Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
5. máj 2009

Weji ahoj, do práce chodím spolu s MM autom našťastie, takže to je v pohode. To vieš že sa mi v robote nechce byť dlhšie, to ani za nič 😀 Držím ti palce pri tej kontorle, aby ste dobre dopadli 😉

sisipetka
5. máj 2009

Zmizli a uz ich nikto, nikdy a nikde nevidel 😀 😀 😀

halienka
5. máj 2009

Ahoj peti 🙂 očuj, a nemala si ty volať včera dr.? Kedy k nemu ideš? 😅

bay
autor
5. máj 2009

Dobre ranko, tak ja mam uz za sebou ten glukozovy test 😝 😝 😝 No hodku som prehovarala Miska, ze to vyblinkat nemozeme 😀 😀 😀 Sice so mnou bojovla, ale zvladli sme to 😉 😵 😀 a cukrovku nemame. Ved kde by sme ju aj vzali, ked Misko radsej maso a ine pochutiny 😀 😀 😀

halienka
5. máj 2009

Bay, no to je super 😉 a nemala si problém s rozmiešaním toho prášku. ja som sa minule natrápila ako debil, nejak som to tam naraz vysypala, sadlo zto na dno a zostalo tuhé ako betón. pol hodiny som do toho štuchala ihlicou a nožíkom aby som to nejako rozbila a rozmiešala 😀

bay
autor
5. máj 2009

Leni no ja som tam dosla, bodli ma do prsteka, potom prisla ina teta s flaskou uz zarobenej sladkej ble vody (aj s trochou citronky) a to som vymenila za ten prasok co som dostala v lekarni, takze sa mi to rozpustilo dobre 😀 😀 😀 😀 😀

sisipetka
5. máj 2009

Leni dr. som volala, mailovala, pisala sms - nejako ma asi nechce prebrat do starostlivosti ☹
Nevadi, riesim dalsie alternativy - rozhodene siete po okoli a pod. Ale chystam sa v pondelok k svojmu (avsak nie porodnikovi) a uvidime ako dalej. Uz mam aj par porodnikov vo vyhliadke, co mi vedia odporucit a dohodit, tak to nejako zvladneme 😉
Bay, si sikula a Misko bude teraz par dni v deliriu po tolkom cukre 😀

halienka
5. máj 2009

Jáj, no mne dali predpis, vybrala som v lekárni a to som si mala doma rozmiešať, vypiť a do hodiny prísť na odber. 😝 ale tiež som počula príhody ako to tam niektoré baby priamo vy... 😀

evitkamalicka
5. máj 2009

bay tak to mas uspesne za sebou

mne robili odber pred vypitim, potom som to musela vypit, dalsi odber po hodine a dalsi po dvoch hodinach

bay
autor
5. máj 2009

Peti, veru, snazil sa vyskocit z brucha od radosti co nevedel co s tolkou energiou 😀 😀 😀 ale ako ma pichli do prsta tak nastalo ticho a znovu az na zastavke busu 😀 😀 😀

halienka
5. máj 2009

Fíha, Evitka, tak to mne len ten jeden jediný odber hodinu po vypití. 😕 😅

evitkamalicka
5. máj 2009

Leni no lebo oni prave sleduju to ako sa ten cukor po urcitom case spaluje

bay
autor
5. máj 2009

Mne robili dva. Pred a po dvoch hodinach 😉
Leni nejak vas tam setria 😀

halienka
5. máj 2009

Aspoň vidíte ako to všade robia inak. alebo oni šetria 😀 Ja viem že tak to robia cukrovkárom pred jedlom po jedle hodinu a potom dve hodiny.
Peti, inak v blave je dobrý ten dr, Ferianec, dobrý odborník , aj Zuzka (masko) k nemu chodila teraz toto tehu. A keby to nebolo pre mňa tak ďaleko aj ja by som k nemu chodila. 😀

sisipetka
5. máj 2009

Leni ja viem, ale on rodi v Ruzinove a ja tam bohuzial po poslednej skusenosti nechcem ist.
A ten co ma rodil je jeho kolega a maju spolocnu tu sukromnu ambulanciu....no smola, opat Ruzinov....
....a ved uvidime, este sme na zaciatku.

Inac mne ten glukozovy test nerobili, takze neviem, co to za humac je, ale viem si to predstavit 😀

halienka
5. máj 2009

Jáj, Peti, tak to ma mrzí, a chápem že máš odpor voči celému Ružinovu 😔 Ja mám des z našej považskobystrickej pôrodnice, keby ste tam videli tie pôrodné boxy, no hrúza. Nehovoriac o tej povesti čo počúvam. každý kto môže si vybavuje pôrod niekde inde. 😝

bay
autor
5. máj 2009

Moj Dr. tiez rodi v Ruzinove, tak snad je to iny 😅

sisipetka
5. máj 2009

Bay neboj, ten co ma rodil bol super....len proste tam nechcem ist kvoli prostrediu. A to co sa mi stalo pokaslala dr-zena - na poradni v nemocnici.
Leni neboj, myslim, ze nam nakoniec bude jedno, kde, kedy a ako - ale hlavne, aby bolo zive a zdrave.

bay
autor
5. máj 2009

😵 😵 😵 tak si budem davat pozor na zenske 😠 ale to mne vzdy prisli zenske v tomto povolani divne 😀 😀 😀

halienka
5. máj 2009

Peti, asi hej, ale človek sa práve toho bojí aby to nedodrbkali doktori, ja to stále nechápem, že majú mnohí taký prístup, akože čo tu skučíte alebo stresujete, veď je to obyčajná vec. Čo podľa mňa nardenie dieťaťa nikdy nebude. A práve tým prístupom sa častokrát stane chyba, lebo si myslia že len ženská stresuje a odfláknu trebars vyšetrenie.
Inak niekde som čítala zaujímavú štúdiu: pýtali sa matiek detí, ktoré prišli s chorým dieťaťom na pohotovosť, nech len tak spontánne typnú čo si myslia aké ochorenie má ich dieťa. Toto isté sa opýtali lekárov po prvej prehliadke dieťaťa. Matky mali pravdu v 90% prípadov, lekári len v 50%. To už o niečom hovorí, no nie?

halienka
5. máj 2009

Inak je pravda, že ženské sú vraj ešte bezcitnejšie 😝

sisipetka
5. máj 2009

Ja viem Leni, ze sa najviac bojime toho, aby to niekto "nedodrbkal" - hlavne, ked oni "rodia" kazdy den a my mame to stastie mozno raz, dvakrat v zivote. Preto hladam porodnika o 106, aj ked viem, ze mam cas a v konecnom dosledku moj obvodny gyndos je ok, takze tu sa nebojim. A tentokrat, aj keby som mala samotnemu prezidentovi volat, tak na tu porodnicu sa sama dotlacim a aj si to odrodim!!!

bay
autor
5. máj 2009

No mne stacila ta mila pani doktorka na stedry den, ked osm bola na pohotovosti ze spinim a ze som tehu. Najprv na mna najacal ze akoto ze som tehu a nemam knizku (no v 6tt je takych asi vela, nie?) a po usg zahlasila, ze nemoze potvrdit zivy plod, ze je moc maly a nevidi cinnost srdca - no proste Merry Christmas 😠 😠 😠 A ze si mam zajst 29.12. k mojmu Dr. nech on rozhodne co s tym.

sisipetka
5. máj 2009

asi by som jej poslala "stedrovecernu tikajucu bombu" pekne previazanu cervenou maslou 😠

bay
autor
5. máj 2009

Kto by na nu minal peniaze na maslu??? Jedina ze by si ju potom hodila ... 😀 😀 😀

sisipetka
5. máj 2009

presne tak, ak by bomba nebola uplne likvidacna, tak este aj masla by sa zuzitkovala 😀

bay
autor
5. máj 2009

Ideme si skusit pospat.... papa 😉

weja
5. máj 2009

caute, kontrola ma obednu prestavku 😀 ale zatial vyzera vsetko ok (klop-klop)
Bay, super, ze glukozu mas za sebou... 😝 ja keby som videla, ze niektora z toho hodi sablu, tak ja by som zdielala wc misu asi s nou 😀
Petka, tych 8tt vyzera super 😵 a ako ze "pod sa s nami hrat"? 😀 na schovavacku? 😀 😀

sisipetka
5. máj 2009

Weji, hej schovavacku - teraz sa schovava Bay (spachtoska) a ja sa idem tiez schovat (konecne obeeeed) 😀

halienka
5. máj 2009

Som bola na obede 😝 a zas ma naštvali, tak držkovú urobili takú pikantnú ako šlak, po prvej lyžičke mi bolo jasné, že toto zjesť nemôžem, lebo nasledujúce 3 dni preplačem. Tak polievka čo je v menu a oni ju urobia takú štiplavú a ani na to neupozornia! Ako keby každý mohol štiplavé. Som im to tam natrela a hneď som mala kurací vývar 😀 😀 samozrejme bez doplatku 😝 Toto ma vie tak naštvať, ako by to nemohli urobiť normálne a dokorení si to každý sám už ak má radšej štipľavejšiu, ale ja si to korenie už odtiaľ nepovyberám 😝 a to nebol len môj pocit, aj MM vravel že štípe ako šlak.
No veď aj mne stačilo naposledy na pohotovosti, ako tam skutočne sa oplatí ísť jedine s odtrhnutou polovičkou tela alebo v bezvedomí, inak ste tam samozrejme "zbytočne" 😠