Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
15. jún 2009

Ahojte bambulky moje 🙂
No ja som sa sem pekne dlho nedostala! V piatok som celé doobedie presedela u kaderníčky, vlasy sú o 6 cm kratšie - kapánek radikálne som k tomu pristúpila, ale je to vcelku dobré. Poobede nebolo času v robote a cez víkend sme mali akýsi dosť perný program, bolo málo času a aj to málo čo by som mohla ísť na PC som vlasten nemohla, lebo tu sedela švagriná s frajerom a vyberali na nete spotrebiče do kuchyne a kadejaké iné somarinky, bo oni vlastne teraz prerábajú byt, preto bývajú dočasne u nás, a už ich tlačí čas. Takže až dnes sú všetci už v robote a ja mám konečne trochu času si sem sadnúť. No ale musím ísť aj tak trošku skôr do mesta, lebo som zistila, že nemám žiadnu slušnú nočnú košeľu do nemocnice (v stredu idem na tú amnio), ja som taký pyžamový typ a dve nočné košele čo mám, tak do jednej sa už nevopchám a jedna je taká moc letná a sexy 😀 to neviem či by predýchali v nemocke 😀 Tak si idem kúpiť nejakú univerzálnu.
Bay, si nachladla? Ja som tiež predošlú noc vôbec nemohla dýchať, zapchatý nos a včera som aj dosť smrkala, tak čakám čo sa z toho vyvinie, dúfam, že to len ma niekde trochu ofúklo a inak to prejde. babky, viete čo mám čudné v tomto tehu? Strašne mávam v noci sucho v ústach. Normálne sa na to aj zobudím a nemám šajnu čím to je. Že by nedostatok tekutín? 😝

weja
15. jún 2009

Bay, a kde si prechladla...? 😕
Leni, možno by ťa v nemocke viac obskakovali doktori, keby si prišla v takej sexy košielke 😀 ale zas sestričky by na teba mohli zazerať, tak radšej ozaj kúp nejakú neutrálnu 😀
a ako sa má kocúr? 😵

bay
autor
15. jún 2009

Weji, no nieco som chytila od MK a nieco v praicod kolegyne 😝 😠
Leni ja cele tehu chodim v noci na zachod a vzdy sa musim aj napit, ako mam sucho v puse a ze potom furt musim curat 😝 😠 😀 😀 😀

halienka
15. jún 2009

Ahoj Weji, kocúr sa má fajn, švagrinú to asi predsa len zamrzelo a v piatok kúpila 2 sáčky granúl, dve konzervy a ešte nejakú pochúťku pre neho 😀 takže teraz si to užíva, má dve misky, v jednej granule a do druhej mu dá s konzervy 😀 Aj keď men je aj tak ľúto, že mi idemem von keď je tak krásne a on musí sedieť doma furt, len kuká cez okná stále, raz cez jedno potom druhé a tretie...So psom je to iné, lebo ten sa chodí von venčiť, ale tú mačku keď raz zavrú v byte...No ale že vraj ho bude púšťať na balkón potom keď už bude bývať v byte. U nás je to naprd, lebo mi nemáme v dome balkón a keby sme ho pustili tak rovno na záhradu, ktorá ani nie je ohradená a ktovie či by sa vrátil. 😝 😀 Inak ja keby som si ho nechala, tak by som ho púšťala na tú záhradu, už by bol taký aj vonkový aj vnútorný kocúr. No ale MM by bol asi proti, on nie je moc na domáce zvieratá, v pitok som sa s ním dokonca povadila pre kocúra, lebo tie mená čo mu on dáva 😝 to nemôžem počúvať, a nadáva mu pre hocičo, niekedy si vravím, že ako to zvládne s dieťaťom veď to bude ešte horšie 😀 😀
Bay, som rada, že nie som sama, už som si myslela že čo mi to je? 😀 Tak asi ďalší normálny tehotenský príznak 😀

elenamarek
15. jún 2009

AHOJ babenky,Halienka drzim palceky v stredu a hlavne kvoli vysledkom 🙂 nam rastie 3zubok,vsera sme boli na ture vdaka bohu,ze mam cam cortinu lebo inac by bola mala vyhrkana je to super kocik nedam nanho dopustit.ani sem nemam moc cas napisat vzdy precitam co nove len tak zbezne a ked idem pisat tak sa ozve nasa princezna.Babenky drzkajte sa Bay ty,uz to mas pomalicky za par 🙂

weja
15. jún 2009

Bay, no už aby si išla na MD, lebo tá robota ti už zjavne neprospieva, keď tam hocičo chytíš... 😀
Leni, mne sa tiež zdalo, že náš Richard tým trpel, že bol stále zavretý doma a v kuse mal nos prilepený na okne a čumel vonku 😅 😒 potom som mu kúpila normálne vodítko pre mačky a chodila som s ním občas vonku 😀 ale vždy ma naštval, lebo potreboval preloziť všetky kríky a zákutia a to vodítko bolo krátke, tak som musela chodiť za ním pomaly cez priekopy 😀 tiež to bol s ním zážitok... 🙂 občas nám doma ešte chýba, ale keď vidím, aký je spokojný u našich na záhrade, tak sme asi spravili dobre, že sme ho dali tam... 🙂

skybaby
15. jún 2009

boze cely den bez kona, to bolo strasne 😝
baby ja teda macky fakt nemusim, neviem preco, ale mozno by som si zvykla a bola prekvapena ale ja radsej psikov 😉
peti IP

halienka
15. jún 2009

Ahojte babky, tak to fakt bolo utrpenie dneska, tak ja som sa tešila že konečne pokoníkujem a koník padne 😀 😀
Elenka, to musím mrknúť ten kočík čo píšeš 😉 MM je tiež taký turista, ten nás isto bude ťahať po kadejakých výletoch, tak taký dobrý kočík by sa zišiel. A ďakujem za palčeky, dúfam, že ty aj s detičkami sa držíte a zúbky rastú bezproblémovo 😵
Weji, no to sú mačky, oni musia preňúrať každé zákutie, doma stačí že pootvorím skriňu a už je v nej, akokeby tam neviem čo bolo 😀 😀 a najviac sa mi ráta, keď mu zakazujem že niekam nesmie, tak on mi normálne papuluje mňaukaním 😀 sa musím vždy na ńom rehotať 😀
Sky, ja viem že niektorí ľudia majú averziu voči mačkám, ja zas naopak, proste keď sa pozriem na tú mačku ako vie krásne úhľadne sedieť, to je ako umelecké dielo, proste tie labky si tak krásne uloží rovnomerne, chvostíkom omotá, no ako taká socha, a ten malý ňufáčik 😀 Psíkovia sa mi tiež páčia, ale už nie tak ako mačky, aj povahovo, mačky sú také nezávislejšie oproti psom. To akože nie že by som ťa išla presviedčať, to len vysvetľujem, ale ono sa to asi dá ťažko vysvetliť. Možno je to aj tým, že mačka bola prvé zvieratko o ktoré som sa starala (ešte v dvadsiatke) tak možno aj preto. 🙂

halienka
15. jún 2009

A ja už mám akurát fajront, tak sa ozvem z domu...dúfam 😀

bay
autor
15. jún 2009

Tak ja som stravila cele poobedie doma v posteli. A co mi to pomohlo? Nic. Vobec som si nepospala a to som cestou domov skoro zaspala v buse 😠 😠 akurat co som bola mokra ako mys. Snad som Miska neuvarila 😅
Stena je od nudy na prasky... 😝 A MK provokuje mailami ye aky ma chudacik nabity program. KEby radsej psov vyvencil a polievocku mi navaril... 😠 😠
Tak som sa dnes rozhodla, ze pojdem na MD asi 8 tt pred. Ale este si to musim premysliet, bo byt kazdy mesiac chora, to uz je chore 😠 😠
No nic. Idem strcit hlavu pod uterak nad hrniec... 😖

sisipetka
15. jún 2009

Ahojky kocky,
kedze cez den nesiel MK, tak som sa premohla a zapla MK doma 😀
Jani dakujem za IP, odpovedala som. Obed mozeme dat stvrtok cca od 11.30 som pripravena. Kde rada chodis? Mne je to teraz jedno, kedze chute sa mi menia kazdu hodinu, takze neviem povedat, co bude do stvrtka 😎
Bay ty si chorucka, moja na teba lezie naozaj vsetko. Ja uz druhy den bojujem so "soplom" ako svet a oci mam ako rak. Blba senna nadcha si povedala, ze teraz, ked mi je zle, tak nech mi je este horsie. A konecne mam masticku uz aj na tu hlavu. Mam na kozi streptokoka, svinusik neviem ako sa tam dostal 😠 A zle mi je este stale, takze si to tehu este stale neviem uzit. Nevadi, uzijem si ho po porode s malickym v naruci 😵
Wejik tak hrozne drzim palceky, aby ste na jesen nemuseli behat po lekaroch, iba po jednom s pozitivnym tehu nalezom 😉
Leni nemozete dat tomu kocurikov nejaky obojok a troska ho vyvencit. Normalne mi az smutno bolo, ked si pisala, ze pozera z jedneho, druheho a potom tretieho okna 😖
Bay kludne chod v 8 tt, troska poodychujes, skocis s nami na obed a tak 😵
Jani tak len chod na PN, aspon budes kludnejsia, ze robis vsetko pre Barborku a vzdy sa da nejaka robotka i z domu poriesit. Ja pockam tiez do piatka, ze co povie lekarka na endokrinologii, potom v stredu idem na NT ultrazvuk a uvidime, ze co nas caka a ako to poriesime....

bay
autor
15. jún 2009

Tak som sa dohodla sama so sebou 😉 Bud pojdem na MD 8tt pred alebo 6tt ale uz budem robit len z domu/chaty 😵 😀 kedze bezproblemovo staci aby som robila tak 3h denne 😉 tak uvidim ako sa dohodnem so sefkami a co na to povie moj novy sef. Aby som to nemala take jednoduche tak 1.7. sa nam meni sefstvo ☹
Takze, Jani, s tym ze ostanes doma skor to este nemas take iste 😝
Aj ja chcem s vami na obed!!!! Ale az budem zdravucka 😠 takze zajtra uz musim byt zdrava ako ryba. No by sa aj patrilo ked uz som velryba 😀 😀 😀
Peti, ja mam oci ako upir uz par mesiacov a sminky maju dlhodobu PN 😅

halienka
15. jún 2009

Bay, do prdky, to je fakt na truc, že ťa to zrovna teraz tak otravuje s tými nachladnutiami 😝 Asi by bolo fakt lepšie keby si čím skôr ostala doma, predsa len človek kadečo nachytá aj v tej robote od ľudí. 😝
Peti, asi to všetky máme kapánek sťažené, neviem prečo, dúfam, že to má nejaký hlbší zmysel, lebo ak nie tak ma porazí 😀 😀 No ale zas mi sa len tak nedáme, že 😉 Sme vydržali aj horšie, takže nás len tak nejaký sopel, bolavé brucho alebo streptokok na hlave nepoloží 😅 😀 😎
Inak toho kocúra by som mohla na obojku vyviesť von, no on by sa potom umňaukal, čo by chcel stále ísť von. Keď mi vtedy utiekol cez to okno, tak týždeň mňaukával žalostne pred kúpeľňovými dverami, lebo si pamätal, že sa mu odtiaľ podarilo ísť von. Pre jeho aj náš kľud ho radšej nepúšťame, aj keď ma z toho bolí srdce, ale keď on pôjde potom do bytu, tak by to bolo ešte horšie. Je to zapeklitá situace. 😝

bay
autor
15. jún 2009

Leni no nejak mi nefunguje imunita pocas tehu 😔 Ale ved uz len chvilocku 😎 😀
A to som si dnes dala aj par sprintov na zachod aby mi nebolo malo 😠 😠
No ani nebudem popisovat ako si uziva samotu "nas" kocur. Vzdy ked idem von tak mnauci v okne a mne to az srdce trha, ale teraz uz vobec za nim nemozem 😔 chudacik a takto bude cele leto 😠 😠

halienka
15. jún 2009

No vidíš a to moja švagriná tvrdí, že kocúr nie je pes, že on nepotrebuje spoločnosť. Ale to nie je pravda, lebo keď som s ním doma sama, tak on vždy ide za mnou do tej miestnosti kde som ja, keď sa malujem sedí pri mne v kúpelke, keď varím, tak je pri mne v kuchyni, keď som pri PC tak si ľahne na parapetu pri mne v pracovni. Vždy sa premiestni tam kde som. 😝 A prečo je ten váš kocúr sám? Kde má majiteľa?
Bay, dúfam, že už to nejako tých pár týždňov dobojuješ, imunita sa prirodzene oslabuje v tehu aby telo nevypudilo plod, takže určite to bude tým že ju máš oslabenú.

bay
autor
16. jún 2009

Dobre ranko, tak ja dnes idem k Dr, nejak sa ma to svinske prechladnutie nie a nie pustit 😝 😠
A co sa kocura tyka. Mna sa nepytaj. Majitelka je svagrina. Byva u svokry ale ta je na chate a dohliada na jej dostavbu aby som mala kam prist na MD 😀 😵 Na chatu kocur nesmie. Inak by som tam ja nemohla plus by sa mohol zas zatulat a to by nebolo dobre. Co ak by sa mu nieco stalo? Raz sa uz takto par dni tulal tak odvtedy ma domace vazenie (asi az do 50tky 😀 )

weja
16. jún 2009

dobré ránko 🙂
Bay, tak to je riadne mrzuté s tým prechladnutím... 🙄 ale radšej si to nezanedbaj, aj keď pokiaľ by išlo o moju dr., tak to by si tam ani nemusela chodiť, ona by ti povedala, že ako tehuli ti nemôže nič dať a spýtaj sa v lekárni na niečo, čo sa môže aj v tehu... 😅 😝

Leni, to máš pravdu, aj ten náš sa potom vešal na kľučku od vchodových dverí, dokonca sa ich naučil otvárať, čo tak veľmi chcel ísť von 😀 hocikedy nám susedia zvonili, že máme zasa otvorené dvere dokorán a Richard behá po schodoch 😀 chvíľu sme dvere museli zamykať, ale potom sme si povedali, že na záhrade mu bude lepšie... 🙂 ktovie, ako to riešia ostatní, čo majú mačky... 😕 a jasné, že potrebujú spoločnosť - ale len vtedy, keď oni majú náladu... 😀
btw. o koľkej máš zajtra amnio? budeme siiilno silno držať palce... 😵

Peti, streptokok na hlave nie je bohviečo... 🤐 ale snáď keď si odbiješ všetko zlé na začiatku tehu, zvyšok si už budeš užívať.. 😉

halienka
16. jún 2009

Dobré ránko babky 🙂 Bay, dúfam, že ťa doktorka nechá doma, aby si to poriadne vykurírovala. Možno to máš stále nejako nie dobre doliečené a ono sa to stále vracia. Dúfam, že sa obliekaš dobre, teraz sú také blbé výkyvy teplôt, jeden deň horko druhý leje a je 16 stupňov alebo fúka studený vietor. Dávaj na seba pozor 😉
Weji, určite je šťastnejší na záhrade, dobre ste urobili že ste ho tam dali. Veď to je akoby nás niekto zavrel medzi 4 steny a nechcel nikdy pustiť von - ako v base 😝 A to zviera ešte viac tiahne k prírode ako človek. Síce majú potravu zabezpečenú (aj keď u mojej švagrinej granule a voda - tiež ako v base 😀 a keď zabudne tak ani to), ale to je asi jediná výhoda pre nich keď bývajú v byte.
Ja na tú amnio musím ísť zajtra skoro ráno, na siedmu už mám byť v Žiline na príjme, amnio mi budú robiť vraj okolo pol deviatej. Potom už len oddych do nasledujúceho rána. Som si kúpila včera serióznu nočnú košeľu 😀 dnes si pôjdem ešte nakúpiť nejaké jedlo, lebo obed vraj ešte nedostanem až večeru, a to pri mojej frekvencii jedenia je strašne málo 😀 Weji ako je u vás? U nás leje ako divé od rána.

weja
16. jún 2009

Leni, že "granule a voda ako v base".... 😀 😀 😀 a potom sa divíme, že chcú ujsť... 😀
no veru si naber dosť jedla, lebo aj tak tá nemocničná strava nestojí za veľa... 😝
aj u nás leje od rána... 🙄 som normálne nechápala, že ráno bola taká tma ako o deviatej večer... 😖 a u našich majú dnes prísť robotníci klásť dlažbu na dvor... to je zákon schválnosti, že vždy, keď sa má čosi robiť, tak je počasie na figu... 😠

halienka
16. jún 2009

No to je fakt ako na just Weji 😝 dúfajme že cez deň to aspoń trochu ustane. To budeme zase všetky očapené a ospalé, čo? 😀

weja
16. jún 2009

ja som niekedy očapená aj bez toho... 😀 😀
a tieto 2 týždne budem teraz sama v kancli, tak je to ešte o to horšie, že sa nemám s kým ani porozprávať, tak ma berie na spanie že až... 🙄 dúfam, že keď vojde šéfka, nenájde ma s hlavou na stole 😀 no čo by som jej na to povedala - mikrospánok je sviňa 😀 😀 😀

halienka
16. jún 2009

By si sa vyhovorila, že ti bolo zle a basta, možno by ťa ešte aj poslala domov 😀 😀 a aspoń by si si poriadne pospala 😀 Ja by som mohla aj dačo upratať, ale dnes som fakt bez energie, nechce sa mi nič 😝 budem rada ak sa dokopem si zmyť hlavu a namalovať sa do roboty 😀

bay
autor
16. jún 2009

Tak u nas je zatiahnute a neleje 😠
Weji, ani moja Dr. mi sice nijake lieky neda, ved nie je co... Ale aspon mi da papier ze PN 😉 ale hlavne sa chcem co to popytat. Bo co mi ta super neurologicka zvysila tu davku Mg, tak sa mi tie krce a trpnutie vobec nezlepsilo. Akurat co mi zacali trpnut uz aj ruky, nie len nohy (vyhoda!!!) a dnes v noci som zas nespala poriadne co mi zas hrozil taky poriadny nocny krc (uz to na tej nohe poznam, kedy sa blizi). Len sa obavam, ze tuto noc mi to uz tak nevyjde bo ten krc chce za kazdu cenu dorazit 😝 Cez den si clovek da pozor aby nenapol nohu so spicky, ale v noci v spanku moc nie ☹ A ani MK nie je doma, ze by uvolnoval krc... 😠

weja
16. jún 2009

Leni, veď aj umytie hlavy a namaľovanie sa je výkon 😀 hlavne keď ti je zle a máš sa prekotiť dolu hlavou do vane 😀
Bay, no bola to zasa nejaká odborníčka... 😖 ale ak sa to ešte zhoršilo, tak radšej sa popýtaj, aj keď ťažko povedať, či si s tým dá dr. rady, keď neurologička nie... 😝

halienka
16. jún 2009

Weji, máš pravdu, hlava už je zmytá aj namaľovaná som, už len vyfénovať 😝 ale medzitým sa idem ešte niečoho najesť 😀
Bay, tak to je fakt už čudné s tými kŕčmi, že by to išlo od chrbtice? Že by ti tam Miško niekde tlačil? 😕

bay
autor
16. jún 2009

Tak ako inak, ked potrebujem ist k mojej Dr. tak ma dovcu 😠 Ale zajtra tam uz je, tak si na nu pockam 😠 😠 A k tej Herodeske co ju zastupuje teda nejdem (vzdy mi chce dat ATB aj ked som tehu 😠 ).... Tak som aspon nakupila. Uz mi dochadzal krem na brucho 😉 a kupila som si ovocie - marhule. Po bananoch najvyssi obsah draslika, takze by mali pomoct aj na krcea straaaaaaaaaaaasne ich lubim 😀 😀 😀
Leni, tiez mam pocit ze ma Misko niekde tlaci. Teda dufam ze je to Misko a nie moj mozog 😅 😔 Nejak mam celkovo lavu stranu dost zlu. Trpnutie, krce a nadranom smrkam krv (to viem ze sa v tehu deje) ale len na lavej strane a ked uz mam byt nechutna, tak s tym vysmrkam aj nieco co vyzera ako sliznica 😔 A to sa mi uz teda voooobec nepaci 😠 😠
Tak len dufam ze po porode sa dam do povodneho neporiadku a tieto nove neduhy vymiznu. A hlavne ze Misko bude zdravucky a nie ze ked sme v tehu stale chori ze bude potom aj on 😔

A este ma posledne dni trapi jedna otazka (taka moja blondata 😀 ) ako prebieha odtecenie plodovej vody? 😅 To ako jednorazovo odtecie cca vsetka a podomnou ostane mlaka, alebo to odteka postupne a budem robit viac mensich mlacok? 😅 😀 😀

sisipetka
16. jún 2009

ahojky kocky,
vcera som sa pomylila - nemam streptokoka, ale stafylokoka - ten je vraj menej nebezpecny 😖
Troska vas nestiham dnes citat, ale drzim Lenke na zajtra palceky, nech len vsetko dobre dopadne.
Bay neboj, ked budes ok, tak skocime spolu na obed este pred Miskovym prichodom. Ale dufam, ze sa stretneme v tom juli, co Lenka by mala prist na 3D.
Weji pekny dnicek v LM. 😉

bay
autor
16. jún 2009

Kok jak kok 😝
Peti, urcite 😉 dufam ze ma vezmete do tej naj restiky co tam mate 😀 😀 😀
V juli budem zdrava ako rybicka a stretnutia sa zucastnim 😎

halienka
16. jún 2009

Bay, už som niekde čítala, že niektorým babám tŕpnu ruky v tehu, atkež je dosť možné že tam môže byť tlak na nejaký nerv alebo dačo také. O plodovej vode ti toho moc nepoviem, myslím, že by to malo odísť naraz takým podobným spôsobom ako keď cikáš, čiže nie že sa z teba naraz vyvalí strašná záplava 😀 akurát je prúser, že to človek necíti aby išiel na záchod a atk sa akoby pocikáš znenazdajky. ale to som len tak počula od jednej baby, možno to má každá inak.
No ja aby som zajtra nudu nemala, tak ma práve rozbolelo črevo, už som bola zas 2x na velkej. Tak pchám do seba horkú čokoládu, snáď to nejak zastavím, nieže sa im tam zajtra na tej koze rovno pos... 😀 😀 😀

weja
16. jún 2009

tak ja som tu pred chvíľou riešila taký "zapeklitý" problém, že sa mi skoro mozog zavaril 😅 to je tak, keď som tu teraz zostala sama, kolegyňa má dovolenku a teraz všetci volajú mne, keď chcú čosi riešiť a ja mám z toho hlavu ako balón... 😝 totiž každá z nás má na starosti inú oblasť a je to na figu, že keď chcem niečo zistiť, musím sa prehrabať celou tou jej agendou, lebo keďže som to nerobila ja, nemám o tom žiadne info... 😝

Bay, daj sa nejako dokopy, veď Miško bude potrebovať maminu zdatnú na 200% po fyzickej stránke 😀 😉

Peti, aj tebe pekný dník... 🙂