Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

weja
11. jún 2009

Bay, no štandardne to tak nebýva... u nás nemáme v celej nemocnici 3D 😖 najbližšie až v PP alebo v DK 😅

sisipetka
11. jún 2009

aj ja som spat...
kocky tolko odborneho tu pisete az sa zacinam bat 😅 Ja sa priznam, nic z toho vaseho tazkeho som si neprezila, ale zato koniec maximalne sokujuci 😔 A preto radsej ani na ziadne ultrazvuky nemyslim, aj ked mam kazdu navstevu u dr. strach ako srnka pred polovnikom ☹
A myslim, ze sa nemusite bat ist na dovcu pocas tehu, ked ste ok a citite sa ok, tak to len prospeje - hlavne psychicky. Ja som do 36 tt chodila na zimak trenovat a rozhodovat (ale bez korculi, to by som sa asi prevazila 😀 )

skybaby
11. jún 2009

tak teraz si ma pobavila peti, som si ta predstavila s tym bruchom na korculiach 😀

sisipetka
11. jún 2009

keby len brucho a este tych 20 kg nadvahy 😀 😀

halienka
11. jún 2009

No nič, asi je lepšie aj o tom viac ani nevedieť a nestresovať sa. Budeme veriť, že všetko bude teraz už v poriadku 😉 🙂
MŃa to tiež láka na dovču, ale s tými mojimi problémami asi tohto roku na to kašleme a radšej si len niekde tu poblíž zájdeme k vode alebo na záhradku, poprípade nejaký výletík. A potom si to aj s mimi užijeme nabudúce o to viac 🙂

sisipetka
11. jún 2009

Leni ani my nejdeme nejako extra na dovcu, kedze mam nariadeny viacmenej kludovy rezim. Ale rozmyslame aspon nad predlzenymi vikendmi do Tatier, zobrali by sme aj maminho hafana a robili si zdravotne prechadzky po okoli (teda ja prechadzky, hafan znackovanie okolia 😀 )

halienka
11. jún 2009

joj, mńa dnes tak napadlo, že švagriná sa za nejaký mesiac aj s kocúrom odsťahuje a mne srdce utrhne od žiaľu. O to viac, keď vidím ako sa oň biedne stará. Predvčerom mu zas zabudla kúpiť žrádlo, posledný krát dostal na raňajky a už nezostalo nič. ešte šťastie že mi jej frajer ráno povedal, že švagriná ide na služobku do Polska, tak mi hneď došlo že sa vráti asi až v noci a radšej som kocúrovi kúpila konzervu. jasné že sa vrátila až o desiatej, dovtedy by chudák kocúr bol hladný. A keď jej to MM vytkol, tak ho odbila, že no a čo aj my musíme niekedy hladovať a už sa ona nebude o tom baviť. Mne to je tak ľúto, ja by som to nemohla takto robiť. veď to zviera keď je zavreté si nemá kde ako zohnať potravu samé, to nie je ako človek. Ja keď si predstavím, kolkokrát chúďa hladovalo, kolkokrát bolo celé dni a víkendy samé... ☹

m311293
11. jún 2009

ahoj holky, sestra dnes ráno odjela, byli tady jen na otočku, dovezli neteř na brigádu. Dnes se vrátí Martinka z výletu, tak budu mít tři děti.
U vás je evidentně krásné počasí, tady každý den prší a fouká, a minulou noc se tady přehnaly kroupy a očesali nejen třešně, ale i listí ze stromu, rozmlátilo okna, zničilo úrodu.

Já bych to vaše zdravotvnické okénko zrhnula asi tak, že čím míň toho člověk ví, tím je klidnější, naše mamky neměli ani uzv, žádné AFP, ani NT nebylo kdž potratili tak se žádné věda z toho nedělala, že budou dvojčata na to přišli až na porodním sále, občas se narodili postižené dítě, tak se postarali. My se už stresujeme od 4 týdne, známe všechny diagnózy, čekáme na výsledky testů a jamísto aby sme byli klidnější tak je to spíš naopak

halienka
11. jún 2009

Eliška máš pravdu, na niečo je táto doba horšia. 😝 A ako sa páčilo Martinke v Anglicku? Porozprávaj nech vieme všetky pikošky 😉 🙂 Aj ja budem mať možno synovca na víkend, ešte uvidíme. Tak sa budem chvíľku hrať na starostlivú tetku 😀 😀
No a kde ste všetky babky zmizli? 😅

weja
12. jún 2009

dobré ránko, konečne piatok 😵 aj keď tu je riadne zamračené, tma ako vo vreci, asi sa dažďu nevyhneme... 🙄
Elis, úplne súhlasím, ja som si už dávnejšie nadávala, že načo som zisťovala všetko možné aj nemožné ohľadom snažilkovania - plodné dni, hlien, čípok, ovulačné testy, prvé príznaky, atď, atď... 😝 rozhodne mi to ku šťastiu nepomohlo... čím viac toho človek vie, tým viac je tým zaťažovaný a je to zbytočný stres... 😖 ja osobne som sa cítila spokojnejšie, keď som dokopy nič o tomto nevedela... 😅 no čo už, teraz mi už nezostáva iné, len sa naučiť s touto múdrosťou žiť... 😀 😀

Leni, tak toho kocúra mi je ľúto už z tvojho rozprávania... ☹ ja som na mačky strašne zaťažená, ja aj keď vidím nejaké zanedbané vychudnuté chúďatko na ulici, najradšej by som ho zbalila so sebou... 😔 ale to sa týka vlastne aj psov, ale mačky sú predsa len väčšia srdcovka... 🙂 ale už ich aspoň nechytám, MM mi zakázal... 😅 🙄
Leni a nechce ti ho nechať? aj keď by to nebolo bohviečo - kocúr k malému bábu... 😒

sisipetka
12. jún 2009

ahojte krasky,
ja mam dnes dovcu, tak vas len rychlo pozdravim a idem troska poriadit a pripravit sa na vikend v trojici - varujeme hafana, takze o zabavu je postarane 😀
Eliska mas uplnu pravdu, prve tehu som nechodila ani na kona, nevedela skoro nic o zapisoch v tehu knizke a bola som bez stresu. Teraz som sa pristihla, ze studujem kazdu ciarku - ale kaslem na to, co ma byt, tak to aj tak premyslanim nezmenim.
Weji a s tym sledovanim plodnych, neplodnych dni a podobne - uz mi z toho hrabalo, prestala som to riesit a do 2 mesiacov bum a bolo tehu. Je jasne, ze vela veci je v hlave, ale my sme tak strasne inteligentne, ze to z nej nevieme vybit 😀
Leni, chuda kocurik, ved aj to je ziva bytost. NEchapem niekedy ludi, na co maju zvieratka, ked ich len trapia. Ja som rada, ze ten nas hafan je s nami stastny a vzdy to da tak krasne najavo, ze aj keby som v tom momente mala hrozne smutny den, tak pri nom sa zvdy budem usmievat 😵
Tak prajem krasny dnicek a coskoro sa uvidime. papa 😉

skybaby
12. jún 2009

ahojte 🙂 aj ja som rada ze je piatok 🙂 peti kedy dame ten obed, ja by som mohla buduci tyzden okrem utorku 😉 a prajem krasny vikend aj s hafanom
vyzera to tak ze predbehnem bay s odchodm z prace, som bola vcera u svojho dokiho a ten ma tak nejako vyplasil, ze nie je iste preco ta voda vtedy tiekla, ze asi kvoli dvojickam, ale ze by som nemala vela sediet a tak som sa nejako znervoznila a dohodli sme sa vecer s mm ze od 1.7. zostanem doma, proste pre istotu, mozno budem robit trochu z domu ale to uvidim ci bude fungovat 😉

weja
12. jún 2009

Peti, no veď snažím sa to neriešiť, ale niekedy to proste nejde vyhodiť z hlavy von, keď už mám naštudované, ako sa plodné dni prejavujú, tak to nejde nevšímať si 😅 ale aj teraz mi dokina povedala, že si mám odsledovať, kedy je ovu a celkovo celý cyklus posledovať, lebo vraj ak sa nebude dariť, na jeseň začneme s vyšetreniami, tak nech mám dovtedy v tom jasno... 😒 som jej chcela povedať, že ja som odsledovaná až-až 😀
oddýchni si trošku a nepreháňaj to s tým upratovaním 😉

Sky, príčina, prečo sa to vtedy stalo, sa nezistila...? či to len nezisťovali? 😕 ale dobre ste sa rozhodli, radšej viac opatrnosti, ako niečo zanedbať... 😉

skybaby
12. jún 2009

neboj weji ono to pride same od seba ze na to nejako pozabudnes 😉
aj po tom vsetkom co sa nam stalo je super ze vieme otehu prirodzene a nemusime absolvovat to co niektore ine baby 🙂
weji vtedy sa mi tvorilo strasne vela vody (pricina sa nevie ale zvykne to byt ked je babatko chore) a maternica to nevydrzala a praskol ten plodovy vak a voda zacala pomaly cvrkat, v krvi mi zistili nejaky zapal a potom ako bol ten plodovy vak otvroeny sa tam dostala infekcia a bolo ... teraz mam vody v norme ale fakt to nechcem zanedbat ... cestne priznavam ze mam strach
a kde mame dnes bay?

bay
autor
12. jún 2009

Bay bola dnes na neurologii 😝 😠 😠 a boli to zabite hodiny 😠 😠 😠
Akurat co mila pani neurologicka spravila, ze mizvysila davku magnezia. A ze o dva tyzdne sa mam prist ukazat ze co to spravilo. A ze ked to nepomoze, ze mi da nejake tabletky. Co som cela happy lebo zjavne ani netusi z coho by to mohlo byt 😠 😠 😠 😠

skybaby
12. jún 2009

to mi je luto bay, niektori lekari by fakt radsej mali ist robit nieco ine 😠

bay
autor
12. jún 2009

Jani nevadi 😉 Ja som silne a sikovne dievcatko a zvladam aj bez nejakej doktorky 😝 😀

weja
12. jún 2009

Bay, takže ozaj zabité hodiny 😖 ale tak už len dúfať, že nejakým liekom sa vyhneš... 😝 lebo niekedy, keď sa doktori nevyznajú, predpíšu lieky, aby mali pokoj a možno ich ani netreba... 😖

bay
autor
12. jún 2009

No ja sa im vyhnem 😉 Ja lieky len tak pokusne brat nebudem 😠 😠 nie len ze som tehu ale aj pecen treba setrit 😉 😀 😵

weja
12. jún 2009

idem domoooov, pekný víkend všetkým... 😎

bay
autor
12. jún 2009

Juuj sa niekto ma 😉 Ja este nemozem ☹ Musim najprv vypit cajik a az potom pojdem 😀 😀

bay
autor
12. jún 2009

Cajik, vypity, idem domov 😉 papa a krasny vikend 😵

m311293
13. jún 2009

ahoj holky, koukám od včera ani noha.
my jsme na chalupě,dopoledne jel MM i s Tomeem a tchánem na vodu, z dalešické přehrady vypustili trochu víc vody, takže řeka byla splavná.
Já se na NB teď moc nedostanu, bo mi ho okupují obě holky, a dostaanu se k němu jen občas.

Přeji hezký víkend.

bay
autor
13. jún 2009

Ahojte 😵
Tak ja som dnes uz bola mooooc sikovna 😀 😀 😀 Uvarila som obedik, napiekla kolacik, povysavala, zasila par dier (2ks nohavic a jedna hracka), vyprala nohavice pre MK v rukach (lebo som vcera kvoli nemu neprala!!!), niekolkokrat umyla riad a uz dvakrat zehlila (kedze mozem iba chvilku a potrebujem pozehlit vecicky pre Miska a sice MK slubil ze bude zehlit ale skutek utek 😠 😢 ) a to som zvladla aj doobedny spanok a nakup na trhu. Este by som chcela ist obzriet koberec pre Miska, ale to zavysi od Mk takze asi nic z toho nebude ☹ A MK zajtra odchadza a vrati sa az v piatok. Tak sa chystal ze sa bude poobede balit. Zatial len doniesol kufor z pivnice a doobedu si vyzehlil minimum potrebnych kosiel 😀 😀

skybaby
14. jún 2009

ahojte vy tusim vsetky pocitvo bez konika vikendujete 🙂 mna hned od rana na nasral mm lebo sa vybral na golf a nemal ciste tie trenky ktore si chcel obliect, ma ich sice plnu skrinu ale on chcel tie jedny, pomoooooc
bay ty si vcera teda bola poriadne usilovna 🙂
ja mam dnes na plane nakup, varenie a pecenie a mozno stihnem aj kamosku a svokru a popri tom by som sa chcela vyvalovat v posteli 😀
elis daj nejake zazitky z anglicka, sme zvedave 😉

m311293
14. jún 2009

sky, já ani nevím co napsat, ale marťa povídala, že měli hrozně malej domek, trvali na dodržovní času pro večeři, ale ´potom se každý rozutekl, v podstatě spolu byli jen u té večeře, ráno nepili čaj, dostávali malé obědy, ale chystali opuletní večeře, nejedli ryby.

bay
autor
14. jún 2009

Ale za to dnes nerobim nic 😉 No dobre, to by som klamala, budem aj papat 😉 😀
A uz som samucka. MK uz odisiel ☹ 😢

bay
autor
15. jún 2009

Dobre ranko. Tato noc bola velmi tvrdym bojom 😝 a ja som stale chora ☹

weja
15. jún 2009

dobré ránko 🙂
pozerám, že cez víkend ste tu veľmi ani neboli...
a kde sa nám stratila Lenka? 😕
Bay, s kým si v noci bojovala? 😀 a čo ťa chytá za choroba? 😕

bay
autor
15. jún 2009

Steplom a 4 psami 😝 a svobec sa mi nedarilo spat. SOm spala asi 2-3 hodky 😠 😎 😠
No co ti budem hovorit... Sopliak som 😖 😝 😔