Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
15. júl 2009

Dani hned, tu 😀 😀 😀
najviac ma stve, ze MK si pride na hotove, len upravi pocet ponoziek a triciek 😔 😠

danka24
15. júl 2009

ja nechavam balenie na mm nech si bali co chce on lebo potom by bolo na mna ze som nieco zabudla mu zabalit ale naco som mu tolko nabalila... 😀

bay
autor
15. júl 2009

jaaaaj, no to my by sme neodisli. A ak sa aj nahodou bali sam tak vsetko mu musim povedat kolko coho mam ja a potom 10 min riesenie ze ci on toho tolko potrebuje. Takze to trva dlhsie. A na staznosti ze som nieco nezbalila mam jednoduchu odpoved - ved si sa mohol sam. A uz je ticho 😀 😀 😀

bay
autor
15. júl 2009

Inak Peti, narvala som sa do plaviek 😵 😵 😵 😵 😵 😵

danka24
15. júl 2009

bay a kde idete na dovolenku?

sisipetka
15. júl 2009

Bay to je super 🙂 Ja som vcera upratovala v skrini a triedila, co obleciem a co nie 😅 Ze neuhadnete, coho bolo viac 😀 A ked si obleciem vrch plaviek, tak mozem ist fotit rovno do playboya 😀
...ja som ten sobasny list nepotrebovala, aj ked neviem ci by ho chceli za inych okolnosti odo mna...ale na matriku sme tak ci tak museli zapisovat meno otca i matky a pod...stacil obciansky a podpis oboch rodicov.

bay
autor
15. júl 2009

Dani, ideme z Pekla do Raja 😀 😀
Tak dnesna poradna za mnou. Za posledne 3 tyzdne ani gram navyse 😵 Takze stale plus 8kg. Jupiiii. Takze to co som pribrala na bruchu som musela niekde zhodit a jedine miesto kde som nepribrala (aj ked len kulilincek) je hlava. Takze zbohom mozog 😀 😀 😀
Zastuplovany sme poriadne, takze dovolenka schvalena a ze to nevyzera ze by sme mohli porodit v Raji 😉 Len doktor ide na 3 tyzdne na dovcu tak povedal ze od 6.8. mozem kludne rodit, ze to uz je spat. Ze dovtedy mam smolu a mam vydrzat. Dnes usg nebol ☹ Bude az po navrate z Raja aj z prietokmi 😉

halienka
15. júl 2009

Ahojte babky, som už v robote, ale normálne frmol, až teraz som sa dostala na koníka 😝 😀 v takom teple a tolko roboty! kto to kedy videl! 😀 Tak u nás je 33°C v tieni, tak vás ľutujem babky všetky v Blave a na dolniekoch, to musí byť normálne teror.
Bay, som rada, že poradňa dopadla fajn a že si môžeš užiť dovolenku v kľude 😉 🙂

bay
autor
15. júl 2009

Leni to co si dovoluju??? Nemate tam nahodou klimu?? 😀 😀 😀
Inak Dr. so sestrickou si dnes zo mna robili srandu 😝 ze konecne to tehu na mne vidiet a ze osm ako pavuk. A som sa pytala Dr. na pouzivanie repelentov v tehu a nevedel. Povedal, ze s tym sa este nestretol a ze je to navyse individualne pri repelentoch ☹ JA nechapem ci som jedina tehula ktoru zeru komare alebo ine proste pouzivaju repelenty a neriesia 😒 😖

ellise
15. júl 2009

ahoj holky,
Bay, nevím jak u vás ale u nás doteď moc teplo nebylo a jestli trochu víc, tak v momentě když jsem přišla domů začalo pršet.
Dnes jsme byli zase na koupališti a cestou zpět se stavili na nakup a při odchodu nás chytl takový slejvák, jsem myslela že ani nedojedu. MM jel na kole a zatím nedojel, už je to přes hodinu, ani se neozval.

halienka
15. júl 2009

Ahoj Eliška 🙂 no či sa ten náhodou nestavil v nejakej krčmičke na pivko 😉 😀

bay
autor
15. júl 2009

Hlasim ze postielka je uz doma a na posteli sa intenzivne pracuje, len to u nas vyzera tiez na lejak, tak snad sa spusti az bude MK aj s postelou doma 😉 😵
Lucim sa, uzivajte si, ja si budem 😀 😵 papa

weja
16. júl 2009

dobré ránko 🙂
Bay, super, že poradňa dopadla dobre, tak si to v Raji uži... 😎 a v sobotu budeš mať meniny, ako som už stihla zaregistrovať, tak všetko najlepšie už v predstihu 😵 aj keď si to aj tak prečítaš až keď sa vrátiš... 😀

u nás bola v noci taká búrka, že som sa na to dokonca aj ja zobudila a to je už čo povedať... 😀 a bolo mi taaaaak strašne horúco, že som sa budila snáď každú polhodinu 😝 takže ráno som vstala ako zombie, úplne k.o. 🙄 už sa teším zasa do postele 😀

halienka
16. júl 2009

Ahojte babky 🙂 Bay, tak krásnu dovolenku, poriadne si to uži, lebo potom s Miškom v náručí to už bude trošku ťažšie 😉
Weji, aj u nás sa prehnala riadna búrka a veru mi aj chvíľu lepilo, lebo tie blesky šľahali tak blízko a my nemáme ešte hromozvod 😝 😀 no ale našťastie sa do nás netrafili 😀 a dnes už je zase teplo, snažila som sa ráno čo najviac vyvetrať, aby sa tu ochladil vzduch, no teraz som už musela tie okná zas pozatvárať, lebo vonku začína byť teplejšie ako vo vnútri, takže aby nám sem nešiel teplý vzduch 😝 Včera som zistila, že si musím kúpiť nejaké šatočky, bo aj v tých kraťasoch mi je moc teplo 😀

sisipetka
16. júl 2009

Ahojky kocky,
Kami peknu dovolenku a posluchaj Miska.
Tak u nas teplo ako v pekle - to uz som vykupana vo vlastnej stave 😅 A inac aj u nas bola v noci burka - tak som si uzivala to mierne ochladenie a vetrik 🙂 - juj milujem zimu 😀
Leni ja som vcera tiez robila nábor na saty - ale akosi ziadne nesplnili moju poziadavku - resp. nedalo sa dohodnut s mojimi prsiami, nech sa do nich zmestia 😀
Weji, ze zombie - vitam ta v klube - ja sa tak tiez dost casto budim - naposledy v utorok 😅 - len mna k tomu aj ta tupana hlava boli 😠
Eliska, mozem ist pocas tychto horucav byvat ku vam? Potrebujem schladit, bo sa mi prehrieva nielen mozog, ale aj bazenik pre bobulku 😖

weja
16. júl 2009

Leni, no šatočky sú na toto obdobie ideálne... ja sa priznám, že v mojom šatníku by som našla asi horko-ťažko jedny, aj to zo školských čias 😀 ja som vždy taký zmrzliak, že šaty nenosím skoro vôbec... teraz by boli super, ale tiež nie do práce, tu by mi v nich bola zima... 😅
Peti, tiež sme si mohli vybrať aj iný klub, do ktorého by sme sa zaradili, nie zrovna zombie... 😀 ale niekedy si človek nevyberie... aj mňa ráno začala pobolievať hlava 🙄 ale už som do seba naliala asi liter bylinkového čaju, tak troška som to zahnala...
inak Peti, tvoj drahý si v zime asi pri tebe užije svoje, ak aj doma preferuješ radšej chladnejšie... 😀 😉

sisipetka
16. júl 2009

ja milujem chlad, ale zase nemusim uplne ze minusove teploty 😀 😅
On uz sa teraz pripravuje na to, ako sa bude kuklit pocas zimnych mesiacov - stale ma v pamati posledne tehu a sople, ktore mu tiekli z nosa 😀 😀 Aj ja uz prepocitavam, kolko nam vratia za teplo a co kupim bobulke, ze nam tak pekne nasetrila 😎 ....len tak na okraj, teraz nam vracaju za teplo 680 € 😀

halienka
16. júl 2009

Peti, tak to ja mám zas opačný problém, teraz letia také šaty, čo ti pomaly vrchná časť ledva prekryje podprsenku, no ale zas do takých šiat musíš mať aj pekný výstrih a nie trčiace rebrá ako ja 😀 😀 tak neviem či dačo objavím 😝 tiež to ten pánbožko delí nejako divne , jedne naloží až moc, druhej skoro nič 😝 😀
U nás v dome sa zatiaľ drží 24°C, dúfam, že to už nepôjde vyššie, toto sa dá ešte vydržať aj v noci, ale ke´d výndem von, vždy akoby mi dal niekto po papuli 😀
Akurát obzerám kočík ABC Desing 3-TEC http://www.matko.sk/baby-shop/kombinovany-kocik...
je to 2-kombinácia, autosedačku by sme dokúpili asi osobitne. Čo naň poviete?

sisipetka
16. júl 2009

Leni kocik je vyzorovo sympaticky 😉 Ja vsak osobne preferujem aj tu moznost, ze do konstukcie napasujem aj vajicko, ked budem potrebovat rychly presun a pod. Ale to je moj pohlad.
Tento kocik vyzera sikovne v tom, ze je malicky a spratny. Takze zavisi, ake kriteria si davas....
Ja mam doma tento: http://www.inzercia.sk/inzerat-AHB1350-sportovy...
ale kedze som ho este nepouzivala, tak neviem ani recenziu dodat. Vyberala som si hlavne podla farby 😀 a skusky jazdenia v obchode (sice pocula som aj negativa, aj pozitiva) 😉

halienka
16. júl 2009

Peti, k tomu ABC desing sa dá dokúpiť aj autosedačka, ktorá pasuje presne na tú konštrukciu, takže to by nebol problém, celé dohromady by to vyšlo okolo 14 a pol tisícky. No MM vraví, že tie vajíčka sú väčšinou od 0-13 kg a to moc dlho nevydrží a za chvíľu musíš kupovať aj tak inú autosedačku, a že by bolo možno lepšie kúpiť takú čo je od 0-18kg a nechávať ju stále v aute pripnutú a bol by pokoj na dlhšie. No ale to musím ešte premyslieť, čo by bolo lepšie, lebo zas sem-tam preniesť dieťa v tom vajíčku niekam je tiež dobrá vec. Dokonca ho tu predáva jedna baba (7 mesiacov používaný) za 9 tisíc + keby sme k tomu dokúpili tú autosedačku za 2 a pol tisíc, tak by sme to mali ešte lacnejšie. Videli sme ho naživo v tej KIKE, MM sa veľmi páčil, vyskúšal si aj tú výmenu vaničky za športový a ide to veľmi jednoducho, aj ja som to bez problémov zvládla. Zatiaľ som naň čítala len chvály, ale ja sa ani v tých značkách moc nevyznám, takže ani neviem, či je toto dostatočne kvalitná značka aby som mala istotu, že mi ten kočík vydrží. Chicco je jediná značka ktorá mi rezonuje v ušiach a ktorú poznám s počutia, asi to bude kvalita, akurát sa obávam tých cien. Ale ten tvoj je veľmi pekný a vyzerá aj prakticky. 😉 🙂

sisipetka
16. júl 2009

Leni, tak potom je to super 😉 Ja som za vajicko, myslim, ze ked niekam pojdes na navstevu, nemusis tahat cely kocik - staci vajicko a sonicka bude spokojna 😉
Inac uz mam po obede a kupila som si plavky - huraaaa - su klasicke pre netehulky, ale vrch je ako tielko s kosickami (nevyplnenymi - to si vyplnim sama 😀 ) - takze mi to zakryje brusko a konecne vyzeram ako tehulka a nie buchta 😉 Spodok klasicky so snurkami. Nastastie sa dali kombinovat cisla, takze vrch isti L a spodok mensi. Su oranzove s hnedymi vzorkami a ramienka su hneducke - normalne som nadsena a dokonca sa tesim 🙂 Konecne mozeme s MM po praci troska vybehnut ku vode, on sa vykupe, ja si polezkam v tieniku a mozem si aj poplavat, ked bude velmi teplucko - s istotou viem, ze ich po ceste nestratim 😀 A dokonca vysli dokopy 23 € a normalne tehu plavky maju cez 50 € 🙂

weja
16. júl 2009

Peti, tak to je fajn, že si našla nejaké vhodné... 🙂 a ešte že sa ti aj páčia... 😀 😉
my sme si teda vybavili voľno na zajtra a tiež sa chceme ísť niekam kúpať 😎 sa tešíííím, predĺžime si víkend.... 😵

ellise
16. júl 2009

ahoj holky, dnes jsem už doma vzala jsem si náhradní volno, moc jsem toho nenaspala, MM se vrátil o půl 4, večer mi nezvedal telefon, a protože tady byla šílená bouřka, a on měl jet lesem na kole, tak jsem byla docela vyděšená, ......a on ten telefon nezvedne, tak jsem začala obvolávat své známé až jsem ho našla, pohodička u krbu a pivečko.....no přiznám se zuřila jsem..... pak se doma jen otočil a hned zas odešel...... a přišel o půl 4.

Prvně jsem myslela že se dnes půjdu s dětmi opět koupat, ale ani jednomu se nějak nechce, tak budeme vegetit.

Leni a peti, hezké kočárky oba dva, já jsem vajíčko měla i doma, normálně položené na stole i s Tomem, když jsem vařila aby na mně viděl. Dokonce než řádně seděl, jsem ho v něm krmila lžičkou.

peti, klidně přije´d vyměním tě za MM, máme i klimatizaci. U nás ti teplo nebude.

sisipetka
16. júl 2009

Eliska, ja budem dobra a urcite Ti zdvihnem telefon, ked budem u krbu a piva 😀 - ti muzi su niekedy desní 😠
hej aj mne kamaratky hovorili, ze mali vajicko na stole a robili co potrebovali 😉 Mne sa to hlavne paci, ze ked ides na navstevu, tak ho proste v tom donesies a nemusis sa natahovat s celym kocikom...

sisipetka
16. júl 2009

halo halo, co sa s vami stalo? 😕
Lenka isla zameriavat okna, Eliska vegeti, Wejka prepocitava a ja cakam na sefa so zmluvou 😅
Ostatne kocky tymto pozdravujem 😀

halienka
16. júl 2009

Isto máte s tým vajíčkom pravdu, ja si ale neviem dosť dobre predstaviť aké staré je vlastne dieťa čo váži 13 kg? Ono to možno v pohode vydrží aj celú tú životnosť kočíka.
Eliška, no tvoj MM zas jeden raz zahviezdil svojim typickým spôsobom 😀 mala by si mu to niekedy vrátiť a tiež takto záhadne "zmiznúť" a celú noc sa neukázať. Nech vie ako to je. 😠 Mi to niekedy pripadá akoby mal 15 rokov a chcel sa vyhnúť akýmkoľvek záväzkom. lenže tie už holt raz má, takže asi ťažko sa im vyhne 😝

halienka
16. júl 2009

Peti, to vieš, najskôr som musela v robote porobiť nutné veci až teraz sa môžem tváriť že robím a pritom koníkujem 😀 😀

sisipetka
16. júl 2009

Leni, kamoskina malá mala 10 kg do 15 mesiacov, druhej kamosky ma malá 10 kg v 9 mesiacoch 😅
Ale pri tvojej musej vahe predpokladam, ze vajicko vydrzi minimalne 15 - 18 mesiacov 😉
Ja uz sa pomaly balim, idem k mamine nieco doriesit a vecer sa ukazat MM v novych plavkach - budem svietiaca oranzova gula 😀

halienka
16. júl 2009

Teraz nám jeden známy vravel, že majú sedačku 0-18 a ich malá tam bola do 4 rokov 😀 ale ona je tiež také škvŕňatko, tak ak by aj naša malá bola škvŕňatko, tak 0-13 by mohla vydržať aj do 3 rokov 😀 😀
Peti, tak pajem večer parádnu zábavu s plavkami, potom napíš reakciu tvojho MM 😉 🙂

ellise
16. júl 2009

Leni, je pravda, že MM asi jednou za 5 měsíců pochytne taková toulavá, či co, ale mně štve že se pořád nato nedokážu povznést. 😠

u vajíčka nejde ani o váhu, jako že po určité době se tam prostě nevejde, nohy mu budou čouhat ven. A v letě je v tom hrozné teplo. Tomík měl osm měsíců a než jsme dojeli tu půl hodiny domů z chalupy tak měl zádička úplně mokrý. A jak se naučil sedět, už v tom nechtěl být.