríte na argánový olej na noc?

caroline_
7. jan 2019

Ahoj, ja si teda neviem predstaviť sa na noc nenatriet, ja používam oleje, mandlovy, levandulovy, sipkovy alebo bambucke maslo.pre mna je to také zakoncenie starostlivosti o pleť

h_petra
7. jan 2019

@0silvia0 argánový olej na noc je skvelá voľba 🙂 vyskúšaj aj šípkový, neroli, levanduľový, alebo hroznový

0silvia0
7. jan 2019

@h_petra ok, vyskúšam, keď tento miniem, dostala som pod stromček, ale priznám sa, ten mastný xicht po natretí mi dosť vadí 😕

h_petra
7. jan 2019

@0silvia0 pred aplikáciou si musíš navlhčiť pleť a použiť naozaj máličko oleja 🙂 potom sa Ti nemôže stať, že máš mastnú pleť. Odporúčam hroznový olej, ten má vynikajúce vstrebávanie takmer hneď. Nie je tak mastný.

0silvia0
7. jan 2019

@h_petra ďakujem ❤

h_petra
7. jan 2019

@0silvia0 za málo, ja už štyri roky nepoužívam na noc nič iné, len oleje. Pleť môžeš pred aplikáciou navlhčiť buď obyčajnou vodou, alebo kvetovou vodou. Ja mám aktuálne levanduľovú, ale aj ružová je výborná.

caroline_
7. jan 2019

@h_petra presne tak, aj v dmke majú od purity vision, levandulovu a ruzovu, na ne nedám dopustiť ❤️

Tu začni písať odpoveď...

Odošli